انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 10 فروردین1403 - 4:27am

پاسخ به موضوع  [ 48 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5  بعدی
 تاثیر فیبر نوری روی ردیاب 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوست عزیز
برخلاف تصور غلط شما که فیبر نوری از داخل زمین عبور داده شده به عرضتون برسونم که ما فیبرهایی داریم ازنوع OPGW که ازطریق خطوط فشار قوی وبربالای دکلهای برق برروی سیم گارد نصب شده اند.وحتی غلاف انها به شکلیه که حتی ولتاژ القایی خطوط هم رو این فیبر اثری نداره.
پس بیخودی راجع به این موضوع وقت خودمون رو تلف نکنیم.
چیزی که باعث خطای ردیاب میشه میتونه غلاف محافظ فیبر باشه که ازنوعی الیاژ فولادی قابل انعطاف ساخته شده. والا اینو مطمئن باش فیبر نوری هیچ گونه میدان واثری اطراف خودش ایجاد نمیکنه.

پنج شنبه 27 تیر1392 - 4:18pm
استاد سخت افزار
استاد سخت افزار
آواتار کاربر

hamedm800 نوشته است:
دوستان خواهشا یه لحظه توجه کنید
توی یه مقاله ک توی اینترنتم پخش هستش و نمیخام تبلیغ باشه اینو نوشته راجب امواج و فیبر نوری ک خلاصشو میگم و به نظر خودم اینطوریه حالا بازم دوستان جواب بدند که دلیل میشه که این جواب درسته یا نه (حرف جناب حمید درسته یا اتابک)
امواج به دو نوع تقسیم میشوند سطح بالا و سطح پایین(که هر کدوم از این دو نوع موج یک نوع دیوار حائل دارند که باعث ضعف در قدرتش میشه) موج سطح پایین مخصوص دستگاهای مدلهای جدید هستش و موج سطح بالا قدیمی همین موجهای رادیوئی و یا تلفن همراه هو در نظر بگیرید از دیوار به راحتی عبور میکنند یا اجسام دیگه ولی بعضی از اجسام هستند که در آنتن دهی هاشون تاثیر بسزایی دارند
حالا چرا این فیبر هارو از بالای سطح زمین عبود نداند؟ چون باعث شکست موج ارسالی میشه و باعث تداخل در رفت امواج هستند اگر دوستان به این باورند که دستگاه ردیاب با موج کار میکنه پس همین حالت برای دستگاهای ردیاب ما هم اتفاق میافته
من با جناب اتابک موافقم که فیبر نوری بدلیل سرعت بالاش باعث شکست موج میشه
با همین حرفتون شماهم دارید یک نوع نژاد گرایی ایجاد میکنید که فقط راجب یک نوع دستگاه صحبت کنیم من تا به الان فقط مشاهده گر بودم ولی اینکه دوتا بالا دست بیاند و یک نفرو بدون خاستن دلیل اخراج کنند جای تاسف داره
حمید خان و مجتبی خان اجازه بدید راجب این موضوع بحث کنند دوستان و منم اخراج نکنید

حامد جان
تنها و تنها دلیلی که فیبر نوری زیر خاک دفن میشه به خاطر این هست که سالم بمونه و صدمه بش وارد نشه
هزینه ساخت کابل فیبر نوری به مراتب از کابلهای مسی ارزون تره چون اصلا چیز خاصی داخلشون نیست(شیشه و پلاستیک شفاف)
مهمترین مورد ساختشون معماری داخل کابل هست که باید دقیق باشه تا باریکه های نور داخلش تداخل نکنن
اگه یه وقت قسمتی از کابل بریده و یا حتی مقداری خم بشه دیگه کار کل کابل تموم هست.کابل مسی باشه فوری ترمیم میشه ولی برای فیبر نوری تمام طول کابل باید تعویض بشه.به خاطر همین هست که کابل رو زیر خاک میذارن

پنج شنبه 27 تیر1392 - 6:50pm
مدیر کل
مدیر کل

hamedm800 نوشته است:
توی یه مقاله ک توی اینترنتم پخش هستش و نمیخام تبلیغ باشه اینو نوشته راجب امواج و فیبر نوری ک خلاصشو میگم و به نظر خودم اینطوریه حالا بازم دوستان جواب بدند که دلیل میشه که این جواب درسته یا نه (حرف جناب حمید درسته یا اتابک)
امواج به دو نوع تقسیم میشوند سطح بالا و سطح پایین(که هر کدوم از این دو نوع موج یک نوع دیوار حائل دارند که باعث ضعف در قدرتش میشه) موج سطح پایین مخصوص دستگاهای مدلهای جدید هستش و موج سطح بالا قدیمی همین موجهای رادیوئی و یا تلفن همراه هو در نظر بگیرید از دیوار به راحتی عبور میکنند یا اجسام دیگه ولی بعضی از اجسام هستند که در آنتن دهی هاشون تاثیر بسزایی دارند
حالا چرا این فیبر هارو از بالای سطح زمین عبود نداند؟ چون باعث شکست موج ارسالی میشه و باعث تداخل در رفت امواج هستند اگر دوستان به این باورند که دستگاه ردیاب با موج کار میکنه پس همین حالت برای دستگاهای ردیاب ما هم اتفاق میافته
با همین حرفتون شماهم دارید یک نوع نژاد گرایی ایجاد میکنید که فقط راجب یک نوع دستگاه صحبت کنیم من تا به الان فقط مشاهده گر بودم ولی اینکه دوتا بالا دست بیاند و یک نفرو بدون خاستن دلیل اخراج کنند جای تاسف داره
حمید خان و مجتبی خان اجازه بدید راجب این موضوع بحث کنند دوستان و منم اخراج نکنید

حامد جان چرا فکر میکنین ما شما رو اخراج میکنیم شما دارین درباره یه موضوعی بحث میکنین اقای اتابک طبق نوشته های کتاب داشتند صحبت میکردند و قوانین این انجمن رو زیر پا گذاشتن از جمله تبلیغ در فروش و بی احترامی به مدیرکل شما راحت باش .

جهت سفارش فلزیاب FPI (نسخه فول اصلی) و یون یاب تریشر فایندر میتوانید به بنده یا آقا حمید پیغام خصوصی دهید.

http://www.aparat.com/felezjoo
viewtopic.php?f=17&t=3526

پنج شنبه 27 تیر1392 - 10:21pm
آواتار کاربر

Mahdi نوشته است:
hamedm800 نوشته است:

حامد جان
تنها و تنها دلیلی که فیبر نوری زیر خاک دفن میشه به خاطر این هست که سالم بمونه و صدمه بش وارد نشه
هزینه ساخت کابل فیبر نوری به مراتب از کابلهای مسی ارزون تره چون اصلا چیز خاصی داخلشون نیست(شیشه و پلاستیک شفاف)
مهمترین مورد ساختشون معماری داخل کابل هست که باید دقیق باشه تا باریکه های نور داخلش تداخل نکنن
اگه یه وقت قسمتی از کابل بریده و یا حتی مقداری خم بشه دیگه کار کل کابل تموم هست.کابل مسی باشه فوری ترمیم میشه ولی برای فیبر نوری تمام طول کابل باید تعویض بشه.به خاطر همین هست که کابل رو زیر خاک میذارن

کل کابل تعویض نمیشه بلکه بستهایی هستش که بازم اون دوتارو بهم اتصال میده و به راحتی انتقالاطلاعات صورت میگیره

ب یاد آنکه دوستش داشتمو دوستم نداشت
زندگی میکنم با یادو خاطراتو حرفهایت ف////ن

پنج شنبه 27 تیر1392 - 10:44pm
آواتار کاربر

مجتبی نوشته است:
hamedm800 نوشته است:

حامد جان چرا فکر میکنین ما شما رو اخراج میکنیم شما دارین درباره یه موضوعی بحث میکنین اقای اتابک طبق نوشته های کتاب داشتند صحبت میکردند و قوانین این انجمن رو زیر پا گذاشتن از جمله تبلیغ در فروش و بی احترامی به مدیرکل شما راحت باش .

مجتبی عزیز من تمام پستهای این بحثو خوندم
یک مورد از تبلیغاشو بمنم نشون بدید ممنون میشم چیزی ندیدن تعریف تا تمجیدش کنه از دستگاهش حتی چند گفته خورشید و فیبر هم باعث اختلال در کار دستگاه من میشه ولی صریحاً ندیدم از دستگاهی تبلیغ کنه فقط داشت بحثارو جلو میبرد و منم همشونو پی گیری میکردم چیزی ندیدم
بله به دستگاه شما نظر داده ولی کاملا گفته راجب هیچ دستگاهی اینجا بحث نکنید (ولی حق با شماست مجتبی عزیز که جناب اتابک پرخاشگری بسیاری داشته) جناب اتابک هم تند برخورد کردند و همینطور هم حمید

ب یاد آنکه دوستش داشتمو دوستم نداشت
زندگی میکنم با یادو خاطراتو حرفهایت ف////ن

پنج شنبه 27 تیر1392 - 10:50pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

اقا مجتبی من تمام این بحثا رو از اول دنبال میکردم.من هم هیچ گونه تبلیغی ندیدم.

پنج شنبه 27 تیر1392 - 11:04pm
استاد سخت افزار
استاد سخت افزار
آواتار کاربر

hamedm800 نوشته است:
Mahdi نوشته است:
hamedm800 نوشته است:

حامد جان

کل کابل تعویض نمیشه بلکه بستهایی هستش که بازم اون دوتارو بهم اتصال میده و به راحتی انتقالاطلاعات صورت میگیره

تا جایی که بنده اطلاع دارم این کابلها پیش ساخته هستند و حتی برای هر منطقه ای مخصوص به خودش ساخته میشن که اگه مثلا پیچ و خمیدگی جزئی نیاز داشت از قبل بهش پرداخته شده باشه
در مورد این بست ها هم که میفرمایید این طور نیست که هر جا که شکست بست بزنی بره پی کارش
کابل فیبر نوری به صورت یک پارچه نیست و بخش بخش (مثلا بخش 500 متری) هست و رو هم سوار میشه که اگه تو هر کدوم از بخشها مشکلی به وجود بیاد کل رشته باید عوض شه

جمعه 27 تیر1392 - 12:48am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با سلام مجدد خدمت تمامی دوستان و عزیزان
بعد از مدتی محدودیت در آی پی و کاربری من باز برگشتم البته با همکاری دوستان عزیز از جمله مجتبی عزیز و از مجتبی کمال تشکر رو دارم
امیدوارم دوباره توی سایت بصورت قبل باشیم مطالبو همشونو دنبال و راجبشون بحث کنیم البته با مهربانیت و همکاری دوجانبه و از جناب حمید خان هم ممنونم ک دوباره اجازه دادند برگردم
تمامی دوستان توجه داشته باشند ک این مطالب و پستهای بنده راجب اکثر دستگاها هستش شاید روی بعضی از دستگاها این گونه موارد تاثیر نداشته باشه
ب زودی منم دستگاه سایتو خریداری میکنم و راجب مشکلات کوچیکی ک خواهد داشت برای دوستان عرض خواهم کرد
و یه نگته ریز راجب فیبر و تاثیر اون روی رد یاب بگم
تمامی دستگاهای فلزیاب با امواج پایین و کوتاه هستند و فیبر نوری برای ردو بدل انتقال اطلاعات از سرعت بسیار بالایی برخورداره ک شامل امواج،نیرو و جریانه که با برخورد سیگنالهای فلزیاب به فیبر نوری (چون امواج فلزیاب از هرچیزی عبور میکنه اما با قدرت کم یا زیاد با توجه به نوع خاک و یا نوع جنس مقطع) و باعث شکست سیگنال میشه و این عامل باعث اختلال در رد یابی میشه

بگو

ما شاء اللهُ لا قوة الا باللهِ

viewtopic.php?f=13&t=1863&p=76259#p76259

پنج شنبه 3 مرداد1392 - 4:40pm
مدیر کل
مدیر کل

atabak نوشته است:
با سلام مجدد خدمت تمامی دوستان و عزیزان
بعد از مدتی محدودیت در آی پی و کاربری من باز برگشتم البته با همکاری دوستان عزیز از جمله مجتبی عزیز و از مجتبی کمال تشکر رو دارم
امیدوارم دوباره توی سایت بصورت قبل باشیم مطالبو همشونو دنبال و راجبشون بحث کنیم البته با مهربانیت و همکاری دوجانبه و از جناب حمید خان هم ممنونم ک دوباره اجازه دادند برگردم
تمامی دوستان توجه داشته باشند ک این مطالب و پستهای بنده راجب اکثر دستگاها هستش شاید روی بعضی از دستگاها این گونه موارد تاثیر نداشته باشه
ب زودی منم دستگاه سایتو خریداری میکنم و راجب مشکلات کوچیکی ک خواهد داشت برای دوستان عرض خواهم کرد
و یه نگته ریز راجب فیبر و تاثیر اون روی رد یاب بگم
تمامی دستگاهای فلزیاب با امواج پایین و کوتاه هستند و فیبر نوری برای ردو بدل انتقال اطلاعات از سرعت بسیار بالایی برخورداره ک شامل امواج،نیرو و جریانه که با برخورد سیگنالهای فلزیاب به فیبر نوری (چون امواج فلزیاب از هرچیزی عبور میکنه اما با قدرت کم یا زیاد با توجه به نوع خاک و یا نوع جنس مقطع) و باعث شکست سیگنال میشه و این عامل باعث اختلال در رد یابی میشه

خواهش میکنم اتابک جان امیدوارم اموزش خودتون رو با قدرت هرچی بیشتر ادامه بدین طبق اصول و قوانین این انجمن . موفق باشید

جهت سفارش فلزیاب FPI (نسخه فول اصلی) و یون یاب تریشر فایندر میتوانید به بنده یا آقا حمید پیغام خصوصی دهید.

http://www.aparat.com/felezjoo
viewtopic.php?f=17&t=3526

پنج شنبه 3 مرداد1392 - 9:38pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

:-o :-o :-o

جمعه 4 مرداد1392 - 3:31pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 48 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 45 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure