انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 15 اردیبهشت1403 - 3:39am

پاسخ به موضوع  [ 267 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 ... 27  بعدی
 حفره يابي توسط ردياب 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

بهرام نوشته است:
بله حرف شما رو قبول دارم ولی اخرش نفهمیدم با انتن خالی میشه حفره زد یا نه به پست قبلیتون مراجعه کنید ...و اینکه میگین ردیابی حفره از دور ممکن نیست اون بشرطی هست که حفره طبیعی باشه اگه یک جارو کنده باشن ومالی داخلش دفن کنن چی طبعتا هم حفره میشه وهم جنس که باید از دو ردیابی امکان داشته باشه حالا میگیریم ذرات باشه که من از دور گرفتم چرا انتن از چهار سمت باز میشه باید روش قیچی کنه مگه نه . :x این رفتار انتن به من ثابت میکنه که یک حفره باید باشه تو بعضی جاها انتن باز میشه بعضی جاها اول قیچی میکنه اونم بستگی به نوع خاک اب هوا وتایم ردیاب زدن ووووووووو و اگه از مرکز جایی که هدفی باشه به بیرون بری باید زاویه 45 بگیری و قیچی بشه اما رو حفره باز میشه زاویه 45 حفره هم ازش دور نیست جون بقول شما خوراک نداره...اما انتن کامل عایق شده وبا دست تماسی نداره پس نمیتونه ذرات گرفته باشه ازنظر منطقه هم به نظرم خاکش دست خورده ورویش گیاهی هم نداره /////

ردیابی یعنی از دور مثلا 100 متر دورتر ردیابی بکنی به یه نقطه برسی ،نقطه زنی هم که دیگه اسمش پیداست ، منم گفتم حفره رو با انتن خالی نمیشه ردیابی کرد اما اگه روی حفره بایستی میتونی حفره بزنی یا زاویه اش رو مشخص کنی ، در مورد اینم نقطه شما من تصورم اینه اونجا هیچ خبری نیست جایی که پر شده دیگه حفره نمیزنه ، حفره اسمش پیداست جایی که پر باشه حفره نیست در این صورت انتنت باید اکثر جا ها رو بگیره ، برو یک جایی که پر کردی رو بزن اگه گرفت انتنت مشکل داره ، یه جاش یه تماسی داره که نباید داشته باشه . یه حفره مثل چاه اب پیدا کن روش امتحان کن ببین چه عکس العملی نشون میده باز میشه یا بسته میشه ،

سه شنبه 19 آذر1392 - 7:51am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با سلام خدمت دوستان به خصوص داداش بهرام گلم ..... ببین عزیز جان من ردیابم دی اف اسه وقتی که روی هدف باشم آنتنها قیچی میشن یعنی روی هم به صورت موازی قرار میگیرن حالا آنتن شما از هم باز میشه . اینو گفتم که بدونی . البته من نمیدونم ردیاب شما چه نوعی هستش . خوب حالا اگه ردیاب شما بدون دستگاه و با آنتن خالی جایی رو گرفت این نشون دهنده حفره هستش اما خوش خیال نباش که هر جایی رو که گرفت حتما صد در صد اونجا حفره . حتی در مورد طلا هم حتی رو کد 5500 هم بزاری اگه جایی رو گرفت این دلیل نمیشه که حتما اونجا طلا باشه . خوب اگه نقطه زن داشته باشی که بهتر البته یه نقطه زن خوب و درست حسابی . یه نصیحت به همه دوستان میکنم اگه ردیابتون کنار دیواری رو یا کنار یه تخته سنگی رو گرفت بیخیال اونجا بشین حتی اگه از نقطه زن هم استفاده کنین بازم اونجا رو میگیره و حتی بوق خیلی قوی میزنه اما در صورتی که هیچی اونجا نیست . خوب حالا من همانطور که قبلا گفتم بازم علتش رو میگم . ببینین دوستان هر دفینه ای که سالها زیر خاک بوده انرژی خاصی از خودش تولید میکنه که اگه داخل اتاقک و یا حفره باشه این انرژی چند برابر میشه و اگه فرض کنید در 400 متر مربع یک دفینه واقعی باشه واسه خودش چند نقطه مجازی تولید میکنه که ردیاب بسته به نزدیک بودن شما به هر کدوم از اون نقطه ها یا هدفهای مجازی اونجا رو اول میگیره و شما هم اشتباها تمام تمرکز تون رو متمرکز اون نقطه میکنید واز جای اصلی که انرژیش از اون هدفهای مجازی کمتره غافل میمونید . مثلا یه هدف واقعی در 100 متری شماست خوب شما ردیاب میزنید و ردیاب شما رو میکشونه به 50 متری هدف واقعی که یه هدف مجازی در 50 متری درست شده و ردیاب شما همونجا رو میگیره و حتی این هدف مجازی واسه خودش زاویه 45 درجه هم درست کرده و شما فکر میکنید همینجاست و کار تمومه در صورتی که هدف واقعی از شما 50 متر فاصله داره وشما اونجا رو میکنید و میبینید چیزی نیست . این انرژی دفینه ها در بعضی فصول سال تغییر میکنه یعنی بعضی موقع ها قویه و بعضی موقع ها ضعیفه . الان در این موقع از سال نسبتا ضعیفتر هستش . در پستهای بعدی چند تا راه حل که خودم کشف کردم برای دوستان می زارم .

...جواب ابلهان خاموشیست....

سه شنبه 19 آذر1392 - 10:20am
استاد
استاد

معراج نوشته است:
با سلام خدمت دوستان به خصوص داداش بهرام گلم ..... ببین عزیز جان من ردیابم دی اف اسه وقتی که روی هدف باشم آنتنها قیچی میشن یعنی روی هم به صورت موازی قرار میگیرن حالا آنتن شما از هم باز میشه . اینو گفتم که بدونی . البته من نمیدونم ردیاب شما چه نوعی هستش . خوب حالا اگه ردیاب شما بدون دستگاه و با آنتن خالی جایی رو گرفت این نشون دهنده حفره هستش اما خوش خیال نباش که هر جایی رو که گرفت حتما صد در صد اونجا حفره . حتی در مورد طلا هم حتی رو کد 5500 هم بزاری اگه جایی رو گرفت این دلیل نمیشه که حتما اونجا طلا باشه . خوب اگه نقطه زن داشته باشی که بهتر البته یه نقطه زن خوب و درست حسابی . یه نصیحت به همه دوستان میکنم اگه ردیابتون کنار دیواری رو یا کنار یه تخته سنگی رو گرفت بیخیال اونجا بشین حتی اگه از نقطه زن هم استفاده کنین بازم اونجا رو میگیره و حتی بوق خیلی قوی میزنه اما در صورتی که هیچی اونجا نیست . خوب حالا من همانطور که قبلا گفتم بازم علتش رو میگم . ببینین دوستان هر دفینه ای که سالها زیر خاک بوده انرژی خاصی از خودش تولید میکنه که اگه داخل اتاقک و یا حفره باشه این انرژی چند برابر میشه و اگه فرض کنید در 400 متر مربع یک دفینه واقعی باشه واسه خودش چند نقطه مجازی تولید میکنه که ردیاب بسته به نزدیک بودن شما به هر کدوم از اون نقطه ها یا هدفهای مجازی اونجا رو اول میگیره و شما هم اشتباها تمام تمرکز تون رو متمرکز اون نقطه میکنید واز جای اصلی که انرژیش از اون هدفهای مجازی کمتره غافل میمونید . مثلا یه هدف واقعی در 100 متری شماست خوب شما ردیاب میزنید و ردیاب شما رو میکشونه به 50 متری هدف واقعی که یه هدف مجازی در 50 متری درست شده و ردیاب شما همونجا رو میگیره و حتی این هدف مجازی واسه خودش زاویه 45 درجه هم درست کرده و شما فکر میکنید همینجاست و کار تمومه در صورتی که هدف واقعی از شما 50 متر فاصله داره وشما اونجا رو میکنید و میبینید چیزی نیست . این انرژی دفینه ها در بعضی فصول سال تغییر میکنه یعنی بعضی موقع ها قویه و بعضی موقع ها ضعیفه . الان در این موقع از سال نسبتا ضعیفتر هستش . در پستهای بعدی چند تا راه حل که خودم کشف کردم برای دوستان می زارم .

درود بر شما
معراج جان منم با این موضوعی که در مورد دفینه گفتی برخورد داشتم الان یه هدف دارم که اینجوری هست اما موفق به حفاری اون نشدم حالا دیگه نمیدونم اونجا ذرات هست یا هدف واقعی هست. نحوه قیچی کردن به این صورت هست که اگه اون هدف را نقطه مرکز دایره حساب کنیم هر 2 متر یا 4 متر که از هدف فاصله بگیری انتنها قیچی میکنند و این نقطه رو به شمال بیشتر قیچی میکنه . با ردیاب 35 دقیق همون نقطه هدف را میزنه ولی با ردیاب های که به زمین وصل میشوند بوسیله پرابها .این قیچی کردنها در هر 2 متر یا 4 متر وقتی از هدف فاصله میگیری انتنها قیچی میشوند

سه شنبه 19 آذر1392 - 10:52am
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

سلام دوستان
درسته این موضوع از مواردیه که اپراتور رو به خطا میندازه .
امیدوارم راحل خوبی ارائه بشه دوست خوبم که همه استفاده کنن.
یاحق

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

سه شنبه 19 آذر1392 - 11:14am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بابا همه استادین ولی من 4 سال انتن دارم واکنشهایی عجیبی از این تکه سیم دیدم که باورتون نمیشهو انتنم هم کامل عایق شده بادست ذره ایی تماس نداره از شیلنگ گاز استفاده کردم که 2میل قطرش هست و اینکه همه راهای شما رو قبول دارم ولی اگه بگم نقطه زن جایی که انتن بار اول باز شد و تست حفره گرفتم بعد باروش خودم روش قیچی داشتم رو زد چی حالا لااقل میدونم ذرات نیست که من گرفته بودم ویک چیز دیگه هیچ وقت بطور قطع به جایی که انتن زده نگذرین حتی شده با چندین روش تست کنین تا مطمئن بشین اخرشم که نقطه زن واجبه البته نقطه زنم که همه میدونن خطا داره ولی کمتر خوبی این پالسیها اینه که با فرکانس پایین کار میکنن به ذرات حساس نیستن...

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

سه شنبه 19 آذر1392 - 5:50pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اینم عکس از انتن اگه مشکلی داره تو ساختار بفرماید شاید من خوب درست نکردم ......بازهم میگم من با دوتا انتن تست حفره گرفتم همین امروز رفتم توحیاط یک بیل برداشتم باغچه رو کندم 30 سانتی میشد دوباره پرش کردم وانتن زدم بدون زنراتور هردوتا انتن مثل هم ..وقتی میرفتم رو جای مورد نظر انتنها باز میشدن حتی حاظرم فیلم هم بزارم

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

چهارشنبه 19 آذر1392 - 1:19am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

پیوست:
12-1-2013 7-56-34 AM.jpg

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

چهارشنبه 19 آذر1392 - 1:23am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

بهرام نوشته است:
اینم عکس از انتن اگه مشکلی داره تو ساختار بفرماید شاید من خوب درست نکردم ......بازهم میگم من با دوتا انتن تست حفره گرفتم همین امروز رفتم توحیاط یک بیل برداشتم باغچه رو کندم 30 سانتی میشد دوباره پرش کردم وانتن زدم بدون زنراتور هردوتا انتن مثل هم ..وقتی میرفتم رو جای مورد نظر انتنها باز میشدن حتی حاظرم فیلم هم بزارم

انتن اگه بسته نشه نشانه اینه که حفره ای وجود نداره حالا بازم شد ایرادی نداره ، ولی با 30 سانت کندن انتن نباید هیچ گونه عکس الملی نشون بده چون خیلی کمه ، روی جایی که حفره هست هم امتحان کن ببین چه عکس الملی نشون میده اگه بازم بجای بسته شدن باز شد دیگه انتنت مشکل داره ، بعد انجام تستی که گفتم اگر انتن خوب عمل نکرد اون قسمت المنیومی رو بردار ویک لوله برنجی بجاش بزار

چهارشنبه 20 آذر1392 - 7:44am
مدیر سایت
مدیر سایت

با سلام
دوستان عزیزم از اینکه این بخش رو مورد توجه بیشتر قرار میدید سپاسگذارم چون موضوع بسیار مهمی در فن ردیابی همین تشخیص صحیح حفره ها بوده مخصوصاً تشخیص حفره هایی که داخلش فلز یا چیزی باشه ، برای ساختن آنتنها اصلا هیچ نیازی نیست از لوله مسی استفاده کنید ! بنده ، هم برای تست فرکانسی و هم تست آنتن خالی برای حفره یابی یک طراحی جدیدی جهت آزمایش استفاده کردم که بسیار عالی و کم خطا بوده و این فرضیه ذهنی بنده رو به اثبات رسونده ؛ اونهم حذف لوله مسی از داخل دسته بوده و بجای لوله مسی فقط از لوله سفید پلاستیکی آب و واشرهای پلاستیکی آب و شاخک برنجی دوشاخه برق استفاده کردم طبق همون طرحی که در بخشهای ساخت آنتن ردیاب بارها در انجمن قبلی و این انجمن اعلام کردم و دوستان به سهولت موفق به ساختش شدن و موفق هم بودن ، اینبار هم بنده اعلام میکنم که لوله مسی رو کلاً حذف کنید و فقط یک لوله پلاستیکی آب کافیه و برای سوراخهای بالا و پائین دسته از همون واشرهای سیاه رنگ شیرهای آب استفاده کنید ، طراحی خیلی ساده و فوق العاده مفید خواهد بود و برای قطر دسته هم میتونید از قطعات فروشی موتور سیکلتها روکشهای دسته فرمون اسفنجی به رنگهای قرمز و آبی تهیه کنید و دسته آنتن رو داخلش قرار بدید که فوق العاده میشه

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

چهارشنبه 20 آذر1392 - 9:14am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بهرام نوشته است:

درود به بهرام عزیز
بهرام جان آنتنهای شما مشکلی ندارد ولی احتمالا شما در هنگام ردیابی و رد شدن از روی حفره دستهای خود را تا بالای قفسه سینه بالا میگیرید و همچنین فاصله بین آنها بیش از 25 الی 30 سانت است و به این دلیل است که آنتنها بجای قیچی شدن بسمت چپ و راست شما باز میشوند و اگر دستهای خود را پایین تر از قفسه سینه (در حدود راستای نزدیک به شکم)بگیرید و همچنین فاصله بالا را رعایت کنید آنتنها بجای باز شدن از طرفین قیچی خواهند شد، البته برای بعضی افراد چنین حالتی امکان دارد که در جاهایی که قبلا حفر شده و دوباره پر شده و یا حتی در مزارعی که شخم زده شده ، آنتنها حفره نشان میدهند که البته این وضعیت در مورد آنتنهای با دستگاه فرکانسی وجود ندارد @};-
پیروز باشید :)

چهارشنبه 20 آذر1392 - 10:52am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 267 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 ... 27  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 3 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure