انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 28 اردیبهشت1403 - 10:30am

پاسخ به موضوع  [ 267 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 ... 27  بعدی
 حفره يابي توسط ردياب 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

درود بیکران به همگی بله کوروش جان احتمالش هست من بار اول رد شده باشم وطرز گرفتن انتن به همون شکلی بود که گفتید ولی فاصله انتنهارو من بیشتر از20سانت نمیگیرم ....من بارها به این نکته برخورد کردم ردیابی من با یک اپراتور دیگه حتی اگه مثل هم راه بریم یا فکر کنیم بازم فرق میکنه من با انتن با لوله کامل پلاستیکی هم تست کردم که اقا مهدی گفتن حتی تمرین خیلی سختی هم داشتم تا به نیروی ذهنم کنترل داشته باشم چون خیلی قسمت مهمیه البته همه جا اینطور نبوده که به حفره برسم انتن باز بشن واسه من حفره رو باز انتنها باز میشن و حفره سر بسته قیچی میشه ولی اینجایی که رفتم حفره ایی نمیدیدم حتی درختم نیست یا گیاه که بگم ذرات زده باشم یک قسمتی حدود 2متر کامل خشک شده درست بالای تپه رویش گیاهی هم که گفتم نداره انتها از هم باز شدن تست حفره از چهار سمت هم گرفتم انتها بازمیشدن واسه همین یکم مشکوک شدم که چرا اینطور شده ...شاید به خاطر طرز گرفتن انتن بوده که گفتین من دوبار تست میکنم به اطلاع دوستان گلم میرسونم فدای همتون :-BD

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

چهارشنبه 20 آذر1392 - 6:42pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام دوستان
اعداد وزن در ردیاب انجمن واسه حفره چه معنی داره ؟
مثلا جایی رو با w:25 حفره زدم . حال میخواستم بدونم این عدد یا حداکثر عددی که برای یک حفره بدست میاد ، اندازه تقریبیش چطوره ؟

از دیو و دد ملولم و انسانم آرزوست

چهارشنبه 20 آذر1392 - 8:29pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

persian.550bc جان سوالتون رو باید در تایپیک fpl35 مطرح کنید تا دوستانی که این ردیاب دارن جوابتون رو بدن اساتید بزرگوار زیادی اونجا هستن تا جوابتون رو بدن مثل اقا حمید :)

جمعه 21 آذر1392 - 1:22am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام گرم به همگی دوستان گلم ...من با اجازتون دیروز دوباره رفتم واسه انتن زدن باردیاب جدید که درست کردم.اونجارو با فرکانس استخوان مس سفال با حجم بالا گرفت ولی مگنت ونقره نگرفت طلا با حجم بالا از دور میزد ولی نزدیک که میرفتم حجم کم میزد البته با 3 فرکانس طلا با دوتا فرکانس دیگه طلا یک جای دیگرو نشون داد که مگنتم همونجارو نشون میداد..دوباره تست با انتن خالی انجام دادم خیلی اهسته راه میرفتم تا وامنش انتن ببینم روش قیچی داشتم درست جایی که تو عکس نشون دادم به بیرون که حرکت میکردم بازهم انتن باز شد با همون روش دوستان انتن خیلی پایین گرفتم با عرض 15 سانت...
جایی هم که نقطه زن زده با قدرت بالا محدوده خط ابی رنگ وقتی قدرتش رو کم میکردن درست جای دایره قرمز خوب میزد حالا نمیدونم باید برم کاوش یا نرم .......

شنبه 23 آذر1392 - 1:49pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

پیوست:
12-5-2013 1-21-33 AM.jpg

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

شنبه 23 آذر1392 - 2:06pm
مدیر سایت
مدیر سایت

احتمالاً نقطه زن شما سیستم حذف ذرات نداره و وقتی که قدرتش رو زیاد میکنید جایی که ذرات خیلی بیشتری داره رو میزنه در عمق بیشتری ، وقتی که قدرت رو کم میکنید ذرات کمتر و نزدیک به سطح رو واکنش میده ، اگر یک نقطه زن GPX5000 اصل داشتید اینجا رو بهتره آنالیز میکردید ، در کل به نظر من اگر آنتن برنجی که فقط از برنج ساخته شده باشه روی نقاط آبی و قرمز هم قیچی کنه ممکنه قبری چیزی باشه ولی درکل این نوع خاکی که توی عکس معلومه ذرات زیادی دارن ، بهترین روش برای موفقیت بهتر یک ردیاب خوب و یک نقطه زن خوب که تفکیک و حذف ذرات داشته باشه هست . شما این دوجایی که مشخص کردید رو حدود 30 سانت خاکبرداری کنید و داخل هرکدام حدود 2 لیتر سرکه بریزید و فردا دوباره برید اونجا و دوباره نقطه زن بزنید ببینید جواب میده ؟ ردیاب هم بزنید ببینید اینبار کجا ها قیچی میشه ، اگر نقطه های قیچی تغیر کرد بدونید که ذرات بوده و اگر تغیر نکرد و دوباره نقطه زن بهتر بوق زد میشه بیشتر امیدوار بود @};-

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

یکشنبه 24 آذر1392 - 11:32am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلامی گرم به دوستان و اقا مهدی گل ...اقا مهدی دقیق نمیدونم ولی ذرات باید پراکنده باشن حداقلش اینکه جای دیگه واکنش نشون نداد من یکمی هم کندم ولی همینطور حساس بود ...چشم من کاریی که شما گفتین رو حتما انجام میدم فعلا که هوا خراب شده نمیشه از جلو بخاری جایی رفت :) ولی در اولین فرصت خودمو میرسونم اونجا بازهم ممنون :ymblushing:

یکشنبه 24 آذر1392 - 11:59am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

بهرام نوشته است:
سلامی گرم به دوستان و اقا مهدی گل ...اقا مهدی دقیق نمیدونم ولی ذرات باید پراکنده باشن حداقلش اینکه جای دیگه واکنش نشون نداد من یکمی هم کندم ولی همینطور حساس بود ...چشم من کاریی که شما گفتین رو حتما انجام میدم فعلا که هوا خراب شده نمیشه از جلو بخاری جایی رفت :) ولی در اولین فرصت خودمو میرسونم اونجا بازهم ممنون :ymblushing:

با درود
هر فردی یه روشی برای حذف املاح داره ، روشی که من دارم همون روش گذاشتن فلز و عبور از سرش هست ، اگه روی طلای خودت قیچی بشه خوب اونجا چیزی نیست ، این روش وقتی درست کار میکنه که هدفت تک فلز باشه یعنی یا فقط زرات طلا باشه یا خود طلا - کار وقتی مشکل میشه که اونجا مخلوطی از زرات دو یا چند تا فلز باشه که دیگه اون روش جواب نمیده یعنی روی طلای خودت قیچی نمیشه اما هدفت زرات هست ، برای فهمیدن چند فلز بودن هدفت می تونی از روش فرکانسی روی همه فلزات امتحان کنی یا بصورت خوراک به انتن بفهمی یک روش ساده تر هم هست اهنربای پلاستکی به میله انتنت بده اگه قیچی شد اونجا چند فلزه هست ،چون اهنربای پلاستکی روی طلا چه جدید چه قدیم تاثیری نداره ، اگه واقعا چند فلزه اونجا وجود داشته باشه روش حذف کردنش همونطور که گفتم راحت هست ولی اگه زرات چند فلز باشه کار مشکل میشه ، این زرات توی محدوده خودش که معمولا 4-5 متر اطرافش رو تحت تاثیر میزارن، خیلی قوی عمل میکنن اگه اونجا واقعا طلایی باشه 8تا 10 متر فاصله بگیر اون تست ها رو انجام بده اگه روی طلای خودت قیچی نشه ، انوقت احتمال فلز اونجا خیلی زیاد میشه ، اشکال بزرگ ردیبهای فرکانسی هم همیه که شاید بتونن زرات طلا رو حذف کنن اما زرات مخلوط شده از چند فلز رو اصلا نمی تونن حذف بکنن

دوشنبه 25 آذر1392 - 12:23pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ممنون دوست عزیزم کاری که شما هم گفتین انجام میدم فقط در رابطه با اهن ربا من کلا سر انتنم اهنربا میزارم که هم سنگین بشه باد و ذرات زیاد تاثیر نداشته باشه وهم مغناطیس اطراف کمتر کنه البته توتسهام هم برش میدارم وهم دوباره میزارم تا ببینم نتیجه چی هست ولی وقتی انتن گیر میده یک جا گذاشتن وبرداشتن زیاد فرقی نداره..... #-o

دوشنبه 25 آذر1392 - 1:30pm
استاد آثار شناسی
استاد آثار شناسی
آواتار کاربر

استاد جاوید وهمه دوستان خسته نباشید .اگه براتون امکانش هست در مورد حفره یابی بیشتر توضیح بفرمایید .مثلابرای حجم حفره 2*2 wدستگاه روی چند باشه .برای قیچی روی حفره فاصله ی میله های برنجی که روی هم قیچی بشوند ،چند سانت باشه .ممنون

***به اندازه ی شناختمان ازدنیا ،بهره مندیم***

جمعه 6 دی1392 - 2:15pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 267 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 ... 27  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 6 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure