انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 9:39pm

پاسخ به موضوع  [ 18 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2
 یک نکته هنگام خرید ردیابهای دو آنتنی ساده 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

افشین جان اتفاقا فکر میکردم که کسی از دو پست بنده ایراد بگیره و بگه متناقض هستن! :D ولی شما اول دقت کنین پست اول بنده مربوط به اردیبهشت میشه و دومی شهریور ماه! واقعیت این هست که ما در این فاصله زمانی به نکات بسیار زیادی دست پیدا کردیم که عرض خواهم کرد.
در مورد فلز جدید و قدیم اون طور که ما بارها تست کردیم تفاوت فرکانسی قابل اندازه گیری وجود نداره! چیزی که باعث میشه در بعضی موارد فرکانس اندکی تغییر بکنه قدیمی یا جدید بودنش نیست! این نکته ای هست که چون حاصل یافته های شخصیه ؛ جنبه محرمانه داره و ما نمیتونیم دقیق توضیحش بدیم! بهرحال راهش ارسال دو فرکانس با اختلاف بسیار جزئی در حد صدم هرتز هست که البته این مطلب گرچه در ردیاب FPL-22 هم در نظر گرفته شده بود ؛ ولی به طور مطمئن تری در ردیاب FPL-35 لحاظ شده.
طبیعتا همونطور که عرض کردم اگر به هر دلیلی تفاوت فرکانس وجود داشته باشه چون شما با یک مساله کاملا مجهول مواجه هستین و اصلا از وجود هدف اطلاع ندارین ؛ تعیین فرکانس براش بی معنیه. از طرفی هم اگر میخواست به میزان قدیمی بودن فلز فرکانس فرق بکنه که اصلا هر هدفی یک فرکانس متفاوت میداشت و عملا ردیابی غیر ممکن میشد!
اما در مورد فرکانس متغیر ؛ ما این قابلیت رو به 3 دلیل گذاشتیم. یکی اصرار دوستان بود که اعتقاد داشتن باید فرکانس های ثابت هم حالت تغییر جزئی یا فاین داشته باشن. دوم اینکه از روی تنظیم فاین و توجه به این واقعیت که فلز واقعی در بازه مشخصی از فاین فقط قابل سنس هست میشه خطای تشابه فرکانسی رو متوجه شد و حذفش کرد. و سوم اینکه ما از این قابلیت در ساخت مود فرکانس آزاد یا دستی هم استفاده کردیم که عملا هر کسی میتونه برای تمام اشیاء فرکانس گیری کنه و بعد در جستجوی اون شیء باشه! با این قابلیت در واقع شما هر چیزی رو که فکرشو بکنین میتونین ردیابی کنین! :D
اما اعتراض من به فرکانس دستی در برخی دستگاهها به این دلیل بود که عرض کردم در بسیاری از این موارد سازنده چون نتونسته فرکانس دقیق رو ایجاد کنه و همینطور آب و هوا فرکانس خروجی دستگاهشو تغییر میده ؛ اقدام به گذاشتن فرکانس دستی کرده و بعد ادعا میکنن فلز تحت شرایط مختلف فرکانسش فرق میکنه و شما هر جا میرین باید اول فرکانس فلز رو در بیارین و بعد کاوش کنن!!! در حالیکه آب و هوا فرکانس خود دستگاه رو عوض میکنه و ربطی به فرکانس شیء مورد نظر نداره. اگر هم داشته باشه این ادعا رو فقط کسی میتونه بکنه که فرکانس دستگاهش دقت صدم هرتزی داشته باشه که این مساله رو هم فقط معدود دستگاههای ردیابی در دنیا دارن.
بر همین اساس شما میبینید تمام کسانی که تونستن با ردیاب FPL-22 کار بکنن مشکلی با فرکانس ثابتش هم نداشتن و حتی چندین مورد هدف قدیمی هم کشف شد. با این همه در ردیاب جدید ما که تمرکزش بر حذف اکثر خطاها تا حد ممکن بوده نتیجه خیلی خیلی بهتر هم خواهد بود.
ردیاب FPL-35 هم از نظر دقت و هم خطا با ردیاب های D.F.S , Spectra , RayFinder مقایسه شده و در مجموع خیلی بهتر از همه اینها بوده. از نظر تعداد فرکانسها و امکان ردیابی اهداف مختلف و بخصوص بهینه بودن برای ردیابی طلا و همینطور داشتن مود مگنومتر جهت اندازه گیری مغناطیس و در کنار همه اینها راحت تر بودن اپراتوریش نسبت به تمام این ردیابها ؛ در مجموع فکر نمیکنم هیچ ردیاب شناخته شده ای در دنیا بهتر از این ردیاب باشه.

دوشنبه 25 شهریور1392 - 2:07pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با سلام و ادب حضور استاد حمید.
توضیحتون واقعا عالی بود. اگه توضیحات علمی که دادین، واقعا همینطور باشه، خیلی عالیه. تبریک میگم .واقعا خدا قوت. حقیقتش من همیشه طرفدار و مشوق محصولات داخلیم. بعلت پیشینۀ درخشان ایران، ایران و ایرانی را همیشه یه سر و گردن از بقیۀ ملتها بالاتر میدونم و ایمان دارم که اگه بخواهیم و پشتکار داشته باشیم ، میتونیم. ما میتونیم.
با سپاس از پاسخ ارزندۀ شما
خدا یار و یاورتان.
مدد یا کافی الله.
خدایا چنان کن سرانجام کار تو خوشنود گردی و ما رستگار
آمین.

خواهی که خدا کار نکو با تو کند --------- ارواح ملائـک همـه رو بـا تو کـند
یا آنچه رضـای او در آنست بـکن --------- یا راضی شو هرآنچه او با تو کند

« شیخ ابوسعید ابوالخیر (ره) »

سه شنبه 26 شهریور1392 - 6:52am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام خسته نباشید میگم به همه اساتید و دوستان
یه سوال
ردیابی به نام ایکس اسپوفر دو انتنی میخوام بخرم کلید ولوم فرکانس و قدرت داره با یک کلید شش حالته برای تفکیف به نظر شما کارکردش چطوره؟اطلاعاتش زده شعاع هشتصد عمق هشت متر ممنون میشم نظر بدید :-BD
فروش در سایت متال دتکت قسمت کیت مونتاژ

چهارشنبه 27 شهریور1392 - 9:47am

ژنرال نوشته است:
سلام دوستان
بعضی از شرکتها مثل همین جویندگان اسیا..من پیشنهاد نمیکنم از این شرکت چیزی بخرید چون بعضی سیستمهاش واقعا افتضاح محضه مثل سیستمهای بوقیش که در عرض دودقیقه ادم رو واقعا دیوانه مکنه!
اما خوب خیلیا هم علاقه به خرید دارن ...روی سخنم با این عزیزانه
این شرکت که تست هم میده تست خاکش به این نحوه که میری حیاط پشتی که یدونه لوله پولیکا8 به عمق د.متر کردن تو خاک...و یک لوله پولیکا 2 متری 6 هم توش رو پر خاک کردن و وقتی میخاد تست بده تیکه طلا رو به ته لوله میچسبونه و داخل لوله 8 میکنه...تستش بدک نیست اما فقط بازی باکلمات حساب میشه...حالا شما که اون لوله رو میبینید کلا اکثر افراد تازه کار خیلی دلشون میخاد اولین گزینه اخرین انتخابشون باشه...وقتی انتن رو میگیرن دستشون سریع انتن بسمت اون نقطه میره...
تازه کار همیشه دراوایل خود فریبی میکنه و نمیتونه اوپراتوری کنه پیشنهاد من اینه که یک فرد حرفه ای رو با خودتون ببرید تا ایشون اون تست رو انجام بده...بعدا خودتون جریان رو میفهمید. ;)

باسلامو خسته نباشید
اقاژنرال من رفیقم یکی ازاین دستگاههای جویندگان اسیاروداره MD3 TIGERکه فعلادست منه تاباش کارکنم باتوجه به اینکه من تازه کارم ممنون میشم X_X :YMPRAY: 1توضیح کلی درمورداینکه چجوری میشه باش کارکردوبم بدین

برام هیچ حسی شبیه تونیست،توپایان هرجستوجوی منی
تماشای توعین ارامشه،توزیباترین ارزوی منی...

جمعه 4 مهر1392 - 12:12am
YIM
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
افشین جان اتفاقا فکر میکردم که کسی از دو پست بنده ایراد بگیره و بگه متناقض هستن! :D ولی شما اول دقت کنین پست اول بنده مربوط به اردیبهشت میشه و دومی شهریور ماه! واقعیت این هست که ما در این فاصله زمانی به نکات بسیار زیادی دست پیدا کردیم که عرض خواهم کرد.
در مورد فلز جدید و قدیم اون طور که ما بارها تست کردیم تفاوت فرکانسی قابل اندازه گیری وجود نداره! چیزی که باعث میشه در بعضی موارد فرکانس اندکی تغییر بکنه قدیمی یا جدید بودنش نیست! این نکته ای هست که چون حاصل یافته های شخصیه ؛ جنبه محرمانه داره و ما نمیتونیم دقیق توضیحش بدیم! بهرحال راهش ارسال دو فرکانس با اختلاف بسیار جزئی در حد صدم هرتز هست که البته این مطلب گرچه در ردیاب FPL-22 هم در نظر گرفته شده بود ؛ ولی به طور مطمئن تری در ردیاب FPL-35 لحاظ شده.
طبیعتا همونطور که عرض کردم اگر به هر دلیلی تفاوت فرکانس وجود داشته باشه چون شما با یک مساله کاملا مجهول مواجه هستین و اصلا از وجود هدف اطلاع ندارین ؛ تعیین فرکانس براش بی معنیه. از طرفی هم اگر میخواست به میزان قدیمی بودن فلز فرکانس فرق بکنه که اصلا هر هدفی یک فرکانس متفاوت میداشت و عملا ردیابی غیر ممکن میشد!
اما در مورد فرکانس متغیر ؛ ما این قابلیت رو به 3 دلیل گذاشتیم. یکی اصرار دوستان بود که اعتقاد داشتن باید فرکانس های ثابت هم حالت تغییر جزئی یا فاین داشته باشن. دوم اینکه از روی تنظیم فاین و توجه به این واقعیت که فلز واقعی در بازه مشخصی از فاین فقط قابل سنس هست میشه خطای تشابه فرکانسی رو متوجه شد و حذفش کرد. و سوم اینکه ما از این قابلیت در ساخت مود فرکانس آزاد یا دستی هم استفاده کردیم که عملا هر کسی میتونه برای تمام اشیاء فرکانس گیری کنه و بعد در جستجوی اون شیء باشه! با این قابلیت در واقع شما هر چیزی رو که فکرشو بکنین میتونین ردیابی کنین! :D
اما اعتراض من به فرکانس دستی در برخی دستگاهها به این دلیل بود که عرض کردم در بسیاری از این موارد سازنده چون نتونسته فرکانس دقیق رو ایجاد کنه و همینطور آب و هوا فرکانس خروجی دستگاهشو تغییر میده ؛ اقدام به گذاشتن فرکانس دستی کرده و بعد ادعا میکنن فلز تحت شرایط مختلف فرکانسش فرق میکنه و شما هر جا میرین باید اول فرکانس فلز رو در بیارین و بعد کاوش کنن!!! در حالیکه آب و هوا فرکانس خود دستگاه رو عوض میکنه و ربطی به فرکانس شیء مورد نظر نداره. اگر هم داشته باشه این ادعا رو فقط کسی میتونه بکنه که فرکانس دستگاهش دقت صدم هرتزی داشته باشه که این مساله رو هم فقط معدود دستگاههای ردیابی در دنیا دارن.
بر همین اساس شما میبینید تمام کسانی که تونستن با ردیاب FPL-22 کار بکنن مشکلی با فرکانس ثابتش هم نداشتن و حتی چندین مورد هدف قدیمی هم کشف شد. با این همه در ردیاب جدید ما که تمرکزش بر حذف اکثر خطاها تا حد ممکن بوده نتیجه خیلی خیلی بهتر هم خواهد بود.
ردیاب FPL-35 هم از نظر دقت و هم خطا با ردیاب های D.F.S , Spectra , RayFinder مقایسه شده و در مجموع خیلی بهتر از همه اینها بوده. از نظر تعداد فرکانسها و امکان ردیابی اهداف مختلف و بخصوص بهینه بودن برای ردیابی طلا و همینطور داشتن مود مگنومتر جهت اندازه گیری مغناطیس و در کنار همه اینها راحت تر بودن اپراتوریش نسبت به تمام این ردیابها ؛ در مجموع فکر نمیکنم هیچ ردیاب شناخته شده ای در دنیا بهتر از این ردیاب باشه.

با سلام خدمت اقا حمید
شما که میفرمایید هیچ ردیابی در دنیا به این ردیاب نمیرسه پس چرا مد حذف ذرات و e-120رو مثل RD-PRO شرکت دیپ فایندر نداره ؟واقعا اگه بهترین ردیاب دنیا باشه نسبت به قیمتش مفته ..با پول یه RD-PRO میشه 50تا از این دستگاه خرید :-o پس اگر بی طرف صحبت کنیم بهتره :) هیچ کس نمیگه ماست من ترشه :)

جمعه 19 مهر1392 - 9:10pm
مدیر کل
مدیر کل

به به جناب milad0111gh بالاخره اینجا رو در روی هم قرار گرفتیم! :D برادر من شما اول بفرمایین این چه تلاشیه که چند روزه آغاز کردین که ردیابهای این شرکت رو تبلیغ کنین؟ شما ظاهرا هیچ حرف و مطلب خاصی جز تبلیغات در مورد این ردیاب ندارین! خب دوست من اگر اون ردیاب اینقدر خوبه و شما هم در مقام اپراتور به این میزان راضی هستین ؛ پس اینجا چکار میکنین؟! تشریف ببرین ازش استفاده کنین! وگرنه اینجا که جای تبلیغات نیست. همه هم متوجه دلیل صحبتهای هر کسی میشن. اون ردیابها هم اگر اینقدر خوب بود شما نمیومدی در اقصی نقاط انجمن جار بزنی که خوبه و عالیه و ...! :D
بهرحال در مورد ردیابها اصولا به شما و همه دوستان عزیز اینو موکدا عرض کنم ؛ تمام ردیابهای دنیا از ساده ترین تا پیشرفته ترینشون ؛ فقط بر اساس ارسال امواج کار میکنن! حالا این موج ممکنه یکی باشه یا چند تا و میتونه در چند شکل موج و با فرکانس و دامنه مشخص ارسال بشه که البته دقت موج و فرکانس تاثیر بسزایی در ردیابی داره. جز این ؛ دستگاه ردیاب چیز خارق العاده ای که شما بخواین روش اسمهای مختلف و فریبنده و تبلیغاتی بذارین نداره! ردیاب FPL-35 هم از همه این فاکتورها با دقت حداکثری خودش استفاده کرده. بحث قیمت هم اصلا نیست. چون با توجه به نکاتی که توضیح دادم اصولا تفاوت زیادی از نظر سخت افزاری بین این ردیاب با اون ردیاب وجود نداره! ظاهر کارخانه ساز با جعبه بزرگ و چشم نواز چیزی رو در واقعیت و ماهیت داستان عوض نمیکنه. تازه اگر اون دستگاه واقعا کارایی داشته باشه! چون جز شما و اون دوستتون که خودتون در جریان هستین کسی دیگه این ردیاب ها رو تایید نکرده! حالا چی شد که تا ردیاب ما معرفی شد شما یهو همچین ردیابی رو معرفی کردین خدا میدونه! :D
بهرحال بصورت تذکری هم خدمت شما عرض کنم. تبلیغات در انجمن خلاف قوانین هست! اما معرفی و بررسی فنی دستگاهها طبیعتا هیچ اشکالی نداره. بین این دو مساله هم دیواری هست که برای همه قابل تشخیصه!

جمعه 19 مهر1392 - 9:43pm

با سلام خدمت همه دوستان.منم با نظر اقا حمید موافقم.متاسفانه این دوره زمونه بما ایرانیا یاد دادن که هرچی گرونتره لابد بهتره...ولی بنظرم ادم باید به عقل خودش رجوع کنه نه به تعاریف و چیزای دیگه..حالا مگه تو اون ردیابها مثلا ساعت اتمی بکار بردن که تو 35 نبردن؟بهر حال با تست و ازمایشات عملی میشه مقایسه کرد و بحث علمی میتونه بد یا خوب بودن دوتا وسیله رو از هم نشون بده.بهر حال دست برو بچ درد نکنه که همین رو ساختن و منکه تازه واردم تا حدودی ازش راضیم شاید تو اینده که بهتر باهاش کار کردنو یاد گرفتم بتونم بهتر اظهارنظر کنم.
با تشکر از همگی

پنج شنبه 24 مهر1392 - 1:42am
کاربر فعال
کاربر فعال

من هم قصد تبلیغ هیچ دستگاه خاص یا شرکتی روندارم و ردیابی که سفال یا استخوان یا هر چیز دیگری را به جای طلا میزنه مطمئننا نمیشه با ردیابی که فقط فلزی رو که به اون دیکته میکنی مقایسه کرد پس هر چی پول بدی اش میخوری و هر چیز گرونتری هم که خوب نیست

پنج شنبه 25 مهر1392 - 1:20pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 18 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 32 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure