انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 18 اردیبهشت1403 - 9:31pm

پاسخ به موضوع  [ 23 پست ]  برو به صفحه 1 , 2 , 3  بعدی
 یک تجربه 
نویسنده پیغام
استاد - مدیر
استاد - مدیر

بادرودفراوان
امیدوارم همه دوستان خوب باشند واز تجربیات همدیگر کمال استفاده رو ببرند من به شخصه نسبت به انجمنهایی که در انها فعالیت میکنم , احترام خاصی قایل هستم.شاید این گفته های احترام گذاشتن به انجمن ,ومدیران انها یک مقدار کلیشه ای وتکراری باشه اما باید قبول کرد که کاملاحقیقت داره .جنانجه تا فرصتی برای شما ایجاد میشه فورا به انجمن دلخواه متصل میشید وکلی وقت برای اون محل مورد نظرتون میگذارید پس به نظر من همجین مکانهایی واقعاجای احترام وتقدس دارند بخاطر اینکه در این مکانها در مورد هنرهای مورد اشتیاقمان ,مطلب یاد وتجربه اندوزی میکنیم پس دوستان خواهشا قدر این انجمنها و مدیران محترم انها رو بدونید درو اقع من وشما کاملا واقف هستیم که درهر انجمنی میتونه یک سری موارد پیش بیاداما تا جایی که امکان داره سعی کنید علیه هم جبهه گیری نکنید وناراضی بودن خودتون رودر قالب انتقادهای سازنده عنوان کنید .جون با خصومت ویا خراب کردن اشخاص ,تخم بی اعتمادی بین کاربران پراکنده میشه وکسانی هم که حرف ویا تجربه ای برای انتقال دادن دارند. بیزار و دوری میکنند. خوب برگردیم سر موضوع خودمون
راستش من فعلا وقت ندارم که مطالب دوستان رو مطالعه وبررسی کنم اما دورا دور, از بطن انجمن خبر دار هستم وگویا در موررد این ردیاب سوالاتی بوجود اومده که بعضی هارو مورد شک وتردید قرار داده
در ابتدا باید بگم که هر کسی اگر تجربه ای رو کسب میکنه سعی کنه حتما, بصورت عملی, از اون مرحله بگذره .که من هم دراین مدت در حد جندین تجربه بصورت حرفه ای, رو داشته ام که سعی میکنم این تجارب رو تا حد امکان برای شما توضیح بدم
دوستان گرامی اگر یادتون باشه من در ابتدای تستها ,یک پستی رو گذاشتم که زیاد جنگی به دل نمیزد. وبعضی هم از این پست من ,اصلا راضی ودلگرم نشدند دلیل از این پست این بود که من در مراحل اولیه تستها بودم وهمانطور که مشاهده کرده بودبد پستهای بعدی من, حرفه ای تر وگویاتر بنظر میرسید واگربه یاد داشته باشید من این ردیاب رو نسبت به ردیابهای دیگه ,که باهاشون تجربه کسب کرده بودم ,رو بیشترتست وازمایش وهمجنین راهنمایی ,به کاربران میدادم .نه بخاطر دوستی با مدیران یا سازنده گان این ردیاب بلکه بخاطر نتیجه, تستهایی بود که انجام داده بودم. واصلا به هیج وجه, من نمیتونستم نظری بر خلاق تستها ویا ,برای بازار گرمی ارایه بدم .ببینید من جندین ردیاب رو همراه با این ردیاب انجمن تست کردم وزحمتهای زیادی برای ارایه یک نتیجه مطلوب ,کشیدم ودر ازمایشات وقتی میدیم که این ردیاب ,برای نقطه زنی و مرکز یابی,نسبت به ردیابهای دیگه فقط, جنوب رو نشون میده وردیابهای دیگه مرکز هدف رو درقسمت شمال نقطه میکردند, من نتیجه گرفتم که این ردیاب روی نقطه هدف و مرکز اصلی نقطه میکنه . از اونجایی که نمیتونستم در اونوقت کم تست حفاری رو انجام بدم .مجبور شدم روی اهداف دوساله تست نقطه زنی رو به اجرا بزارم .خوب از اونجایی که نقطه دقیق اون اهداف دوساله رو میدونستم در نتیجه ردیاب انجمن دقیقا خوده مرکزاصلی رو نشون میداد ,وردیابهای دیگه کاملا با فاصله های معین مرکز هدف رو درشمال نشون میداندیعنی مرکز فرعی که یکی از اون اهداف در عمق 1/20ودیگری در 2/20بودش. که برای اطمینان ازنقطه زن هم استفاده شد. وجواب نیزمثبت بود در ظمن اهداف دوساله هم,دارای یون ازاده شده وزاویه ها ومرکز فرعی میباشد.که تا اینجای کار تست مرکز یابی اصلی درست ومثبت بود. مرحله بعدی ازمایش برد و مسافت بود. من این ازمایش رو با ردیابهای دیگه در مقابل, ردیاب انجمن بازم به اجرا گذاشتم که با حالت با سیم واقعا جالب وخیلی عالی بود که قبلا متراژ اونو اعلام کردم ولی حالت با سیم رو با بقیه ردیابها تست نکردم. اما بدون سیم رو بابقیه ردیابهابه ازمایش گذاشتم که نتیجه ومتراژها رو به دلایلی اعلام نکردم و در اینجا عنوان میکنم که برای اون مقدار از مس, ردیاب انجمن با ردیابهای دیگه 5به1بود بازم تا اینجا از لحاظ مسافت وبرد واقعاحرفی برای گفتن نداشت. بعد از این نتیجه به ازمایش سرعت وقدرت سنس اهداف جدید رسیدم .که در انواع اب وهوا وهمجنین بادهای بسیار شدید, خیلی عالی وسریع ,اهداف رو سنس میکرد .وبا نیروی عالی انتنها حرکت ووجستجو میکردن .بعد ازاین ازمایش رسیدم به تستهای عملی ,که تصمیم داشتم جاهایی که ردیابهای دیگه جه درمورد کار خودم وجه در مورد کار دوستان , رو دوباره با این ردیاب تست کنم ودر طی جند روز جندین وجند جا رو که ردیابهای دیگه اون مکانها رو تایید کرده بودند, این ردیاب با اطمینان کامل رد میکرد .که واقع مایه دلگرمی من ودوستان شده بود شاید باور نکنید خیلی احساس خوشایندی برای من بود,از اینکه میدیدم این ردیاب جگونه مکانهایی رو که همه به علت تایید ردیابهای دیگه, مشکوک به داشتن هدف وامیدوار بودند رو, تایید نمیکرد که من حتی باور پیدا کرده بودم اگر دوستان کاملا با این ردیاب تجربه بدست بیارن به راحتی میتونن در مدتی کم به بار برسند
خوب دوستان تا اینجای کار,من وقتی میدیم این ردیاب تمام موارد فوق رو بدون کوچکترین اقرار وتملق ,جواب داده ,به نظر شما باید به جه شکلی نتیجه براتون اعلام میکردم. حالا شما خودتون با توجه به مطالب فوق نتیجه گیری کنید, ایا من باید این ردیاب رو ضعیف و نا کارمد اعلام میکردم یا ردیابی در خور توجه
از این موضع که بگذریم, من در ابتدا با صراحت اعلام کردم, که دوستان گرامی, این ردیاب واقعا تاییدشده ومورد توجه هستش جراکه نسبت به کارایی وقیمت مناسب ان بسیار ارزشمند است ومن فکر میکنم که با این ردیاب,یک اپراتور میتونه قدرتمندتر, به جوینده جواب بله یا خیر رو بده واز همه مهمتر تاکید میکردم که اگر روشهای حذف خطاها رزو بتونید یاد بگیرید, با این ردیاب میشه درصد موفقیت خیلی بالا بره .خوب با توجه به خصوصیات وراندامان کاری این ردیاب مسلما اگر بتونید موارد خطاها رو تشخیص بدید مطمین باشید در صد حفاریهای بیخودی پایین میاد وشما زودتر میتونید به نتیجه برسید نکته بعدی که لازمه به اون اشاره کنم اینه که شرکتهای بزرگی هستند که سالهای زیادی رو همراه با مهندسین مجرب ,درحیطه علم ردیابی سپری میکنند وجایگاههای خودشونو در دنیا به ثبت رسوندند.ودارای اسم ورسم بین المللی میباشند حالا از اقا حمید ویا اقا مجتبی که در ابتدای کار اما باتجربه هستند جه انتطاری بیشتر از این میشه داشت. جزاینکه با علاقه و پشتکار, ردیابی رو به بازار داده اند که همون کار وخصوصیات ردیابهای خارجی وبا اسم ورسم رو داره .ودر جهاتی هم بهتروسرتر .به عنوان مثال جند روز پیش اشخاصی مهمان یکی از دوستان بنده بودندوبه همراه خود یک ردیاب که هم خوراکی وهم فراکانسی بودش, وهمجنین یک نقطه زن تقریبا پیشرفته داشتند صاحب این دستگاهها با صراحت میگفت این دستگاهها مخصوصا همون دفینه ای که توی شیراز بدست اومده ومارهای زیادی داشته ,به شرکت یونانی سفارش خصوصی داده شده .وهمین یک دستگاه از اون مدل ساخته شد. وظاهرا اون دفینه توسط این ردیاب ونقطه زن پیدا شد که در طی ماجراههایی, این دستگاه به دست این شخص رسیده بود در کل این شخص قصد فروش دستگاه رو داشت دوستان ما هرکاری میکردند قیمترو اعلام نمیکردجون اسرار داشت که اول یک جیزی ,در حد یک گرم ویا بیشتر رو تا عمق 20متر وشعاع خیلی زیاد ,دوستان ما مخفی کنند تاخودش پیداش کنه وبعد قیمت بده ظاهرا قیمت بسیار بالایی میخواست بگه و برای ارزش نهادن به این دستگاه میگفت ,حتما باید من تست بدم خلاصع 3جا رو تست داد وهر سه جا رو موفق بود و اینقدر مطمین از این دستگاه بود که میگفت, من باید یک تست واقعی هم به شما بدم .که خلاصه روی یک جاروی تپه در عمق 5متری یک هدف رو مشخص کردخاک تپه همانطور که میدونید دست ریزه ,و تا 5متری خاک اونجافقط به یک شکل بود و هیج نشان دیگری وجود نداشت خلاصه بین 5و6متر یک پیسوز سفالی اندازه کف دست پیدا شد که من خودم پیسوز رو دیدم ویک مقدار از نوک اون پریده بود همه خوشحال که دارن به هدف میرسن اما با اجازتون نزددیک به 7متر پایین رفتند واز تمام جهات هم 2تا 3متر اطراف روباز کردند و هم نقطه زن لورنز وهم جی پی 5500استفاده کردند وعملا هیج جیزی نبود و کار به پایان رسید خوب همجین ردیابی که توسط اشخاص حرفه ای ,به صورت خصوصی به این شرکت معروف یونانی سفارش داده شده بود ,نتونست کاری کنه یعنی همون خطاها تونسته بودندحریف هجین ردیاب حرفه ای بشن که صاحبش خیلی راحت ومطمین تمام تست ها واهداف مخفی شده رو پیدا میکرد پس دوستان خطاها میتونند حریف انواع دستگاههای پیشرفته وغیر پیشرفته بشن مهم اینه که با همکاری هم بتونیم راهی برای غلبه براین خطاها داشته باشیم اون موقع هستش که با یک دستگاه بسیار ابتدایی هم به بار برسیم
تا اینجای کار که الان ردیاب به بیشتر شماها رسیده ,پس از لحاظ کاری جه کاوش وجه تمرین به نتایجی رسیده اید ,که خودبخود هم نقصها وهم خوبی های این ردیاب تا حدودی به دستتون اومده. که در نتیجه این با این تفاصیل , خود بخود سوالاتی برای شما پیش میاد که کاملا منطقی وقابل درک هستش اما باید اینو دونست که اپراتور باید تجارب عملی و تمرینی خوبی داشته باشه تا بتونه هم نظر بده وهم سوالهای انتقادی بپرسه جون ممکنه واقعا کسانی تازه کار باشند وزیاد با ردیاب سرو کار نداشته ,همانطور که من جندین نفر از انها رو میشناسم
وهمجنین باید دونست که تمام ردیابها خطاهای خودشونو دارند که در اصل میشه گفت ردیاب خطا نداره بلکه این زمین هستش که موارد بسیارزیادی از خطاها رو تولید میکنه که ردیاب هم مجبوره نشون بده وهمه نیز زمین رو فراموش کرده وفقط دنبال عیبهای ردیاب هستند اگر توجه کنید فرکانس طلا دارای یک کد هستش واین ردیاب هم هم فرکانس رو به زمین میده ,از طرفی هم ,عمق خوب وهم ,برد خوب وهم دقت نقطه زنی خوبی داره .مگه غیر از این عوامل جه عملی دیگه ای از یک حعبه فرکانس] بر میاد و واقعا جه کار دیگه باید انجام بده که نمیده. تنها کاری که میشه انجام داد اینه که حفاریها وتجارب زیادی انجام ,تا راههای شناخت غلبه بر خطاهها بیشتر بشه مانند من که روز به روز داره قدرت ردیابی وتشخص خطا از هدف واقعی بیشتر میشه ومطمینا در هررحفاری توسط هر شخص اگر تجربه های خودشون رومرتب به اشتراک بزارند بلاخره روشهایی اتخاذ میشه که اپراتورها فقط به هدف بزنند. البته من قبول دارم که یک مقدار از این ردیاب با تعاریفی که شده بود, انتظارها بالا رفته وخیلیها مسلما با این تفکر ,که با خرید این ردیاب در مدت کمی به هدف میرسند,وارد میدان شدند .ذوستان عزیز این مورد رو باید قبول داشت که همه ما بعد ازمدتها , یک دفعه با ردیابی مواجه شدیم که تاحد زیادی میتونه خطاها رو حذف کنه وهم کار بسیار مهم اون ,که میتونه خود مرکز اصلی رو نشون بده ,مواجه شدیم جون واقعا عمل مرکزیابی اصلی کار کمی نبود وباید قبول کنید که در اون لحظه,همه سر خوش و مسرورازینکه , زودتر این ردیاب رو بدست بیاریم .والان که بیشتر با این ردیاب کار وتمرین وکاوش انجام شده روشها وتجاربی بدست اومده, که بهتر ومنظقی تر میشه در مورد کار با این ردیاب قدم پیش نهاد وهمجنین باید یک سری موارد وفاکتورها رو مد نظر داشت تا موفقیت زودترحاصل بشه مثلا بیشتر دوستان, همگی دارای یک نوع ردیاب هستند که این مورد خیلی مهم و کلیدی هستش ودیگری اینه که باید بعضی از باورها ونظرات ویاگفته هارودرش تجدید نظرکرد اینکه هر جایی یا هر نشانه ای ممکنه دارای بار مخصوصا طلا هستش .که من سعی میکنم به این مورد بیشتر بپردازم جون همین یک عامل باعث بیشتر خطا گرفتن وبه میدان امدن نیروی ذهن میشه که مطمین باشید رعایت یک سری از عوامل با بدست امدن تجارب ودر اختیار گذاشتن انها خیلی میتونه باعث بیشترفت بشه من میدونم بعضی از دوستان در این انجمن واقعا هم خبره وهم استاد هستند اما باید دونست که واقعا خیلی از موارد باید حتما حفاری بشن ونتیجه تمرین روی اهداف مشابه با هدفهای واقعی یا از قبل دانسته زیاد کار ساز نیست البته بسیار خوب ومفید هستش وخیلی میتونه توی کار وحرفه ای شدن ,کمک کنه اما نمیشه بعنوان نتیجه قطعی روی اون حساب کرد مثلا روی تونل یا حفره یا قنات ایستادن وتمرین کردن ,اونم فقط به خاطر اینه که بازم نیروی ذهن درکاره وشما جای هدف رو میدونید ویا با یک یا دو حفاری, تمام موارد به حفاری رو بخواهیم, با همون دوتا تجربه به هم ربط بدیم ویا اینکه یک جا رو قبل از حفاری, به دلایلی که خودتون دارید ,بگید اونجا حتما دارای باره ونتیجه فلان تست حفره, یا طلا ویا غیره اینطور و اونطوره ,جون من خودم این موارد رو تجربه کردم البته دوبار تجربه کردم که یکجا از اونها جیزی نبود ودیگری هم یک تیکه فلز به جای دفینه بودومااین مکانها رو بسیار مطمین بودیم که دارای هدف هستش . جون هم دارای نشانه وهم جندین دستگاه مطمین خورده بودند در مورد همجین مکانهایی که بخواهید مطمین باشید باید حتما نسخه اون وجود داشته باشه و جندین دستگاه مطمین هم اونجا رو تایید کنند که من خودم یکی از این موارد رو دارم ودر مواقع لزوم برای ازمایش ازش استفاده میکنم
اما بزارید تا یک مقدار در موردخطاها وعلتهای فراوان این خطاها کمی بحث و گفتگو کنیم
در کل تمام ردیابها نسبت به تکنولوژی ساخت خودشون میتونه از ضعیف تا قوی ,وجود داشته باشه که با کار کردن با انها میشه به معایب ومزایاها انها وهمجنین موارد مربوط به خوداپراتور پی برد من در این مدت تجارب فراوانی رو بدست اوردم که واقعا وقت کافی میخواد تا بتونم در مورد بیشتر اونها توضیح بدم واینکه دوستان سعی کنند همیشه دنبال تقاط قوت وخبرهای خوش از این ردیاب نباشیدوبه نقاط ضعف این ردیاب ودیگرردیابها,یعنی همون رد کردن ذرات, خلاقیت به خرخ ودنبال راه حل باشند مطمین باشید راه حلهای زیادی میتونه وجود داشته باشهکه من هم نتیجه وتجارب این مدت رو در اختیارتون میذارم . وتا اینکه ,اگر یک نفراعلام کرد مثلا من فلان جار و حفاری کردم وهیج نبود , فورا نا امید نشید ویا شروع به گذاشتن پیامهایی کنید که باعث منفی شدن بقیه اپراتورها بشه که در اصل, باید اون مورد رو به مرحله بحث وگفتگو بزارید تا ببینید که اشکال از ردیاب ویا اپراور ویا غیره بوده, وبعداز تشخیص دادن راهی برای پیدا کردن مشکل بکنید ودر صورت لزوم توصیه ها وراهنمایی های لازم به اون اپراتور داده بشه .جون با نا امید ویا منفی شدن شما دیگران هم اگر تجربه ای بدست بیارن که مثلا5در صد از اون منفی باشه 95ودرصد ان مثبت. ممکنه از ترس همون 5درصد, که شما بازم منفی نشیدبا جو انجمن ,بهم نریزه اون مطلب رو برای کمک به بقیه اصلا عنوان نکنه که در اینصورت میشه این موارد وبحثها رو جمع بندی کرد و نتیجه های لازم رو گرفت
راستش یک مقدار خسته شدم شما فعلا این پست رو بخونید تا سر فرصت بقیه موارد وبحث در مورد خطاهاو بغضی از عوامل اصلی خطاها وتجارب بدست امده رو در اختیارتون بزارم

mantera

پنج شنبه 6 تیر1392 - 3:48am
مدیر کل
مدیر کل

خیلی ممنون استاد آریا :ymapplause: بسیار خوب و کمک کننده بود. دست شما درد نکنه.

پنج شنبه 6 تیر1392 - 4:43am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ممنون استاد اریا منتظر ادامه بحث هستیم @};-

پنج شنبه 6 تیر1392 - 6:59am
مدیر سایت
مدیر سایت

دوستان محترم دقت کنن :
نوشته های استاد آریا رو سعی کنید خوب و بادقت مطالعه کنید تا مطالب نهفته در مطالب رو بگیرید تا بعد که موفقیت از آن ماست :-BD

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

پنج شنبه 6 تیر1392 - 7:41am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با سلام خدمت استاد اریا عزیز وسپاس فروان بخاطر باز گشت دوباره تان و تشکر فروان بخاطر به اشتراک گزاشتن تجربیات ارزشمند شما
ارزو می کنم همیشه موفق و پیروز باشید. :x

https://t.me/joinchat/Aq56qD3yFrsliCQ9iyFDug
نقد و بررسی ردیابها وفلزیابها با حضور اساتید مجرب فلزجو

پنج شنبه 6 تیر1392 - 8:45am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مرسی استاد آریا از زحماتتون کمال تشکر رو دارم . خسته نباشید . :ymapplause: \M/

...جواب ابلهان خاموشیست....

پنج شنبه 6 تیر1392 - 8:55am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

با تشکر استاد اریای عزیز

پنج شنبه 6 تیر1392 - 9:44am
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

ممنون از استاد عزیز و دوست داشتنی اریای عزیز

مابین انسانها چیزی نیست جز دیوارهایی که خودشان ساخته اند.

پنج شنبه 6 تیر1392 - 10:46am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام به تمام کسانی که در امر اموزش در حال تلاشند
واقعا خسته نباشید میگم به اریا ی عزیز و همچنین مجتبی و حمید و تمام دوستانی که بصورت شبانه روزی دارند تلاش میکنند
وتنها ارزویی که میتونم براشون بکنم در قبال این همه تلاش و زحمت
اینه که ارزو میکنم در تمام مراحل زندگیشون همیشه تن سالم و سلامت و شاد باشند
بازم ممنون از همه اساتید

كثيف ترين ادما اونايي هستند كه اعتماد مردمو به خودشون جلب ميكنن و ازش سو استفاده ميكنن

( هر چه بگندد نمکش میزنند ____________________ وای از اون روز که نمک بگندد )

پنج شنبه 6 تیر1392 - 11:16am
استاد
استاد

استاد اریا بازگشت دوباره شما به سایت را همه به فال نیک میگیریم

پنج شنبه 6 تیر1392 - 11:53am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 23 پست ]  برو به صفحه 1 , 2 , 3  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 49 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure