انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 28 اردیبهشت1403 - 2:14am

پاسخ به موضوع  [ 267 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 ... 27  بعدی
 حفره يابي توسط ردياب 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ببینید حفره یابی بدون ردیاب به این صورت است که...شما اگه بدنبال قبر میگردید در قبرستان که کار کمی سخت میشه چون تعداد قبرها زیادن و بیشترشون هم دارای جای خالی در قبر هستن و اگه جنسی باشه درون یک قبر کاوش سختر میشه.خب راه حل چی هست ؟
باید با انتن خالی از فاصله 100 متری بزنی واین کارو چند بار تکرار کنید و جاهای گرفته شده رو نشان کنید حالا از فاصله 50 متری این کارو انجام بدید واین کارو هم تکرار کنید وجاهای قیچی شده رو یاداشت کنید .جاهایی که از فاصله 100 گرفته شده را کلا حذف کنید و از اونهایی که از 50 متری انتن زدین رو داشته باشین واگه گفتم از 100 متری تست بشه دلیلش کم کردن عوامل خطا بود ...حفره و حفره یابی و کانال بحثش مفصله...حالا اگه جنسی باشه باید یک قبر رو بگیره که دارای حجم هست که خود قبر رو نمیگیره میشه به اون امیدوار بود...
چجوری باید فهمید یک حفره را ما گرفتیم؟؟ اگه شما یک جا قیچی داشتین از چهار طرف با انتن به سمت جایی که قیچی شده حرکت میکنین شمال جنوب شرق وغرب مغناطیسی با کمک یک قطب نما.حجمی نداشت یعنی فقط همونجا قیچی کرد میتونه حفره باشه یا ذرات واسه تاید حفره حالا از داخل به بیرون حرکت میکنین اگه از چهار طرف انتن باز شد واین کار سریع انجام گرفت حفره به قطر کوچک میتونه باشه واین باز شدنها بستگی به قطر حفره داره ولی اگه نه باز شد نه قیچی ذرات هستش
ازکجا باید بفهمیم اتاقک زیر زمینه؟ این بحثش دیگه واقعا زیاد میشه چون اتاقک با بار وبدون بار یک چیز جدا از هم میشن
اتاقک بدون بار یا جنس که اگه ما 3+3 حساب کنیم از چهار طرف مرکز رو نمیزنه وهمیشه کناره های اتاقک رو میگیره وبه شما حجم میده که ابعاد تقریبی به ما میده حالا شما باید از همون چهار جایی که قیچی داشتین به بیرون حرکت کنین ودر یک فاصله معین انتن باز میشه واین هم میشه عمق تقریبی اتاقک واسه تاید داشتن بار 5متر از اتاقک فاصله بگیرید واز سمت شمال به طرف اتاقک حرکت کنید اگه وسط اتاقک قیچی داشتین میشه گفت هدفی درونش هست که باز مبحثش جداست واگه نبود یک اتاق خالی هست البته باید دقت کرد واسه کانال هم به همین صورت هست اصلا کانال یعنی چی یعنی یک راهرو که به صورت کشیده برای رفت و امد از زیر زمین درست شده...واسه فهمیدنش از چهار طرف اگه دو طرف انتن باز نشد میشه گفت کانال هستش واز جایی که انتن قیچی شده تا انتهای کانال انتن باز میمونه ویک جا قیچی میشه که میشه گفت اونجا یا انتهای کانال هست یا ورودی واین کار از دو طرفی که انتن باز میشن باید انجام بگیره که ازهمین روش میشه فهمید که طول و عرض کانال چقدر هست...سوالی بود در خدمتیم

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

یکشنبه 25 اسفند1392 - 1:11pm
مدیر سایت
مدیر سایت

بسیار عالی بود آقا بهرام @};- سپاس . :-BD

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

یکشنبه 25 اسفند1392 - 3:05pm
مدیر سایت
مدیر سایت
آواتار کاربر

ممنونم بهرام جان از بیان تجربیاتت.من در تستهایی که روی مس دفن شده در زمین داشتم البته تو فضای باز مثلا باغی که اطرافش جنگله واقعا حجم رو اونجا با تجربه خودم تحلیل و تفصیل کردم حجمی در ابعاد 2.2که اطراف هدف رو میزد البته با ردیاب انجمن خلاصه با تمرین و ممارست زیاد نقطه زنیشو تونستم پیدا کنم که صاف برم رو نقطه .ولی شرایط هوا اجازه نمیداد که روی حفره یابی یا کانال یا اتاقک تمرینی داشته باشم خلاصه مبحث قشنگیه که باید بهش توجه داشته باشن .

درکوی نیک نامان...ماراگذر ندادند

یکشنبه 25 اسفند1392 - 6:38pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

خواهش میکنم تازه خیلی مونده تا مثل شما استاد بشیم.... @};- ~O)

یکشنبه 25 اسفند1392 - 6:59pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ramin نوشته است:
ممنونم بهرام جان از بیان تجربیاتت.من در تستهایی که روی مس دفن شده در زمین داشتم البته تو فضای باز مثلا باغی که اطرافش جنگله واقعا حجم رو اونجا با تجربه خودم تحلیل و تفصیل کردم حجمی در ابعاد 2.2که اطراف هدف رو میزد البته با ردیاب انجمن خلاصه با تمرین و ممارست زیاد نقطه زنیشو تونستم پیدا کنم که صاف برم رو نقطه .ولی شرایط هوا اجازه نمیداد که روی حفره یابی یا کانال یا اتاقک تمرینی داشته باشم خلاصه مبحث قشنگیه که باید بهش توجه داشته باشن .

بله با ردیاب بدون ردیاب ما عملا نقطه اصلی رو مشکل میتونیم پیدا کنیم وبیشتر مغناطیس هدف رو میزنیم ..در مورد نقطه زدن هم باید بحث بشه واینکه چجوری میشه حاله اطراف فلز رو حذف کرد ونقطه اصلی رو پیدا کرد البته اگه فرکانس اصلی فلز رو داشته باشیم مشکل تا حد زیادی حل میشه و نقطه زدن بهتر انجام میگیره ;;)

یکشنبه 25 اسفند1392 - 7:12pm
مدیر سایت
مدیر سایت
آواتار کاربر

بله بهرام جان کاملا درسته واقعا اگه جایی هدفی باشه دقیقا برای من اتفاق افتاده بود تا 3متری هدف انتها گیج میزدن اجازه نمیداد این میدان مغناطیسی که بری روی هدف نقطه کنی یعنی 2یا 3متر بالاتر یا پایین تر رو میزد ولی غلبه کردم این میدانو با طرفندهای خاص.که حجم رو و عمق رو اونجا تجربه کردم که با چه روشی میتونم جواب بگیرم.البته این مقوله نقطه کردن و غلبه بر این میدان مغناطیسی در تاپیک مخصوص خودش باید ارائه بشه سر صحبت این میدان مغناطیسی و این حاله هدف باز شد ما هم نکاتی رو گفتیم چون در این تاپیک باید بیشتر ارزیابی و نقل و قول بر سر حفره یابی باشه.بازم تشکر میکنم از بیانات و تجربه های شما

درکوی نیک نامان...ماراگذر ندادند

یکشنبه 25 اسفند1392 - 8:45pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اگه شما یک جا قیچی داشتین از چهار طرف با انتن به سمت جایی که قیچی شده حرکت میکنین شمال جنوب شرق وغرب مغناطیسی با کمک یک قطب نما.حجمی نداشت یعنی فقط همونجا قیچی کرد میتونه حفره باشه یا ذرات واسه تاید حفره حالا از داخل به بیرون حرکت میکنین اگه از چهار طرف انتن باز شد واین کار سریع انجام گرفت حفره به قطر کوچک میتونه باشه واین باز شدنها بستگی به قطر حفره داره ولی اگه نه باز شد نه قیچی ذرات هستش

سلام بهرام
با این حال اگه از چهار طرف با آنتن به جایی که قیچی شده برویم و این بار قیچیها نقطه مشترک نشدند و با فاصله مثلا یک متر یا بیشتر قیچی شدند آیا میشه گفت جنسی وجود دارد؟
یا اصولا ذرات و بار در حجم گیری چه تفاوتی دارند؟

همیشه امید داشته باش

دوشنبه 25 اسفند1392 - 1:24am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

delta2014 جان ذرات حجم ندارن در بعضی مواقع ذارات سطح اگه پراکنده باشند این حالت پیش میاد که انتن گیج میزنه و هر بار با فاصله کم قیچی میشه ولی اگه جایی که قیچی داشتی از چهار طرف حجم درست ومنظمی نداشت ذرات هستند یا میتونه حفره بزرگی باشه که طریقه ی فهمیدنش رو بیان کردم...ولی در کل ذرات حجم ندارن اگه هم داشته باشن در حد خیلی کم ونامنظم هستش واین رو هم در نظر داشته باشین که جایی که جنسی مدفون باشه واگه با انتن خالی ردیابی بشه خیلی سخت میشه فهمید ولی کمی مهارت پیدا کنید وقتی انتن درگیر یون اهداف میشه میفهمین که جنسی هست یا ذرات...به منظم بودن حجم دقت کنید مهممممممممممممممممممممممممممممممم ~O)

دوشنبه 26 اسفند1392 - 11:40am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ramin نوشته است:
بله بهرام جان کاملا درسته واقعا اگه جایی هدفی باشه دقیقا برای من اتفاق افتاده بود تا 3متری هدف انتها گیج میزدن اجازه نمیداد این میدان مغناطیسی که بری روی هدف نقطه کنی یعنی 2یا 3متر بالاتر یا پایین تر رو میزد ولی غلبه کردم این میدانو با طرفندهای خاص.که حجم رو و عمق رو اونجا تجربه کردم که با چه روشی میتونم جواب بگیرم.البته این مقوله نقطه کردن و غلبه بر این میدان مغناطیسی در تاپیک مخصوص خودش باید ارائه بشه سر صحبت این میدان مغناطیسی و این حاله هدف باز شد ما هم نکاتی رو گفتیم چون در این تاپیک باید بیشتر ارزیابی و نقل و قول بر سر حفره یابی باشه.بازم تشکر میکنم از بیانات و تجربه های شما

بله کاملا درست وبجا البته من هم روشی دارم تا بتونم این حاله رو رد بدم ونقطه اصلی رو پیدا کنم انشالله یک تایپیک میزنیم وبحث رو به اونجا میکشونیم...فدای دوستان @};-

دوشنبه 26 اسفند1392 - 12:02pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: البرز
بهرام نوشته است:
ramin نوشته است:

بله کاملا درست وبجا البته من هم روشی دارم تا بتونم این حاله رو رد بدم ونقطه اصلی رو پیدا کنم انشالله یک تایپیک میزنیم وبحث رو به اونجا میکشونیم...فدای دوستان @};-

بهرام جان:مامنتظر اطلاعات مفید و قشنگ شما هستیم.بهرام جان تو این قسمت بگو کجا تایپیک میزنی.بازم ممنون. @};- @};- :ymapplause:

دوشنبه 26 اسفند1392 - 2:02pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 267 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 ... 27  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 10 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure