انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 1:40pm

پاسخ به موضوع  [ 18 پست ]  برو به صفحه 1 , 2  بعدی
 یک نکته هنگام خرید ردیابهای دو آنتنی ساده 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام دوستان
بعضی از شرکتها مثل همین جویندگان اسیا..من پیشنهاد نمیکنم از این شرکت چیزی بخرید چون بعضی سیستمهاش واقعا افتضاح محضه مثل سیستمهای بوقیش که در عرض دودقیقه ادم رو واقعا دیوانه مکنه!
اما خوب خیلیا هم علاقه به خرید دارن ...روی سخنم با این عزیزانه
این شرکت که تست هم میده تست خاکش به این نحوه که میری حیاط پشتی که یدونه لوله پولیکا8 به عمق د.متر کردن تو خاک...و یک لوله پولیکا 2 متری 6 هم توش رو پر خاک کردن و وقتی میخاد تست بده تیکه طلا رو به ته لوله میچسبونه و داخل لوله 8 میکنه...تستش بدک نیست اما فقط بازی باکلمات حساب میشه...حالا شما که اون لوله رو میبینید کلا اکثر افراد تازه کار خیلی دلشون میخاد اولین گزینه اخرین انتخابشون باشه...وقتی انتن رو میگیرن دستشون سریع انتن بسمت اون نقطه میره...
تازه کار همیشه دراوایل خود فریبی میکنه و نمیتونه اوپراتوری کنه پیشنهاد من اینه که یک فرد حرفه ای رو با خودتون ببرید تا ایشون اون تست رو انجام بده...بعدا خودتون جریان رو میفهمید. ;)

بهترین زندگی برای کسانی است که نیک بیاندیشند وپارسایی را سرلوحه زندگی خود کنند

اشوزرتشت

یکشنبه 22 اردیبهشت1392 - 2:40pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: شيراز
سلام دوستان
ونكته ديگه كه به ذهنم رسيد رديابي خريداري كنيد كه تنظيم فركانس داشته باشه

جمعه 27 اردیبهشت1392 - 10:46am
مدیر کل
مدیر کل

mehran1545 نوشته است:
سلام دوستان
ونكته ديگه كه به ذهنم رسيد رديابي خريداري كنيد كه تنظيم فركانس داشته باشه

با این حرف شما موافق نیستم! چون 6 ماه روش کار کردم و دلایل زیادی هم براش دارم.
شما فرکانس متغیر رو اگر برای تنظیم فرکانس در محل مورد نظر بخواین که اصلا بیفایدست! شما یک مجهول دارین که زیر خاک خوابیده! از کجا میخواین فرکانس دقیقش رو در بیارین؟ وقتی نمیدونین چی و کجا زیر خاک هست؟ اگر استدلال این باشه که فرکانس فلز قدیم و جدید فرق داره که اصلا تنظیم فرکانس امکانپذیر نیست. اگر هم به جنس خاک و شرایط اقلیمی منطقه بستگی داشته باشه باز هم قبول ندارم چون ما با ردیاب دیجیتال خودمون نتایج دقیقا یکسانی در شمال ؛ مرکز و جنوب کشور بدست آوردیم! پس تفاوت محسوسی نمیتونه وجود داشته باشه که نیاز به فرکانس دستی باشه.
مشکل اکثر ردیابهایی که فرکانس متغیر دارن اینه که با روش آنالوگ پیاده شدن! من چند مورد این دستگاهها و مدارات رو تست کردم. متاسفانه فقط با 10 درجه گرم و سرد شدن هوا فرکانس دستگاه در حد قابل ملاحظه ای عوض میشه تاجاییکه در همون مکان با همون فلز دیگه نمیتونه ردیابیش کنه! در اون صورت شما مجبور هستین بدلیل تاثیر دمای هوا روی خود دستگاه ولوم فرکانس رو تغییر بدین!!! این خیلی فرق داره با تغییر فرکانس خود فلز. اکثرا طراحان ناشی بدلیل اینکه نمیتونن ثبات خوبی رو برای فرکانس دستگاهشون فراهم کنن ادعا میکنن فرکانس متغیر ضروری هست و یک ولوم قرار میدن که اپراتور رو میتونه ساعتها درگیر خودش کنه و جالبه در شرایط آب و هوایی متفاوت و حتی به مرور زمان جای ولوم هم عوض میشه و اصلا جواب درست و قابل حساب و کتابی بدست نمیاد.
فرکانس دستی فقط در صورتی خوبه که دستگاه ابتدا فول دیجیتال باشه و بشه فرکانس رو بصورت دیجیتال وارد کرد. اونم بیشتر برای بدست آوردن فرکانس اشیاء مجهول مناسبه و بدرد هر کسی نمیخوره.

جمعه 27 اردیبهشت1392 - 3:31pm

سلام با نظر شما موافقم حمید جان

شنبه 18 خرداد1392 - 5:32pm
کاربر فعال
کاربر فعال

مهندس حمید با نظرتون موافقم کاملا منطقی و بجاست

چهارشنبه 6 شهریور1392 - 9:49pm
مدیر کل
مدیر کل

خیلی ممنون. خواهش میکنم :D
با این همه بقدری دوست و دشمن این مساله رو به ما خرده گرفتن که کلا در ردیاب FPL-35 نه تنها فرکانس متغیر بسیار دقیق طراحی شده و برای هر فلزی قابل تغییر هست ؛ بلکه مود فرکانس آزاد هم قرار داده شده که اپراتور میتونه هر فرکانس دقیقی رو ارسال کنه و کاملا دستش در فرکانسها باز هست.
البته نکته جالب اینجاست که عدد فرکانس اصلی در هر حالتی کماکان بهترین عدد هست و دوستان خودشون این رو خواهند دید که این فرکانسها تغییر محسوسی ندارن. اما نکته جالبی که میشه ازش استفاده کرد این هست که با در نظر گرفتن رنج فرکانسی که هدف درش جواب میده با رنج فرکانسی فلز واقعی تا حد زیادی میشه به خطای تشابه فرکانسی هم پی برد و این مساله بسیار مهمیه.

پنج شنبه 6 شهریور1392 - 1:37am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

"یا خلاق المبین"
با سلام و عرض ادب و احترام خدمت استاد بزرگوار ، حمید آقا.
در دو پست اولی و آخری شما ، من دو مسئلۀ متضاد برداشت کردم:
1- شما در رد نظر آقا مهران عزیز فرمودید که دستگاهِ دارای تنظیم فرکانس، معقول نیست و با ایشان موافقت نکردید، چون نمیشه فلز احتمالی زیر خاک را حدس زد و فهمید. بهمین دلیل نمیشه فرکانسش را تعیین کرد. این مورد اخیر ( ناتوانی در تخمین نوع فلز) بنظرم کاملا درسته. اما:
در پاسخ باید بگم:چون این دستگاهها فرکانس هر فلز را تعریف کرده اند، ممکنه ما بخواهیم فقط دنبال فلزات باارزش باشیم ،مثلا: طلا، در این صورت فقط فرکانس طلا را بهش میدیم. اگه نگرفت، در صورت تمایل،میتونیم سپس نقره ،مفرغ و غیره را بهش بدیم. در اینجا فقط ممکنه زمانبر باشه،و اون هم با توجه به کاوش سریع ردیاب ، میشه گفت یه منطقۀ مثلا یه هکتاری را میشه در عرض چند ساعت به راحتی برای چند تا فلز کاوش کرد.
فقط یه مسئله میمونه، و اون هم اینکه: آیا فرکانس فلزات جدید و قدیم فرق دارن؟ اگه فرق هم داشته باشند، بنظرم باز هم میشه فرکانس داد. چون سازندۀ ردیاب به این نکتۀ مهم و کلیدی واقف بوده و فرکانسهای قدیمی را در نظر گرفته.
به نظر حقیر، فقط در یه صورت ممکنه دستگاه خطا بزنه و اون هم وقتیه که زمان دفن فلزات در تنظیم دستی فرکانس ، تعیین کننده باشه. مثلا: فلز طلایی که 500 سال پیش دفن شده باشه با فلز طلایی که 2000 سال پیش دفن شده باشه ، تفاوت اساسی کنه.
چون من در این زمینه تخصص ندارم ، تحلیل و پاسخ فنی و علمی این مسئله با شماست.
2- در پست آخری فرمودید: در FPL 35 این موضوع ( دادن دستی فرکانس) در نظر گرفته شده! البته اگه زمان دفن فلزات در نوع فرکانس فلزات تفاوت داشته باشه ، تعبیۀ این فاکتور برای ردیاب بی فایده میشه. اگرنه، زمان دفن فلزات در نوع فرکانس ساطع شده تفاوتی نکنه، تعبیۀ این فاکتور( تعیین دستی فرکانس) میتونه خیلی کمک کنه.پس اعتراض شما به نظر آقا مهران عزیز را چگونه توجیه میکنید؟
لطفا این پست را تحلیل نمایید.
تخصص من در علوم نظریست و شخصا از ردیاب استفاده نکردم. فقط مایل به خرید ردیاب هستم. در ضمن لطفا ردیاب Rayfinder را با ردیاب FPL 22 و FPL 35 مقایسۀ علمی و تکاربردی نمایید.
در ضمن کدوم ردیاب جهان بهتر از دو ردیاب مذکور هستند؟ خواهشن بیطرفانه باشه.( البته خواهشن از این حرف آخری من ناراحت نشید. قصد جسارت ندارم استاد بزرگوار).
با تشکر و تجدید احترامات و با آرزوی بهترینها
الله مستعان یار و نگهدارتان

خواهی که خدا کار نکو با تو کند --------- ارواح ملائـک همـه رو بـا تو کـند
یا آنچه رضـای او در آنست بـکن --------- یا راضی شو هرآنچه او با تو کند

« شیخ ابوسعید ابوالخیر (ره) »

یکشنبه 24 شهریور1392 - 3:42am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

باسلام مجدد
یه کلمه در پست قبلی فراموش بود که اصلاحش میکنم.
به نظر حقیر، فقط در یه صورت ممکنه دستگاه خطا بزنه و اون هم وقتیه که زمان دفن فلزات در تنظیم دستی فرکانس ، تعیین کننده باشه. مثلا: فرکانس فلز طلایی که 500 سال پیش دفن شده باشه با فرکانس فلز طلایی که 2000 سال پیش دفن شده باشه ، تفاوت اساسی کنه.
با تشکر و تجدید احترامات
یا الله مدد

یکشنبه 24 شهریور1392 - 3:46am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

مگه میشه؟

یکشنبه 24 شهریور1392 - 5:57pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام آقا سیاوش و دوستان عزیز
دو پست قبلی من، یکیه. در پست اول کلمۀ " فرکانس" را فراموش کرده بودم که در پست دوم اصلاحش کردم. در ضمن من نظر قطعی ندادم . لطفا دو پست قبلی منو با دقت مطالعه بفرمایید، منظور منو دقیقا متوجه میشوید.
پیروز و سربلند باشید.
خدا نگهدارتون.

دوشنبه 24 شهریور1392 - 12:35am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 18 پست ]  برو به صفحه 1 , 2  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 23 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure