انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 5:55pm

پاسخ به موضوع  [ 29 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3
 تاثیر خورشید بر ردیاب 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان آیا به نظر شما خورشید و گرما بر روی زاویه های 45 درجه و کلا روی پیدا کردن عمق بار تاثیر میزاره یا نه . بنده خودم شخصا جایی رو سراغ دارم که چند وقتی هست دارم روش کار میکنم و دنبال پیدا کردن عمق دقیق و مرکز هدف هستم . اما مثلا ظهر که میرم واسه عمق زنی و پیدا کردن مرکز هدف عمقش رو 3 متر نشون میده و غروب که میرم عمقش 2/5 و شب مثلا ساعت 10 میرم عمقش رو 2 متر نشون میده و همینطور مرکزشون هم با تغییر عمقشون تقریبا نیم متری اینور و اونور میشه . نظرتون چیه دوستان ......

...جواب ابلهان خاموشیست....

پنج شنبه 10 مرداد1392 - 11:33am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

معراج عزیز به استانت بستگی داره که چه نوع آبو هوایی داره چون تاثیر نسبی داره که نوع خاکت چی باشه و چقدر قدرت گرمایی رو در خودش ذخیره کنه که باعث اختلال میشه
بررسی کن که در اون منطقه چه نوع سنگهایی وجود داره و نوع خاکش چطوریه؟؟

بگو

ما شاء اللهُ لا قوة الا باللهِ

viewtopic.php?f=13&t=1863&p=76259#p76259

پنج شنبه 10 مرداد1392 - 12:42pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

در اون منطقه اصلا سنگ نداره و خاکش هم خاک معمولیه که حتی تا عمق 2 متر هم سنگریزه هم نداره و تقریبا از عمق 3 به بعد سنگریزه داره . چون که تقریبا در 15 متریه این نقطه قبلا حفاری کردم میدونم . حالا به نظر من وقتی که کمترین عمقی رو که نشون میده مثلا 2 متر هست میشه نتیجه گرفت که عمق بار < البته اگه باری باشه > 2 متره و بقیه عمقها < 3 و 2/5 > خطا بوده . نظرتون چیه .....

پنج شنبه 10 مرداد1392 - 5:21pm

سلام دوستان شماها خیلی تخصصی دارین صحبت میکنید و من میبنم چقدر از دانش شما عقب ترم از شماها تمام تشکر را دارم

جمعه 10 مرداد1392 - 1:00am

با سلام تمامی عوامل مغناطیسی موجود تاثیر گذارند ولی اپراتور ماهر تمامی این تلرانسها را در نظر میگیره

جمعه 10 مرداد1392 - 1:06am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

salman نوشته است:
با سلام تمامی عوامل مغناطیسی موجود تاثیر گذارند ولی اپراتور ماهر تمامی این تلرانسها را در نظر میگیره

بله دوست عزیز دقیقا همین موضوعه که باعث اختلال میشه روی دستگاه
خورشید باعث افزایش قدرت مغناطیسی نسبی روی اجسام محیط میشه و باعث اختلال میشه
سلمان جان بسیار بسیار به نکته جالب اشاره کردی و شما از ماها کم نداری اگر توی اپراتوریت این همه دقیق باشی واقعا با 2 تا آنتن خالی هم موفق میشی همه چیز به بررسی اپراتور نیاز داره

بگو

جمعه 10 مرداد1392 - 1:53am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام دوستان من یه تستی انجام دادم که خدمت شما عرض میکنم . یه چاهی در حیاط خودمون 3 متر عمق داره . من زاویه 45 درجش رو در آوردم که فاصلش تا خود چاه یا همون مرکز 3 متر بود که تست رو غروب ساعتای 7 انجام دادم و جایی که رو که زاویه 45 درجه بود رو علامت زدم و فردا ظهر هم همین تست رو انجام دادم که درست 1 متر به زاویه های 45 درجه ویا عمق چاه اضافه شده بود و عمق 4 متر رو نشون میداد . پس خورشید تاثیر خودشو میتونه بزاره .

شنبه 12 مرداد1392 - 5:16pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ممنون معراج عزیز که به گفته های ما باور کردی و یه تست کردی
حالا یه خواهش دارم
با همین دستگاهت روی فیبر نوری تست کن و جوابشو هم اینجا و هم توی قسمت تاثیر فیبر نوری بذار و نوع دستگاهتم اعلام کن فدات عزیزم

بگو

شنبه 12 مرداد1392 - 8:13pm

باسلام خدمت دوستان وباتشکر از اطلاعاتی که در اختیارهمه قرار میدین خیلی استفاده کردم :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause:

جمعه 23 اسفند1392 - 11:38am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 29 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 28 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure