انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 18 اردیبهشت1403 - 11:41pm

پاسخ به موضوع  [ 134 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 ... 14  بعدی
 حقایق ردیابی ...لطفا مطالعه فرمایید 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

معراج نوشته است:
فقط در مورد 700 متر مربع که گفتم توضیحی بدم تا سوء تفاهم نشه و اینکه هر دفینه ای که قدمت زیاد داشته باشه یه خط انرژی به سمتهای مختلف جغرافیایی از خودش تولید میکنه که طولشون رو با اندازه گیری که من کردم به مساحت 700 متر مربع از تمام جهات دفینه دست پیدا کردم . که در این خط انرژی هر چند متر به طرف جهت های جغرافیایی اعم از شمال و جنوب و شرق و غرب چندین هدف کاذب تولید میشه که هرچی به دفینه اصلی نزدیکتر باشن قدرتشون بیشتره . موفق باشید .

درود بر شما
جسارتا به نظر من 700متر مربع زياد است و ميزان الودگي محيط بسته به عمق بار است ولاغير
ولي اينكه محيط اطراف را الوده كرده و اهدافي كاذب در جهات مختلف از جمه شمال و شرق ايجاد ميكند كاملا صحيح است و مطمئنا كهنه كارهاي اين حوزه چون شما به اين نتيجه رسيده اند و نيازي به بحث نيست
بعد از تشابه فركانسي مهمترين عامل شكست در رديابي اهداف كاذب اطراف هدف اصلي هستند كه حاصل تبادلات هدف با محيط اطراف تحت تاثير مغناطيس زمين است /مويد باشيد @};- @};-

دوشنبه 20 اردیبهشت1395 - 9:51pm
کاربر فعال
کاربر فعال

amir2014 نوشته است:
معراج نوشته است:
فقط در مورد 700 متر مربع که گفتم توضیحی بدم تا سوء تفاهم نشه و اینکه هر دفینه ای که قدمت زیاد داشته باشه یه خط انرژی به سمتهای مختلف جغرافیایی از خودش تولید میکنه که طولشون رو با اندازه گیری که من کردم به مساحت 700 متر مربع از تمام جهات دفینه دست پیدا کردم . که در این خط انرژی هر چند متر به طرف جهت های جغرافیایی اعم از شمال و جنوب و شرق و غرب چندین هدف کاذب تولید میشه که هرچی به دفینه اصلی نزدیکتر باشن قدرتشون بیشتره . موفق باشید .

درود بر شما
جسارتا به نظر من 700متر مربع زياد است و ميزان الودگي محيط بسته به عمق بار است ولاغير
ولي اينكه محيط اطراف را الوده كرده و اهدافي كاذب در جهات مختلف از جمه شمال و شرق ايجاد ميكند كاملا صحيح است و مطمئنا كهنه كارهاي اين حوزه چون شما به اين نتيجه رسيده اند و نيازي به بحث نيست
بعد از تشابه فركانسي مهمترين عامل شكست در رديابي اهداف كاذب اطراف هدف اصلي هستند كه حاصل تبادلات هدف با محيط اطراف تحت تاثير مغناطيس زمين است /مويد باشيد @};- @};-

جناب امیر خان2014، اگر احتمالا پستهای قبل رو مطالعه کرده باشید، متوجه شدید که اینجا بحث مربوط میشه به روش فرکانسی ردیابی. پس ما به گمانه زن خوراکی و داستانها و توهماتی که برای اپراتورش ایجاد میکنه اصلا کاری نداریم.
و اما در مورد فرمایشتون باید گفت چیزی به اسم تشابه فرکانسی نداریم قربان. شما به فرکانس رزونانس خاص طلا یا عناصر دیگه نرسیدید وگرنه برای هر عنصر ،تحت میدان مغناطیس استاتیک و مشخص ،فقط و فقط یک فرکانس رزونانس وجود خواهد داشت. فرکانسهای شما مبنای محاسباتی درستی نداره و کاملا تجربی و حدسیه و به همین دلیل تشابه فرکانسی دارید.
ضمنا شما که فرمودی علم زدگی خطرناکه ، این جملتون خیلی سنگین بود قربان من که متوجه نشدم .میشه یه مقدار منظورتون رو از " تبادلات هدف با محیط اطراف تحت تاثیر میدان مغناطیسی " شرح بدید؟؟ چه نوع تبادلاتی؟ باعث اون نقاط انرژی اطراف هدف میشه دقیقا؟؟ ممنون میشم باز کنید مطلب رو بار علمیش زیاده قربان.

همه چیز در زندگی در ارتعاش است. انیشتین

دوشنبه 20 اردیبهشت1395 - 10:48pm
کاربر فعال
کاربر فعال

Vahid77 نوشته است:
دوستان امروز تستم رو داخل آپارتمان انجام دادم. و خیلی عالی جواب گرفتم...فقط نکته جالبش اینجاست که برای سنس هدف در حدود 6 متری نیاز به 500vpp ولتاژ هست! در شرایطی که پراب رو به یک صفحه فلزی مثلا 10 در 10 سانتیمتر وصل کنید و کاملا روی کف اپارتمانتون که سنگ یا سرامیک باشه قرار بدید. پس هر قدر رسانایی زمین کمتر بشه به ولتاژ بیشتری نیاز هست. اما نتیجه قطعیه. فقط دقت فرکانس سیگنال مربعی در صورت افزایش دامنه ولتاژ باید ثابت بمونه و در فرکانس زیر 1000 هرتز حتی یکصدم هرتز هم تغییر نکنه.

وحید جان اینطوری پیش بره باید یه نیروگاه فقط برای شما و ردیابتون برق تولید کنه تا به متراژ مناسب برسید ، در اونصورت دیگه جسم که هیچی ، حتی فکر کنم روح رو هم سنس کنید . :)) (شوخی کردم)

دوشنبه 20 اردیبهشت1395 - 11:14pm
کاربر فعال
کاربر فعال

جناب اقاي وحيد خان
اين طرز نگارش شما نشان از ادعاي وافرتان ميدهد
كاملا مشخص است كه تجربه عملي چنداني در رديابي نداريد وگرنه مفهوم اهداف كاذب يا تفاوت دسته عايق با غير عايق يا تاثير اندازه طول انتن در كار يا تاثير جهات جغرافيايي بر جهات اهداف كاذب و....را متوجه ميشديد كه نشديد
منظور از تشابه فركانسي زماني است كه مثلا مانند موردشما دنبال فلز طلا ميگرديد و بيست متر در نهايت اگاهي ميكنيد و به كاهدان سيليس ميزنيد به همين ميگن تشابه فركانسي /كه ندانستن اين مفهوم ابعاد ديگري از بي تجربگي شما را هويدا ميكند
بله فركانسهاي بنده كاملا تجربيست ولي حدسي به هيچ عنوان نيست
من چند روز پيش جايي براي رديابي رفتم با چشماني بسته شروع به كار كردم و دو نقطه كشف گرديد كه يكي از ان دو نقطه تنوري بود كه قبلا توسط صاحب زمين مشخص شده بود و بنده از محل ان بي اطلاع بودم و به نتيجه منجر شد
حال كه شما اين قدر علم داريد و ديگران را حدسي فرض ميكنيد ميتونيد درباره اين موفقيت رديابي توضيحي علمي و رزونانسي بدهيد
به عمل كار برايد .ادعا كنتور ندارد :-H :-H

دوشنبه 20 اردیبهشت1395 - 11:20pm
کاربر فعال
کاربر فعال

Vahid77 نوشته است:
دوستان امروز تستم رو داخل آپارتمان انجام دادم. و خیلی عالی جواب گرفتم...فقط نکته جالبش اینجاست که برای سنس هدف در حدود 6 متری نیاز به 500vpp ولتاژ هست! در شرایطی که پراب رو به یک صفحه فلزی مثلا 10 در 10 سانتیمتر وصل کنید و کاملا روی کف اپارتمانتون که سنگ یا سرامیک باشه قرار بدید. پس هر قدر رسانایی زمین کمتر بشه به ولتاژ بیشتری نیاز هست. اما نتیجه قطعیه. فقط دقت فرکانس سیگنال مربعی در صورت افزایش دامنه ولتاژ باید ثابت بمونه و در فرکانس زیر 1000 هرتز حتی یکصدم هرتز هم تغییر نکنه.

جناب عالي اگر هر/her/ رديابي را از برش/ber/ تشخيص ميدادي ميدونستي كه اپارتمان محل ازمايش ان هم براي ردياب نيست

دوشنبه 20 اردیبهشت1395 - 11:24pm
کاربر فعال
کاربر فعال

pejhvak نوشته است:
Vahid77 نوشته است:

وحید جان اینطوری پیش بره باید یه نیروگاه فقط برای شما و ردیابتون برق تولید کنه تا به متراژ مناسب برسید ، در اونصورت دیگه جسم که هیچی ، حتی فکر کنم روح رو هم سنس کنید . :)) (شوخی کردم)

پژواک جان ، یه کم با دقت بخون لطفا. :) روی سنگ و سرامیک عرض کردم. میدونی که ...یعنی چیزی نزدیک به نارسانا. اهل فن متوجه مطلب شدن. دوست عزیز ماها معمولا دنبال ساده ترین راهیم بقول معروف همون داستان هلو و گلو :)) اما ردیابی فرکانسی بایدها و نبایدهای زیادی داره چه بپذیریم چه نپذیریم.
عزیزدل، اصلا چرا من و شما باید خودمونو اذیت کنیم. دست همتون درد نکنه شما و دوستان کهنه کار به سی خود ما هم به راه خودمون بریم بهتره. ولی پیشنهاد میکنم بجای پیروی از برخی داستانهای غیرواقعی و ساختگی به دنبال دلیل اصولی باشید. اینکه میگن ردیاب دلیل علمی نداره کذب محضه و از روی نادانی گفته شده. حالا خود دانید.....دست حق به همراهتون و اگر ناخواسته، رنجشی حاصل شد صمیمانه از تمام دوستان معذرت میخوام. @};-

دوشنبه 20 اردیبهشت1395 - 11:36pm
کاربر فعال
کاربر فعال

amir2014 نوشته است:
Vahid77 نوشته است:

جناب عالي اگر هر/her/ رديابي را از برش/ber/ تشخيص ميدادي ميدونستي كه اپارتمان محل ازمايش ان هم براي ردياب نيست

واای که چه زوری به تو یکی اومده ....توخوب بابا ، پس نیفتی یه وقت. =)) =))

دوشنبه 20 اردیبهشت1395 - 11:44pm
کاربر فعال
کاربر فعال

از تمام دوستان فهیم و بااخلاق انجمن عذرخواهی میکنم اما می بایست جواب این اقا رو با ادبیات خودشون میدادم.
ضمنا اون حفاری بیست متری مورد تمسخر ایشون مربوط به چند سال قبل ( احتمالا زمانی که ایشون مشغول تیله بازی بودن ) و در ملک شخصی انجام شده.همونطور که در همون پست توضیح دادم به قصد رسیدن به هدف نبود بلکه صرفا جنبه تحقیقاتی داشته.

سه شنبه 20 اردیبهشت1395 - 12:21am
کاربر فعال
کاربر فعال

آقای وحید ،جسارتا شما رستم نیستید؟

یا الله

سه شنبه 20 اردیبهشت1395 - 12:31am
کاربر فعال
کاربر فعال

وحید جان مطمئنا هیچیک از بچه های انجمن قصد بی احترامی به شما رو نداشتن ، در اینکه شما در رشته خودتون که بنظر فیزیک هستش تبحر دارید شکی نیست . ولی اگر نظری هم دارید سعی کنید منطقی یا طرف مقابل رو توجیه کنید و یا برعکس، نه اینکه احساسی برخورد کنید و باعث رنجش خودتون یا سایر دوستان بشید . بنده خودم نه ردیاب دارم و نه ازش سر در میارم ، ولی حق بدید به دوستانی که عمر و وقتشون رو بر سر این موضوع گذاشتن و کلی هزینه کردن تا بلکه بتونن این مشکل رو حل کنن و به نتیجه مطلوب برسن . بهرحال چه توجیه علمی داشته باشه یا نه ، مسئله ردیابی وجود داره ، وگرنه این همه شرکتهای سازنده ردیاب مخصوصا آمریکایی که تو این قرن بیشترین تولید علم مال آمریکا بوده نمی اومدن این همه در این زمینه هزینه کنن . شاید آبرو و اعتبار در ایران چندان مهم نباشه ولی اونا بخاطر سود بیشتر نمیان با اعتبارشون بازی کنن وگرنه تا الان ورشکست میشدن . مثلا شرکت فیتزجرالد که ردیابهای گردن کلفتی هم تولید میکنه که قیمتشون به 80 میلیون ایران میرسه اصلا در خارج آمریکا حتی نمایندگی هم نداره ، یعنی مخصوص کشور خودش تولید میکنه . یعنی طبق فرمایش شما داره سر مردم خودش کلاه میزاره ؟ خب اگه بدرد نخور بود بعد این همه مدت بنظرت کسی هم میخرید؟ منم اینو قبول دارم که برای هر پدیده ای یه توجیه علمی باید باشه ، ولی علم دائما در حال پیشرفته و شاید برای پاسخ به بعضی سوالات هنوز علمش یا کشف نشده یا اگر هم شده بخاطر جنبه استراتژیکش ما ازش بی اطلاعیم . پس نمیشه گفت چون من چیزی ازش نمیدونم یا نخوندم قطعا وجود نداره . یه مثال میزنم، همه ما میدونیم که سیاهچاله فضایی وجود داره ، ولی آیا میدونیم ماهیتش چیه ؟ یه جاذبه نیرومند که حتی نور رو هم میبلعه . قصد همه در این انجمن یادگیری یه موضوع جدید و پیشرفت هست . از هر رشته علمی هم درش پیدا میشه ، من بشخصه خوشحال میشم که از تک تک عزیزان و همینطور شما چیزی یاد بگیرم . قصد بی احترامی به کسی رو هم نداشتم . امیدوارم این تاپیک هم بجای مجادلات و برخوردها جایی برای مناظره و نقد و بررسی منطقی و انشاءاله پیشرفت بشه . مخلص همه دوستان @};- @};- @};-

سه شنبه 20 اردیبهشت1395 - 2:19am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 134 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 ... 14  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 41 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure