انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 14 اردیبهشت1403 - 11:29pm

پاسخ به موضوع  [ 267 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 ... 27  بعدی
 حفره يابي توسط ردياب 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با درود
جایی که پر شده باشه یا قبری که پر شده باشه ردیاب بعنوان حفره نمیزنه حفره اسمش پیدا ست ، جای پر شده رو انتن بعنوان حفره نمیزنه من بار ها در جا های مختلف تست کردم

پنج شنبه 16 آبان1392 - 6:54pm
مدیر سایت
مدیر سایت
آواتار کاربر

با درود خدمت دوستان.ایا کسی از دوستان بدون اینکه بدونه یه اتاقک یا یه تونلو که کجاست و با 35 تونسته تو عمق یه همچین جایی رو پیدا کنه؟ایا قدرت اتاقک پیدا کردنو یا تونل پیدا کردنو داره؟

درکوی نیک نامان...ماراگذر ندادند

دوشنبه 20 آبان1392 - 9:07am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: شيراز
برای پیدا کردن تک تک قبرهای موجود در یک منطقه باید از آنتنهای کاملا برنجی بدون دستگاه ردیاب استفاده کنید این نوع آنتن شعاع خیلی کمتری میزنه و براحتی میشه قبرهارو یکی یکی پیدا کرد و دچار گیجی هم نمیشه! درمورد تونل باید عرض کنم چون حفره مرکز نداره آنتنها در یک نقطه قیچی نمیکنند وتا زمانیکه حفره ادامه داره قیچی آنتن ها باز نخواهند شد در این حالت متوجه خواهید شد که زیر پای شما تونلی وجود داره که بهترین تمرین رو میتونید روی تونل قناتها انجام بدید و چون قدرت فرکانسی حفره بسیار قوی ست آنتنها تا عمق 20متری میتونند حفره براحتی بگیرند درضمن جایی که خاک دستریز وجود داره آنتنها اونو بعنوان حفره میشناسند بهمین خاطر هست که میشه براحتی قبرهارو پیدا کرد

پنج شنبه 23 آبان1392 - 1:46pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

باسلام... به نظرتون با انتن خالی بدون زنراتور گیرندگی حفره از چه فاصله ایی درست هست چون بیشتر استادان فن معتقدن که با انتن خالی بیشترین شعاع 50 متر بیشتر نیست ولی من با انتن خالی یک جایی رو به عنوان حفره گرفتم که از 300 متریی انتن به سمت خودش کشید و روی هدف باز شد واز چهار طرف هم باز شد و من احتمال میدم با وجود موقعیت منطقه ودر بالای یک تپه باشیب ملایم و وجود یک رودخونه که از دو طرف این تپه عبور میکنه یک قبر من گرفته باشم ولی این سوال واسم هست که ایا قبریی که به فرض 300 سال پیش درست شده وخاکش دست خورده بعد گذشت این همه سال خاک فشرده نشده که به صورت حفره گرفته میشه یا وجود استخوان و فرکانسش و وجود سنگهایی که بالای جسد میزاشتن باعث شده تا حفره بوجود بیان تا بعد این همه سال ردیابی بشه این سوالی بود که من دارم واقعا هم واسم سوال شده کسی علتش رو میدونه منطقی جواب بده :)]

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

شنبه 16 آذر1392 - 11:13pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

بهرام نوشته است:
باسلام... به نظرتون با انتن خالی بدون زنراتور گیرندگی حفره از چه فاصله ایی درست هست چون بیشتر استادان فن معتقدن که با انتن خالی بیشترین شعاع 50 متر بیشتر نیست ولی من با انتن خالی یک جایی رو به عنوان حفره گرفتم که از 300 متریی انتن به سمت خودش کشید و روی هدف باز شد واز چهار طرف هم باز شد و من احتمال میدم با وجود موقعیت منطقه ودر بالای یک تپه باشیب ملایم و وجود یک رودخونه که از دو طرف این تپه عبور میکنه یک قبر من گرفته باشم ولی این سوال واسم هست که ایا قبریی که به فرض 300 سال پیش درست شده وخاکش دست خورده بعد گذشت این همه سال خاک فشرده نشده که به صورت حفره گرفته میشه یا وجود استخوان و فرکانسش و وجود سنگهایی که بالای جسد میزاشتن باعث شده تا حفره بوجود بیان تا بعد این همه سال ردیابی بشه این سوالی بود که من دارم واقعا هم واسم سوال شده کسی علتش رو میدونه منطقی جواب بده :)]

با درود
من منظور شما رو درست متوجه نشدم بین حفره و فلز فرق وجود داره با انتن خالی حفره رو نمیشه ردیابی کرد چون حفره که خوراک نداره تا شعاع زنی باهاش بکنی فقط روی دونقطه قیچی میشه یکی مرکز حفره و یکی زاویه 45 درجه حفره . تا 10 متر من امتحان کردم راحت میزنه ، اما در حالت بدون ژنراتور اگه به انتن خوراک بدی بیش از 15 - 20 متر بیشتر نمیزنه

یکشنبه 17 آذر1392 - 7:42pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ارش جان تمام اساتید این انجمن معتقدن با انتن خالی باید حفره بزنی واگه فرکانس بدی که نباید حفره بزنه یا خوراک ویک چیز دیگه که انتن خالی یون موجود در فضا رو میگیره حفره هم فرکانس داره وهم یون .... اما درعجبم با انتن خالی از فاصله دورچقدر قوی انتن درگیر کرده بود ...و وقتی به یک نقطه رسیدم انتنها ازهمدیگه باز شدن ودیگه جای دیگه نرفتن از چهار طرف تست حفره گرفتم وجواب باز شدن انتها بود فقط یک نقطه که با فاصله خیلی کم حدود 50 سانت بیشتر نمیشد تو قسمت جنوبی که انتن بازشد با روش رد دادن خودم یک نقطه قیچی میکرد که ولکنم نبود احتمال میدم یک قبر باشه بایک تراشه یک ردیاب درست کردم که فرکانس استخوان وسفال بزنه بعدش میرم واسه تست ببینم چه خبره اونجا 8-}

یکشنبه 17 آذر1392 - 11:58pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

بهرام نوشته است:
ارش جان تمام اساتید این انجمن معتقدن با انتن خالی باید حفره بزنی واگه فرکانس بدی که نباید حفره بزنه یا خوراک ویک چیز دیگه که انتن خالی یون موجود در فضا رو میگیره حفره هم فرکانس داره وهم یون .... اما درعجبم با انتن خالی از فاصله دورچقدر قوی انتن درگیر کرده بود ...و وقتی به یک نقطه رسیدم انتنها ازهمدیگه باز شدن ودیگه جای دیگه نرفتن از چهار طرف تست حفره گرفتم وجواب باز شدن انتها بود فقط یک نقطه که با فاصله خیلی کم حدود 50 سانت بیشتر نمیشد تو قسمت جنوبی که انتن بازشد با روش رد دادن خودم یک نقطه قیچی میکرد که ولکنم نبود احتمال میدم یک قبر باشه بایک تراشه یک ردیاب درست کردم که فرکانس استخوان وسفال بزنه بعدش میرم واسه تست ببینم چه خبره اونجا 8-}

بهرام عزیز من استاد نیستم اما در جواب شما باید عرض کنم که با انتن خالی میشه حفره زد و در واقع برای نقطه زنی حفره کاربرد داره اما حفره رو از دور ردیابی بکنی امکانش نیست ، فقط در مواقعی انتن باز میشه که از هدف دور بشی و انتن باز میشه به طرف عقب ، جایی که حفره هست انتن قیچی میشه ، نه اینکه باز بشه ، احتمالا یا اونجا اصلا حفره ای نیست اگر هم باشه شما از مرکز حفره دور شدید .جایی که قیچی بشه اونجا هر رو برسی بکن . دستت به انتن نباید تماس داشته باشه اگه داشته باشه قیچی هم بشه فایده ای نداره چون زرات رو گرفته نه حفره رو.

دوشنبه 18 آذر1392 - 11:25am
استاد آثار شناسی
استاد آثار شناسی
آواتار کاربر

معراج جان .افرین بر تو .استفاده کردیم.

***به اندازه ی شناختمان ازدنیا ،بهره مندیم***

دوشنبه 18 آذر1392 - 1:59pm
استاد آثار شناسی
استاد آثار شناسی
آواتار کاربر

سلام اقا مجتبا.
میشه لطف کنید روشی که توضیح دادید را با عکس توضیح بدید .مثلا وقتی که انتن راروی سر خود قرار می دهیم که زا ویه 90 درجه داشته باشه .نوک انتن باید رو به زمین باشه؟ممنون

***به اندازه ی شناختمان ازدنیا ،بهره مندیم***

دوشنبه 18 آذر1392 - 2:12pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بله حرف شما رو قبول دارم ولی اخرش نفهمیدم با انتن خالی میشه حفره زد یا نه به پست قبلیتون مراجعه کنید ...و اینکه میگین ردیابی حفره از دور ممکن نیست اون بشرطی هست که حفره طبیعی باشه اگه یک جارو کنده باشن ومالی داخلش دفن کنن چی طبعتا هم حفره میشه وهم جنس که باید از دو ردیابی امکان داشته باشه حالا میگیریم ذرات باشه که من از دور گرفتم چرا انتن از چهار سمت باز میشه باید روش قیچی کنه مگه نه . :x این رفتار انتن به من ثابت میکنه که یک حفره باید باشه تو بعضی جاها انتن باز میشه بعضی جاها اول قیچی میکنه اونم بستگی به نوع خاک اب هوا وتایم ردیاب زدن ووووووووو و اگه از مرکز جایی که هدفی باشه به بیرون بری باید زاویه 45 بگیری و قیچی بشه اما رو حفره باز میشه زاویه 45 حفره هم ازش دور نیست جون بقول شما خوراک نداره...اما انتن کامل عایق شده وبا دست تماسی نداره پس نمیتونه ذرات گرفته باشه ازنظر منطقه هم به نظرم خاکش دست خورده ورویش گیاهی هم نداره /////

سه شنبه 18 آذر1392 - 1:25am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 267 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 ... 27  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 47 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure