انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 10 فروردین1403 - 8:33am

پاسخ به موضوع  [ 267 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 23 , 24 , 25 , 26 , 27
 حفره يابي توسط ردياب 
نویسنده پیغام
مدیر سایت
مدیر سایت

احسنت و بسیار عالی ، انشاا... موفق باشی و این انرژی مثبتی که اینجا قرار میدی انشاا... چندین برابرش در زندگی بهت برگرده عزیزم ، آرزوی موفقیت دارم برات ، وجود همچین انجمنهایی هم کمک به جهت موفقیت و علم آموزی در جهت کسب موفقیت هست

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

چهارشنبه 9 شهریور1401 - 7:17pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
سلام دوستان و استاد مهدی عزیز
در مورد حفره یابی بصورت کلی ، تجربیات قدیمی رو خدمت علاقمندان عرض میکنم
بعضی از این واکنشها اینقدر تکرار شدن که دیگه جز اصول حساب میشن
اولا حفره یابی برای حفره های بزرگ مثل اتاق و تونل و ورودی در کف ، منظور هست و حفره های کوچک لانه جانور و فضاها و رگه ها طبیعی خالی زیرزمین ، نمیتونن واکنشهای وسیع داشته باشن . پس در درجه اول باید یاد بگیرید که فرق مابین حفره بدردبخور و بقیه چطوره وگرنه سردرگم میشید
اگه یادتون باشه برای جداسازی خطا از هدف چه در فلزیابی و چه در حفره یابی نکته ای طلایی رو قدیما عرض کردم . قسمت اعظم مشکل دوستان در ردیابی همین نکته هست که اگه هر ردیابزنی اون نکته رو ندونه ، بنظر بنده تا آخر عمرش سر کار خواهد بود و هیچوقت نمیتونه روی کاری نظر قاطع برای تائید یا رد بده

- برای حفره یابی کار کردن با آنتن جفت بهتر از تکی هست . البته با تکی هم میشه اما بسیار سخت تر میشه و کلی وقت بیشتر میخواد تا مختصات جایی رو دربیاری

- وقتی از بیرون بسمت یه حفره نزدیک میشید در لبه ی حفره آنتنها شروع به جمع شدن میکنن و بعد از رد کردن لبه ( بسته به بزرگی حفره ) قیچی کامل رو داریم .
در ادامه بسمت بیرون که بریم در لبه ی مقابل قیچی باز میشه و بیرون از لبه ممکنه آنتنها کاملا از حالت موازی بازتر بشن
این حالت شاید برای دوستان عجیب باشه یا تخیلاتی در موردش داشته باشن . مثلا این فکر رو بکنن که با نزدیک شدن به حفره باید آنتنها از هم باز بشن
اما اصولا این باز شدن آنتنها برای برای قیچی کردن معکوس هست . یعنی چون ما پشت به حفره هستیم ، خیال میکنیم که داره اتفاق عجیبی میافته . نه ، در واقع این ما هستیم که پشت به حفره هستیم ، آنتن که نمیفهمه ما رو به کجائیم ، اون داره کار خودشو انجام میده

در واقع برای آنتن مثل اینه که ما از طرف مقابل از بیرون داریم میایم رو حفره و اون داره قیچی میکنه . اما چون قیچی ما قبلا رو حفره ، بسته بوده ، در حال باز شدن یه سرعتی ایجاد میشه که دور میزنه و میخواد از پشت قیچی بشه . اینجا معمولا آنتنها به سینه ی فرد هم برخورد میکنه و خود فرد مانع قیچی معکوس میشه و ممکنه قیچی شدن رو هم متوجه نشه و سردرگم بشه

لا اله الا هو

جمعه 11 شهریور1401 - 7:51pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سلام دوستان
به به استاد سنه دژ عزیز . چشممون به جمالت روشن شد . یه سر به تاپیک پی دی بزن خوشحال میشیم .

To be willing is to be able

شنبه 12 شهریور1401 - 4:25pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
چشمتون طلا
والا قدیما که با ردیاب مکانیکی کار میکردم و در حد بالا
دلیل اینکه الان باهاش بیرون نمیرم فقط سیستمهای بوقی دیگه ست که خطای کمتری دارن وگرنه هنوزم برای مواردی مثل حفره یابی عمیق یا وسیع لازم باشه استفاده میکنم

تایپیک پی دی هم همیشه در اولویت میبینم . چشم

لا اله الا هو

شنبه 12 شهریور1401 - 6:51pm
کاربر فعال
کاربر فعال

جواد64 نوشته است:
درودبرمهدی عزیز
اگر امکان داره یه تصویر نشونم بدین ممنون میشم .
البته باید ختمتتون عرض کنم که به تازگی متوجه شدم انتنهاروبد نگه میدارم دردوحالت تست کردم که نتایج باهم فرق داشتن دریک حالت ازحرطرف به مرکزنزدیک میشم 2قیچی دارم بعضی مواقع 3قیچی یکم توش گیج شدم
دریک حالت که انتنارونگه میدارم یک قیچی اونم درمرکز
بهرحال ازراهنمایی ممنونم

سلام دوست عزیز من ، طبق حرفهایی که ازت اینجا دیدم ، بهت پیشنهاد میکنم اول یه فلز هر چند سطحی در محیط رو با آنتن خالی سنس کنید ، بعد با نقطه زن بیرون بیارش ، من بارها به رفقای خودم در زمینه ردیاب گفتم که هیچ فرقی در ردیاب های مکانیکی با هم وجود نداره ، ردیاب دستی فقط یک محدود کننده هست، البته تجارب میدانی یکسری جاها به فریادت میرسه و کمکت میکنه .
فرق بین میدان ایجاد شده از یک حفره با یک فلز فقط در همون حجم گیری سطح مشخص میشه ، مطمئن باش یک اتاق مثلا ۲ در ۲ ، محدود سطحی که بهت میده شاید حدودی به اندازه مثلا ۵ در ۵ باشه، که از ۴طرف هم باید قیچی بده. که این محدوده با محدوده یک فلز به اندازه یک سکه خیلی فرق میکنه .
گرچه شما به اصطلاح خودتون توماسی رو رد کردید ، ولی توماسی به سبک جاروبی یا پرتابی دقیق ترین میدان ها رو میتونه مشخص کنه ، البته در محدود کردن باز هم ۲ تا آنتن خالی به صورت الرود بهتر جواب میده .

ولی در کل ردیاب یعنی پیدا کردن یک بی نظمی یا نامتعارف محیطی ، نسبت به محیطی که داخلش هستید

ببین اون تصویری که شما ازسبک قیچی شدن آنتن از اون تپه دادید ، گیج کننده هست ، که بیشتر به پخش بودن چن فلز سطحی میخوره تا کانال .
حالا یا شما درست محدوده گیری نمیکنید یا آنتن گیری توی دستتون ایراد داره ، در کل هر حدودی که از یک میدان فلزی یا خلاء میخاید مشخص کنید ، آنتن سعی در پایداری خودش در اون محدوده داره ، نه اینکه شروع به بازی بازی کنه .

من تقاضایی که ازت دارم اینه که در یک محیط دیگه یک فلز رو اول با آنتن بگیر ، بعد با نقطه زن بکشش بیرون ، حتی یک فلز ضایعاتی سطحی ،و حرکت آنتن رو روی اون نقطه و محدوده رو به دقت از ۴جهت برسی کن ، اگر این کار رو نکنی مجبور به حفاری های پی در پی میشی که خیلی زمان میبره .
من صرفا بالای ۱۵ سال تجربه آنتن زدن خودم رو دارم بهت میگم ، ما هم زخم خوردیم توی این مسیر به عناوین مختلف با سیستم های مختلف .
از مکانیکی تا بایونیک ها و....
از انواع اسکنرها
و هر آنچه فکر کنی ، امروز اگر هم چیزی تایپ میکنم ، صرفا به خاطر اینه که اون مسیر پر پیچ و خم ردیاب خیلی خیلی زمان بر و هزینه بر هست .

چهارشنبه 16 آذر1401 - 10:52am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دروددوست عزیز
اون مطالبوچندسال پیش گذاشتم بنده کلا آنتن برنجی روکنارگذاشتم وحفره یابی روهم همینطور آنتن مسی بایه روش خوراک گذاری خاص که میتونه به اهداف قدیمی روبگیره میشه باانتخاب ودسته مسی وخوراک ۲۴عیارقدیمی ترین وپرتجمع ترین سفال منطقه روهم گرفت ممکنه قدیمی ترین سفال قدیمی ترین قبر باشه که یکیو باز کردم

شنبه 9 دی1401 - 2:22am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

معراج نوشته است:
سلام دوستان یه سوالی برام پیش اومد در مورد عمق گیری با ردیاب . همونطور که میدونید برای عمق گیری چند روش وجود داره . حالا من به اونا کاری ندارم . امروز من ردیاب رو گذاشتم روی فرکانس آهن و یه تیکه آهن 30 در 30 گذاشتم روی زمین و وقتی که با ردیاب رفتم روش قیچی کرد و وقتی عقب عقب اومدم برای عمق گیری درست اندازه فاصله دستام تا زمین که تقریبا 1/30 بود آنتنها از هم باز شد .
حالا سوال اینجاست فرض کنید این تیکه آهن تو عمق 1 متری هستش و وقتی از سطح زمین با ردیاب روی آن قیچی کنیم و عقب عقب برویم آیا بعد 1 متر آنتنها از هم باز میشوند یا بعد 2/30 < 1 متر به علاوه 1/30 فاصله آنتنها تا سطح زمین > . نظرتون چیه .

ای روزگار @};-
سلام و عرض ادب خدمت دوستان
بعد از مدتها خدا لطفی کرد و منو زنده نگه داشت تا بیام و عرض ادبی کنم . داشتم پستهایی که قبلنا گذاشتم رو میخوندم و با خودم میگفتم چه ذوق و شوقی و چه حوصله ای داشتم . حالا که بعد چند سال به این نتیجه رسیدم ردیابی کلا با ذهن کار میکنه و وقتمو هدر دادم :-s
قدر سلامتیه خودتون رو بدونید خیلیا که در اینجا عضو هستن احتمالا الان زیر خاک هستن کسی چه میدونه فلانی که یه پستی گذاشته الان زنده هست یا نه @};-

...جواب ابلهان خاموشیست....

جمعه 18 اسفند1402 - 11:29pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 267 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 23 , 24 , 25 , 26 , 27

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 16 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure