انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 10 اردیبهشت1403 - 6:36pm

پاسخ به موضوع  [ 134 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14  بعدی
 حقایق ردیابی ...لطفا مطالعه فرمایید 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: کردستان
در این روش شما از ژنراتور و دسته خالی استفاده میکنید؟ لطفا بحث عملی و فنی رو نیز توضیح بدید

سه شنبه 21 اردیبهشت1395 - 4:10pm
YIM
کاربر فعال
کاربر فعال

mohammadiraj نوشته است:
در این روش شما از ژنراتور و دسته خالی استفاده میکنید؟ لطفا بحث عملی و فنی رو نیز توضیح بدید

بله محمدجان، تجهیزات مورد استفاده تقریبا همون ردیاب فرکانسی شماست. من از یک دستگاه فانکشن dds دو کاناله با خروجی حداکثر 20vpp ، دو پراب سیگنال انژکتور همراه با دو ترانس افزاینده ( ترانس 220 به 9 ولت با کیفیت مرغوب که اولیه و ثانویه جدا از همه یعنی روی هم پیچیده نشده) با سیم رابط حدود 2 متری برای هر پراب. دو دسته 12 سانتیمتری برنجی با قطر 2 سانتیمتر بدون عایق و دو جفت انتنهای برنجی که در دو اندازه 22 و 25 سانتیمتری هست ( 5 سانت داخل دسته و 17 یا 20 سانت هم از قسمت خم شدگی) بدون پاور یا سیم فقط انتن خالی. گاهی بنا به مورد از 20 سانتی گاهی هم از 17 سانتیمتری استفاده میکنم کاملا تجربیه.
من از هر دو کانال فانکشن استفاده میکنم و از دونقطه مختلف به زمین سیگنال میدم گاهی دو سیگنال متفاوت برای دو هدف یا یک سیگنال برای یک هدف ، بستگی به نوع کار داره. البته قبل از شروع کار در محل نصب پرابها تا شعاع 3 متری انتن خالی میزنم تا خطوط انرژی طبیعی یا خطای احتمالی مشخص و نشانه گذاری بشه و مغناطیس زمین رو هم اندازه گیری میکنم. تمام کار همین بود دوست عزیز

همه چیز در زندگی در ارتعاش است. انیشتین

سه شنبه 21 اردیبهشت1395 - 4:57pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: کردستان
مدار فانکشن شما چیه؟ تو انجمن هست ؟

سه شنبه 21 اردیبهشت1395 - 5:32pm
YIM
کاربر فعال
کاربر فعال

نه دوست عزیز. فانکشن مورد استفاده من دست ساز نیست یک دستگاه فانکشن 5 مگاهرتز شرکتیه که میتونید در فروشگاه های تجهیزات ازمایشگاهی الکترونیک پیداش کنید. البته کاربرد این دستگاه ها بسیار بیشتر از تولید یک نوع موجه ولی چون از قبل داشتم ازش استفاده کردم.

سه شنبه 21 اردیبهشت1395 - 6:01pm
کاربر فعال
کاربر فعال

دوستان اجازه میخوام در خصوص تجهیزات سخت افزاری بیشتر از این وارد جزییات نشم چون بقول معروف نمیشه نمک خورد و نمکدان شکست. اینجا دوستان وسایلی رو عرضه میکنند و توضیح بیشتر من خلاف مقرراته و صحیح نیست.
تمام پروسه کارم که در اصل همون ردیاب فرکانسیه شماست رو براتون طی پستها تشریح کردم اگر کمی اطلاعات فنی و تجارب خودتون رو چاشنی کار کنید میشه روشی که توضیح دادم خدمتتون. میمونه بحث محاسبات فرکانس که بر اساس مغناطیس محل کاوش در همون لحظه باید محاسبه بشه. چندتا فرمول ریاضی ساده است که در محیط اکسل پیاده سازی شده و با دادان شدت میدان، فرکانس nmr هر عنصر محاسبه میشه که در پستهای قبل فرکانس طلا و مس رو براتون گذاشتم.
این روش مراحل تست رو میگذرونه و به نوعی پروتوتایپه هنوز. حدود 3 سال براش وقت گذاشتم و صرف تحقیق بررسی کردم. برای اولین بار میخوام روی هدف واقعی تستش کنم اگر جواب بده بصورت خصوصی در خدمتتون خواهم بود. چون اینجا به هر حال محل کسبه و معرفی یک دستگاه متفاوت به هیچ وجه کار درستی نیست.
اما برای سوالات تا جایی که خلاف مقررات انجمن نباشه در خدمتم.
از دوستان کسی با علایم شناسی اشنایی کامل داره؟ چنتا سوال دارم

سه شنبه 21 اردیبهشت1395 - 7:11pm
مدیر کل
مدیر کل

جناب وحید واقعا جالبه که بعد این همه داستان علمی گفتن در رد و تایید ردیاب و پس از 11 صفحه کش دادن تاپیک به این صورت ؛ در نهایت نتیجه گرفتین اینجا محل کسب هست و دادن اطلاعات سخت افزاری صحیح نیست و خلاف مقرارات هست و با همین استدلال باید باقی مباحث بصورت خصوصی دنبال بشه!!! تصور نمیکنین اگر دلایلی که فرمودین حتی یک درصد هم درست بود ؛ همون پست اول شما که پست اول این تاپیک هم هست و در ابتدا سعی کردین ریشه ردیابی رو بزنین ؛ نباید توسط بنده تایید میشد؟! کمی فهم و شعور و انصاف هم چیز خوبیه. علم پیشکش! مطمئنا هر کسی از ابتدای تاپیک مطالب شما رو با دقت بخونه متوجه داستان میشه. فکر نمیکنم نیازی هم بود که بنده واکنشی داشته باشم. اگر عهد نکرده بودم که در مسائل ردیابی دیگه دخالت جدی نداشته باشم ؛ برای تک تک پستهای شما در این تاپیک جواب مفصلی داشتم. اما بر اساس تجربیات چند سال اخیر ترجیح میدم چیزی نگم. شما هم اگر مرد این میدان هستین و قصد خیر دارین ؛ خواهش من و همه دوستان این هست که کار و طرح خودتون رو ارائه کنین. روال این انجمن تا حالا همینطور بوده که هر کسی خواسته فعالیت مثبتی داشته باشه آزادانه کار خودش رو ارائه کرده. ولی متاسفانه باید گفت کسانی که مثل شما وارد داستان میشن اتفاقا از اون دسته افرادی هستن که ابتدا توجه دیگران رو به خودشون جلب میکنن و بعد مدتی منافع دیگری رو در پیش میگیرن و در آخر هم متلکی بار انجمن میکنن!!! اگر میخواین ثابت کنین راه شما جز این هست ؛ بفرمایید این گوی و این میدان.

سه شنبه 21 اردیبهشت1395 - 9:22pm
کاربر فعال
کاربر فعال

Vahid77 نوشته است:
دوستان اجازه میخوام در خصوص تجهیزات سخت افزاری بیشتر از این وارد جزییات نشم چون بقول معروف نمیشه نمک خورد و نمکدان شکست. اینجا دوستان وسایلی رو عرضه میکنند و توضیح بیشتر من خلاف مقرراته و صحیح نیست.
تمام پروسه کارم که در اصل همون ردیاب فرکانسیه شماست رو براتون طی پستها تشریح کردم اگر کمی اطلاعات فنی و تجارب خودتون رو چاشنی کار کنید میشه روشی که توضیح دادم خدمتتون. میمونه بحث محاسبات فرکانس که بر اساس مغناطیس محل کاوش در همون لحظه باید محاسبه بشه. چندتا فرمول ریاضی ساده است که در محیط اکسل پیاده سازی شده و با دادان شدت میدان، فرکانس nmr هر عنصر محاسبه میشه که در پستهای قبل فرکانس طلا و مس رو براتون گذاشتم.
این روش مراحل تست رو میگذرونه و به نوعی پروتوتایپه هنوز. حدود 3 سال براش وقت گذاشتم و صرف تحقیق بررسی کردم. برای اولین بار میخوام روی هدف واقعی تستش کنم اگر جواب بده بصورت خصوصی در خدمتتون خواهم بود. چون اینجا به هر حال محل کسبه و معرفی یک دستگاه متفاوت به هیچ وجه کار درستی نیست.
اما برای سوالات تا جایی که خلاف مقررات انجمن نباشه در خدمتم.
از دوستان کسی با علایم شناسی اشنایی کامل داره؟ چنتا سوال دارم

وحید جان دو کتاب چشم طلایی و میراث زرین مربوط به تفسیر علائم و آشنایی با مقوله دفینه هست که با مطالعه اونا میتونی تا اندازه ای با علائم آشنا بشی و به نوعی الفبای این کاره . ضمنا میتونی سوالاتت رو هم در تاپیک های "قسمت گذاشتن تصاویر و سوالات" یا "کارشناسی و تفسیرعلایم و آثار و اشیاء باستانی توسط باستانشناس" همراه با عکس مطرح کنی که اساتید بهتر راهنماییت کنن . این دو کتاب رو آپلود کردم ، آدرسشو برات میزارم اگه خواستی دانلود کن . موفق باشی.
چشم طلایی
http://s6.picofile.com/file/8250849792/ ... e.rar.html
میراث زرین
http://s6.picofile.com/file/8250852834/ ... n.rar.html

سه شنبه 21 اردیبهشت1395 - 9:27pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
جناب وحید واقعا جالبه که بعد این همه داستان علمی گفتن در رد و تایید ردیاب و پس از 11 صفحه کش دادن تاپیک به این صورت ؛ در نهایت نتیجه گرفتین اینجا محل کسب هست و دادن اطلاعات سخت افزاری صحیح نیست و خلاف مقرارات هست و با همین استدلال باید باقی مباحث بصورت خصوصی دنبال بشه!!! تصور نمیکنین اگر دلایلی که فرمودین حتی یک درصد هم درست بود ؛ همون پست اول شما که پست اول این تاپیک هم هست و در ابتدا سعی کردین ریشه ردیابی رو بزنین ؛ نباید توسط بنده تایید میشد؟! کمی فهم و شعور و انصاف هم چیز خوبیه. علم پیشکش! مطمئنا هر کسی از ابتدای تاپیک مطالب شما رو با دقت بخونه متوجه داستان میشه. فکر نمیکنم نیازی هم بود که بنده واکنشی داشته باشم. اگر عهد نکرده بودم که در مسائل ردیابی دیگه دخالت جدی نداشته باشم ؛ برای تک تک پستهای شما در این تاپیک جواب مفصلی داشتم. اما بر اساس تجربیات چند سال اخیر ترجیح میدم چیزی نگم. شما هم اگر مرد این میدان هستین و قصد خیر دارین ؛ خواهش من و همه دوستان این هست که کار و طرح خودتون رو ارائه کنین. روال این انجمن تا حالا همینطور بوده که هر کسی خواسته فعالیت مثبتی داشته باشه آزادانه کار خودش رو ارائه کرده. ولی متاسفانه باید گفت کسانی که مثل شما وارد داستان میشن اتفاقا از اون دسته افرادی هستن که ابتدا توجه دیگران رو به خودشون جلب میکنن و بعد مدتی منافع دیگری رو در پیش میگیرن و در آخر هم متلکی بار انجمن میکنن!!! اگر میخواین ثابت کنین راه شما جز این هست ؛ بفرمایید این گوی و این میدان.

به به جناب حمید مدیرکل گرامی، چه عجب رخ نشان دادید. حالا هم که از راه نرسیده با توپ پر و هزار بد و بیراه .... متاسفم براتون که چنین برداشت مضحکی کردید. من رعایت قوانین رو کردم و خدا شاهده دنبال هیچ منفعتی نبودم. نیازی هم به تایید و رد ادم معلوم الحالی مثل تو ندارم. نترس بساط کسب وکارت خراب نمیشه ....به کارت ادامه بده. شرمندتم اگر مطلبی هم قرار باشه بزارم دیگه تو این تاپیک نخواهم گذاشت. جنابعالی اگر چیزی در چنته داشتی در طی بقول خودت 11 صفحه قدم خیری پیش میگذاشتی اما تا حس کردی پای منافعه سریع از پستو بیرون پریدی.

سه شنبه 21 اردیبهشت1395 - 9:55pm
کاربر فعال
کاربر فعال

نقل قول:
وحید جان دو کتاب چشم طلایی و میراث زرین مربوط به تفسیر علائم و آشنایی با مقوله دفینه هست که با مطالعه اونا میتونی تا اندازه ای با علائم آشنا بشی و به نوعی الفبای این کاره . ضمنا میتونی سوالاتت رو هم در تاپیک های "قسمت گذاشتن تصاویر و سوالات" یا "کارشناسی و تفسیرعلایم و آثار و اشیاء باستانی توسط باستانشناس" همراه با عکس مطرح کنی که اساتید بهتر راهنماییت کنن . این دو کتاب رو آپلود کردم ، آدرسشو برات میزارم اگه خواستی دانلود کن . موفق باشی.
چشم طلایی
http://s6.picofile.com/file/8250849792/ ... e.rar.html
میراث زرین
http://s6.picofile.com/file/8250852834/ ... n.rar.html

متشکرم پژواک عزیز @};-

سه شنبه 21 اردیبهشت1395 - 9:58pm

جناب وحید شما تو اوایل تاپیکت از nmr بد گفتی و توی تحقیقاتی که توی یکسال گذشته داشتید فهمیدید جواب نمیده بعد اومدید فیلتر 50 هرتز ارائه کردی که گفتید راه حلش هست...حالا خودتون اومدید از nmr تعریف کردید میگید جواب میده...خوب پس تو اون یکسال گذشته و اوایل تاپیک چرا جواب نگرفتید ولی بعد از چند روز جواب گرفتید...این nmr تو دستگاهای mri کاربرد داره نه برای فلزیابی ...اون سطح ولتاژی که شما دارید کار میکنید کلی وقته غربیها برای کشف معادن کار میکنن دوست عزیز...

سه شنبه 21 اردیبهشت1395 - 10:10pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 134 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 49 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure