انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 7 اردیبهشت1403 - 6:46am

پاسخ به موضوع  [ 12 پست ]  برو به صفحه 1 , 2  بعدی
 روش ها و تجربه های حفاری و عمق گیری با ردیاب 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوستان هر کی عمقی رو از محلی بدست آورده که دقیق بوده و بعد از حفاری نتیجه درستی از عمق گیری داشته یا اینکه نه به خطا زده خواهش میکنم همراه با روش کار اینجا قرار بده.

دوشنبه 7 مرداد1392 - 3:01pm

دوستان من یک فرضیه دارم در مورد عمل کرد ردیاب 2 انتنه بدون جیوه ما رفتیم سمت قبرستون و رد یاب زدیم یه جا 2متر زد کندیم استخان بود حالاچند روز بعد من رفتم خودم زدم دیدم هیچی نمیزنه حالا حتما میگید استخان جابجا شده و سنگی جابجا شده ولی من تمام شرایط رو مثل روز اول کردم اون خاک هارو ریختم تو چاله اون زیر هم استخان هارو ولی باز هم نزد درضمن ردیاب غیر از روز اول که 1جا رو زد حالا که اپراتور فرق کرد چند جارو زد و جای قبلی رو نزد چرا ؟ من میگم چون فرکانش بدن من و گروه خونی من متفاوته با عث تقییر نتیجه شد البته در همه حال قبر هارو میزد ولی احتمالا اون قبر هایی که من باردیاب زدم گروه خونی مشابه من داشتند و مال دوستم هم مختص خودشه حالا از دوستان میخام باز هم امتحان کنید افراد باگروههای خونی متفاوت ردیاب بزنید ببینید نتیجه یک سان هست یا نه حالا اگر این فر ضیه درست باشه خیلی از معما ها حل میشه یعنی اگر کسی ردیاب زده و زیر زمین سنگ بوده احتمالا اون سنگ فرکانس مشابه بدن ما داشته بدلیل وجود عناصر مشابه پس با این حساب اگر رد یاب مثلا به چوب چسبی ده باشه یا در ضرفی پر از گل فرو رفته باشه و جایی رو قیچی کرد قاعدتا نتایج قابلاطمینان تره اگه لقمه هم طلا باشه بدون تماس ما با ردیاب که خیلی بهتره دوستان نتایج ازمایش هاتون رو بدید این شاالاه سر از کار ردیاب دربیاریم منتضریم

شنبه 2 شهریور1392 - 6:01pm

دوستان من تا حالا 3بار تجربه حفاری با این دستگاه رو داشتم وهر سه بار هم عامل خطا رو در اوردم و هم عمقی رو که گرفته بودم با اندکی تفاوت بوده مثلا من 2.20 در اورده بودم نهایتا 2.40 کندم البته این کندن ها بیشتر بخاطر تجربه بود و خودمون هم تقریبا میدونستیم در صد نتیجه خیلی کمه اما لازم دیدیم عملا تجربه کنیم تا خیلی از مسایل برامون روشن بشه که همینطور هم شد...

دوشنبه 8 مهر1392 - 8:10pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

تجربه جالبی بود یک سوال طریقه عمق گیریتون به چه روشی هست تا حالا چند روشو امتحان کردم که صحیح نبودن وزیاد قابل اعتماد نبوده که بشه روش حساب کنم شما چقد به این روشتون اعتماد دارین درصد خطاش چقدهست و چطوریه از زاویه 45 عمقگیری میکنین مشه توضیح بدین..درود بیکران

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

سه شنبه 9 مهر1392 - 11:58pm

خوب حالا تجربه من

اگر با ردیاب جایی رو گرفتن و احتمال دادین که واقعیه .... یه قطب نما لازم دارین . دقیقا رو به شمال به فاصله 5 متری میله ها رو نگه دارین ... به سمت هدف برین ... آهسته ... اولین جایی رو که میله ها به سمت هم اومدن و تقریبا ضرب کرد و نشون کن .
بعد برو تا بازم حدود 5 متر از هدف دور بشین . اینبار از جنوب به سمت شمال بیا ... اهسته ... در این حالت باید دو نقطه رو ضرب کنه . به فاصله نسبتا کم از همدیگر ... در این حالت نقطه دوم مرکز هدف شماست و فاصله نقطه شمال به جنوب تا نقطه هدف ( یعنی همون دومین نقطه ای که از جنوب به شمال اومدین ) میشه عمق شما .
من این روش رو چندین بار تست کردم و حدود 90% درست بوده . فقط باید خیلی دقت کنی .
موفق باشید .

چهارشنبه 10 مهر1392 - 11:34pm
استاد آثار شناسی
استاد آثار شناسی
آواتار کاربر

سلام دوستان .یه بنده خدایی که ارمنی بود، چند سال پیش دستگاهی داشت که می گفت اتمیه.وموقع کار با دستگاه میگفت که این دستگاه ردیاب اتمی هستش وجلوی دید آنتن نباشید .وهمچنین میگفت که کار طولانی مدت با این دستگاه کلیه انسان را کوچیک میکنه .حالا یا میخواست که اگه دستگاه جایی را گرفت ما رابپیچونه یا اینکه............
اون موقع من که از دستگاه زیاد سردر نمی آوردم .ولی باتوجه به اطلاعاتی که از اتم داشتم حرف ایشون برام قابل تایید نبود .
حالا میخوام از دوستان بپرسم :اصلا این چنین دستگاهی وجود داره که با اتم کار کنه؟چون باورش برام خیلی سخته .هنوزم هر وقت دستگاه میبینم به یاد اون می افتم .

***به اندازه ی شناختمان ازدنیا ،بهره مندیم***

دوشنبه 9 دی1392 - 3:01pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

tehrani39111355 نوشته است:
سلام دوستان .یه بنده خدایی که ارمنی بود، چند سال پیش دستگاهی داشت که می گفت اتمیه.وموقع کار با دستگاه میگفت که این دستگاه ردیاب اتمی هستش وجلوی دید آنتن نباشید .وهمچنین میگفت که کار طولانی مدت با این دستگاه کلیه انسان را کوچیک میکنه .حالا یا میخواست که اگه دستگاه جایی را گرفت ما رابپیچونه یا اینکه............
اون موقع من که از دستگاه زیاد سردر نمی آوردم .ولی باتوجه به اطلاعاتی که از اتم داشتم حرف ایشون برام قابل تایید نبود .
حالا میخوام از دوستان بپرسم :اصلا این چنین دستگاهی وجود داره که با اتم کار کنه؟چون باورش برام خیلی سخته .هنوزم هر وقت دستگاه میبینم به یاد اون می افتم .

جناب تهرانی چیزی که مشخصه اینه که اگر منظورشون از اتمی بودن دستگاه ؛بهره وری از کنشها و همجوشی هسته ای هستش که کاملا غیر معقول هست چون حتی اگر میکرو گرمی از این مواد که دارای خاصیتهای همجوشی باشند در اختیار کسی باشد باید به اندازه دهها تن بتن و ساروج برای ایزوله کردن و کنترل انرژی آن استفاده کرد....حالا بماند که من نمیدونم دیگه این خاصیت به چه دردی توی گنج یابی میخوره.

کلا با نتطق جور در نمیاد
اینجور مواد چیزی نیست که حتی دست مافیا باشه چه برسه به ماها.
همگی هم که در جریانیم که کشورمان چه بهای گزافی برای این تکنولوژی داره پرداخت میکنه ;)

این مملکت بیشتر از دشمن،خائن وطن فروش داره

سه شنبه 10 دی1392 - 6:05pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان در منطقه ما به این ردیابهای آنتنی چه 2 آنتن و چه تک آنتن میگن اتمی فکر کنم منظورشون تخمیه ......

...جواب ابلهان خاموشیست....

چهارشنبه 11 دی1392 - 9:52am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: اصفهان
سلام
این همه بحث سر این اتمی واقعا جالبه
چند سال پیش که ایران این قدر تو تحریم نبود یه سری باتری وارد شد از المان که با عمر 50 تا 70 سال و بهشون باتری اتمی میگفتند . وقتی بشه این مواد رادیواکتیو ضعیف شده رو برای باتری استفاده کنند چرا نتونند تو فلزیاب برای استفاده های خاص دیگری استفاده کنند .
با تشکر

زندگی قصه تلخیست که یک مرغ مهاجر دارد...

پنج شنبه 12 دی1392 - 4:17pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: خراسان شمالی
tehrani39111355 نوشته است:
سلام دوستان .یه
بنده خدایی که ارمنی بود، چند سال پیش دستگاهی داشت که می گفت
اتمیه.وموقع کار با دستگاه میگفت که این دستگاه ردیاب اتمی هستش وجلوی دید
آنتن نباشید .وهمچنین میگفت که کار طولانی مدت با این دستگاه کلیه انسان را
کوچیک میکنه .حالا یا میخواست که اگه دستگاه جایی را گرفت ما رابپیچونه یا
اینکه............
اون موقع من که از دستگاه زیاد سردر نمی آوردم .ولی باتوجه به اطلاعاتی که
از اتم داشتم حرف ایشون برام قابل تایید نبود .
حالا میخوام از دوستان بپرسم :اصلا این چنین دستگاهی وجود داره که با اتم
کار کنه؟چون باورش برام خیلی سخته .هنوزم هر وقت دستگاه میبینم به یاد اون
می افتم .

تهرانی جان من خودم یکیشو دارم که خوراک خوره به جای جیوه نمیدونم چی چی داره توش

خداوندا ارامشی ده تا بپذیرم انچه را نمیتوانم تغییر دهم

پنج شنبه 12 دی1392 - 11:22pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 12 پست ]  برو به صفحه 1 , 2  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 32 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure