انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 18 اردیبهشت1403 - 1:19pm

پاسخ به موضوع  [ 23 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3  بعدی
 یک تجربه 
نویسنده پیغام
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

محل اقامت: ایران
ممنون استاد آریا از اینکه وقت میذارد برای ما

و اینقدر زحمت میکشید و تجربیاتتون در اختیار ما میذارید

خوشبخت کسی است که خوشبختی دیگران را فراهم سازد .زرتشت

پنج شنبه 6 تیر1392 - 12:45pm
استاد آثار شناسی
استاد آثار شناسی
آواتار کاربر

محل اقامت: آيران
ممنون از راهنمای هاتون @};-

تقدیر... تقویم انسان عادیست! تغییر... تدبیر انسان عالیست!

پنج شنبه 6 تیر1392 - 3:51pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ممنون استاداریایه عزیزززززززز

پنج شنبه 6 تیر1392 - 6:17pm

سلام اقای اریا

خدمتتون عرض کنم اگر اهدافو کسی دیگر زیر زمین قرار میداد وشما جای اون را نمیدونستید بعد ردیابی میکردید خیلی منتطقی بود تا اینکه شما جای اون رامیدونستید

وبه راحتی توانستید ردیابی کنید بنده مدت یک سالو نیم تمام وقت روی ردیابی ونقطه زدن بصورت فوق حرفه ای شب وروز کار کردم بخاطر این فرمایشات شما خیلی خوب

است برای کسانی که حتی بلد نیستند انتن را چگونه دستشون بگیرند وحتی تجربه کار با ان وحفاری رو ندارند خیلی خوب هست تا اینکه سایر بزرگوارها عمرشونو در این کار گذاشتند و

از لحاظ عقلانی قبول نمیکنند در ضمن برای مثال : شما در یک منتطقه حال حدود نیم متروکنکاش کنید بعد مجدد ان را پر کنید بنده شخصا بدون اینکه بدانم کدام نقطه را

پر کردید و بدون نیاز با دستگاه فقط با یک تک انتن بلافاصله اون نقطه مورد نظرو ردیابی کرده وبه شما میگویم چه مقدار خاک ودست خورده میباشد حال سوالی از شما

بزرگوار دارم اگر بنده مقداری نمونه در روی زمین بگذارم وشما جای ان رو ندونید میتوانید به راحتی ردیابی کنید ونمونه را به راحتی پیدا کنید ؟ ممنون میشم جواب سوال

بنده رو بدید وبتونیم در نهایت یک فیل اموزشی تهیه کنیم تا دوستان این امر مهم از شروع ببینند وبه تجربیاتشون اضافه شود نه شما هر کسی دیگر مایل بود افتخار بدن

تا دوستان بتوانند با واقعیتها روبرو بشند تا بعد بریم سراغ اهدافی که در زیر زمین نهفته هستند تا برسی کنیم براتون ارزوی موفقیت میکنم یا حق :-\

پنج شنبه 6 تیر1392 - 10:16pm

در نهایت یک فیلم اموزشی

پنج شنبه 6 تیر1392 - 10:18pm
مدیر کل
مدیر کل

جناب مجتبا ! از صحبت شما اینطور معلوم میشه که شما مطالب و تجربیات متعدد استاد آریا رو که در این انجمن زحمت کشیدن هنوز به خوبی مطالعه نکردین! پیشنهاد میکنم ابتدا این کار رو بکنین تا کمتر نسبت به نتایج کار ایشون شک داشته باشین! ایشون هم خودشون سالهاست بصورت حرفه ای مسایل ردیابی توام با حفاری رو انجام دادن و لااقل ما کسیو اینجا نمیشناسیم در این موارد از ایشون وارد تر باشه! البته شما هم قطعا تجربیات خودتون رو دارین که ما هنوز در مورد تجربیات شما اطلاع کافی نداریم!
اینکه فرمودین یک نمونه چیزی مخفی بشه ایشون یا کسی پیدا بکنن خب برادر من همونطور که میفرمایین بحث دست گرفتن میله هاست! یعنی اینم از مسایل اولیه ردیابی هست که اکثر دوستانی که آشنایی با ردیابی دارن به کمک یک ردیاب خوب الان براحتی میتونن این کار رو انجام بدن! جناب آریا که جای خود داره! :D ضمن اینکه ایشون جاهایی رو به دفعات مورد تست قرار دادن که با توجه به وجود آثار و نشانه و مسائلی که خودشون اطلاع داشتن مطمئن بودن دفینه ای هست و با نقطه زن هم نهایتا این مساله تایید شده.
به امید خدا فیلم های آموزشی حرفه ای و واقعا کمک کننده هم در اینده قرار هست دوستان مختلف تهیه کنن تا واقعا همگی به کمک هم بتونیم به مسایل جدیدی در ردیابی دست پیدا کنیم.

پنج شنبه 6 تیر1392 - 11:18pm
مدیر سایت
مدیر سایت

سلام به همه عزيزان

آقاي مجتبا ، شما اگر تجربه اي در علم رديابي داريد بهتره اول در بخش آموزشهاي ردبابي شركت كنيد و مطالبتون رو ارائه بديد ، اين انجمن محل كمك و همياري در مورد اطلاعات اپراتوري بوده ، و محل به ميدان فرا خواندن دوستان نيست برادر ! سپاس
@};-

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

جمعه 7 تیر1392 - 6:51pm
استاد - مدیر
استاد - مدیر

مجتبا نوشته است:
سلام اقای اریا

خدمتتون عرض کنم اگر اهدافو کسی دیگر زیر زمین قرار میداد وشما جای اون را نمیدونستید بعد ردیابی میکردید خیلی منتطقی بود تا اینکه شما جای اون رامیدونستید

وبه راحتی توانستید ردیابی کنید بنده مدت یک سالو نیم تمام وقت روی ردیابی ونقطه زدن بصورت فوق حرفه ای شب وروز کار کردم بخاطر این فرمایشات شما خیلی خوب

است برای کسانی که حتی بلد نیستند انتن را چگونه دستشون بگیرند وحتی تجربه کار با ان وحفاری رو ندارند خیلی خوب هست تا اینکه سایر بزرگوارها عمرشونو در این کار گذاشتند و

از لحاظ عقلانی قبول نمیکنند در ضمن برای مثال : شما در یک منتطقه حال حدود نیم متروکنکاش کنید بعد مجدد ان را پر کنید بنده شخصا بدون اینکه بدانم کدام نقطه را

پر کردید و بدون نیاز با دستگاه فقط با یک تک انتن بلافاصله اون نقطه مورد نظرو ردیابی کرده وبه شما میگویم چه مقدار خاک ودست خورده میباشد حال سوالی از شما

بزرگوار دارم اگر بنده مقداری نمونه در روی زمین بگذارم وشما جای ان رو ندونید میتوانید به راحتی ردیابی کنید ونمونه را به راحتی پیدا کنید ؟ ممنون میشم جواب سوال

بنده رو بدید وبتونیم در نهایت یک فیل اموزشی تهیه کنیم تا دوستان این امر مهم از شروع ببینند وبه تجربیاتشون اضافه شود نه شما هر کسی دیگر مایل بود افتخار بدن

تا دوستان بتوانند با واقعیتها روبرو بشند تا بعد بریم سراغ اهدافی که در زیر زمین نهفته هستند تا برسی کنیم براتون ارزوی موفقیت میکنم یا حق :-\

دوست گرامی هدف از راهنمایی کردن وانتقال تجربیات، جیزی جز در نظر گرفتن مبتدیان و تازه کارها نیست وهدف از نگاشتن این مطالب ابراز وجود برای حرفه ای ها یا استادان نیست جون انها کار خودشونو بلد هستند دوست عزیز اقا مجتبا، من به کسی که کمتر از 3سال اپراتور ردیاب باشه میگم مبتدی جون ردیاب زدن واقعا تجربه عملی میخواد من خودم با این همه سابقه و تجربه بازم توی حفاری ها اشتباه داشته ام بهع نظر هیج موقع برای ردیاب زدن، هیج کس نمیتونه ادعای استادی بکنه لاقل این تجربه برای من ثابت شده. اما فعلا به جایی رسیده ام که وقتی یک جفت انتن خالی رو بدست بگیرم وبا یک حرکت عمق گیری، متوجه میشم که هدف درسته یادرست نیست در بقیه فرمایشات شما کاملا موافق هستم وهرکمکی از دستم بر بیاد در خدمتتون هستم دوست گرامی

mantera

شنبه 15 تیر1392 - 3:11pm
استاد - مدیر
استاد - مدیر

ادامه مباحث
نکته مهمی رو باید در مورد ردیاب در نظر داشت واینه که واقعا عوامل زیادی میتونه در ردیاب زدن تاثیرداشته باشه مثلاشما امواج رادیو ،تلویزیون، مبایلها و همجنین از همه مهمتر ماهواره هارو باید در نظر داشت. اگر یک نگاه اجمالی به ماهواره های دنیا داشته باشید متوجه میشوید که جه تعداد ماهواره امواج خودشون مستقیم بسوی زمین هدایت میکنند .خوب از بالا وسطح زمین کلی امواج داریم زیر زمین هم که مواد معدنی وذرات وباز از همه مهمتر دریاجه ها وکانالهای نفت وگازواب وجوددارند در کل یعنی از هوا وروی زمین وزیر زمین ردیاب در حال هجوم هستش با این شرایط موجود، واقعا باید اپراتور کاملا سنجیده عمل کند تا جایی که من تست کردم ردیاب توی روزهای زمستان بسیار عالی جواب میده اما روزهایی که هوا متعادل باشه توی تابستان هم شبها بیسار مناسب هستش و بدترین موقع برای ردیاب زدن دقیقا موقع غروب افتاب هستش مخصوصا تابستان، که به نظر من سگنالها رو محو ونابودمیکنه شاید باور نکنید حتی میتونه یک هدف خوب وحقیقی رو محو کنه همیشه این موضوعات ونکات ریز نادیده محسوب میشه .که اپراتورها در بیشتر مواقع اهمیت نمیدهند بعنوان مثال من خودم در یک ظهر تابستان نزدیک به جندساعت پیاده روی کردیم ودقیقا ساعت 2ظهر به محل رسیدیم وهرکاری میکردم نمیتونستم با ردیاب بدرستی کار کنم بعضی مواقع انتنها حرکت میکردند بعضی مواقع حرکت نمیکردند واصلا، خوراک روی زمین سنس نمیشد ویا خیلی ضعیف سنس میشد .که به علت کمبود اب وغیر ه مجبور شدیم زود برگردیم اما اگر من محاسبات مغناطیس زمین وتشعشات خورشیدی یا همون طوفانهای خورشیدی رو در نظر میگرفتم این رفتن مهم بی نتیجه نمیشد یعنی باید طوری حرکت میکردیم که شب اونجا باشیم. در کل تمام ردیابها نباید در دمایی بیشتر از 35درجه کار کنند
مورد بعدی که واقعا نکته بسیار مهم واساسی هستش اینه که نیروی ذهن واقعا دخالت بسزایی داره. بعنوان مثال شما وقتی در جایی قرار میگیرد که مواد معدنی وذرات زیادی داشته ومغناطیس زمین هم ضعیف باشه معمولا انتنها حرکتی نمیکنند یعنی حتی نمیتونند خوراک روی زمین رو سنس کنند در جنین موردی کافیه شما یک مقدار از نیروی دهنتون کمک بگیرید،که درجا انتنها حرکت میکنند ونقطه ای رو به شما نشون میدهند، اینجا رعایت کردن، شرایط اب وهوایی میتونه کمک کنه. یعنی اینکه در یک موقع از ساعات شبانه روزدیگه، باید دوباره در ان مکان حاضر بشید. ببیند دوستان این مطالبی که داره بیان میشه بارهای متعدد توسط من تکرار شده و دغدغه خیلی از اپراتورها هستش که معمولا هم به زبان نمیاورندبنظر من یکی از روشهای حذف نیروی ذهن اینه که ،یک مکان رو دوبار، برای ردیابی بروید جون بار اول به تمام حرکات وردیابی خود فکر،وتحلیلهای لازم رو انجام میدید وبه کارهای نکرده ونقاط ضعف ،درهنگام کار پی میبریید ووقتی برای بار بعدی به اون مکان میروید واقعا خیلی بهتر ومطمین تر میتونید تصمیم درست رو بگیرید
نکته بعدی نوع ردیاب زدن هستش خوب روشی که من انجام میدم اینه که می ایستم تا انتها حرکت کنند وجنین روشی معمولا باید یک مقدار ایستاد تا انتها ارتباط برقرار کنند اما بعضی ازدوستان روشهای دیگری رو هم انجام میدن مثلا شروع به راه رفتن میکنند تا انتها حرکت کنند ویک مکان رو نشون بدن. وبعداز پیدا کردن مسیر شروع به حرکت ،تا انتها یکجاقیجی بشن. دوستان عزیزباید درهر روشی رو که استفاده میکنید کاملا به عبیها ونقصهای ان روش پیببرید جون بعضی ها بعداز حفاری کردن وبه نتیجه نرسیدن ، شروع به انتقاد کردن از ردیاب میکنند در حالی که میتونه روش اون اپراتور کاملا اشتباه باشه پس هر روشی رو که کار میکنید اول به درست بودن ومطمین بودن اون پی ببرید
اما مبحث مهم واساسی اینه که ما بتونم روشی رو بوجود بیاریم که به راحتی مشخص کنیم که اون هدف واقعا درسته یا نه من تقریبا به جند مورد ذست یافتم که تاجند روز دیگه همراه با تصویر برای شما توضیح میدم جون در روزهای اینده میخوام جایی بروم که یک هدف واقعی، یعنی یک ساروج یک در یک متر بصورت اتاقک ،توسط دوستان رویت شده وباراون نیز طلاست .وقتی این روشها رو ،روی این هدف واقعی تست کردم وصحت اونها مسجل شده واسه شمات دوستان هم ارایه میشه

mantera

شنبه 15 تیر1392 - 4:18pm
مدیر سایت
مدیر سایت

بسيار سپاسگذاريم ، استاد آرياي عزيز ، بله بنده بارها به اين نكته اشاره كردم كه 50% كار با ردياب بوده و 50% ديگه برميگيرده به دقت و تسلط اپراتور در كارش و رعايت اصول رديابي ، به نظر من دوستاني كه دقت زيادي نميتونن در رديابي داشته باشن حتماً بايد يك دستگاه مكمل در كنارشون باشه مثل يك نقطه زن كه اگر باردياب جايي رو گرفتن با نقطه زن هم چك بكنن ، در كل استاد آريا به نكات بسيار كليدي اشاره فرموديد مخصوصاً اوقات شبانه روز كه حتماً بايد رعايت بشه .. سپاس

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

شنبه 15 تیر1392 - 10:33pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 23 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 30 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure