انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 18 اردیبهشت1403 - 5:49pm

پاسخ به موضوع  [ 7 پست ] 
 مواد محیط (مواد طبیعی) و تاثیرات آن روی ردیاب 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مواد محیط چه اثراتی روی رد یاب میذاره؟
مثلاً درختان فسیل شده
درختان رو ب پا
برگهای روی زمین
و مواد طبیعی ک دست انسان در اونها نقشی نداشته

بگو

ما شاء اللهُ لا قوة الا باللهِ

viewtopic.php?f=13&t=1863&p=76259#p76259

دوشنبه 17 تیر1392 - 11:46pm
مدیر سایت
مدیر سایت

بله این عوامل طبیعی هم خودش کلی جای بررسی و تحقیق داره مثل ریشه های بعضی از درختان همه نه که نوعی ذرات رو جذب میکنن که فرکانسی مشابه طلا دارن ، حتی بعضی از کرمهای درشت به اندازۀ یک انگشت هستن در بعضی از مناطق که رنگی سفید یا شیری دارن و سری سیاه که هم داخل زمین حفره ایجاد میکنن و هم ردیاب بدن این کرمهارو بعنوان طلا سرچ میکنه که بنده به این نکته در دوجا برخورد کردم
آیا کسی که ردیاب رو میسازه در مورد مواد معدنی مثل سیلیس و سنگهای آهکی و فرکانس این مواد که تشابه با فرکانس فلزات ردیاب داشته تحقیق کرده که تداخل کمتری بین فرکانس فلزات ردیاب و این ذرات معدنی بوجود بیاد ؟ مواردی بوده که باید سازنده دقت کرده و اپراتورها نیز به این علم آشنا باشن تا بهترین نتیجه رو با ردیاب داشته باشن .. یاعلی

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

سه شنبه 18 تیر1392 - 2:16pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مهدی نوشته است:
بله این عوامل طبیعی هم خودش کلی جای بررسی و تحقیق داره مثل ریشه های بعضی از درختان همه نه که نوعی ذرات رو جذب میکنن که فرکانسی مشابه طلا دارن ، حتی بعضی از کرمهای درشت به اندازۀ یک انگشت هستن در بعضی از مناطق که رنگی سفید یا شیری دارن و سری سیاه که هم داخل زمین حفره ایجاد میکنن و هم ردیاب بدن این کرمهارو بعنوان طلا سرچ میکنه که بنده به این نکته در دوجا برخورد کردم
آیا کسی که ردیاب رو میسازه در مورد مواد معدنی مثل سیلیس و سنگهای آهکی و فرکانس این مواد که تشابه با فرکانس فلزات ردیاب داشته تحقیق کرده که تداخل کمتری بین فرکانس فلزات ردیاب و این ذرات معدنی بوجود بیاد ؟ مواردی بوده که باید سازنده دقت کرده و اپراتورها نیز به این علم آشنا باشن تا بهترین نتیجه رو با ردیاب داشته باشن .. یاعلی

اکثر سازنده ها فقط برای فرکانس فلز ساختند اگر این نوع ذرات نبودند و دستگاها خطا نمیزدند ما اینجا جمع نمیشدیم
مجتبی خان عزیز دستگاه میساختو بدون آموزش یا دغدغه دیگه ای بفروش میرسوند همه ی دستگاها اشتباه میکنند چون فرکانسیند حتی من و شما هم یک نوع فرکانس از خودمون داریم و ساتع میکنیم
و این دستگاها هر فرکانسی ک باشه رو جذب میکنند و نشون میدند سازنده هدفش فلزه
اینو تست نکردم ولی فک کنم روی اکثر دستگاها اینطور باشه(مثل یه آزمایش) اگر یک سکه طلا ب وزن 20 گرم در عمق 2 متری باشه و در فاصله 5 متری همون سکه یک سنگ 500گرمی سیلیسیس باشه در عمق 3 متری کدومو میزنه رد یاب؟؟
بنظر من سیلسیس رو میزنه

بگو

چهارشنبه 19 تیر1392 - 6:37am
مدیر سایت
مدیر سایت

مطمئن باش آقا اتابک که اول سیلیس رو با قدرت میزنه و باز هم بستگی به نزدیک بودن به هر یک از مواردی که اشاره فرمودید داره ، چون 20 گرم طلا طی سالیان سال آلودگی و میدان ایجاد میکنه که اگر این میدان بیشتر از حجم سیلیس باشه امکان داره که به سمت طلا بهتر گرایش داشته باشه ، اینجاست که باید ولووم حذف ذرات رو بکار برد تا دستگاه دنبال حجم بیشتر بگرده البته تجربه اپراتور هم خیلی شرطه و نحوۀ آنتن زدن ، با این وضعیت اگر حذف کننده و اپراتور با دقت بیشتری عمل کنن میتونن طلا رو اول سنس کنن ، باز شرایطی هست از قبیل قدرت گرایش آنتنها که اپراتور باید زرنگ باشه و قدرت رو در دستان خودش احساس کنه و بفهمه کدام مسیر انتنها قدرت بیشتری رو به دستان اپراتور وارد میکنه تا قوی ترین جهت رو تشخیص بده و موارد دیگه ای که طی سالیان و تجربه و خطا بدست میاد ... متشکرم

آدم‌های بزرگ،

آدم‌های عادی،

آدم‌های کوچیک،
بهشون حسودی می‌کنند!

چهارشنبه 19 تیر1392 - 9:18am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ولی بنظر من اگر قدرت ذرات بیشتر باشه هیچ وقت فلزو پیدا نمیکنه با مثال بالام چون فرکانس بیشتر از طرف سلیسیسه

بگو

چهارشنبه 19 تیر1392 - 2:58pm
مدیر سایت
مدیر سایت

atabak نوشته است:
ولی بنظر من اگر قدرت ذرات بیشتر باشه هیچ وقت فلزو پیدا نمیکنه با مثال بالام چون فرکانس بیشتر از طرف سلیسیسه

دقيقاً همينطوره بنده هم در خط اول متن بالا عرض كردم @};-

آدم‌های بزرگ،

آدم‌های عادی،

آدم‌های کوچیک،
بهشون حسودی می‌کنند!

چهارشنبه 19 تیر1392 - 11:02pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مهدی نوشته است:
atabak نوشته است:

دقيقاً همينطوره بنده هم در خط اول متن بالا عرض كردم @};-

پس در نتیجه هر چقدر فرکانس بیشتر باشه از طرف فلز یا ذرات غیر خواسته اپراتور بناچار ب اون سمت کشیده میشه آنتن ها و اپراتور دچار مشکل میشه

بگو

پنج شنبه 19 تیر1392 - 12:05am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 7 پست ] 

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 27 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure