انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 1 اردیبهشت1403 - 3:39pm

پاسخ به موضوع  [ 48 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5  بعدی
 تاثیر فیبر نوری روی ردیاب 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

یه تست کوچولو هم بد نیست انجام بدیدو بعدش نظرتونو اعلام کنیدا حمید خان

بگو

ما شاء اللهُ لا قوة الا باللهِ

viewtopic.php?f=13&t=1863&p=76259#p76259

چهارشنبه 25 تیر1392 - 12:03am
استاد سخت افزار
استاد سخت افزار
آواتار کاربر

atabak نوشته است:
فیبر نوی حاوی اطلاعات بصورت نوره شما فقط همینو میدونید یه قدرتی هم باید باشه ک این اطلاعاتو هل بده یا نه
ب این صفحه توجه داشته باشید

اتابک جان نور خودش انرژی هست و فقط کافیه که از یه منبع تولید بشه
در کابلهای فیبر نوری داخلش جز شیشه و پلاستیک هیچ چیز دیگه ای نیست و کار همون شیشه و پلاستیک هم شکست نور هست
به این صورت که نور رو به صورت مایل داخل کابل وارد میشه و در اثر فرایند شکست توسط شیشه به جلو حرکت میکنه
سرعت و ظرفیت بالای انتقال اطلاعات در کابلهای نوری به خاطر این هست که هر دیتا ای که میخواد از داخل کابل عبور کنه به صورت یک باریکه نور عبور میکنه که میشه تعداد بسیار زیادی از این باریکه های نور رو بدون اینکه با هم تلاقی کنن داخل کابل فرستاد.در نتیجه اطلاعات با سرعت نور جابه جا میشن که به مراتب از کابلهای فلزی بالاتر هست
ضرفیت انتقال کابلهای مسی چون بر مبنای انتقال الکترون هست به قطرشون بستگی داره و حتی ممکنه در اثر انتقال الکترون ها مثلا سیم مغناطیس بشه ولی در مورد کابلهای نوری این طور نیست
در نتیجه کوچکترین تاثیری نمیتونه رو ردیابی بذاره

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

چهارشنبه 25 تیر1392 - 12:14am
مدیر کل
مدیر کل

اتابک عزیز اولا اون کتابی که شما دارین مشخص هست مال کجا و نوشته چه کسی هست و اعتبارش در چه حدیه؟
در ثانی شما اگر نزدیک کابلهای انتقال فیبر نوری تست خاصی با ردیاب کردین و اتفاق خاصی افتاده خب خودتون دقیق توضیحش بدین!
ثالثا این تاثیر هایی که شما میفرمایین خیلی بستگی به ردیاب هم داره! مثلا ما با ردیاب خودمون حتی درست در زیر دکل برق فشار قوی هم اختلال خاصی ندیدیم چه برسه به فیبر نوری! پس این قضیه به نوع سیستم ردیاب هم مربوط میشه و باز هم تاکید میکنم هیچ چیزی در این مورد بصورت قاعده کلی نمیشه مطرح کرد. از این گذشته اگر جایی دکل فشار قوی یا مثلا فیبر نوری و غیره باشه و ما حتما بخوایم روی همون محوطه کار کنیم خب چکار باید کرد؟ اگر بشه فاصله گرفت و از زاویه دیگه ای به محوطه نزدیک شد خب این خوبه و توصیه میشه همین کار انجام بشه. ولی اگر امکان نداشت یا محوطه دقیقا نزدیک اون عامل احتمالی خطا باشه در واقع طبق گفته شما باید کلا بیخیال شد! :D

چهارشنبه 25 تیر1392 - 12:25am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
اتابک عزیز اولا اون کتابی که شما دارین مشخص هست مال کجا و نوشته چه کسی هست و اعتبارش در چه حدیه؟
در ثانی شما اگر نزدیک کابلهای انتقال فیبر نوری تست خاصی با ردیاب کردین و اتفاق خاصی افتاده خب خودتون دقیق توضیحش بدین!
ثالثا این تاثیر هایی که شما میفرمایین خیلی بستگی به ردیاب هم داره! مثلا ما با ردیاب خودمون حتی درست در زیر دکل برق فشار قوی هم اختلال خاصی ندیدیم چه برسه به فیبر نوری! پس این قضیه به نوع سیستم ردیاب هم مربوط میشه و باز هم تاکید میکنم هیچ چیزی در این مورد بصورت قاعده کلی نمیشه مطرح کرد. از این گذشته اگر جایی دکل فشار قوی یا مثلا فیبر نوری و غیره باشه و ما حتما بخوایم روی همون محوطه کار کنیم خب چکار باید کرد؟ اگر بشه فاصله گرفت و از زاویه دیگه ای به محوطه نزدیک شد خب این خوبه و توصیه میشه همین کار انجام بشه. ولی اگر امکان نداشت یا محوطه دقیقا نزدیک اون عامل احتمالی خطا باشه در واقع طبق گفته شما باید کلا بیخیال شد! :D

من الان از تست دارم میام
دقیقا هم خورشید روی زمین تاثیر داشت و هم فیبر نوری وجود داشت
با توجه ب احتمالات میذاریم 25 درصد خورشید باعث جابجایی فرکانس دهی و قدرت شد دقیقا 38 سانتی متر از هدف اصلی اشتباه زد چون فیبر وجود داشت یعنی 29 سانت (9 سانتو بخاطر خورشید کم کردم)
بازم بعد از غروی ب همون نقطع میرم و آزمایش میکنم
حمید خان از دستگاه خودتون ک ارید بفروشش میرسونید تعریف و تمجید نکنید که این دستگاه هیچا اشتباه نمیزنه دستگاه شماهم ایرادات بسیاری پیدا خواهد کرد
من خیلی جاها گفتم من راجب هیچ دستگاهی نظر نمیدم تا اینکه خودتون گفتند نگید ک من چیزی رو شروع کردم بفرمایید برید تست کنید در محل اصلی ن توی خونه و حیاطتون

بگو

چهارشنبه 26 تیر1392 - 1:13pm
مدیر کل
مدیر کل

ممنون اتابک عزیز. پس 29 سانت فیبر نوری خطا ایجاد کرد و 9 سانت هم خورشید تاثیر داشت! :ymapplause: :D قضاوت درستی حرفهای شما با دوستان! فقط اگر لطف میفرمودین مدل ردیاب و تکنیک ردیاب زنی خودتون که در اون بصورت سانتی متر قادر به اندازه گیری این فواصل هستین توضیح بدین دیگه خیلی عالی میشه! ضمن اینکه معادله دو مجهولی که درش موفق به تفکیک خطای خورشید و فیبر نوری شدین رو یک توضیح مختصر بدین ما روشن بشیم! همینطور لطف کنین بگین روی چه حسابی شما دقیقا محل وجود فیبر نوری رو متوجه شدین؟!
در مورد ردیاب خودمون هم بنده تعریف و تمجید خاصی نکردم که شما ظاهرا بصورت یک رقیب روی این مساله ناراحت شدین! دوست من بنده عرض کردم حتی زیر دکل برق فشار قوی هم بارها تست کردیم و خوب جواب داده. دیگه بالاتر از این که چیزی نیست. فیبر نوری هم هیچ تاثیری نداره. ردیاب شما اگر جوریه که حتی فیبر نوری هم روش اثر میذاره بعلاوه نور خورشید و این همه عوامل دیگه ؛ بهتره کلا ازش استفاده نکنین. میتونین تشریف ببرین تجربیات جناب آریا که استاد همه ما هستن رو با این ردیاب مطالعه کنین. ضمنا همه ردیابها خطا دارن کسی غیر از این هم نگفت. مهم درصد و نوع خطاهاست!

چهارشنبه 26 تیر1392 - 1:26pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

همونطور ک شما توی فیلمتون حجم گیری دقیق داشتید منم بهمون صورت نقطه یابی داشتم =)) هه هه هه =))
اینو دیگه یک بچه هم میفهه کله قندی هایی مخصوص برای فیبر نوری جا سازی کردند و حتی محل حفاریهاشونم موجود با این سوالاتون یعنی شما توی خونه بودید همیشه ها یه بیرونم بری بد نیستشا حمید جان هم هوایی عوض میکنی همم یه چیزایی دستگیرت میشه وقتی شما نمیدونید کجاها فیبر نوری جود داره عمرا بخایی چیزی راجب خطا ها بدونی پس توی شهر شما اصلا فیبر وجود نداره بله اینم درسته توی اون شهرهایی ک فیبر وجود داره فیبر تاثیر داره نه س...ی
من چندتا مسئله هستش ک میخام بگم راجب دستگاهختون ولی اینجا جاش نیست منم با هیچ کدوم از دستگاها و شرکتا کار ندارم مشکلاتی ک من عرض میکنم نسبی و راجب همه ی دستگاها هستند
میتونین تشریف ببرین تجربیات جناب آریا که استاد همه ما هستن رو با این ردیاب مطالعه کنین
این یعنی چی بیا این دستگا رو بخر دیگه لطفا راجب همه ی دستگاها صحبت کن جناب حمید ن دستگاه خودتون من با دستگاه شما کاری ندارم
و منم توی همه ی پستهام اعلام کردم این تاثیرات نسبی هستند از 20 الی 40 درصد

بگو

چهارشنبه 26 تیر1392 - 1:47pm
مدیر کل
مدیر کل

جناب اتابک اولا لطف کنین از چارچوب ادب خارج نشین! در غیر این صورت برخورد من جور دیگه ای خواهد بود! در ثانی محض اطلاع شما در محل ما هم فیبر نوری برای انتقال استفاده شده و من دقیقا تست گرفتم همچین چیزی نیست. در ضمن همه ردیاب ها داخل بیابان و دشت و صحرا به نسبت خوب کار میکنن. هر وقت ردیاب شما در محیط پر نویز و پر از وسایل برقی و فلزات مختلف درست کار کرد و هر فلز رو فقط روی فرکانس خودش گرفت و 10 سانت هم خطای نقطه زنی نداشت ردیاب خوبیه! وگرنه همه میدونن وسط بیابان شرایط ردیابی بسیار ایده آل هست و دیگه اگر قرار باشه نزدیکی به فیبر نوری و این چیزها بخواد عملکرد ردیاب رو مختل کنه باید فاتحه اون ردیاب رو خوند! هر چند اکثر ردیابها همینطور هستن ولی نه دیگه تا این حد! بهتره شما وقتتون رو روی همون ردیاب ها بذارین!
در ضمن طبق تحقیقات من شما خودت جزو فروشندگان هستی! پس طبیعیه که خوب بودن دستگاه دیگران به مذاق شما خوش نمیاد! ولی مهم نیست. ما هم اینجا سایت خودمون رو داریم و شما نمیتونی در مورد تبلیغ یا عدم تبلیغ دستگاه ما به ما دستور بدی! ما خودمون میدونیم داریم چکار میکنیم.
در مورد اون فیلم هم اگر شک دارین تشریف ببرین خودتون از نزدیک ببینین. اینکه شما تجربه هیچ کسی رو اینجا قبول نداشته باشین و صرفا بخواین حرف خودتونو بزنین اصلا مساله درستی نیست.
اینکه بنده داخل خانه نشستم یا بیرون نرفتم اولا صحیح نیست و شما چیزی که خبر نداری اظهار نظر نکن. در ثانی شما که همش بیرون کار کردی و ادعا میکنی به کجا رسیدی؟ من کارم چیز دیگست! کار من کاوش نیست. این انجمن هم بقدری مساله داره که وقت ادم رو پر میکنه. ولی شما اگر همه چیز رو میدونی و مدام داری کاوش میکنی به کدوم موفقیت رسیدی؟!
اینجا خیلیها خیلی ادعاشون میشه ولی وقتی نگاه میکنی میبینی سالها عمرشون رو توی این مسائل سپری میکنن و به هیچی هم نرسیدن و خیلی نظراتشون هم از نظر علمی و هم از نظر تجربی زیر سواله! فکر نمیکنم با ادعای الکی نه چیزی گیر این دوستان بیاد نه بقیه.
اینکه شما میگی 29 سانت خطا بخاطر فیبر نوری بود و 9 سانت بابت خورشید! هر تازه کاری که توی این قضیه بیاد هم میفهمه حرف شما مسخرست! دقت هیچ سیستم ردیابی اصلا در حد 1 سانتی متر نیست که شما بخوای اینجوری خطا رو حساب کنی! ما هم هیچ وقت این مدلی در مورد دقت ردیابمون حرفی نزدیم که شما مقایسه کردین! بفرض هم شما تونستی تشخیص بدی. از کجا خطای این دو عامل رو از هم تفکیک کردی؟ من حاضرم با شما شرط ببندم اگر 10 بار هم اون نقطه رو ردیاب بزنی هر بار چند سانت اینور اونور در میاد! پس این مطالب غلط چیه که به بقیه انتقال میدین؟ حتی همین 20 الی 40 درصد خطایی که شما میگی هیچ مبنای درستی نداره! شما اگر واقعا علمی داشته باشی و تجربه خوبی هم داشته باشی در مورد این اعداد به این راحتی نظر نمیدی.

چهارشنبه 26 تیر1392 - 3:40pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اولا شما شروع ب تمسخر کردید منم جوابتونو دادم
شما خودتون مدعی بهترین دستگاهید پس اگر درست بود هیچوقت نمیفروختید و خودتون میرفتید ب اسونی یک دفینه کشف می کردید و الکی بهونه نیارید من راجب هیچ دستگاهی اعم از شما نظر ندادم و نمیدم و دستگاهتونو ندیدم و باهاش کار نکردم 2نفر تابحال بهم گفتند ایراداتی داره و چند نفر فقط توی سایت شما تعریفشو کرده از خود دستگاه نه عملکردشو
من فروشنده دستگاه نیستم بچه هایی ک منو میشناسند میدونند چه کارهایی کردم و چه کارهایی میکنم و با اسباب بازی کار نمیکنم ب اندازه سنت دستگاه داشتمو کار کردم همه جوره و از همه شرکتا
شماهم دارید الکی ادعای دستگاه داشتنو درست عمل کردن میکنیدا چون فروشنده اید نه کاربر
اگر با فروشندگان دستگاه باشه که همشون میگند 100% نقطه و فلزو مینزنه ن ذراتو من چندبار گفتم و بازم میگم باید با دستگاهت کار کنی نه بازی مثل شما جناب حمید خان شما نباید نظر بدید چون توی اکثر پستهاتون این جمله رو بیانم میکنید //دستگاه ما و این سایت|| منم کلیه اپراتورانو با مشکلات روبرو میکنم نه مثل شما ک بخام فقط راجب یه چیز نظر بدم

بگو

چهارشنبه 26 تیر1392 - 4:05pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

واقعا من نمیدونم چرا اینجوری میشه یهو!
ببین دوست من جناب اتابک شما باید نظر پذیر باشی اگر به این پستت دقت کنی فقط نظرات همه رو رد کردی .من منکر ردیابیت و کار با ردیابت نمیشم چون از نظر من هم تجارب جدید و خوبی داری اما اینو بدون فقط همیشه نظرات رو موافق خودت ندون چون خیلیا میان تو سایت همه نمیشه نظراتشون یکی باشه باید که جنبت رو زیاد کنی عزیز
درمورد فیبر نور و این چیزا اطلاعی ندارم حقیقتا اما در زمان راهنمایی تو کتاب فیزیک نوشته بود که چه چیزیه یک لوله شیشه ای که رشته های نور رو از خودش عبور میده بدون اینکه از مسیر اون لوله منحرف بشه که چیز خیلی جالبیه/
من اصلا کاری ندارم که چه تاثیری داره یا نه
اما چند وقت پیش یکی از دوستان یک فلزیاب بوقی خریده بود ..اینو تو زیرزمین خونشون تست میکرد طوری که لوپ رو بصورت عمودی رو یک جعبه پلاستیکی گذاشته بود و بالانسش کرده بود و بعد میرفت از عقب بصورت افقی تست میکرد..یکبار که من رفتم و داشتیم روش کار میکردیم که همون حین برق رفت و دستگاه از بالانس در اومد! باز بالانس کردیم و فلزات رو تست میکردیم که دیدیم زمانی که اون اتاق چراغ رو روشن میکنیم فلزیاب ضعیف میشه و وقتی خاموش میکنیم بهتر عمل میکنه..
البته حقیقتا نمیدونم نور چه تاثیری روش داشته! شاید هم بخاطر جریان برقی بوده که از سیم عبور میکرده و باعث اختلال تو کارکردش میشده...به هر حال ممکنه اینقبیل خطظا اتفاق بیوفته و ما فک کنیم نور اون لامپه بوده اما نگو خطا ز جای دیگه نشات گرفت که ادم گمراه شده.

بهترین زندگی برای کسانی است که نیک بیاندیشند وپارسایی را سرلوحه زندگی خود کنند

اشوزرتشت

چهارشنبه 26 تیر1392 - 4:56pm
مدیر کل
مدیر کل

خیلی جالب شد اتابک خان قرار ما این نبود بیاین از ردیاب خودتون تعریف کنین همون اول که ثبت نام کردین دیدم ادرس وبلاگ خودتون رو گذاشتین پای امضا و بهتون اخطار دادم اینجا ما انجمن نزدیم که هرکی بیاد بازار باز کنه پدر ما دراومد تا به اینجا رسیدیم و به پست شما رو تایید نکرده بودم بعد اومدم با شما تلفنی صحبت کردم شماره رو از وبلاگتون گرفتم گفتم بابا اینجا از این خبرا نیست سی دی داری یا جزوه اینجا بازار باز نکن اگر واقعا دلت برای این دوستان ما میسوزه باید بصورت رایگان اموزش بدین مثل دیگران , حالا میخوای بفروشی اشکال نداره بفروش اول دستگاه رو بخر روش کار کن و تست کن نه اینکه ما مشتری نداشته باشیم و بخوایم بزور بهت دستگاه بدیم من اصلا وقت ندارم که جواب پیام خصوصی رو بدم بس که این کاربران ما دستگاه سفارش دادند . بهرحال دستگاه رو تهیه کنین و هرچی عیب یا خوبی داشت بیا بیان کن و در مورد نحوه درست این ردیاب و اموزش این نظر بده چون همه این کاربران این ردیاب رو خریدن و همه یک دست هستند و شما اول بیا اموزش خودتو بده تا برای همه معلوم بشه مثلا شما چه علمی دارین که برای همه معلوم شد که از کتاب سرمشق میگیرین و میاین هی سئوال میکنین و اعلام میکنین این شد کار حالا میگم اشکال نداره انجمن رو دارین گرم میکنین و بهشون اطلاعات میدین اما قرار نبود وسط این اموزش بیاین ردیاب خودتون رو بذارین وسط کار اول از سی دی شروع کردین حالا تعریف ردیاب خیلی خوبه همینجوری دارین تبلیغ دستگاه میکنین اونم با کلی خطا داداش گلم شما وقتی هنوز این دستگاه رو نخریدین واسه چی نظر میدین مثلا فلان کس نتونست باهاش کارکنه یعنی چی این حرفها درسته مگه قراره همه ردیاب زدن وارد باشند باید یاد بگیرین تا حرفه ای بشن . و تلفنی هم بهتون گفتم اشکال نداره حالا میخوای سی دی هاتو بفروشی خب بفروش اما به این دوستان ما اموزش بده اگه واقعا اینکاره ای نه امثال اقا فرید باقری که تو وبلاگش چند سئوال رو توضیح میده بعد میگه برین به صفحه فلان سی دی بخرین خودتون متوجه میشین و فقط و فقط بخاط این دوستان بود که اجازه دادم تو این انجمن فعالیت کنین شما بهم گفتین میخوای من ول بگردم تو انجمن یا میخوای اموزش بدم و سی دی هم بفروشم گفتم اشکال نداره اگر میخوای اموزش بدین واقعا پس اول خودتون رو نشون بدین همین دوستان قضاوت میکنن و هر کی دوست داره میاد میخره و گفتین من که با دستگاه شما کاری ندارم اصلا دستگاه برای فروش ندارم فقط سی دی دارم میخوام بفروشم و منم قبول کردم . حالا بخاطر اینکه نظم انجمن رو برهم ریختین و بی احترامی به مدیرکل محترم کردین به مدت 6 ماه محروم میشین .
اقا حمید لطفا اقدام کنین .

جهت سفارش فلزیاب FPI (نسخه فول اصلی) و یون یاب تریشر فایندر میتوانید به بنده یا آقا حمید پیغام خصوصی دهید.

http://www.aparat.com/felezjoo
viewtopic.php?f=17&t=3526

پنج شنبه 27 تیر1392 - 6:14am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 48 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 23 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure