انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : چهارشنبه 12 اردیبهشت1403 - 3:14pm

پاسخ به موضوع  [ 267 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 15 , 16 , 17 , 18 , 19 , 20 , 21 ... 27  بعدی
 حفره يابي توسط ردياب 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

واسه اینکه بدونم دستگاه حفره رو درست گرفته یا نه چه تستی انجام بدم? اصلا با این دستگاه میشه حفره گرفت? نقطه اصلی رو چجوری پیدا کنم?اگه میشه درمورد حذف خطای حفره راهنمایی کنید.

جهالت بیش از دانایی احساس امنیت ایجاد میکند

شنبه 13 دی1393 - 12:07pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سلام دوستان برای دسته آنتن چه جنسی بهتر جواب میده مس یا برنج یا ....؟

چون از دوستان یاد گرفته ام وظیفه خودم میدونم که یاد بدم هرچند اندک باشد

شنبه 13 دی1393 - 12:09pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

shekastkhorde نوشته است:
الان این دسته شما با سیم 4 میل شما تماس خواهد داشت دیکر اقای مهران ؟

دسته ها از جنس برنج به قطر تقریبی 2 سانت به طول 12 سانت
سیم برنجی نمره 4 به طول 45 سانت + 12 سانت قسمت خم

شنبه 13 دی1393 - 12:36pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام.‌خوب استاد معراج بهترین روش حفره یابی بدون خطا رو برامون توضیح بدید که این همه معطل نشویم

شنبه 13 دی1393 - 1:28pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام دوستان .اولا من استاد نیستم اساتید زیادی در این انجمن هستند که من در مقابلشون حرفی واسه گفتن ندارم و اینکه میگین یه ردیاب خوب معرفی کنم خودمم توش موندم هر کسی میاد و از یه ردیاب تعریف میکنه وقتی هم که بدستش میاره یه مدت که با هاش کار میکنه و موفق نمیشه میگه این ردیاب آشغاله و به درد نمیخوره . به نظرم توی ردیابی حرف اول رو اپراتور میزنه . آدم سراغ دارم با یه میله خالی نقطه دقیق رو میزنه . اطلاعاتشم رو نمیکنه . در مورد بهترین روش حفره یابی هم طبق تجربه ام هنوز قانون مشخصی پیدا نشده که 100 در 100 بگیم این نقطه اصلی هستشو درست زدیم به هدف حتما یه نقطه زن خوب لازمه . اما من در صفحات قبلی هم گفتم به انرژی هایی که از هدف اصلی بوجود می آیند توجه کنین و اونا رو دنبال کنید تا شما رو به هدف برسونن . من خودم موقع ردیابی راه میروم چون به نظرم بهتره و هنگامی که به خط انرژی برخورد کردم اونو دنبال میکنم تا به هدف برسم . وقتی به هدف رسیدم چون مطمئن نیستم واقعی باشه از هر جهت 10 متر باهاش فاصله میگیرم و بعدش دوباره به 4 جهت ردیابی میکنم و در هر بار سر آنتنها رو به مدت 5 ثانیه پایین نگه میدارم که آنتنها خنثی بشن و دوباره به جهت دیگه ردیابی میکنم / مهمه/ هدف اصلی ممکن هست تا 40 متر از خودش دورتر یه هدف کاذب درست کنه . علت خطا هم در ردیابی همینه . طرف می ایسته ردیابش جایی رو میگیره و یا علی شروع به کندن میکنه در صورتی که شاید هدفش 20 متر اونورتره . به همین خاط شما یاید 4 طرفش رو با فاصله حداقل 10 متر دوباره بررسی کنید . امیدوارم موفق باشین . @};-

...جواب ابلهان خاموشیست....

شنبه 13 دی1393 - 5:45pm
کاربر فعال
کاربر فعال

اقا معراج این اهداف فرعی فقط برای فلزات هست یا برای حفره هم این اتفاق میفتد ؟ دوستان لطفا کمک کنند. بترین ف کانس حفره یابی چقدر هست ؟

شنبه 13 دی1393 - 7:41pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

هم برای حفره هم فلز . اما من به شخصه اگه جایی رو ردیاب برای فلز گرفت ولی از حفره خبری نبود بیخیال میشم چون امکان خطا بالا میره . واسه حفره احتیاج به فرکانس نیست آنتن خالی حفره میزنه .

...جواب ابلهان خاموشیست....

شنبه 13 دی1393 - 7:51pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با سلام به دوستان
تجربه جالبی که دیشب در مورد حفره یابی کسب کردم خدمت شما دوستان عرض میکنم که آنتنهای برنجی نهایتا حفره هایی که تا عمق 25متر هستند میتونند بزنند! دیشب سر زمین یکی از دوستان چاهی به عمق 70متر داره که بعلت ریزش مجبور میشه در فاصله 13متری از اون چاه دیگه ای خفر و با یه تونل هر دو چاه بهم وصل کنه که مورد مناسبی برای تست دیدم و متوجه شدم آنتن های برنجی قادر به گرفتن این تونل در عمق 70متر نیستند اما با ردیاب روی مد حفره براحتی تونل تو عمق 70متر پیدا کردم و حتی عرض تونل هم تونستم پیدا کنم اما جالبه بدونید که عمق زنی ردیاب تو این عمق حدود 8متر اختلاف داره یعنی ردیاب 8متر عمق کمتر نشون میده! :-\

چهارشنبه 24 دی1393 - 9:16pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

mehran1545a نوشته است:
با سلام به دوستان
تجربه جالبی که دیشب در مورد حفره یابی کسب کردم خدمت شما دوستان عرض میکنم که آنتنهای برنجی نهایتا حفره هایی که تا عمق 25متر هستند میتونند بزنند! دیشب سر زمین یکی از دوستان چاهی به عمق 70متر داره که بعلت ریزش مجبور میشه در فاصله 13متری از اون چاه دیگه ای خفر و با یه تونل هر دو چاه بهم وصل کنه که مورد مناسبی برای تست دیدم و متوجه شدم آنتن های برنجی قادر به گرفتن این تونل در عمق 70متر نیستند اما با ردیاب روی مد حفره براحتی تونل تو عمق 70متر پیدا کردم و حتی عرض تونل هم تونستم پیدا کنم اما جالبه بدونید که عمق زنی ردیاب تو این عمق حدود 8متر اختلاف داره یعنی ردیاب 8متر عمق کمتر نشون میده! :-\

ممنون از بیان این تجربه. اگه دو باره رفتید اونجا مکمل رو رو فرکانس 700 روشن کنید و 35رو هم روی همین فرکانس تنظیم کنید. دوباره عمق گیری کنید. البته گرفتن این عمق هم کار راحتی نیست. به دلیل زیاد بودن عمق احتمال اندازه گیری اشتباه وجود داره.

پنج شنبه 25 دی1393 - 10:45am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: زمین
معراج نوشته است:
سلام دوستان .اولا من استاد نیستم اساتید زیادی در این انجمن هستند که من در مقابلشون حرفی واسه گفتن ندارم و اینکه میگین یه ردیاب خوب معرفی کنم خودمم توش موندم هر کسی میاد و از یه ردیاب تعریف میکنه وقتی هم که بدستش میاره یه مدت که با هاش کار میکنه و موفق نمیشه میگه این ردیاب آشغاله و به درد نمیخوره . به نظرم توی ردیابی حرف اول رو اپراتور میزنه . آدم سراغ دارم با یه میله خالی نقطه دقیق رو میزنه . اطلاعاتشم رو نمیکنه . در مورد بهترین روش حفره یابی هم طبق تجربه ام هنوز قانون مشخصی پیدا نشده که 100 در 100 بگیم این نقطه اصلی هستشو درست زدیم به هدف حتما یه نقطه زن خوب لازمه . اما من در صفحات قبلی هم گفتم به انرژی هایی که از هدف اصلی بوجود می آیند توجه کنین و اونا رو دنبال کنید تا شما رو به هدف برسونن . من خودم موقع ردیابی راه میروم چون به نظرم بهتره و هنگامی که به خط انرژی برخورد کردم اونو دنبال میکنم تا به هدف برسم . وقتی به هدف رسیدم چون مطمئن نیستم واقعی باشه از هر جهت 10 متر باهاش فاصله میگیرم و بعدش دوباره به 4 جهت ردیابی میکنم و در هر بار سر آنتنها رو به مدت 5 ثانیه پایین نگه میدارم که آنتنها خنثی بشن و دوباره به جهت دیگه ردیابی میکنم / مهمه/ هدف اصلی ممکن هست تا 40 متر از خودش دورتر یه هدف کاذب درست کنه . علت خطا هم در ردیابی همینه . طرف می ایسته ردیابش جایی رو میگیره و یا علی شروع به کندن میکنه در صورتی که شاید هدفش 20 متر اونورتره . به همین خاط شما یاید 4 طرفش رو با فاصله حداقل 10 متر دوباره بررسی کنید . امیدوارم موفق باشین . @};-

سلام دوست عزیز این پست شما خیلی خوب بود واقعا جای تحسین داره
این شیوه ردیابی شما به گروه Dowser که در زمینه آب یابی فعالیت میکنند نزدیکه ولی اطلاعات شما در این مورد کامل نیست بدنبال ردیابی با فرکانس بسیار پایین باشید اگر اطلاعات شما کامل بشه تا عمق بسیار بالا میتونید فلزیابی و حفره یابی کنید، لایه های مختلف خاک رو تفکیک کنید؛ قسمت های مسدود یک تونل رو تشخیص بدید و هدفتون رو در عمق بالا نقطه کنید و حجم دقیق بدید
موفق باشید

امام حسن مجتبی (ع): لو سکت الجاهل لما وقع الخلاف
اگر جاهل سکوت کند اختلافی پیش نمی آید

پنج شنبه 25 دی1393 - 11:45am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 267 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 15 , 16 , 17 , 18 , 19 , 20 , 21 ... 27  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 34 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure