انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 30 اردیبهشت1403 - 4:52pm

پاسخ به موضوع  [ 57 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6  بعدی
 جستجوی فرکانس دفینه بصورت گروهی (محرمانه) 
نویسنده پیغام
استاد آثار شناسی
استاد آثار شناسی
آواتار کاربر

محل اقامت: آيران
ممنونم دوستان از همکاری صمیمانتون و از آقا هوشی بزرگوار که زحمت کشیدن ما رو همراهی کردن، انشالله بتونیم تمام سعی خودمونو بکنیم تا این سری دیگه کامل و بی نقص ارائه بشه این کار دسته جمعی برای پیدا کردن فرکانس اصلی دفینه خیلی میتونه مفید باشه حتی چیزی که خیلی از شرکت های فروشنده تو دنیا هم به فکرشون نرسیده....
دوستان عزیز من این نکته ها رو به حاطر داشته باشید:
1-اگر از یکجا مطمئن هستیم بار داره باید بفهمیم که متعلق به چه نوع جنسیه اینه که خیلی مهمه! مثلا با دستگاه های نقطه زن متفاوت بوقی و تصویری و ردیابهای دیگه برای رسیدن به بهترین نتیجه اون پیگیری کنیم برای این کار هم مجبور نیستیم بریم رو جاهایی که ثبت میراث هست، جاهایی که هستند که آثار و علائم داره و هنوز هیچکسی ازش خبر نداره این میتونه برای کارمون خیلی مفید باشه...

2-به نظر من اگه بتونیم فرکانس جنسی که ازش مطمئن هستیم تا زمانی که هنوز از خاک بیرون نیومده رو بدست بیاریم خیلی بهتره از زمانی هست که در اومده...( مثلا طلاو نقره.. بیرون آومده)

3-دوستان توجه داشته باشید که این کار واقعا وقت گیر هست به عنوان مثلا فکر کنید میخواید رمز یه کیف ساده که 3 شماره هست رو پیدا کنید که مجبوریم از شماه 1 تا 99 رو همینجور بزنیم، این هم دقیقا به همین صورت هست و برای اینکه کارمون خیلی سریعتر پیش بره بهتره با هم به طور مدام در ارتباط هستیم و هر فرکانسی که بدست اومد رو با دیگر اعضا و دیگر نقطه مورد آزمایش قرار میدهیم....

4-دوستان عزیز من توجه داشته باشن که این کارنه تنها برای بدست آوردن فرکانس جدید هست بلکه برای انجام آزمایشات و تستهای متفاوت دستگاه از همه ی جهات برای صحت و بهبود کاراریی دستگاه نیز مورد بررسی و قرار میگیره این تسسته بر روی هدفهای اصلی و روی سطح زمین میباشد...

تقدیر... تقویم انسان عادیست! تغییر... تدبیر انسان عالیست!

جمعه 1 شهریور1392 - 4:07pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

saeeed60h نوشته است:
shahriyar نوشته است:
با سلام خدمت تمامی دوستان عزیز
بنده جزو یکی از افرادی هستم که برای نمونه گیری دستگاه ردیاب جدید انتخاب شدم
محلهای مورد نظر شرح میدم
1-1 کوزه با سکه طلا قدمت تقریبا 1000 سال عمق 5 متر دست نخورده قابل فرکانس گیری دقیق
2-مفرغ و طلای قدیمی در آورده شده توسط دوستان و مدفون شده بصورت آزاد در خاک دوسال پیش قابل فرکانس گیری دقیق
3-نقره قدیمی مدفون در خاک دست نخورده قابل فرکانس گیری دقیق

دوستان اگر نظر دیگه ای هم دارن بگن در صورت مهیا بودن زمینه فرکانس گیری بشه

یا حق

سلام اقا شهریار.
میشه لطف کنید نتایج تست با ردیاب اول رو در این جاهایی که گفتید بیان کنید

با سلام خب سعید جان
روزی که دستگاه برام رسید چون سری اول بود و آنتنها در داخل دسته مچ شده بودن و در نمیومد خب بعد از بردن به این ور اونور یکی از آنتنها از جاش در اومد اومدم سر خود از سوراخ بالا چسب قطره ای ریختم داخلش و میله را کردم داخل خب آنتن دیگه بیرون نمیومد ولی نگو اتصال آنتن و دسته قطع شده بود . که من هر دو تا دسته را اینجوری کرده بودم . این خودش باعث خطای کاری دستگاه شده بود که نتونه درست ردیابی کنه و نقطه بزنه تا اینکه بعد تماس با مهندس و توضیح کامل برای من گفت که دسته ها را اوراق کن و لوله مسی و قطعات برنجی را کامل با تینر بشور و با یک جسم تیز داخل گودی که آنتن میفته توش را بتراش و دوباره سوار کن و با آهمتر ارتباط آنتن و دسته را چک کن که دیشب نشستم و آنتنها را درستش کردم و یک سری تست تو خونه انجام دادم دیدم واکنش آنتنها خیلی سریع و خوب شده و راحت روی طلای مخفی شده قیچی میکنه .

خداوندا .... دوستانی دارم آیینه تمام نمای عشق . رسمشان معرفت . کردارشان جلای روح و یادشان صفای دلارای من است .
پس آنگاه که دست نیاز به سوی تو میاورند پر کن از آنچه در مرام خدایی توست

جمعه 1 شهریور1392 - 4:45pm
مدیر کل
مدیر کل

دوستان عنایت داشته باشن با توجه به دقت خاص فرکانسهایی که در بازه کاری این دستگاه قرار داره و در رنج زیر 100 هرتز عملا با جابجایی هر 5 صدم هرتز دیگه سنس بدرستی انجام نمیگیره و در فرکانسهای بالاتر در حد 2 دهم یا نیم هرتز باید جابجا بشه و هر بار تست بشه ؛ کار بسیار طاقت فرساست! طبق محاسبه ساده ای که من کردم اگر اپراتور حتی خیلی هم سرعتی کار کنه پیدا کردن تمام فرکانسهایی که در این بازه به اون هدف جواب میدن ممکنه حدود 50 ساعت طول بکشه! پس دوستان باید توجه بکنن و آمادگی داشته باشن. :D

جمعه 1 شهریور1392 - 5:51pm
کاربر فعال
کاربر فعال

باسلام خدمت مهندسین عزیز .یک سوال ایا فرکانس فلزات خیلی قدیمی که قبلا از داخل خاک درامده با فرکانس فلزاتی که در زیر خاک هستند وهنوز کشف نشده اند فرق دارند.با ارزوی موفقیت برای دوستان.

شنبه 2 شهریور1392 - 11:06am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ali2000 نوشته است:
باسلام خدمت مهندسین عزیز .یک سوال ایا فرکانس فلزات خیلی قدیمی که قبلا از داخل خاک درامده با فرکانس فلزاتی که در زیر خاک هستند وهنوز کشف نشده اند فرق دارند.با ارزوی موفقیت برای دوستان.

سلام
آره فرق داره باید فرکانس از یک محل دست نخورده باشه که هنوز زیر خاک هست . تا بعد از نمونه گیری وقتی وارد میکرو شد و دوستان روی اون فرکانس تنظیم کردن دیگه دقیقا دفینه را بزنه .

خداوندا .... دوستانی دارم آیینه تمام نمای عشق . رسمشان معرفت . کردارشان جلای روح و یادشان صفای دلارای من است .
پس آنگاه که دست نیاز به سوی تو میاورند پر کن از آنچه در مرام خدایی توست

شنبه 2 شهریور1392 - 11:22am
استاد
استاد
آواتار کاربر

براي فركانس گيري يكي از فيزيك دان ها گفته بود كه يه بار صبح يه بار ظهر و يه بار هم شب گرفته بشه و اختلافش رو در نظر بگيريد اگه زياد نبود يعني قابل قبول هستش.نميدونم علت علميش چي هستش و اصلا توضيح هم نداده

با شاد بودن..زيبا بودن...رنگي بودن...خنديدن...رقصيدن و اواز خواندن هم مي توان به بهشت رفت..........كافيست خوب باشيم

شنبه 2 شهریور1392 - 11:45am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

hamze2000 نوشته است:
براي فركانس گيري يكي از فيزيك دان ها گفته بود كه يه بار صبح يه بار ظهر و يه بار هم شب گرفته بشه و اختلافش رو در نظر بگيريد اگه زياد نبود يعني قابل قبول هستش.نميدونم علت علميش چي هستش و اصلا توضيح هم نداده

اتفاقا حرف درستی هست...بچه هایی که میخوان واسه نمونه گیری دستگاه رو بگیرن حتما باید همین کار رو بکنن...در 3 نوبت از شبانه روز تست بگیرن و فرکانسهارو همه بنویسن و تفاوتهارو ببین...یک فرکانس مشخص بین فرکانسهای دریافتی رو تعیین کنن..

بر آنچه گذشت ، آنچه شکست ، آنچه نشد ... حسرت نخور ؛

زندگی اگر آسان بود با گریه آغاز نمیشد ...

شنبه 2 شهریور1392 - 11:55am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با درود خدمت دوستان بنده تو استان کرمانشاه هستم و چند تا تپه باستانی کوچیک وبزرگ محافظت شده سراغ دارم تو محل دورو بر خودمون اگه کسی از کرمانشاه و لرستان این دستگاه رو خرید من در خدمت گذاری حاضر هستم....من خودم قدرت خرید ندارم اما عاشقانه به این کار علاقه دارم ..از هیچ کمکی دریغ نخواهم کرد..منتظر تماس از طرف دوستان هستم ....در ضمن تو کا ر تعمیرات موبایل هستم اگه سوالی داشتید در خدمتم ... @};- @};-

سه شنبه 5 شهریور1392 - 10:58pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

به همه دوستانی که زحمت میکشن که ردیاب خوبی داشته باشیم خسته نباشید عرض میکنم امیدوارم
که در همه مراحل زندگیشون موفق باشن

سه شنبه 5 شهریور1392 - 11:13pm
استاد
استاد

بیشتر عاملهای که در مورد فرکانس گیری تاثیر گذار هستند

عمق و نوع حاک و خشکی یا رطوبتی یا ابری بودن هوا یا خاک
زمانی که دفینه زیر خاک شده تا حالا
وزن و حجم دفینه و وجود داشتن فلزات اطراف اون که ایجاد گاز میکنند
عیار طلا که هر چی بالاتر هست دقیقتر میشه اندازه گیری کرد
بدن شخصی که ردیاب میزنه و تاثیرات اون بر ردیاب
یونیزه شدن فلز طلا و الوده کردن حجم وسیعی از خاک
پلمپ یا رو باز بودن بار
زمان مناسب در فرکانس گیری
مسافت که باعث شدت و ضعف فرکانس میشه
نوع فرکاسی که ردیاب با اون کار میکنه مربعی یا سینوسی یا شکسته
اشباع بودن منطقه از هدف مورد نظر

چهارشنبه 6 شهریور1392 - 5:32am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 57 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google و 27 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure