انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 31 فروردین1403 - 7:30am

پاسخ به موضوع  [ 8 پست ] 
 موج مربعی 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

با سلام اساتید ببخشید جایی خوندم که یکی از دوستان گویا موج مربعی تولید شده فکر کنم با ژنراتور رو بصورت یک فایل صوتی به مدت مثلا دو دقیقه ظبط و ذخیره کرده بود رو گوشیش و وقتی میخواست با موبایل ردیابی کنه و نیاز به موج مربعی هم داشت و به دلیل دقیق نبودن موج مربعی خود موبایل اون فایل رو پخش میکرد و استفاده میکرد
حالا اساتید اگه این کار رو برای افراد مبتدی چون من قبول دارن و مشکلی توش نمیبدن لطفا بگن و اگر قابل قبول بود لطفا برای هر کی مقدور بود ظبط کنه و فایل رو اینجا قرار بده

چهارشنبه 11 فروردین1395 - 4:46pm
مدیر سایت
مدیر سایت

باسلام این چه کاری هست دیگه !!!? خوب از نرم افزار انروید فانکش ژنراتور استفاده کنید که در نت هم دانلودش هست

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

چهارشنبه 11 فروردین1395 - 11:27pm
کاربر فعال
کاربر فعال

منظور اینه که چون این نرم افزار ها یی که موجود هستند و مربوط به موبایل هستند موج مربعی دقیی تولید نمیکنند پس
این موج رو از دستگاه های دیگه ایی که دوستان ساختند یا موجود هست که موجشون دقیق و منظم هست ظبط بشه و بعد با پخش اون مثل پخش یک آهنگ ازش استفاده بشه

پنج شنبه 12 فروردین1395 - 9:09am
مدیر کل
مدیر کل

تعجب میکنم این همه مدعی در ردیابی داریم و هنوز یک نفر هم پاسخ صحیح ایشون رو ارائه نکرده!
ببینید دوست عزیز دقت فرکانسی نرم افزار مطرح شده برای موبایل در همه شکل موجها عالی و به سختی قابل رقابت با هر مدار دیگری هست که بخوایم خودمون با قطعات رایج بسازیم. اما اگر گفته شده که موج مربعی موبایل چندان برای ردیابی مناسب نیست ؛ بدلیل دقت فرکانسی اون نیست بلکه بعلت شکل موج بشدت به هم ریخته ای هست که برای موج مربعی داره. دلیلش هم ساختار آنالوگ سیستم خروجی صوتی موبایل هست که اصلا به محاسبات نرم افزاری و دیجیتال ربطی نداره. طبیعتا وقتی مشکل از سخت افزار خروجی هدفون موبایل هست که برای موج مربعی بازدهی خوبی نداره ؛ شما حتی اگر فرکانس صوتی موج مربعی رو ضبط و با موبایل پخش هم کنین دقیقا همون اتفاق میفته و فرقی نمیکنه. اگر هم بخواین از یک سیستم صوتی دیگه مثل انواع ضبط و پخش ها استفاده کنین باز همین اتفاق میفته. کلا موج مربعی اگر از ساختاری مثل آمپلیفایر عبور کنه دیگه بطور کامل مربعی نیست. درسته فرکانس اصلیش حفظ میشه ولی در مورد پارامترهای رایس تایم و فال تایم و آورشوت و آندرشوت که مختص به موج مربعی هستن اتفاقات ناخوشایندی رخ میده و تعداد هارمونیک های اضافی فوق العاده افزایش پیدا میکنه و نتیجه اون هم در ردیابی خطاهای بیشتر هست!

پنج شنبه 12 فروردین1395 - 2:30pm
مدیر سایت
مدیر سایت

حمید نوشته است:
تعجب میکنم این همه مدعی در ردیابی داریم و هنوز یک نفر هم پاسخ صحیح ایشون رو ارائه نکرده!
ببینید دوست عزیز دقت فرکانسی نرم افزار مطرح شده برای موبایل در همه شکل موجها عالی و به سختی قابل رقابت با هر مدار دیگری هست که بخوایم خودمون با قطعات رایج بسازیم. اما اگر گفته شده که موج مربعی موبایل چندان برای ردیابی مناسب نیست ؛ بدلیل دقت فرکانسی اون نیست بلکه بعلت شکل موج بشدت به هم ریخته ای هست که برای موج مربعی داره. دلیلش هم ساختار آنالوگ سیستم خروجی صوتی موبایل هست که اصلا به محاسبات نرم افزاری و دیجیتال ربطی نداره. طبیعتا وقتی مشکل از سخت افزار خروجی هدفون موبایل هست که برای موج مربعی بازدهی خوبی نداره ؛ شما حتی اگر فرکانس صوتی موج مربعی رو ضبط و با موبایل پخش هم کنین دقیقا همون اتفاق میفته و فرقی نمیکنه. اگر هم بخواین از یک سیستم صوتی دیگه مثل انواع ضبط و پخش ها استفاده کنین باز همین اتفاق میفته. کلا موج مربعی اگر از ساختاری مثل آمپلیفایر عبور کنه دیگه بطور کامل مربعی نیست. درسته فرکانس اصلیش حفظ میشه ولی در مورد پارامترهای رایس تایم و فال تایم و آورشوت و آندرشوت که مختص به موج مربعی هستن اتفاقات ناخوشایندی رخ میده و تعداد هارمونیک های اضافی فوق العاده افزایش پیدا میکنه و نتیجه اون هم در ردیابی خطاهای بیشتر هست!

مهندس روی موج سینوسی نرم افزار چطوره ؟ چون در تست های بنده موج سینوسی با فرکانسهای خودم خوب جواب میدن ولی قدرت زیادی در گیرندگی آنتنها مشاهده نمیشه به نسبت ردیاب 35 . @};-

آدم‌های بزرگ،

آدم‌های عادی،

آدم‌های کوچیک،
بهشون حسودی می‌کنند!

سه شنبه 17 فروردین1395 - 9:16am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ازنظر من موج مربعی با اینکه به نظر میاد خوبه اما ایرادات خاص خودشم داره نمونش وجود هارمونیکهاست و نسبت به دیکر امواج مثله سینوسی و دندانه اره ای که اصلا هارمونیک ندارن این موج یعنی مربهی دارای هارمونیکهای فراوانی هست که منو دوستان با اسکوپ تست کردیم و مشاهده شده که مثلا موج مربعی در فرکانس طلا دارای چندین و چند هارمونیک هست که در بیشتر این فرکانسهایی که دوستان گذاشتن یک هارمونیک کاملا یکسانه و اونم فرکانس هارمونیک ۵۵۰۰ هست و میشه به یقین گفت که این فرکانس فرکانس مادره که جنس طلا رو شکار میکنه ولی نکته مهم اینجاست که وجود دیگر هارمونیکها باعث میشه ردیاب با موج مربعی نتونه کارشو درست انجام بده و همه چی زن بشه اما تستی که با موج سینوسی و همین فرکانس انجام شد نشون میده خیلی بهتر از دیکر امواج جواب داده و این به خاطر نبودن هارمونیک در این نوع خاص از امواجه که حتی به موج نرم هم معروفه و در بیشتر ردیابهای خوراکی هم تاثیر مثبت موج سینوسی بدن کاملا مشهوده منظورم در تماس با دسته
نکته بعدی در رابطه با فانکشن دیحیتال هست که علیرضا جان آپ کردن که باتستی که با اسکوپ انحام دادیم مشاهده شد که تغییر در دیوتی سایکل این فانکشن یا به اصطلاح نوسان ساز خیلی در حذف هارمونیکها موثر بوده و تا ۷۰ درصد از هارمونیکها رو منحل میکنه که نتیجه خیلی مثبتی در موج مربعی داره و واقعا قابل تایید توسط منه شاگرد و حتی اساتید ی هست که این فانکشن رو ساختن در هر صورت اگه بشه هارمونیکهای مربعی رو به کل حذف کر واقعا عالی عمل میکنه اما باز هم اعلام میکنم هیچ موجی به پای سینوسی نمیرسه

خدايا مددی کن

سه شنبه 17 فروردین1395 - 9:56am
مدیر کل
مدیر کل

مهدی جان قبلا در تاپیک ردیابی با موبایل بررسی خودم رو در این زمینه اعلام کردم. بسته به مدل گوشی و قدرت سخت افزارش ؛ دقت موج سینوسی موبایل از نظر فرکانس و شکل موج در مجموع خوب هست. اگر با فرکانس متر تست کنین ارقام فرکانسی بسیار دقیقی مشاهده میکنین. ولی اگر از اسکوپ خوبی استفاده کنین و یک سیکل موج رو روی صفحه بیارین و از اندازه گیر فرکانس اسکوپ که همون سیکل رو محاسبه میکنه استفاده کنین ؛ اندکی پرش فرکانس مشاهده میکنین که نتیجه الگوریتم DDS هست. میزان این پرشها هر چه کمتر باشه بهتره و بستگی به سرعت گوشی یا تبلت شما داره که هر چه بالاتر باشه بهتره. در مجموع بنظر من برای ردیابی جوابگو هست و ما مداری نداریم که دقیقتر و بهتر بتونه موج سینوسی رو تولید کنه. مگر اینکه از فانکشن های حرفه ای برای این کار استفاده بشه.
در مورد قدرت هم اولا باید عرض کنم خروجی موبایل باید ابتدا توسط یک امپلی خوب تقویت بشه که دوستان روی این موضوع زیاد کار کردن. در ثانی اصولا موج مربعی برای ردیابی در شرایط یکسان قویتر از موج سینوسی هست! این موضوع قبلا توسط کسانی نظیر تیم ویلیامز که از پیشتازان بحث ردیابی فرکانسی هست بیان شده و خلاصه ای از مطلب ایشون رو در این زمینه میتونین در دفترچه ردیاب LRL-500 ملاحظه کنین.

سه شنبه 17 فروردین1395 - 1:38pm
مدیر سایت
مدیر سایت

سپاس برادر حمید . فیض بردیم مثل همیشه . یاحق

آدم‌های بزرگ،

آدم‌های عادی،

آدم‌های کوچیک،
بهشون حسودی می‌کنند!

یکشنبه 10 مرداد1395 - 10:35am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 8 پست ] 

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 27 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure