انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 7 اردیبهشت1403 - 7:40pm

پاسخ به موضوع  [ 14 پست ]  برو به صفحه 1 , 2  بعدی
 تاثیر دکلهای برق فشار قوی 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دکلهای فشار قوی روی ردیاب چه تاثیراتی داره

بگو

ما شاء اللهُ لا قوة الا باللهِ

viewtopic.php?f=13&t=1863&p=76259#p76259

دوشنبه 23 تیر1392 - 12:32am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام
من یکبار با یک ردیاب زیر دکل فشار قوی کار کردم که در اینحالت انتنا هی تلو تلو میزدن و گیج میشدن..البته بهتره که زیر دکل فشار قوی یا با فاصله کم از دکلها کار نشه ممکنه سیستم عیب بگیره

بهترین زندگی برای کسانی است که نیک بیاندیشند وپارسایی را سرلوحه زندگی خود کنند

اشوزرتشت

سه شنبه 25 تیر1392 - 3:55pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

کابلهای معمولی برق کمتر روی ردیابها تاثیر میذارند چون ردو بدل الکترون داریم اگه یادتون باشه این الکترونها دور خودشون یک نو فشار معناطیسی ایجاد میکنند ک در دکلهای فشار قوی حداقل باید 50 متر فاصله داشته باشید

بگو

سه شنبه 25 تیر1392 - 7:14pm

atabak نوشته است:
کابلهای معمولی برق کمتر روی ردیابها تاثیر میذارند چون ردو بدل الکترون داریم اگه یادتون باشه این الکترونها دور خودشون یک نو فشار معناطیسی ایجاد میکنند ک در دکلهای فشار قوی حداقل باید 50 متر فاصله داشته باشید

اساساً کابلها بدلیل اینکه دارای ساختار و لایه های خاصی که متناسب با شرایط محیطی نصب تعیین می گردد، عایق می باشند و بر اساس سطح ولتاژ کابل ضخامت ایت لایه های عایقی تغییر می نماید و از طرفی جهت کم کردن تلفات توان ناشی از این میدانهای مغناطیسی در درون ساختار کابل از شیلدهای مسی دور کابل و همچنین نحوی چیدمان کابلهای فشار قوی که عموماً سه فاز می باشند استفاده میگردد، لذا به این دلیل در جاهاییکه کابلهای فشار قوی وجود دارد نویزهای ناشی از میدانهای مغناطیسی اطراف کابل کمتر می باشد و تاثیر کمتری بر روی کارکرد ردیاب می گذارد. در حالیمه در خطوط فشار قوی بدلیل اینکه از هادیهای مسی یا آلومینیومی بدون روکش استفاده می شود لذا میدانهای مغناطیسی حول هادیها قوی تر می باشند و بر اساس سطح ولتاژ خطوط ، فاصله حریم کار تغییر می کند که اکثرآً خطوط فشار قوی در ایران 132KV, 230KV, 400KV می باشد که فاصله تقریبی به ازای هر 10 کیلوولت 1 متر می باشد.

چهارشنبه 26 تیر1392 - 7:59am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ممنون از آرمین عزیز

بگو

چهارشنبه 26 تیر1392 - 1:07pm

atabak نوشته است:
ممنون از آرمین عزیز

خواهش میکنم اتابک جان، فقط یک مطلب رو بایستی اصلاح کنم اونم فاصله عایقی به ازای هر 100 کیلو ولت 1 متر می باشد یعنی اگر فردی به هادی خط هوایی 132کیلوولت بخواهد نزدیک شود بایستی بیش از 1.5 متر به هادی نزدیک نشود زیرا در فاصله کمتر خطر برق گرفتگی وجود دارد ولی از لحاظ میدان مغناطیسی حول خطوط برق فشار قوی بسته به طراحی خط انتقال ، این میدان معناطیس متغییر می باشد، یک نکته نیز خدمت دوستان بگم که شاید ربطی به این قضیه ردیابی نداره ولی کار کردن زیر خطوط فشار قوی برای مدت طولانی خطر ابتلا به سرطان بهمراه دارد لذا این قضیه همواره بایستی احتیاط گردد.

جمعه 28 تیر1392 - 5:29pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

واقعا از ارمین جان عزیز ممنونم چون اگه یه اشتباه کوچیکی ب وجود بیاد سریعا اصلاحش میکنه واقعا ممنونم و متشکرم
اینم من اضاف کنم که بهتره حداقل 50 متر از دکلهای فشار قوی فاصله داشته باشید

بگو

پنج شنبه 3 مرداد1392 - 8:25pm

atabak نوشته است:
واقعا از ارمین جان عزیز ممنونم چون اگه یه اشتباه کوچیکی ب وجود بیاد سریعا اصلاحش میکنه واقعا ممنونم و متشکرم
اینم من اضاف کنم که بهتره حداقل 50 متر از دکلهای فشار قوی فاصله داشته باشید

خواهش میکنم اتابک جان

جمعه 4 مرداد1392 - 11:51am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

البته این موضوع رو هم توجه داشته باشید که اول خود اپراتور و انسان باید زنده باشه تا بخاد فلز رو بدست بیاره
دستگاهایی هتسند که زیر دکل هم کار کنند ولی اینجا دستگاه مهم نیستش بلکه جون اپراتور در خطر ممکنه فشار عبوری از دکل با افت یا افزایش فشار در یک لحظه کشش ایجاد کنه و به صورت القائی به دسته آنتنها بگیره و باعث @-) :-H اپراتور بشه پس خیلی مواظب کار در زیر دکل فشار قوی باشید

بگو

دوشنبه 7 مرداد1392 - 1:52pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سلام به دوستان
تجربه من هم این گفته ی دوستانو تایید میکنه چون بعد از اینکه زیر دکل برق فشار قوی دستگاهمو روشن کردم بعدش دسگاه قاط زد و حالام داره رفع عیب میشه .
خدارو شکر بصورت تکسی درمی درنیومدم . این برام تجربه ای شد که دیگه زیر دکل برق فشار قوی ردیاب نزنم
ولی بازم امکان داره از ولوم دسگاه باشه و صد درصدی مطمعن نیستم که حتما تاثیر اون باشه ولی میشه با رفتن دوباره زیر دکل امتحان کرد اگه ردیاب دوباره قات زد پس درسته وگرنه ولوم دسگاه مورد داشته بنظر شما ارزششو داره تست بشه :-?

گاهی وقتها باید دیدو رد شد باید با سکوت تاثیر گذاشت شاید این سکوت ما امیدی باشد برای ناامیدی :-)

دوشنبه 19 اسفند1392 - 5:31pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 14 پست ]  برو به صفحه 1 , 2  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 21 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure