انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 11 اردیبهشت1403 - 8:20pm

پاسخ به موضوع  [ 267 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 14 , 15 , 16 , 17 , 18 , 19 , 20 ... 27  بعدی
 حفره يابي توسط ردياب 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

edris نوشته است:
بنظر خودت کدومش بیشتر جواب میده؟

iبه طور کلی همه انتن ها خطا میزنن ولی انتنی که با برنج باشه هم دسته و هم میله اش تفکیک درستری داره ، از همه بدتر انتن تلسکوبی هست

دوشنبه 17 آذر1393 - 4:40pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

قیاپاکمره نوشته است:
mehran1545 نوشته است:
معراج عزيز مطالب شمارو مطالعه كردم خودتون به اين نتيجه رسيديد كه هركسي يه عكس العملي با آنتن داره من هم با دستگاه هم بدون دستگاه حفره يابي صحيحي انجام ميدم كه شايد روش ديگري فرق داشته باشه من تو حفره يابي اصلا مشكلي نميبينم چون درست روي حفره آنتنها توي دستم روبروي هم مماس ميشند ودر اين حالت درست روي حفره هستم و زاويه 45 كه شما ميفرماييد برام مشكلي ايجاد نكرده چون تمام حفاري هايي كه بر اين مبنا انجام دادم تاحالا درست بوده البته ناگفته نماند نوع آنتن تو اين زمينه خيلي مهمه

سلام دوست عزیز.میشه بگی انتنها که مماس با هم میمون این حرکت انتنها طبیعی هست یا نه باید این طور بمونن یا شما این روشو کار میکنیدوبعد میشه بگی منظور از انتن مخالف چی هست من متوجه نمیشم.از همکاری و راهنماییت ممنونم 8-} #:-s L-)

وقتی آنتن ها بصورت مماس روی هم قرار میگیرند یعنی مغناطیس در اون قسمت بسیار قوی هست که روبایش آنتن ها اینگونه بسمت هم جذب میشن بنابراین حفره ای که گرفته شده بسیار با قدرت آنتن هارو جذب میکنه که البته نسبت به حجمش باید سنجیده بشه یعنی اکه مغناطیس حفره قوی باشه باید حجمشم تقریبا بزرگ باشه در غیر اینصورت ممکنه حفره نباشه! روی حفره هر فلزی خوراک بدید نباید بگیره

دوشنبه 17 آذر1393 - 5:17pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

mehran1545a نوشته است:
قیاپاکمره نوشته است:
mehran1545 نوشته است:
روی حفره هر فلزی خوراک بدید نباید بگیره

یک سوال در این موردی که فرمودید داشتم ایا شما روی حفره خوراک طلا به انتن داده اید عکس الملش چی بوده . چون انتن من با خوراک طلا قیچی میشه ؟ اگر فرض بر این بزاریم که هدف ما رو باز باشه و فرکانسش به راحتی به سطح برسه حالا چه داخل یک اتاقک باشه چه داخل یک قبری که داخل خاک رفته باشه باشد شما با انتن همراه با خوراک طلا می تونید روی ان قیچی داشته باشید در این صورت اگر هدف داخل حفره یا همان اتا قک باشه باید روی ان قیچی داشته باشیم در این حالت چجوری میشه فهمید هدف درست هست و حفره هم اونجا قرار داره .؟چون فرض شما این بود که با هیچ فلزی روی حفره قیچی نباید داشته باشیم . چون هدف ما حفره هایی هست که داخلش خبری باشه و گرنه حفره طبیعی که داخل سنگ ها ایجاد شده باشه ارزش حفاری نداره .
البته چند تا سوال دیگه هم برای من پیش اومده که هنوز جوابی براش ندارم .بعدا مطرح میکنم شاید جوابی پیدا کردم . مرسی

دوشنبه 17 آذر1393 - 6:53pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

من صرفا برای حفره اون روش گفتم برای بیدا کردن فلز داخل حفره با خوراک با خطاهای زیادی مواجه خواهیم بود اما با حجم گیری فلز مورد نظر و مقایسه با حفره کمی میتونید اطلاعات داخل حفره پیدا کنید درضمن میتونید با مکمل فرکانس طلا بذارید وبا خوراک کار کنید البته این روش هنوز تثبیت شده نیست

دوشنبه 17 آذر1393 - 7:22pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام خدمت تمامی اساتید؛ من تازه عضو شدم واز همه اساتید خواهش دارم اگه میتونن راهنماییم کنن من تموم موضوعات این تاپیکو خوندم وخیلی بدردم خورد اما سوالم اینه که من روی یه تپه یه تونل به طول 100 مترو که از شمال شرقی تپه به سمت مرکزش کشیده میشه وبین راه هم ردیاب یه فضای 2متر در 3مترو قیچی میکنه ودر طول کل مسیر آنتن‌ها دایم قیچی میشن و بالای تپه که چندتا اتاق دراوردیم که توش چیزی نبود وازهر طرف هم که از مسیر دور میشم انتنها سریع به سمت تونل برمیگردن ودر کل اون منطقه هم جای دیگه ایرو نمیگیره البته ناگفته نمونه که وجود این تونل از طرف مردم اون محل تایید شده که میگن قبلا این تپه از سمت رودخانه در داشت وردیاب من نوکتای دو اپراتوره هست میخواستم در مورد پیدا کردن عمقش و اینکه ایا خطا زدم یا نه کمک کنید خواهشا

جهالت بیش از دانایی احساس امنیت ایجاد میکند

پنج شنبه 11 دی1393 - 9:42am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام دوستان
ممکنه با انتن خالی که حفره یابی میکنیم املاح تاثیر بزارند و ما خطا کنیم ؟ انتن خالی باید دست ها ارتباط داشته باشند با دسته ها که بتونیم حفره یابی کنیم و در فانکشن هم عایق . در انتن خالی من با ذهنم هر جا که بخواهم میتونم انتن رو حرکت بدهم

جمعه 12 دی1393 - 8:55pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

برای حفره یابی از آنتن های کاملا برنجی استفاده کنید خیلی خوب جواب میده!

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

شنبه 12 دی1393 - 3:19am
کاربر فعال
کاربر فعال

الان این دسته شما با سیم 4 میل شما تماس خواهد داشت دیکر اقای مهران ؟

شنبه 13 دی1393 - 10:16am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

godarz نوشته است:
سلام خدمت تمامی اساتید؛ من تازه عضو شدم واز همه اساتید خواهش دارم اگه میتونن راهنماییم کنن من تموم موضوعات این تاپیکو خوندم وخیلی بدردم خورد اما سوالم اینه که من روی یه تپه یه تونل به طول 100 مترو که از شمال شرقی تپه به سمت مرکزش کشیده میشه وبین راه هم ردیاب یه فضای 2متر در 3مترو قیچی میکنه ودر طول کل مسیر آنتن‌ها دایم قیچی میشن و بالای تپه که چندتا اتاق دراوردیم که توش چیزی نبود وازهر طرف هم که از مسیر دور میشم انتنها سریع به سمت تونل برمیگردن ودر کل اون منطقه هم جای دیگه ایرو نمیگیره البته ناگفته نمونه که وجود این تونل از طرف مردم اون محل تایید شده که میگن قبلا این تپه از سمت رودخانه در داشت وردیاب من نوکتای دو اپراتوره هست میخواستم در مورد پیدا کردن عمقش و اینکه ایا خطا زدم یا نه کمک کنید خواهشا

سلام برادر . اولا خودتو با این ردیاب نوکتا معطل نکن احتمالا تی108 باشه . من اینو 3 سال پیش داشتم و کلی من رو سر کار گذاشت . و عوضش کردم . اینو بهت بگم کلا نوکتا همچین دستگاهی نداره و ساخت عزیزان kxs هستش . بعدش هم قرار نیست هر جا که ردیاب گرفت هر چند قوی اونجا حفره یا طلا باشه . به نظرم خوب بررسی کن و الکی خودتو معطل نکن . اونجایی رو هم میگی تونل احتمال زیاد تونل نیست شما بر روی خط انرژی هدف اصلی حرکت کردی که آنتنها باز و بسته میشه فکر کردی بر روی فضای خالی حرکت میکنی . موفق باشی . @};-

...جواب ابلهان خاموشیست....

شنبه 13 دی1393 - 11:01am
کاربر فعال
کاربر فعال

استاد معراج حیلی ممنون از راهنماییتون فقط اگه میشه در مورد اینکه چجوری نقطه اصلی رو پیدا کنم کمکم کنید واینکه در مورد یه ردیاب مطمن راهنماییم کنید.خیلی وقته رو این تپه کار میکنم انشاله با راهنمایی های شما وبقیه اساتید موفق بشم

جهالت بیش از دانایی احساس امنیت ایجاد میکند

شنبه 13 دی1393 - 11:47am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 267 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 14 , 15 , 16 , 17 , 18 , 19 , 20 ... 27  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 67 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure