انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 8 اردیبهشت1403 - 2:02am

پاسخ به موضوع  [ 73 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8  بعدی
 تجارب شخصی در امر ردیابی از لحاظ فاصله و عمق هدف 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

armin نوشته است:
تست خوراک طلا رو در فواصل 20 و 50 و 100 متری هدف زمانی که دستگاه روی گلد2 و قدرت نیم بود انجام دادم و حتی قدرت دستگاه رو در مینیمم گذاشتم و در فواصل ذیل تست کردم آنتنها با قدرت هدف رو نشان دادند.
آقا جاوید در خصوص عمق گیری اون طور که سایر اساتید گفته بودند زمانیکیه از روی هدف عقب عقب حرکت کنیم جاییکه آنتنها از هم باز می شوند حجم هدف و جاییکه دوباره آنتنها قیچی کردند عمق هدف می باشد.
لذا در این روش عمق گیری من حجم هدف تقریبا 2 در 1.5 بود و عمق هدف بین 3.5 تا 4 متر.
همانطورکه در توضیحات قبلیم گفته بودم تست خوراک برای فلزات مس، برنز، نقره و الماس رو هم انجام دادم فقط روی طلا آنتنها واکنش داشتند.
ولی چیزی که در اینجا جالب می باشد این هست که در عمق گیری فاصله نقطه شمالی به هدف اصلی نسبت به فاصله نقطه جنوبی به هدف اصلی کمتر بود و در حالیکه این فاصله نقطه شمالی باید بیشتر از نقطه جنوبی باشد، ولی با توجه به محل قرار گیری این هدف که روی تپه می باشد و مدل شیب این تپه فکر میکنم علت این امر درست باشد. چون سمت جنوب این هدف شیب بیشتری نسبت به سمت شمال هدف دارد.

دوست عزیز در مورد عمق گیری زمانی که از روی هدف عقب حرکت می کنیم جایکه انتنها از هم باز می شوند عمق هدف محسوب می شه در مورد حجم هدف باید از چهار جهت اصلی به سمت هدف برید هرجا قیچی کرد رو علامت گزاری کرده که حجم جسم بدست می اید.

https://t.me/joinchat/Aq56qD3yFrsliCQ9iyFDug
نقد و بررسی ردیابها وفلزیابها با حضور اساتید مجرب فلزجو

دوشنبه 10 تیر1392 - 9:55am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: شيراز
آرمين جان نتيجه نهايي چي شد؟ بالاخره حفاري كرديد؟ بقول معروف شاهنامه آخرش خوشه! :D گرفتن آنتن كه جواب كار نيست قربون شكلت اصل رسيدن به اينه كه بفهميم ردياب چيو گرفته جيگر!

دوشنبه 10 تیر1392 - 11:10am
استاد
استاد

armin نوشته است:
تست خوراک طلا رو در فواصل 20 و 50 و 100 متری هدف زمانی که دستگاه روی گلد2 و قدرت نیم بود انجام دادم و حتی قدرت دستگاه رو در مینیمم گذاشتم و در فواصل ذیل تست کردم آنتنها با قدرت هدف رو نشان دادند.
آقا جاوید در خصوص عمق گیری اون طور که سایر اساتید گفته بودند زمانیکیه از روی هدف عقب عقب حرکت کنیم جاییکه آنتنها از هم باز می شوند حجم هدف و جاییکه دوباره آنتنها قیچی کردند عمق هدف می باشد.
لذا در این روش عمق گیری من حجم هدف تقریبا 2 در 1.5 بود و عمق هدف بین 3.5 تا 4 متر.
همانطورکه در توضیحات قبلیم گفته بودم تست خوراک برای فلزات مس، برنز، نقره و الماس رو هم انجام دادم فقط روی طلا آنتنها واکنش داشتند.
ولی چیزی که در اینجا جالب می باشد این هست که در عمق گیری فاصله نقطه شمالی به هدف اصلی نسبت به فاصله نقطه جنوبی به هدف اصلی کمتر بود و در حالیکه این فاصله نقطه شمالی باید بیشتر از نقطه جنوبی باشد، ولی با توجه به محل قرار گیری این هدف که روی تپه می باشد و مدل شیب این تپه فکر میکنم علت این امر درست باشد. چون سمت جنوب این هدف شیب بیشتری نسبت به سمت شمال هدف دارد.

دقیقا فاصله شمالی جنوبی تا مرکز اصلی که میگی برای من همینجوری بود در اولین تست یک گور پیدا شد . اگه تست کربن کردی و باز جواب داد احتمال اینکه یک گور در انتظار شما باشه خیلی زیاد هست پس یا دستگاه نقطه زنی پیدا کن و محل را بزن و یا اینکه حفاری کنن و نتیجه را ببین که چیزی هست یا نیست ولی وقتی میگی در 50 متری هم گلد دو میتونه اونجا را بزنه یه کمی مشکوک میزنه که رگه معدنی باشه

دوشنبه 10 تیر1392 - 11:28am

در مورد روش عمق گیری چندین روش روایت شده که روشی که از روی هدف به سمت عقب بریم تنا جاییکه آنتنها باز بشند نیز یکی از اون روشها می باشد. باید این قضیه رو بیشتر بررسی کنم . هنوز حفاری رو شروع نکردم و خول خواستم نظر اساتید رو بدونم بعد شروع به کار کنم متاسفانه نشد نظر آقا اریا رو در این ضمینه بدونیم ولی به امید خدا حفاری رو شروع میکنیم و نتیجه رو به دوستان اطلاع میدم.

دوشنبه 10 تیر1392 - 11:44am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان در مورد روش عمق گیری 2 روش رو که بارها امتحان کردم و درست بوده رو توضیح میدم و این رو هم میتونید امتحان کنید که هر 2 روش یک عمق یکسان رو نشون مدهند : اول اینو بگم که با تک آنتن عمق گیری بهتر جواب میده روش اول به این صورته که شما روی نقطه مورد نظر میایستید و آنتن قیچی میشه و زمانی که آنتن داره باز میشه و سر آنتن به طرف روبرو قرار گرفت شما سریع انگشت شصتتون رو بزارید رو قسمت خمیده آنتن و بصورتی که دیگه تکون نخوره و بعد انگشتتون رو بر میدارید و به طرف جلو یواش یواش حرکت میکنید هر جا که آنتن بسته شد این فاصله میشه عمق هدف و اونجا رو علامت میزنید که جالب اینجاست با این کار شما زاویه 45 درجه رو هم پیدا کردین که همون جای علامت زده هست خوب به همین صورت که آنتن بسته هست شما جاشو علامت زدین و یواش یواش به مسیرتون ادامه میدین هر جا که آنتن باز شد رو علامت بزارید این فاصله میشه حجم بارتون . روش دوم هم که خیلی به درد جاههایی که فضا کمه و زیاد نمیشه اینور و اونور رفت میخوره و اون به این صورته که شما روی هدف قرار میگیرید <با یک آنتن > آنتن قیچی میشه و شما حرکت نمیکنید و به همون حالت می ایستید زمانی که آنتن باز شد به سمت چپ و راست میچرخد یعنی یک بار اول که قیچی شد که هیچ وقتی که باز شد و به سمت چپ اومد دوباره به سمت راست بر میگرده به همین صورت میره و بر میگرده تا اینکه آنتن دیگه می ایسته . شما از زمان شروع باید این رفت و برگشتها رو بشمارید هر رفت و برگشت نیم متر حساب میشه یعنی اگه یک آنتن 6 بار رفت و برگشت عمق بار شما میشه 3 متر . اون قیچی اول محاسبه نمیشه . درضمن در هر 2 روش اگه یر آنتنها کمی به طرف پایین باشه بهتر جواب میده . اگه شما بتونید تمرین کنید و آنتن رو خوب تو دستتون نگه دارید این 2 روش جزو بهترینها هستش . برای عمق حفره هم به همین روش عمل میشه . موفق باشید :YMPEACE:

...جواب ابلهان خاموشیست....

سه شنبه 11 تیر1392 - 8:17pm

معراج نوشته است:
دوستان در مورد روش عمق گیری 2 روش رو که بارها امتحان کردم و درست بوده رو توضیح میدم و این رو هم میتونید امتحان کنید که هر 2 روش یک عمق یکسان رو نشون مدهند : اول اینو بگم که با تک آنتن عمق گیری بهتر جواب میده روش اول به این صورته که شما روی نقطه مورد نظر میایستید و آنتن قیچی میشه و زمانی که آنتن داره باز میشه و سر آنتن به طرف روبرو قرار گرفت شما سریع انگشت شصتتون رو بزارید رو قسمت خمیده آنتن و بصورتی که دیگه تکون نخوره و بعد انگشتتون رو بر میدارید و به طرف جلو یواش یواش حرکت میکنید هر جا که آنتن بسته شد این فاصله میشه عمق هدف و اونجا رو علامت میزنید که جالب اینجاست با این کار شما زاویه 45 درجه رو هم پیدا کردین که همون جای علامت زده هست خوب به همین صورت که آنتن بسته هست شما جاشو علامت زدین و یواش یواش به مسیرتون ادامه میدین هر جا که آنتن باز شد رو علامت بزارید این فاصله میشه حجم بارتون . روش دوم هم که خیلی به درد جاههایی که فضا کمه و زیاد نمیشه اینور و اونور رفت میخوره و اون به این صورته که شما روی هدف قرار میگیرید <با یک آنتن > آنتن قیچی میشه و شما حرکت نمیکنید و به همون حالت می ایستید زمانی که آنتن باز شد به سمت چپ و راست میچرخد یعنی یک بار اول که قیچی شد که هیچ وقتی که باز شد و به سمت چپ اومد دوباره به سمت راست بر میگرده به همین صورت میره و بر میگرده تا اینکه آنتن دیگه می ایسته . شما از زمان شروع باید این رفت و برگشتها رو بشمارید هر رفت و برگشت نیم متر حساب میشه یعنی اگه یک آنتن 6 بار رفت و برگشت عمق بار شما میشه 3 متر . اون قیچی اول محاسبه نمیشه . درضمن در هر 2 روش اگه یر آنتنها کمی به طرف پایین باشه بهتر جواب میده . اگه شما بتونید تمرین کنید و آنتن رو خوب تو دستتون نگه دارید این 2 روش جزو بهترینها هستش . برای عمق حفره هم به همین روش عمل میشه . موفق باشید :YMPEACE:

سلام
آقا معراج در روشهایی که اعلام کردید لطفاً موارد ذیل رو مشخص بفرمایید:
1-روشهایی که توضیح دادید فقط با آنتن خالی و بدون دستگاه می باشد؟
2-آیا این روشها رو روی اهداف قدیمی تست کردید یا اینکه فقط روی اهداف جدید تست کردید؟
3-زمانیکه ما روی هدف ایستادیم آنتنها قیچی هستند و تا حرکت نکنیم آنتنها باز نمی شوند لذا در روش اول که فرمودید آنتنها زمانیکه باز شدند و موازی هم قرار گرفتند، پس مطمئناً از روی هدف به سمت بیرون در حال حرکت هستیم، درسته؟ ( البته اگر این روش فقط با آنتن خالی باشد قضیه فرق میکند)
4-من خودم به شخصه این قضیه رو تست کردم زمانیکه از روی هدف به سمت بیرون حرکت میکنیم در گام اول ابتدا آنتنها به سمت خود اپراتور حرکت میکنند و گامهای بعدی شروع به باز شدن میکنند، خوب در این حالت نیز برخی از دوستان اعتقاد دارند که زمانیکه انتنها حدود 10 سانت از هم باز شد آن نقطه میشود عمق هدف.
5-این نقطه زاویه 45 درجه ای که ذکر کردید در زمان قیچی شدن آنتنها بدست می آید منظورتون زاویه 45 درجه بار یا زاویه 45 درجه خروج یونها(نقطه فرعی) هستش دیگه؟
6-در خصوص قیچی شدن با تک آنتن میشه بیشتر توضیح بدید؟ که به چه حالتی از آنتن قیچی میگید و به چه حالتی باز شدن آنتن؟ اگر عکسی از این تک آنتن بزارید خیلی بهتره.

چهارشنبه 12 تیر1392 - 11:17am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ببین آرمین جان شما با ردیاب 2 آنتنه حالا ردیاب انجمن یا هر ردیاب دیگه ای که مثلا ردیاب خودم دی اف اسه نقطه مورد نظر رو مشخص میکنی که دیگه مطمئنی که بار هستش یا حفره یابی کردی و مطمئن شدی اون زیر یه خبری هستش . خوب حالا شما اگه بخوای روش اول رو اجرا کنی برای حفره فقط از آنتنهای خالی بدون ژنراتور استفاده میکنی و برای طلا خود دستگاه هم باید روشن باشه . در روش اول هم میتونی از 2 آنتن و هم از تک آنتن استفاده کنی اما در روش دوم باید حتما تک آنتن باشه . من این روشها رو هم رو اهداف قدیمی و هم رو اهداف جدید تست کردم و هر دوتاش مثل هم جواب میده . شما میتونی واسه تست اگه به یک چاه دسترسی داری انجام بدی . شما وقتی روی هدف هستی و آنتن قیچی شد < یعنی به داخل بسته شد البته بعضی از ردیابها به بیرون باز میشن > یه نیم وجبی که دستتو جلو بردی آنتن باز میشه و اون موقع شصتتو میزاری روش <حالا 10 سانت که مهم نیست واسش بحث کنیم > .وقتی میگن زاویه 45 درجه منظور همون خروج یونها هستش و یونها هم از بار نشئات میگیرن پس 2 تاشون یکی هستن . ببین من اینجا نحوه عمق گیری رو توضیح دادم دیگه پیدا کردن نقطه اصلی یا فرعی به عهده خودته . شاید شما سیلیس رو گرفتی . باید حتما از تست طلا استفاده کنی هر چی طلا بیشتر خطا کمتر . و بهت پیشنهاد میکنم تایپیکی که در قسمت حفره یابی توسط ردیاب رو نوشتمو حتما بخونی . اگه بهش عمل کنی خیلی خطا کم میشه . چون واقعا بدردم خورده . موفق باشی

...جواب ابلهان خاموشیست....

چهارشنبه 12 تیر1392 - 5:38pm

معراج نوشته است:
ببین آرمین جان شما با ردیاب 2 آنتنه حالا ردیاب انجمن یا هر ردیاب دیگه ای که مثلا ردیاب خودم دی اف اسه نقطه مورد نظر رو مشخص میکنی که دیگه مطمئنی که بار هستش یا حفره یابی کردی و مطمئن شدی اون زیر یه خبری هستش . خوب حالا شما اگه بخوای روش اول رو اجرا کنی برای حفره فقط از آنتنهای خالی بدون ژنراتور استفاده میکنی و برای طلا خود دستگاه هم باید روشن باشه . در روش اول هم میتونی از 2 آنتن و هم از تک آنتن استفاده کنی اما در روش دوم باید حتما تک آنتن باشه . من این روشها رو هم رو اهداف قدیمی و هم رو اهداف جدید تست کردم و هر دوتاش مثل هم جواب میده . شما میتونی واسه تست اگه به یک چاه دسترسی داری انجام بدی . شما وقتی روی هدف هستی و آنتن قیچی شد < یعنی به داخل بسته شد البته بعضی از ردیابها به بیرون باز میشن > یه نیم وجبی که دستتو جلو بردی آنتن باز میشه و اون موقع شصتتو میزاری روش <حالا 10 سانت که مهم نیست واسش بحث کنیم > .وقتی میگن زاویه 45 درجه منظور همون خروج یونها هستش و یونها هم از بار نشئات میگیرن پس 2 تاشون یکی هستن . ببین من اینجا نحوه عمق گیری رو توضیح دادم دیگه پیدا کردن نقطه اصلی یا فرعی به عهده خودته . شاید شما سیلیس رو گرفتی . باید حتما از تست طلا استفاده کنی هر چی طلا بیشتر خطا کمتر . و بهت پیشنهاد میکنم تایپیکی که در قسمت حفره یابی توسط ردیاب رو نوشتمو حتما بخونی . اگه بهش عمل کنی خیلی خطا کم میشه . چون واقعا بدردم خورده . موفق باشی

آقا معراج من روش اولی که شما برای عمق یابی گفته بودید رو روی هدف واقعی که دارم روش کار میکنم تست کردم تقریبا مشابه همان روش به عقب رفتن بود و اندازه ها یکسان درآمد.
در خصوص پیدا کردن نقطه اصلی و فرعی این نقاط رو هم پیدا کردم و نقطه فرعی دقیقا در سمت شمال هدف اصلی قرار دارد. من در اخرین تست هایم بیش از 30 گرم طلای 24 عیار به عنوان خوراک استفاده کردم و هدف اصلی در همه تستها توسظ آنتنها نشان داده شده. حفره زنی نیز کردم ولی حفره ای برای من مشخص نشد البته فکر کنم در امر حفره یابی هنوز تسلط کافی ندارم اون تاپیک رو تماما خوندم و کلیه روشها در امر حفره یابی رو بکار بستم از طرفی فکر میکنم امکان دارد شرایط جوی برای حفره یابی محیا نبوده است.
چیزی که برای من جای سوال دارد این است که فاصله نقطه فرعی تا نقطه اصلی برابر یا عمق بار می باشد یعنی در حدود 3.50 متر در حالیکه اقای آریا گفته بودند که عمق بار برابر 2 برابر فاصله نقطه فرعی از تقطه اصلی می باشد که این قضیه اینجا درست از آب در نیومده البته این محل روی شیب قرار دارد و شاید قضیه با سطح صاف فرق داشته باشد.
در خصوص زاویه 45 درجه بار و زاویه خروج یونها اونطور که من فهمیدم و اقا حمید نیز گفته بودند این دو باهم فرق دارند و یکی نیستند .

شنبه 15 تیر1392 - 10:09pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام دوستان من امروز رفتم واسه انتن زدن .مرکزشم پیدا کردم با دوروش عمق گیری کردم اولی از سه طرف از مرکز هدف به بیرون رفتم وجاهایی که قیچی شد علامت زدم یک طرف نمیشد فضا نداشتم..از مرکز تا جاهایی که زده بودم شد 3.35 با روش عقب عقب رفتن شد 3متر حالا موندم کدوم درسته..روش اول میگه همون 3.35 متره ولی روش دوم که تو انجمن گفته شده به صورت عقب رفتن باید یک متر هم کم کنم که میشه 2متر اساتید کمک کنند :-s

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

جمعه 26 مهر1392 - 8:53pm
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

سلام دوستان
براي عمق گيري روش عقب عقب خوب و تقريبا درست جواب ميده.
البته 1 متر كه بايد كم بشه ثابت نيست بلكه ارتفاع آنتنها از زمين هرقدر بيشتر باشه اونو كم ميكنيم.
ضمنا براي عمق گيري بهتره ولوم پاور رو وسط باشه و زياد كمش نكني.
ياحق

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

جمعه 26 مهر1392 - 9:17pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 73 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Batman1972 و 27 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure