انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 30 فروردین1403 - 8:25am

پاسخ به موضوع  [ 71 پست ]  برو به صفحه 1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 8  بعدی
 جنس هدف 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

آیا جنس هدف توی ردیابی هم تاثیر میذاره؟
با اینکه ما فرکانسو گذاشتیم روی فلز مثلا نقره آیا همین گذاشتن روی فرکانس نقره تفاوتی داره
بحثو نمیدونم چطوری باز کنم و منظورمو بگم
لپ مطلب : تاثیر جنس هدف و مواد محیط در ردیابی(کدوم فرکانس کمتر توی محیط کاری بصورت طبیعی پیدا میشه؟)

بگو

ما شاء اللهُ لا قوة الا باللهِ

viewtopic.php?f=13&t=1863&p=76259#p76259

دوشنبه 17 تیر1392 - 11:56pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

تا اونجاییکه من فهمیدم اکثر مواد از نظر فرکانسی مشابه دارن.حالا کدوم تو طبیعت کمتره باید اساتید نظر بدن.
یه سوال.ایا راه حلی برای تشخیص اینکه هدف واقعا هست یا ماده ای مشابه از نظر فرکانسه وجود داره؟

سه شنبه 17 تیر1392 - 12:08am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

saeeed60h نوشته است:
تا اونجاییکه من فهمیدم اکثر مواد از نظر فرکانسی مشابه دارن.حالا کدوم تو طبیعت کمتره باید اساتید نظر بدن.
یه سوال.ایا راه حلی برای تشخیص اینکه هدف واقعا هست یا ماده ای مشابه از نظر فرکانسه وجود داره؟

ای قربون saeeed60h برم چند وقته منتظر همین سوال از طرف دوستانم که بلاخره saeeed60h پرسید
بله راه های متفاوتی هستش ک مطمئن بشی این هدفت واقعیه یا نه
ذراته یا فلز از دوستان خاهش میکنم توی این بحثا شرکت کنند
من اینجا اول فقط میخام رابط مشکلات صحبت کنم تا بعدش برم سر کار با انتن(مشکلات ردیابو بگم بعدش نوبت مشکلات کویل و لوپه) بعد اونا چندتا روش ردیابیه ک همشونو بیان میکنم

بگو

سه شنبه 17 تیر1392 - 12:18am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بحث جالبیه وممنونم
از نظر من حفره یا خلاء فرکانس مشابه دیگری نداره یا اگر داره خیلی کمتره./.و یحتمل مفرغ کمتر مشابه فرکانسی داره

بهترین زندگی برای کسانی است که نیک بیاندیشند وپارسایی را سرلوحه زندگی خود کنند

اشوزرتشت

سه شنبه 17 تیر1392 - 12:37am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ژنرال نوشته است:
بحث جالبیه وممنونم
از نظر من حفره یا خلاء فرکانس مشابه دیگری نداره یا اگر داره خیلی کمتره./.و یحتمل مفرغ کمتر مشابه فرکانسی داره

اینو باید دوستان دستگاه ساز جواب بدند ک فرکانس حفره روی چه چیزی تنظیم میشه ک جواب میده و ردیابی میشه و بعد از گفتن نوع فرکانش بحث میکنیم

بگو

سه شنبه 17 تیر1392 - 12:53am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مثلا طلا،سیلسیس و مس فرکانس نسبتاً مشابهی دارند
سیلیسیسو باید با روشهای حذف ذرات رد کرد و مس یا طلا هرکدومرو ک مد نظر دارید با تنظیم کاملیت فرکانس دستگاه و خوراک دهی
مس با قلعه = آلیاژ بنام مفرغ
و خیلی جاها دیده یا شنیده ایم ک بعد از حفاری مفرغ پیدا شده
با توجه ب اپراتوری ضعیف اپراتور این مشکلات ک بجای مفرغ طلا و یا بجای طلا مفرغ بدست میاد
مفرغم نوعی مسه ک شبیه طلاست
حالا دوستان نگند که فرکانس طلا چندان مشابه مس نیستش ولی سنخیت و شباهت بسیاری دارند

بگو

سه شنبه 17 تیر1392 - 1:01am
کاربر فعال
کاربر فعال

محل اقامت: tabriz
اگر ميخواهيد مطمئن بشيد كه ذرات ويا آيتم ديگه اي رو نگرفته ايد چند ثانيه بعد از قيچي شدن انتنها صبر كنيد اگر خودبخود بازشدند يعني بيخيال اگر درحالت قيچي شدن موندند تستهاي ديگه رو اعمال كنيد.تو خونه هم ميتونيد امتحان كنيد .حفره رو طلا ميزنه ولي با روش 10 ثانيه اي كه حاج مجتبي هم اشاره كردند ميشه كار رو انجام داد.

سه شنبه 18 تیر1392 - 12:45pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

sahand نوشته است:
اگر ميخواهيد مطمئن بشيد كه ذرات ويا آيتم ديگه اي رو نگرفته ايد چند ثانيه بعد از قيچي شدن انتنها صبر كنيد اگر خودبخود بازشدند يعني بيخيال اگر درحالت قيچي شدن موندند تستهاي ديگه رو اعمال كنيد.تو خونه هم ميتونيد امتحان كنيد .حفره رو طلا ميزنه ولي با روش 10 ثانيه اي كه حاج مجتبي هم اشاره كردند ميشه كار رو انجام داد.

بله این کار باعث میشه ک یه مقدار ب دستگاه فرصت بدید ک فرکانسارو تجزیه و تحلیل بکنه و جواب بهتری راجب فرکانس قیچی شده ب شما و دیگر عزیزان بده روش جالب و جوابگرفته ای هستش

بگو

سه شنبه 18 تیر1392 - 1:20pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

atabak نوشته است:
ژنرال نوشته است:
بحث جالبیه وممنونم

اینو باید دوستان دستگاه ساز جواب بدند ک فرکانس حفره روی چه چیزی تنظیم میشه ک جواب میده و ردیابی میشه و بعد از گفتن نوع فرکانش بحث میکنیم

تا اونجا که من میدونم فرکانس این دستگاه با بقیه فرق داره و از فرکانسهای معمول استفاده نشده.و دوستان فکر نکنم این فرکانسها رو اینجا بگن.
یه سوال دیگه:
چطور میشه یه جنس مثلا طلا چند فرکانس داشته باشه؟
نمیدونم منظورمو رسندم.یعنی با 5500 یا 12500و یا چند تا دیگه اگه دستگاهرو تنظیم کنی باز به طلا واکنش نشون میده

سه شنبه 18 تیر1392 - 5:08pm
آواتار کاربر

آيا اگر ردياب نقره 20*20 رو در 1.5 متري بزنه آيا امكان داره مثلا مفرغ 20*20 رو عمقي بالاتر شناسايي كنه و بالعكس؟
حالا اينو به فركانس ربط ميديد يا يون نميدونم.
آيا مثلا هر شي فلزي بدون توجه به نوع جنس توي يه عمق مشخص شناسايي ميشه؟
اينكه ميگن شي قديميتر در عمق بيشتري نسبت به شي جديدتر رديابي ميشه درسته؟
اميدوارم متوجه منظورم شده باشيد.

سه شنبه 18 تیر1392 - 7:56pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 71 پست ]  برو به صفحه 1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 8  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 28 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure