انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 7 اردیبهشت1403 - 7:23pm

پاسخ به موضوع  [ 10 پست ] 
 راهنمایی در مورد اپراتوری ردیاب 
نویسنده پیغام

دوستان سلام.عرضم به خدمت شما که چندتا سوال داشتم و احتیاج به تجربه شما دارم
یکی اینکه چقدر زمان میبره تا بتونی با ردیاب این سایت ردیابی کنی(یادگیری ردیابی) :-\
دوم اینکه آیا امکان تمرین در آپارتمان هست یا نه؟ :-w
سوم اینکه من مدتی با یه ردیاب به اسم md3 tiger III کار کردم ولی هیچ نتیجه ای ازش نگرفتم نظرتون چیه ؟ :(
چهارم اینکه ایا ردیابها رو میشه بهشون خوراک داد یا نه؟
پنجم اینکه اونایی که با ردیاب توی این سایت کار کردن،چقدر طول کشید تا تونستن ردیابی کنن؟
ممنون میشم راهنماییم کنید :p :p

شنبه 1 تیر1392 - 5:11pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم کاوه عزیز. بنده به نوبه خودم پاسخ میدم امیدوارم کمک کننده باشه.
1- مرحله یادگیری میتونه از 1 ساعت تا چند ماه طول بکشه! :D کاملا بستگی به خود شما و آموزشها داره.
2- امکان تمرین در آپارتمان هم هست ولی برای شروع کمی مشکل تره و لااقل باید فلز مورد تست شما وزنش بالاتر باشه. در این صورت برنز و نقره برای تست داخل منزل خیلی بهتر هستن.
3- من اسم اون ردیاب رو نشنیدم و در موردش اطلاعی ندارم. طبیعتا ردیابها در یک اصولی با هم مشترک هستن و در یک سری مسایل هم با هم خیلی فرق دارن! پس نمیشه دقیق اظهار نظر کرد.
4- ردیاب خوراکی هم وجود داره که میتونین در موردش توی همین انجمن مطالعه کنین. ولی استفاده از ردیاب خوراکی ربطی به ردیابی به کمک دستگاه الکترونیکی نداره. ردیاب خوراکی خطای بسیار بیشتری داره و دقت و قدرتش هم به مراتب کمتره و اصلا استفاده ازش هم کار هر کسی نیست!
5- خود بچه ها امیدوارم بگن چقدر طول کشید یاد گرفتن! :D عرض کردم کسی از قبل تجربه داشته باشه شاید بلافاصله. اگر اصلا ردیابی بلد نباشین بنظر من یک هفته هر روز تمرین کنین کم کم راه میفتین. ولی نکته خیلی خیلی مهم در این مورد این هست که باید باور کنین و اعتقاد داشته باشین که ردیاب کار میکنه! اگر توی ذهن شما این مساله بخواد خطور کنه که ردیاب کار نمیکنه و ... مطمئن باشین نیروی ذهن شما اجازه جوابگیری از میله های ردیاب رو نخواهد داد و متاسفانه برای همیشه ممکنه از جوابگیری از بهترین دستگاهی که برای دفینه یابی وجود داره محروم بشین!

شنبه 1 تیر1392 - 6:19pm

حمیدجان ممنون از راهنماییت
یک سوال دیگه داشتم و اون اینه که آیا امواجی رو که ردیاب ایجاد میکنه با اسیلوسکوپ قابل اندازه گیری و مشاهده هست؟

شنبه 1 تیر1392 - 7:29pm
مدیر کل
مدیر کل

قسمتیش با اسیلوسکوپ معمولی قابل مشاهده هست! ولی ریزه کاری هایی هم در امواج وجود داره که تنها با اسلوسکوپ حرفه ای قابل دیدنه. :-w :D
ضمنا اگر سوالی درباره خود این ردیاب دارین لطف کنین در مبحث سوال درباره ردیاب حرفه ای و اگر درباره اپراتوریش سوالی باشه در قسمت مربوطه مطرح کنین تا نظم مطالب انجمن هم حفظ بشه.

شنبه 1 تیر1392 - 8:02pm

ممنونم دوست عزیز از راهنماییت

شنبه 1 تیر1392 - 8:12pm

سلام دوستان من یک ردیاب یک دسته ای خوراکی دارم که اصا امریکا هم هست تا الان دو ساله که باهاش کار میکنم زلی تا حالا هم نتیجه ای نگرفتم ولی راحت باش کار میکنم تنها مشکل من نقطه زنیش هست کسی در مورد نقطه زنی با ردیاب یک دسته اطلاعاتی داره بهم بده ممنون :-\

یکشنبه 1 تیر1392 - 12:56am

سلام حمید جان
میشه یه طرح شماتیک یا ظاهری از ردیابت بزاری؟

یکشنبه 2 تیر1392 - 6:12am

سلام بلد نیستم بفرستم ولی میخاستم بدونم این هم از زاویه 45 درجه تبعیت میکنه یا نه ولی خیلی دستگاه خوبیه کلا ذرات نمیگیره مطما هم هستم جای رو بگیره دارای جنس هست ولی سر نقطه زنیش مشکل دارم راستی کسی لورنز دست دوم واسه فروش نداره؟

یکشنبه 2 تیر1392 - 2:03pm
مدیر کل
مدیر کل

حمید جان خب شما اگر مطمئن هستی که هر جا رو میزنه قطعا جنس هست تا حالا باید خیلی جاها رو مشخص کرده باشی یا اصلا خیلی چیزا دراورده باشی و نقطه زنی با چنین ردیابی هم نباید خیلی مشکل باشه چون وقتی ردیابی مطمئن باشه نقطه رو هم در حد نسبتا دقیق میزنه! بهرحال در صورت اطمینان فکر نمیکنم تهیه یک فلزیاب خوب جهت اطمینان بخشی بیشتر و تعیین نقطه دقیق برای شما از لحاظ مالی ریسک داشته باشه!!! ;) :D

یکشنبه 2 تیر1392 - 6:21pm

دوستان بارها بوده که رفیقم منو برده محل کارش که با دستگاه فرکانسی و یه حذف کننده هم داشت به گفته خودش اونجا رو زده بود که ردیاب بنده خوراکی هست و همه اونها رو رد میکرد. اغراق نباشه ردیاب ساده خوراکی با اپراتورش حدود95 درصد ذرات و سفال و استخوان و هرچی به ذهنتون میرسه رو رد میکنه ولی با رعایت اصول خوراک دهی. ولی خب قدرت انتنها زیاد نیستن و اپراتور باید اینقدر باهاش راه افتاده باشه که حرکت به محل هدف رو خوب بفهمه. این انتنها به دلیل سادگیشون خطاشون هم خیلییی کمه.چه بسا هستن افرادی که با فرکانسی هم بهنتیجه میرسن. کلا به نظر بنده 85 الی 90 درصد ردیابی یعنی اپراتور. والسلام ;)

چهارشنبه 26 اسفند1394 - 10:35pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 10 پست ] 

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 18 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure