انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : چهارشنبه 12 اردیبهشت1403 - 1:32pm

پاسخ به موضوع  [ 267 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 16 , 17 , 18 , 19 , 20 , 21 , 22 ... 27  بعدی
 حفره يابي توسط ردياب 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با سلام خدمت دوستان . سید جواد جان میشه در مورد گروه dowser بیشتر توضیح بدین و روش کارشون . ممنون میشم .

...جواب ابلهان خاموشیست....

پنج شنبه 25 دی1393 - 5:04pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: زمین
معراج نوشته است:
با سلام خدمت دوستان . سید جواد جان میشه در مورد گروه dowser بیشتر توضیح بدین و روش کارشون . ممنون میشم .

خواهش میکنم بطور مختصر:
گروه dowser شیوه ردیابیشون موسوم به Electromagnetism هست،
مبنای این روش دریافت امواج دربازه فرکانس های بسیار پایین نامرئی و فروسرخ الکترومغناطیس هست
این شیوه در دنیا در انحصار عده ای خاص و محدود هست در این روش هر پارامتری که شما به ذهنتون برسه بطور دقیق مشخص میشه نقطه یابی، حجم، وزن، تفکیک لایه به لایه خاک، جنس هدف، حفره یابی و..... در عمق بالاتر از 100 متر

امام حسن مجتبی (ع): لو سکت الجاهل لما وقع الخلاف
اگر جاهل سکوت کند اختلافی پیش نمی آید

پنج شنبه 25 دی1393 - 7:12pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

saeeed60h نوشته است:
mehran1545a نوشته است:
با سلام به دوستان
تجربه جالبی که دیشب در مورد حفره یابی کسب کردم خدمت شما دوستان عرض میکنم که آنتنهای برنجی نهایتا حفره هایی که تا عمق 25متر هستند میتونند بزنند! دیشب سر زمین یکی از دوستان چاهی به عمق 70متر داره که بعلت ریزش مجبور میشه در فاصله 13متری از اون چاه دیگه ای خفر و با یه تونل هر دو چاه بهم وصل کنه که مورد مناسبی برای تست دیدم و متوجه شدم آنتن های برنجی قادر به گرفتن این تونل در عمق 70متر نیستند اما با ردیاب روی مد حفره براحتی تونل تو عمق 70متر پیدا کردم و حتی عرض تونل هم تونستم پیدا کنم اما جالبه بدونید که عمق زنی ردیاب تو این عمق حدود 8متر اختلاف داره یعنی ردیاب 8متر عمق کمتر نشون میده! :-\

ممنون از بیان این تجربه. اگه دو باره رفتید اونجا مکمل رو رو فرکانس 700 روشن کنید و 35رو هم روی همین فرکانس تنظیم کنید. دوباره عمق گیری کنید. البته گرفتن این عمق هم کار راحتی نیست. به دلیل زیاد بودن عمق احتمال اندازه گیری اشتباه وجود داره.

سری بعد حتما با حذف کننده این تست دوباره انجام میدم لازمه بدونید اون شب چاهی که پر شده بود W حفره تا35 میگرفت تونل مابین دو چاه W تا 62 و چاه اصلی که آب ازش میکشیدن W تا 68 جواب میداد!

پنج شنبه 25 دی1393 - 8:21pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام
با ردیاب dfs جایی که فضای خالی بود رو تست کردم البته به من نگفتند که اینجا فضای خالی وجود دارد من هم بی خبر ردیاب را به زمین وصل کرده و شروع به چرخش دور ژتراتور کردم ( مد ردیاب روی طلا بود ) فاصله من از ردیاب 3 متر بود وقتی که به ورودی فضای خالی یا تونل می رسم آنتنها کاملا مماس می شوند ( نوک آنتن چب روی دسته آنتن راست قرار میگیره و نوک آنتن راست روی دسته آنتن چپ )

توجه داشته باشید که به هنگام چرخش من به مماس شدن اهمیت نمیدم و ادامه میدم مماس باز میشه و بعد از یکی دو متر قیچی میکنه و مسیر هدفی رو نشون میده مسیر رو دنبال می کنم بعد از 30 یا 40 متر نقطه میکنه که هدف اینجاست بعد از آن بود که گفتند زیر پات هنگام مماس شدن آنتن درست ورودی تونل است که آنها به طور اتفاقی پیدا کرده اند...
ولی آنها گفتند که تونل از اینجا شروع میشه و به طرف راست متماییل میشه که ردیاب برعکس مستقیم رفت. خلاصه یه ردیاب دیگه مثل اینکه جیوه ایی بوده اومده گفته این تونل دو راهه است و در انتهای هر کدوم جنس وجود دارد یکیش همونجاییه که ردیاب dfs نقطه کرده یکی هم چندین متر آن طرفتر. البته آثاری هم بوده مثلا در ورودی تونل ساروجی بوده که به شکل دایره بوده و وسطش سوراخ بوده.

همیشه امید داشته باش

چهارشنبه 21 بهمن1393 - 3:10am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام دوستان یه سوالی برام پیش اومد در مورد عمق گیری با ردیاب . همونطور که میدونید برای عمق گیری چند روش وجود داره . حالا من به اونا کاری ندارم . امروز من ردیاب رو گذاشتم روی فرکانس آهن و یه تیکه آهن 30 در 30 گذاشتم روی زمین و وقتی که با ردیاب رفتم روش قیچی کرد و وقتی عقب عقب اومدم برای عمق گیری درست اندازه فاصله دستام تا زمین که تقریبا 1/30 بود آنتنها از هم باز شد .
حالا سوال اینجاست فرض کنید این تیکه آهن تو عمق 1 متری هستش و وقتی از سطح زمین با ردیاب روی آن قیچی کنیم و عقب عقب برویم آیا بعد 1 متر آنتنها از هم باز میشوند یا بعد 2/30 < 1 متر به علاوه 1/30 فاصله آنتنها تا سطح زمین > . نظرتون چیه .

سه شنبه 12 اسفند1393 - 5:47pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: بهشت ایران
2/30
1 ﻣﺘﺮ ﺑﻪ ﻋﻼﻭﻩ 1/30 ﻓﺎﺻﻠﻪ ﺁﻧﺘﻨﻬﺎ ﺗﺎ ﺳﻄﺢ ﺯﻣﯿﻦ

سه شنبه 12 اسفند1393 - 5:49pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

رضا جان منظورت اینه که 2/30 میزنه . بعد باید 1/30 رو کم کنیم که بشه 1 متر .
من الان موندم این 1/30 واقعا ربطی به عمق زنی داره یا باید نادیده بگیریم . یه جایی توی یکی از این تاپیکها یه بنده خدایی گفت که باید فاصله دستها تا زمین که همین تقریبا 1/30 هستش رو از کل عمق گیری کم کنیم من قبول نداشتم تا که امروز اون جریان تیکه آهن پیش اومد . یعنی اگه 1/30 چرت باشه باید موقع عقب اومدن آنتنها بلافاصله از هم باز میشدند . اگه اشتباه میکنم دوستان راهنمایی کنند .

سه شنبه 12 اسفند1393 - 6:46pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: بهشت ایران
معراج جان برای عمقگیری شما باید وقتی که آنتنها قیچی شدن عقب عقب بیای تا جایی که آنتنها از هم باز بشن. فاصیه قیچی تا باز شدن آنتن رو انداره میگیری و مقدار همون 1/30که فاصله دستها تا زمین هست رو ازش کم میکنی حاصلش میشه عمق جنس مورد نظر زیز خاک. شما فیلمهای مربوط به ردیاب 35رو دانلود کن اونجا هم کامل توضیح داده شده.
موفق باشی
یا حق

سه شنبه 12 اسفند1393 - 7:34pm

دوستان به نظر من اپراتور اول باید همیشه در دست خود قطب نمایی داشته باشد چون دستگاه های ردیاب الکترو مغناطیس هستند و شمال کره زمین و در بعضی مواقع کره جنوب بار مثبت به خود میگیره (برای امتحان اگر دستگاه دارید بایستید و انتن رو بالا بگیرید میبیند که انتن اگر شما رو به غرب باشید انتن اول به سمت شمال حرکت و شروع به گردش میکنه و اگر زاویه ایستادن خودتونو به شرق تغییر بدید میبینید که بازم اول از سمت شمال شروع به رد یلبی میکنه و در مواقع بسیار کم جای مثبت و منفی کره زمین عوض میشه و باعث اختلال در کار اپراتور میشه پس همیشه سعی کنید رو به شرق و یا رو به غرب بایستید تا ردیاب کار درستی رو انجام بده

شنبه 15 اسفند1393 - 12:02am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سناتور عزیز اینکه گفتید باید قطب نما همراه اپراتور باشه کاملا موافقم. ولی فرقی نداره که رو به غرب بایستی یا شرق در هر صورت شما باید رو نقاط شمال و جنوب قیچی داشته باشی. یعنی جایو که گرفتی یبار از سمت جنوب از فاصله دورتر بهش نزدیک شو و یبار از سمت شمال دو تا نقطه پیدا میشه. ولی در سمتهای شرقو غرب آنتنها بسته به جهت ایستادنتون در چند متری هدف یکی نقطه جنوبو نشون میده یکی شمالو. که بعد مرکز این دوتا. ولی یه نکته مربوط به نقطه یابی دقیق هست که الان دارم تو یه مکانی کار میکنم بعد از پایان کار نتایجو اعلام میکنم

شنبه 16 اسفند1393 - 12:53pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 267 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 16 , 17 , 18 , 19 , 20 , 21 , 22 ... 27  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 39 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure