انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 31 فروردین1403 - 7:29pm

پاسخ به موضوع  [ 73 پست ]  برو به صفحه 1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 8  بعدی
 تجارب شخصی در امر ردیابی از لحاظ فاصله و عمق هدف 
نویسنده پیغام
استاد - مدیر
استاد - مدیر

دوستان در این قسمت تجربه های خودشونو در مورد هدفها ی واقعی وغیر واقعی که میتونه مشخص کنه تا جه فاصله وجه عمقی ردیابها جواب داده اند به اشتراک بزارند

mantera

دوشنبه 21 اسفند1391 - 7:45pm
استاد - مدیر
استاد - مدیر

در زمینه تجربه برای برد وعمق ردیابها باید بگم تا حالا بیشترین بردی که تجربه داشتم مربوط به ردیاب دی اف اس بوده که تقریبا نزدیک به 300متر بودوتوی این فاصله نیز با قدرت بسیار زیادی ردیابی میکرد در اینجا کار به این نداریم که هدف واقعی بوده یا غیر واقعی منظور برد ردیاب هستش وعمقی هم که تا حالا تجربه کردم دونیم متر وسه متر بوده دوستان نیز اگر تجربه ای دارند ارایه بدن

mantera

دوشنبه 21 اسفند1391 - 11:27pm

با سلام
شخصا من با یک ردیاب کار کردم گراویتاتور با این ردیاب بهترین جواب را هم گرفتم هر کسی هم بگه ردیاب خوبی نیست به راحتی جوابش را میدم
خطا داره نمی گم نداره اما میتونید حذفش کنید تا 5 متر هم عمق زدم بردش هم تا 500متر به راحتی تفکیکش هم حرف نداره

شنبه 24 فروردین1392 - 5:10pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محمد گلد نوشته است:
با سلام
شخصا من با یک ردیاب کار کردم گراویتاتور با این ردیاب بهترین جواب را هم گرفتم هر کسی هم بگه ردیاب خوبی نیست به راحتی جوابش را میدم
خطا داره نمی گم نداره اما میتونید حذفش کنید تا 5 متر هم عمق زدم بردش هم تا 500متر به راحتی تفکیکش هم حرف نداره

محمد جان اگر لطف کنی مطالبی در مورد نحوه ی کار کردن با این ردیاب رو توضیح بدی...

بر آنچه گذشت ، آنچه شکست ، آنچه نشد ... حسرت نخور ؛

زندگی اگر آسان بود با گریه آغاز نمیشد ...

شنبه 24 فروردین1392 - 6:15pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: اصفهان
سلام
در جواب این دوستمون اقای محمدگلد عزیز باید بگم ما نمی گیم این ردیاب گراویتاتور ردیاب بدی است یا خوبی . شما هم اگه با دو تا میله انتن بدون هیچ مداری یک سال تمرین بکنی می تونی موفق باشی و نتایج خوبی بگیری اما بحث سر این است که تجربه های خودتون رو درباره ردیابی و عمق زنی و حجم بیان کنید نه چیز دیگر .
مثلا شما فرمودید 500 متر با 5 متر عمق خوب این 500 متر در چه شرایطی بوده یا با چه تنطیماتی یا جنس خاک چه چیزی بوده یا نوع منطقه رو بیان کنید اینها رو در این تایپک بیان کنید تا دوستان استفاده ببرند در کل چه عواملی دخیل بوده
با تشکر

زندگی قصه تلخیست که یک مرغ مهاجر دارد...

شنبه 24 فروردین1392 - 7:04pm
استاد - مدیر
استاد - مدیر

محمد گلد نوشته است:
با سلام

درسته دوست عزیز گفته شما میتونه کاملا درست باشه در کل هر ردیابی حتی ضعیف ترین ردیاب وپر خطا ترین ردیاب هم وقتی یک هدف واقعی وجود اشته باشه هر جند هم فاصله زیادی داشته باشه به راحتی اونو سنس میکنه اما مورد اصلی اینه که هدف واقعی هر جایی نیست وردیاب باید بتونه حداقل خطا رو داشته باشه حذف خطا هم به راحتی کامل انجام نمیشه خیلی از اهداف هستند که بسیار قدرتمندندودر بعضی از موارد تمام تستها رو رد میکنند من خودم ردیابی دستم بود که یک جا رو جواب داد وهدف واقعی وجود داشت وگفتم دیگه بهتر از این ردیاب نیست اما بعدها جندین و جندنقطه دیگه رو گرفتم که هیج کدوم درست نبود با گرفتن یک نقطه نمیشه به خوب بودن ردیاب اذحان داشت جون جایی که هدف واقعی وجود داشته باشه مطمین باشه نا کارمد ترین ردیاب هم جواب میده لطفا سعی کنید در مورد متنی که گذاشتید توضیحات لازم رو بدید تا بقیه دوستان هم استفاده کنند مثلا ایا شما این هدف رو فقط مشخص کردید ویا اینکه واقعا تونستید به هدف در عمق 5متر برسید واگر رسیدید ایا از نقطه زن استفاده کردید یا فقط حفاری بوسیله ردیاب انجام شده با تشکر

mantera

یکشنبه 25 فروردین1392 - 9:09pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: شيراز
خدمت دوستان عرض كنم 3روز پيش يه سكه مسي قديمي به قطر3سانت و ضخامت 2ميل به وزن 4گرم بصورت آزاد تو عمق 3متري يه چاه كه داخل ديواره چاه گذاشته بودم براحتي گرفتم حتي روش موازي شد كه برام عجيب بود اما تو 4متر جواب نداد بعد 2تا سرتير مفرغي قديمي كه سولفاته شده بود تو عمق 3متر 40سانتي تونستم بگيرم و بعداز اون 5تا سكه طلاي نيم بهار تو شيشه مربايي كردم و تو عمق 3مترو80 براحتي جواب گرفتم در مورد حفره هم تونستم حفره يه قنات تو عمق 11متري بگيرم

جمعه 27 اردیبهشت1392 - 6:52pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: شيراز
ردياب من با فلزات جديد هيچ مشكلي نداره و هر تستي به راحتي رو فلز جديد جواب ميده اما مشكل پيدا كردن طلاي قديمي زير خاكه كه بنظرم اگه بتونم يه طلاي قديمي جايي گير بيارم و ردياب رو اون طلا تنظيم كنم بيشتر خطاها ممكنه از بين بره

جمعه 27 اردیبهشت1392 - 6:55pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mehran1545 نوشته است:
ردياب من با فلزات جديد هيچ مشكلي نداره و هر تستي به راحتي رو فلز جديد جواب ميده اما مشكل پيدا كردن طلاي قديمي زير خاكه كه بنظرم اگه بتونم يه طلاي قديمي جايي گير بيارم و ردياب رو اون طلا تنظيم كنم بيشتر خطاها ممكنه از بين بره

چنان گفتی که مشکلت با طلای زیر خاکه که تعجب کردم :D
برو جاهای درست و حسابی تری رو بگرد

بهترین زندگی برای کسانی است که نیک بیاندیشند وپارسایی را سرلوحه زندگی خود کنند

اشوزرتشت

جمعه 27 اردیبهشت1392 - 7:01pm

با سلام
توضیح بیشتری که میتونم بدم برای ردیابی را گراویتاتور اینکه این ردیاب زاویه 45 را میگیره
اگه کار کردن اولیه این ردیاب را بلد باشید اول یک محوطه بزرگ را مشخص میکنید
بعد از 4 طرف محیط خطوط محوطه را مشخص میکنید
خطوطی را که بدست می اورید باید تقریبا تشکیل یک مربع را بدهد البته اگر محیط شما در سطحی تقریبا صاف باشد
البته اگر خودتون طلا یا نقره را در دو عمق 1 و 2 متر خاک کنید و حداقل 2 روز بعد این تست را انجام بدید کامل خودتون متوجه میشید
البته باید از 4 طرف این عمل را انجام بدید درست در 4 جهت یک + تا صحت ردیابی شما درستتر باشد

تقریبا مرکز مربع بدست امده محل شماست

سه شنبه 31 اردیبهشت1392 - 9:17pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 73 پست ]  برو به صفحه 1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 8  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: oghbaeealireza و 39 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure