انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 16 اردیبهشت1403 - 4:21am

پاسخ به موضوع  [ 134 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 ... 14  بعدی
 حقایق ردیابی ...لطفا مطالعه فرمایید 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

تشکر میکنم پژواک عزیز، اما جسارتا عرض کنم در سیستم سرمایه داری مثل امریکا مهم سوده دوست عزیز. بله قانونمند و بااخلاق عمل میشه ولی مهم تقاضاست. تا وقتی کسی هست که ردیاب بخواد قطعا شرکتی هم هست که برای نیازش تولید کنه. پس برای شرکت فلسفه وجودی مثلا ردیاب ملاک نیست. در همین امریکا که مثال زدید چندتا شرکت هست که در زمینه تناسب اندام و فیتنس محصول تولید میکنند؟ ایا بر اساس فرمایش شما تماما محصولات مفید و نتیجه بخشی تحویل مردم میدن؟
ببینید اینجا موضوع ردیاب یه جورایی مثل مذهب شده ...مقدسه نباید ردش کرد باید دربست پذیرفت علی رغم اینکه دلایل کافی هم برای اثباتش ندارید، بخدا جدی میگم. دوستان بجای راه حل و بیان نظرشون میان و گارد میگیرن و صرفا از دوستانشون حمایت میکنند. اصلا تمام مطالب من اشتباه، خب کسی هست که راه حل بهتری ارایه بده؟
در کمال فروتنی و ادب خدمت شما و همه سروران ، ما اینجا برای جنگ نیومدیم مخلص همه شما هم هستم اما بهتره از حضورتون مرخص بشم. از مدیریت سایت درخواست کردم این تاپیک کلا حذف بشه تا خاطر دوستان بیش از این مکدر نشه.
موفق باشید

همه چیز در زندگی در ارتعاش است. انیشتین

سه شنبه 21 اردیبهشت1395 - 7:22am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: کردستان
وحید جان اول خوب شروع کردی
اول تایپک ردیاب رو کلا نفی کردی!! بگذریم.
سوال لطفا رابط روزنانس رو با ردیاب توضیح بدید؟ (نمی خواهم روزنانس رو تو ضیح بدی رابطه اش رو لطفا)
مگه اصلا فلزات فرکانس دارند؟!!

سه شنبه 21 اردیبهشت1395 - 8:42am
YIM
کاربر فعال
کاربر فعال

mohammadiraj نوشته است:
وحید جان اول خوب شروع کردی
اول تایپک ردیاب رو کلا نفی کردی!! بگذریم.
سوال لطفا رابط روزنانس رو با ردیاب توضیح بدید؟ (نمی خواهم روزنانس رو تو ضیح بدی رابطه اش رو لطفا)
مگه اصلا فلزات فرکانس دارند؟!!

خواهش میکنم ، من و نه هیچ کس دیگری توان رد یا پذیرش قطعی چیزی رو نداریم مگراینکه دلایل ،براهین و شواهد کافی برای رد یا اثباتش وجود داشته باشه. بنده اشکالم به روش سنتی ردیابی بود بر اساس ازمایشات و تجارب خودم و یک سری مطالعات. طبیعیه که هر کسی به مقدار درک و فهم خودش میتونه ابراز نظر کنه و در نهایت نظر همه در جای خودش محترمه.

واقعا قصد نداشتم ادامه بدم دوست عزیز، اما چشم، پاسخ سوالتون رو میگم.
ببینید اصل رزونانس یا تشدید یکی از قوانین پذیرفته شده و محکم علوم طبیعیه. لازمه ابتدا با یه مثال مفهوم کمی روشن بشه. یک مثال میزنم تا ضمن ارتباط با بحث، موضوع زیادم علمی نشه و قابل لمس باشه براتون.
تا حالا براتون پیش امده داخل ماشین وقتی پدال گاز رو فشار میدید در دور موتورهای خاصی مثلا از یک قسمت از بدنه یالوازم داخل ماشین صدای ارتعاش بیاد؟ مثلا در دورموتور 2000 یک قسمتی از قطعات اتاق شروع به صدا دادن میکنه و یه کم که دورموتور تغییر کنه صدا هم قطع میشه. این یک مثال خیلی ساده از رزونانس یا تشدید مکانیکی هست. فرکانس ارتعاش موتور در اون فرکانس صوتی خاص با فرکانس ارتعاش یکی از قطعات اتاق هماهنگه و باعث تکرار لرزش در اون قطعه میشه.
در مورد اتم عناصر هم همین اتفاق در بعد پیچیده تری می افته. اما شرایط رزونانس الکترومغناطیسی با موج مکانیکی فرق میکنه. بطور خلاصه بگم که خیر فلز از خودش فرکانس تولید نمیکنه اما میتونه فرکانس دریافتی رو جذب کنه یا انعکاس بده. اگر موج الکتریکی که به فلز میرسه متناسب با شدت میدان مغناطیسی محیطی باشه که فلز انجا قرار داره، رزونانس مغناطیسی اتفاق می افته و سبب بهم ریختن ارایش پروتونهای هسته اتم شده و ایجاد میدان الکتریکی ضعیفی اطراف هسته میکنه.
بلحاظ تیوریک امکان آشکار سازی چنین رزونانسی با میله های ردیاب نیست اما حقیقتا خودم باور دارم که نیرویی ایجاد میشه که به صورت خط انرژی بین هدف و مولد سیگنال باعث حرکت میله ها میشه. ابتدا کاملا نفی کردم بله، بنا به دلایل پست اولم، اما رزونانس واقعا اتفاق می افته و میشه تجربه اش کرد.
امیدوارم پاسختون رو گرفته باشید. @};-

سه شنبه 21 اردیبهشت1395 - 9:42am
کاربر فعال
کاربر فعال

یک تست ساده تجربی برای حرکت میله ها.
یکی از انتنها رو دستتون بگیرید و در حالت بالانس نگهش دارید مثل حالت انتن زنی. حالا یک وسیله پلاستیکی مثل یک شانه بزرگ رو با دست دیگه چند بار به موهاتون بکشید و به نوک انتن نزدیک کنید....خواهید دید که میله به سمت شانه گردش میکنه و جذب میشه. این همون نیروی اصلی حرکت میله هاست، نیروی الکترواستاتیک یا بطور کلی نیروی الکتریکی. البته در جایی که اثر خطای ذهن و عوامل محیطی نزدیک به صفر باشه.
سوال و گرفتاری اصلی اینه که این نیروی الکتریکی تحت چه شرایط و عواملی در سطح زمین تولید میشه که باعث حرکت انتنها میشه؟؟ این حرکات در اکثر جاها وجود داره و فقط محدود به اطراف هدف و الودگیهای مربوط به اون نیست پس علت اصلی باید چیز دیگه ای باشه....

سه شنبه 21 اردیبهشت1395 - 10:13am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

amir2014 نوشته است:
معراج نوشته است:
فقط در مورد 700 متر مربع که گفتم توضیحی بدم تا سوء تفاهم نشه و اینکه هر دفینه ای که قدمت زیاد داشته باشه یه خط انرژی به سمتهای مختلف جغرافیایی از خودش تولید میکنه که طولشون رو با اندازه گیری که من کردم به مساحت 700 متر مربع از تمام جهات دفینه دست پیدا کردم . که در این خط انرژی هر چند متر به طرف جهت های جغرافیایی اعم از شمال و جنوب و شرق و غرب چندین هدف کاذب تولید میشه که هرچی به دفینه اصلی نزدیکتر باشن قدرتشون بیشتره . موفق باشید .

درود بر شما
جسارتا به نظر من 700متر مربع زياد است و ميزان الودگي محيط بسته به عمق بار است ولاغير
ولي اينكه محيط اطراف را الوده كرده و اهدافي كاذب در جهات مختلف از جمه شمال و شرق ايجاد ميكند كاملا صحيح است و مطمئنا كهنه كارهاي اين حوزه چون شما به اين نتيجه رسيده اند و نيازي به بحث نيست
بعد از تشابه فركانسي مهمترين عامل شكست در رديابي اهداف كاذب اطراف هدف اصلي هستند كه حاصل تبادلات هدف با محيط اطراف تحت تاثير مغناطيس زمين است /مويد باشيد @};- @};-

امیر جان در مورد 700 متر منظورم این نیست که خط طولی این خطوط انرژی 700 متر باشه .... خیر همچین چیزی نیست ... منظورم مساحت کلی هستش .
خط انرژی که یه دفینه تولید میکنه که در محدوده ردیابی قرار میگیره و مفید در ردیابی تاثیر میزاره هر سمت جغرافیایی به 26 متر میرسه که در فصول سال 2 یا 3 متر کم و زیاد میشه . این 26 متر رو شاید تا حالا کسی نشنیده باشه چون خودم در اثر تجربه به دست آوردم .
که در مجموع 26 در 26 میشه 676 متر مربع که من تقریبا گفتم 700 متر مربع .
البته اگر کسی تا حالا این خطوط انرژی رو در ردیابی درک نکرده باشه و باهاش برخوردی نداشته شاید منظورم رو خوب متوجه نشه .
انشاالله همه موفق باشن .....
از آقا وحید گل هم ممنونم که این تایپیک رو به وجود آورده . @};- @};-

...جواب ابلهان خاموشیست....

سه شنبه 21 اردیبهشت1395 - 10:22am
کاربر فعال
کاربر فعال

معراج نوشته است:
amir2014 نوشته است:
معراج نوشته است:
فقط در مورد 700 متر مربع که گفتم توضیحی بدم تا سوء تفاهم نشه و اینکه هر دفینه ای که قدمت زیاد داشته باشه یه خط انرژی به سمتهای مختلف جغرافیایی از خودش تولید میکنه که طولشون رو با اندازه گیری که من کردم به مساحت 700 متر مربع از تمام جهات دفینه دست پیدا کردم . که در این خط انرژی هر چند متر به طرف جهت های جغرافیایی اعم از شمال و جنوب و شرق و غرب چندین هدف کاذب تولید میشه که هرچی به دفینه اصلی نزدیکتر باشن قدرتشون بیشتره . موفق باشید .

درود بر شما
جسارتا به نظر من 700متر مربع زياد است و ميزان الودگي محيط بسته به عمق بار است ولاغير
ولي اينكه محيط اطراف را الوده كرده و اهدافي كاذب در جهات مختلف از جمه شمال و شرق ايجاد ميكند كاملا صحيح است و مطمئنا كهنه كارهاي اين حوزه چون شما به اين نتيجه رسيده اند و نيازي به بحث نيست
بعد از تشابه فركانسي مهمترين عامل شكست در رديابي اهداف كاذب اطراف هدف اصلي هستند كه حاصل تبادلات هدف با محيط اطراف تحت تاثير مغناطيس زمين است /مويد باشيد @};- @};-

امیر جان در مورد 700 متر منظورم این نیست که خط طولی این خطوط انرژی 700 متر باشه .... خیر همچین چیزی نیست ... منظورم مساحت کلی هستش .
خط انرژی که یه دفینه تولید میکنه که در محدوده ردیابی قرار میگیره و مفید در ردیابی تاثیر میزاره هر سمت جغرافیایی به 26 متر میرسه که در فصول سال 2 یا 3 متر کم و زیاد میشه . این 26 متر رو شاید تا حالا کسی نشنیده باشه چون خودم در اثر تجربه به دست آوردم .
که در مجموع 26 در 26 میشه 676 متر مربع که من تقریبا گفتم 700 متر مربع .
البته اگر کسی تا حالا این خطوط انرژی رو در ردیابی درک نکرده باشه و باهاش برخوردی نداشته شاید منظورم رو خوب متوجه نشه .
انشاالله همه موفق باشن .....
از آقا وحید گل هم ممنونم که این تایپیک رو به وجود آورده . @};- @};-

خوهش میکنم اقا معراج عزیز، منم یه عضو کوچکی از گروه هستم و تمام خوشحالیم اینه که گرهی باز کنم و از شما یاد بگیرم. @};-
ضمنا گاهی میشه از برهان خلف به نتیجه رسید ، یعنی اول نفی کرد و با دلیل وجودش رو اثبات کرد و شناخت. اینطوری باور محکمی شکل میگیره. دوستدار همتون هستم @};-

سه شنبه 21 اردیبهشت1395 - 10:31am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

خوب ما حالا چطور فرکانس رو به فلزی که در زیر خاک دفن شده بدیم تا فلز فرکانس رو جذب کن؟ . و با عث انعکاس اون بشه؟ . اونم در اون حد کم که میشه گفت میلون هاحس گر هم نمی تونم این تغییرات را نمایان کنند. اصلان چطور این تغییررات روآشکار کنیم ؟ من که باور نمی کنم با انتن بشه اینن کار ها رو کرد
رزونانس الکترو مغناطیسی چی؟

سه شنبه 21 اردیبهشت1395 - 11:23am
YIM
کاربر فعال
کاربر فعال

mohammadiraj نوشته است:
خوب ما حالا چطور فرکانس رو به فلزی که در زیر خاک دفن شده بدیم تا فلز فرکانس رو جذب کن؟ . و با عث انعکاس اون بشه؟ . اونم در اون حد کم که میشه گفت میلون هاحس گر هم نمی تونم این تغییرات را نمایان کنند. اصلان چطور این تغییررات روآشکار کنیم ؟ من که باور نمی کنم با انتن بشه اینن کار ها رو کرد

عرض بنده هم از ابتدا همین بود. اما گاهی بین اونچه در کتابهاهست و اونچه در عالم واقع اتفاق می افته تفاوت عجیبی هست. بنا به اصول ، چنین امکانی با دوتا میله نیست بله درست فرمودید.ولی بصورت عملی وقتی سیگنال به زمین منتقل بشه بدلیل رسانایی الکتریکی خاک و مواد داخل زمین این سیگنال AC بصورت 360 درجه اطراف پراب در زمین نفوذ میکنه و عمق و شعاع نفوذش در محدوده سیگنال elf، بسته به ولتاژ و هدایت الکتریکی خاک هست. حالا اگر در مسیر نفوذش فلزی وجود داشته باشه و ما دقیقا فرکانس رزونانس اون فلز رو به زمین داده باشیم باعث تشدید و تشکیل خط انرژی میشه. من که بصورت تجربی جواب گرفتم. به هرحال این هم یک گزینه است که لااقل قابل توضیحه و براش دلایلی هست گرچه قطعی نیست. به نظرم هر کسی روشی رو انتخاب کنه که بهش جواب داده باشه، این بهترین راهه.

سه شنبه 21 اردیبهشت1395 - 12:07pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

Vahid77 نوشته است:
mohammadiraj نوشته است:

عرض بنده هم از ابتدا همین بود. اما گاهی بین اونچه در کتابهاهست و اونچه در عالم واقع اتفاق می افته تفاوت عجیبی هست. بنا به اصول ، چنین امکانی با دوتا میله نیست بله درست فرمودید.ولی بصورت عملی وقتی سیگنال به زمین منتقل بشه بدلیل رسانایی الکتریکی خاک و مواد داخل زمین این سیگنال AC بصورت 360 درجه اطراف پراب در زمین نفوذ میکنه و عمق و شعاع نفوذش در محدوده سیگنال elf، بسته به ولتاژ و هدایت الکتریکی خاک هست. حالا اگر در مسیر نفوذش فلزی وجود داشته باشه و ما دقیقا فرکانس رزونانس اون فلز رو به زمین داده باشیم باعث تشدید و تشکیل خط انرژی میشه. من که بصورت تجربی جواب گرفتم. به هرحال این هم یک گزینه است که لااقل قابل توضیحه و براش دلایلی هست گرچه قطعی نیست. به نظرم هر کسی روشی رو انتخاب کنه که بهش جواب داده باشه، این بهترین راهه.

خوب وحید جان با این روشی که شما می گید نمیشه امید به شعاع زیاد داشته باشیم

سه شنبه 21 اردیبهشت1395 - 12:26pm
YIM
کاربر فعال
کاربر فعال

mohammadiraj نوشته است:
Vahid77 نوشته است:
mohammadiraj نوشته است:

خوب وحید جان با این روشی که شما می گید نمیشه امید به شعاع زیاد داشته باشیم

من برای خودم یه شعاع و عمق 10 متری رو کافی میدونم. چون تمام کار که فقط ردیاب و نقطه زن نیست. محلی که اثار و علایم کافی داشته باشه نیاز به ردیابی چند کیلومتری نداره که. درست نمیگم؟ معتقدم اگر محل مستعد بار باشه 10 متر براش زیادم هست، در عوض دقت کار بالا میره.

سه شنبه 21 اردیبهشت1395 - 12:34pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 134 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 ... 14  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 21 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure