انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 14 اردیبهشت1403 - 4:34pm

پاسخ به موضوع  [ 124 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 ... 13  بعدی
 باور به ردیاب 
نویسنده پیغام
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

سلام به همگی
مطمعنا برای رسیدن به یک جواب مشخص راه حل های مختلفی وجود داره و همه راه ه کارهایی که دوستان ارائه کردن منجمله همین داداش سید میتونه ما رو سریعتر به اهداف مون برسونه , بنظر حقیر فرمایشات دوست خوبمون سید جواد دارای نکات قابل تاملی هست که نمیشه بسادگی از کنارش گذشت .
بنده خودم تا الان هر چی دستگاه خوب دیدم فیلمی ازش در نت موجود نبوده :D بهترین ها همیشه مثل یه راز باقی میمونن

مابین انسانها چیزی نیست جز دیوارهایی که خودشان ساخته اند.

دوشنبه 23 آذر1394 - 12:43pm
مدیر کل
مدیر کل

سید جواد نوشته است:
سلام
مهندس، بزرگوار، دوست عزیز، شما اطلاعات به نسبت خوبی در ساخت ردیاب فرکانسی دارید ولی در مورد روشی که هیچ چیز ازش نمیدونید اینقدر زود جبهه نگیرید و قضاوت نکنید
اینقدر راحت نگو یک mfd ساده! اصلا و ابدا اینجا بحث چرخش آنتن بشیوه سنتی مطرح نیست روش اپراتوری کاملا متفاوت و مشخص و اثبات شده هست که طی سه مرحله بصورت خطی صفحه ای و نقطه ای انجام میشه و سنس هدف از طریق شدت و حدت و چند مولفه دیگر از فرکانس دریافتی هست که من به همین مقدار بسنده میکنم.
یک قدر بیشتری تامل کنید اگر هم خیلی مشکوک هستید دنبال فیلم نباشید تحقیق کنید تماس بگیرید با وزارت نیرو که بهترین مرجع هست.
شما ماحصل زحمت و تلاش یک نفر رو که بالای 20 تاییدیه علمی از مراکز مختلف و 4 گواهی ثبت اختراع و چند هزار مطالعه ی آبی برای سازمانهای مختلف دولتی از پروژه های وزارت نیرو گرفته تا نهاد ها و بخش های دولتی و خصوصی دیگه و اراضی کشاورزی و باغات مردمی و ...... تا عمق بالای 300 متر رو مثل آب خوردن میگید زدو بند! واقعا جای تعجب داره
این آقای حدود 15 ساله در سطح کشور و برخی از کشورهای همسایه داره در زمینه مطالعات آبی در پروژه های مختلف فعالیت میکنه آب یاب های بزرگ دنیا مثل هانس، آنتون ریدر و بتس برای تبادل اطلاعات با ایشون اومدن ایران اونوقت شما مود آب ردیاب 35 رو به رخش میکشی!
مگه ایشون لنگ تایید شماست! اصلا جایگاه شما چیه!؟ شما یک ردیاب فرکانسی ساختید که خودتون نه میتونید اثباتش کنید نه میتونید باهاش کار کنید نه بقیه....!!! پیش از شما صد نفر دیگه هم ساختند نتیجه همه شون هم مشخصه....
هرکس هم بخواد حرفی تو انجمن بزنه بلافاصله بلاگ و اخراج.... امروز بنده دیروز کانی و همزه و هدایتی و ناصر و صد نفر دیگه رو فراری دادید فردا هم نوبت رستم و جاوید هست.... شما کلا با حرف نو و خلاف منافع خودتون مخالفید... رستم یک تاپیک زد فقط گریه مرده رو با این رفتارتون در نیاوردید
فحش هم اگر تو این تاپیک بدید بنده دیگه جواب شما رو نمیدم گفتنی ها رو هم گفتم، در خانه اگر کس است یک حرف بس است

به به! خوب شد چنین بحثی پیش اومد تا شما سفره دلتون رو باز کنین! ماشالا چه دل پری هم داشتین. بنده چی گفتم و شما چی جواب دادی! دوست عزیز شیوه بحث این نیست. حداقل من این رو یاد گرفتم که در یک مباحثه باید نکته به نکته جلو رفت نه اینکه با عبور زیرکانه از مسائل کلیدی که در بحث مطرح میشه ؛ به طرف مقابل حمله کنی و مسائل جدید پیش بکشی و نکات اصلی رو به حاشیه ببری!
ببینید در اینکه این شخص در زمینه آب یابی استاده و دستگاهش هم در این مورد کارایی قطعی و اثبات شده داره شکی نیست. حداقل من فرض رو بر همین میذارم! ولی این هیچ ارتباطی به کار ما نداره. چون مطمئنا ما هم توی کار خودمون هزاران چیز میدونیم که نه شما و نه ایشون و نه کل تیمشون نمیدونن. حالا چه بنده رو فرض کنین و چه بسیاری از دوستانی که در این انجمن فعال هستن. پس بقول معروف هر کسی باید به کار خودش بپردازه. اما اینکه شما تشریف بیارین یک آب یاب رو عملا توی سر ما بکوبین بدون اینکه نه ربطی به هدف دوستان داشته باشه و نه مطلب فنی و علمی و آموزشی جدیدی برای ما حاصل بشه مشخصه که اشکال داره. من عرض کردم آخر همه حرفای شما این شد که طرف کارش خیلی درسته چون اب یاب اختراع کرده با سیستمی که احدی نمیتونه پی ببره چی به چی هست و در نهایت راهش هم دادن 13.5 میلیون پول بی زبان و تهیه اون دستگاهه! سوال نهایی من از شما در همین زمینه بود که جالبه هیچ پاسخی ندادین و اینطور براشفته هم شدین!
چند نکته جالب در این بین هست که جای تامل داره. یکی اینکه شما چند بار اشاره کردین "این شخص" یعنی یک نفر خاص. درحالیکه در تمام بروشورها و کلیت اون سایت بحث یک تیم و تعدادی متخصص مطرح هست. خب این شخصی که شما میفرمایین دقیقا اسمشون چیه؟ اگر ایشون مورد تایید مراجع مختلف هستن و کارشون رسمیت داره باید اسم خود این فرد هم ذکر بشه. نکته دیگه این هست در بروشورها ماشالا اطلاعات وسیعی از نظر فنی و در زمینه های زمین شناسی و ژئوفیزیک و غیره درج شده و در نهایت همه چیز به دستگاه مربوطه ارجاع داده شده اما از جزئیات دستگاه ولو در حد ظاهری هیچ چیزی ذکر نشده!!! ما نه تصویری از دستگاه داریم که بدونیم مثلا چه تنظیمات یا دکمه هایی داره و نه اصلا میدونیم آیا الکترونیکی هست یا حالت خوراکی و امثالهم داره و یا ترکیبی هست. حتی در صورت الکترونیکی بودن به باطری دستگاه هم اشاره نشده! خب این چه تولید دستگاهیه که همه چیز در حاشیه و اثبات کارکرد علمی دستگاه به تفصیل ذکر شده ولی از مشخصات خود دستگاه خبری نیست؟! :D واقعا من تا حالا چنین چیزی ندیدم! این همه مطلب و ادعا و رسمی بودن و مجاز بودن کل داستان در کنار مخفی بودن جزئیات دستگاه اصلی طبیعتا برای هر کسی شک بر انگیزه. مساله دیگه هم این هست افرادی که هر یک بعنوان متخصص در زمینه های آب و زمین شناسی و زلزله و ژئوتکنیک هستن پشت این داستان قرار دارن. اما اگر دستگاه الکترونیکی باشه ؛ میشه بفرمایین تخصص کدوم یک از این اساتید در حدی هست که بتونن حتی یک مدار ساده الکترونیکی طراحی کنن؟! مگه میشه چنین چیز دقیقی با این همه بیس علمی رو یک غیر متخصص اون رشته بیاد طراحی کنه؟ چون مطمئنا پل زدن از دنیای زمین شناسی به دنیای الکترونیک نیاز به یک متخصص زبده الکترونیک هم داره. همونطور که طراحی همین مدار ساده زمین شناسی موجود در انجمن هم از هیچ یک از متخصصین رشته های ذکر شده بر نمیاد! یعنی این همه اساتید فن اومدن در مرحله پیاده سازی دستگاه نهایی رو دادن به یک دانشجو یا آدم عادی بسازه؟! بنظرتون امکان داره؟ خب در این زمینه هم مطلقا هیچ اشاره ای نشده و این خودش به شائبه های قبلی دامن میزنه.
من حتی با نظر هوشی عزیز هم موافق نیستم. ببینید ما اینجا با یک دستگاه محرمانه و راز آلود دفینه یاب که مواجه نیستیم! دستگاه یک فیلد کاری مجاز داره و دارای تاییدیه و مجوزهای رسمی و تبلیغات در حد کشوری هست. در چنین شرایطی بنظر شما چه دلیلی داره با وجود این همه مطالب مفصل در سایت هیچ فیلمی از نحوه کارکرد دستگاه وجود نداشته باشه و از همه چیز صحبت بشه اما بین این همه تصویر حتی یک تصویر واضح از خود دستگاه نذارن؟! اگر هم این رو به حساب کوتاهیشون در این زمینه خاص و تا این لحظه بذاریم ؛ حداقل بعد از عنوان کردن این مطلب که قطعا بهشون منتقل میشه باید در این زمینه اقدام کنن. وگرنه طبیعیه که ما حق داریم شک داشته باشیم. تنها تصاویری هم که تا به الان گذاشته شده بطور مشخص یک ردیاب آنتنی رو نشون میده که ایشون فرمودن خیر فرق داره! خب سیستم که معلومه آنتنیه دیگه چه فرق بزرگی میتونه داشته باشه؟! با همه آنتنی ها میشه به صور مختلف کار کرد. این دلیل بر ارائه یک اختراع جدید نیست. وانگهی در مطلب قبلی بطور مشخص عرض کردم اگر بحث آنتن چرخشی مطرح باشه حتی بزرگترین دانشمندان فیزیک هم تا به امروز برای چرخش اون دلیل علمی واضحی ارائه ندادن و هیچ یک از نظریه ها در این مورد ثابت نشده. میتونین خودتون تحقیق کنین. ولی اگر اثبات علمی کاملی وجود داشته باشه دیگه آنتن چرخشی میره کنار و دستگاه کاملا الکترونیکی میشه و بسیاری از مشکلات موجود هم حل خواهد شد.
دوست عزیز شما میفرمایین ایشون 15 ساله در زمینه آب یابی در ایران و کشورهای منطقه فعالیت دارن. نکته جالب اتفاقا اینجاست که طبق نظر همه کارشناسان طی سنوات آتی آب در ایران و کشورهای اطراف یکی از ارزشمندترین منابع هست و خودش دست کم از گنج نداره! حالا چرا بعد این همه سال باید تازه یک سایت بزنن که بابت این قضیه بیان به مردم عادی دستگاه بفروشن؟ بعد هم شما بعنوان نماینده یا چه بسا خود اون شخص (!) تشریف بیارین اینجا و با اینکه میدونید دوستان در اینجا دنبال آب یابی نیستن به این شکل تبلیغ اون دستگاه رو بکنین؟! یعنی همه این مسائلی که من مطرح میکنم واقعا جای تامل ندارن؟ آیا با توجه به این وضعیت من حق ندارم شک کنم که چه بسا ارائه اسم آب یاب میتونه به جهت ایجاد یک پوشش حفاظتی برای گرفتن مجوزها و تاییدیه های رسمی مربوطه بوده باشه و در عمل این هم نوع جدیدی از فروش یک ردیاب آنتنی به کاوشگران هست؟ البته این مساله بخودی خود ایرادی نداره اما فریب دادن دیگران همیشه ایراد داره!
اما اینکه بنده و دیگران ردیاب ساختیم و وضعیتش مشخصه خب بله هست! ولی وضعیت شما و این آب یاب هنوز مشخص نیست!!! این هم یک مزیت عمده برای ماست که همیشه وضعمون مشخص و سرمون بالا بوده و بر خلاف خیلیها گذر زمان آبرومون رو نبرده. بنده که شخصا هیچوقت ادعای اختراع چیزی رو نکردم و همیشه گفتم تخصص من در بحث مهندسی داستان هست. ایده خوب به من بدین تا به بهترین شکل پیادش کنم. اما مدعیان اختراع و تئوری و علم متاسفانه تا الان بسته علمی درست و جدیدی ارائه ندادن. همونطور که شما هم اول با این عنوان ظاهر شدین اما در نهایت صرفا به تبلیغ فروش دستگاه 13.5 میلیونی اب یاب ختم شد! این بقول شما شخص هم که اختراع آب یابی صورت دادن به مرور زمان کیفیت کارشون توسط کارشناسان اون مقوله ارزیابی میشه و چندان ارتباطی به ما نداره چون کلا کار ما چیز دیگست. حالا شما چه اصراری دارین آب یاب رو با دفینه یاب و فلزیاب اینقدر مخلوط کنین من نمیدونم! هر وقت ایشون تاییدیه فلزیابی هم گرفتن اونوقت میشه گفت میتونه به کار ما ربط داشته باشه!
ردیابهایی که ما ساختیم هم کار میکنه و خودمون هم میتونیم به خوبی باهاش کار کنیم. شما نگران ما نباشین. بنده هم به نوبه خودم لااقل با طراحی و ارائه رایگان فلزیابی که دیدید ولی هیچوقت نظری در موردش ندادین(!) فکر میکنم به اندازه کافی نشون دادم که کجای کار ایستادم. بالاخره یکی از دوستان هم این آب یاب شما رو تهیه میکنه و بازدهی اون هم مشخص میشه. بقول معروف شب دراز است و قلندر بیدار. دیگه اینقدر جوش زدن نداره!
در مورد جایگاه بنده هم که اشاره کردین من چیزی جز این که میبینید نیستم! کارهای من طی این 3 سال مشخصه و نیاز به بازگو کردن نداره. محض اطلاع شما همین سایت آبیابان با این همه پشتوانه علمی و دهها مجوز و گواهی ثبت اختراع و مقاله منتشر شده در نشریات و ... روزی 10 بازدید کننده بیشتر نداره. اما سایت بنده علیرغم فیلتر بودن روزانه بیش از 1000 بازدید کننده داره!!! پس فکر میکنم هر چه هست فعلا بنده دیگه نیاز به جایگاه ندارم. ایشون هست که ظاهرا از طریق شما و امثال شما باید بدنبال کسب جایگاه بهتر باشه. وگرنه اگر واقعا جایگاهی در اون سطح وجود داشت که کار به فروش دستگاه به افراد عادی نمیکشید و خود دولتها و ارگانهای داخلی و خارجی باید بقدری به ایشون رجوع کنن که دیگه وقت سر خاراندن هم نداشته باشن. نه اینکه کل بازدید کننده های سایتشون روزی 10 مورد باشه که تازه پس از تبلیغ در فلزجو مقداری افزایش پیدا کنه!!!
در مورد این دوستانی هم که اسمشون رو بی دلیل به میان کشیدین ؛ غیر دو نفر فروشنده و خرابکار ؛ باقی عزیزان در انجمن حضور دارن و کم و بیش در خدمتشون هستیم. اگر هم بحثی اغلب فنی در میگیره دلیل نمیشه کسانی مثل شما در این مواقع خاص بخوان از این موضوع در جهت اغراض شخصی خودشون سوء استفاده کنن! بحثهای درون خانوادگی همیشه و همه جا هست. ولی این تیپ برخورد امثال شما نشون میده که ظاهرا به این خانواده تعلق خاطری ندارین و لذا مشخص نیست پس اصلا برای چی خودتون در چنین محیطی حضور پیدا میکنین؟!!! اگر هم بحث شیوه برخورد باشه ؛ با توجه به اینکه فلزجو به زعم دوست و دشمن مطرح ترین و پر مخاطب ترین سایت و انجمن در زمینه کاری خودش هست ؛ مشخصه که هر چه هستیم احتمالا از همه بهتر عمل کردیم! شما فکر میکنین میتونین از این بهتر باشین حرفی نیست تشریف ببرین مثل بعضیا سایت خودتون رو بزنین ببینیم چکار میکنین.
در نهایت باز هم تکرار میکنم اگر ماحصل همه صحبتهای شما چیزی غیر از توصیه دوستان به تهیه دستگاه 13.5 میلیونی آبیاب هست بفرمایین تا بنده و دوستان استفاده کنیم. چه تئوری طراحی یک ردیاب جدید باشه و چه ایده جدیدی در اپراتوری ردیاب آنتنی در هر دو صورت اگر مطلب مشخص و قابل اجرایی داشته باشین قطعا میتونه به همه ما کمک کنه. اگر نه که بنده شخصا پیگیر اون دستگاه آب یاب خواهم شد و مطمئن باشین موضوع رو به این راحتی رها نمیکنم. برخلاف چیزی که شما فرمودین من با حرف نو نه تنها مشکلی ندارم بلکه مشتاقانه دنبالش میکنم. اما نسبت به انواع جدید و روز افزون فریبکاری و تبلیغات سودجویانه به شدت حساسیت دارم! متاسفانه بیشتر مواردی که میبینیم تا الان همین بوده و دلیل برخوردهای من هم صرفا همینه. صادقانه به شما اطمینان میدم جز این نیست.

دوشنبه 23 آذر1394 - 3:31pm
مدیر سایت
مدیر سایت

درود
توضیحاتی که بار اول بنده توی وبلاگ دیدم ذهنم رو به سمت سیستمهای GPR سوق داد و بیشتر توضیحات با عملکرد این سیستمها مطابقت داره ولی با این توضیحات جدید استفاده از سیستم آنتنی متاسفانه کمی موضوع عوض میشه و درمورد تواناییها و امکانات اشاره شده باید بیشتر تامل کرد.
در سیستمهای جی پی آر ما با ارسال امواج الکترومغناطیس در محدوده ی گیگاهرتزی میتونیم لایه های زیرین رو با جزییات تفکیک بالا بررسی کنیم و با مشاهده تغییراتی مثل، تغییر در یک ویژگی از قبیل نوع ماده زمینه، تخلخل، نوع و شکل ذرات تشکیل دهنده لایه و همچنین نحوه چینش و جهت گیری درات در کنار هم ، میزان رطوبت و... که باعث تغییر در ثابت دی الکتریک و بازتاب میشه و حتی مثلا اگر این لایه ها تمام و کمال از جنس های متفاوتی نباشند، حداقل در یک ویژگی خاص تفاوت مشخص داشته باشند، به نتایج نهایی در رابطه با تفکیک لایه های تشکیل دهنده مقاطع مورد بررسی برسیم.
حالا مهندس حمید عزیز بنظرتون با یه سیستم در حد آنتنی ها امکان رسیدن به همچین جزییاتی حالا به هر شکلی وجود داره؟

نگذارید گوشهایتان گواه چیزی باشد که ندیده اید
نگذارید زبانتان چیزی را بگوید که قلبتان باور نکرده
صادقانه زندگی کنید

دوشنبه 23 آذر1394 - 10:02pm
مدیر سایت
مدیر سایت

این عکس دستگاه مورد نظر هست.

پیوست:
abyab.jpg

این هم پاسخی که به یکی از پرسشهای مطرح شده در وبسایتشون دادن:

4: دقت کار شما در چه حدی است و چند درصد می‌توان به داده های شما در مورد مکان‌یابی چاه و ردیابی قنات اعتماد کرد؟

پاسخ: به عنوان یک فرد دانشگاهی و آکادمیک باید بیان داشت که هیچ روشی دقت 100 درصد ندارد و ما هم نمی‌توانیم 100 درصد تضمین دهیم. اما با سابقه مکان یابی تقریبی 11500نقطه در سراسر ایران برگشتی و یا نارضایتی وجود نداشته است. ضمناً هر کسی تضمین 100 درصدی در مورد مکان یابی آب چاه و قنات به شما دهد در حالی که هیچ چاه مشاهده ای حفر نکرده باشد به نظر ما به دور از واقع گفته و نباید به حرف این افراد سودجو اعتماد کرد. اما داده‌های دستگاه الکترومغناطیس مخترعین شرکت دانش گستران آب سارویه بالای 80 درصد دقت داشته و به شما در مکان یابی و تعیین محل سریع حفر چاه در سازند های آهکی ، آبرفتی، ساحلی کمک بسیار زیادی میکند. با توجه به تخصص و سابقه 14 ساله مخترعین در استفاده و فروش دستگاه در ایران، به علت هزینه بسیار مناسب تر از سایر روشها مانند ژئو الکتریک و بالا بودن سرعت استخراج اطلاعات، اغلب افراد به ما اعتماد میکنند و نتیجه این اعتماد را در تامین آب خود در کشور دیده اند.

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

نگذارید گوشهایتان گواه چیزی باشد که ندیده اید
نگذارید زبانتان چیزی را بگوید که قلبتان باور نکرده
صادقانه زندگی کنید

دوشنبه 23 آذر1394 - 10:57pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: کردستان
کوهیار نوشته است:
این عکس دستگاه مورد نظر هست.

پیوست:
abyab.jpg

این هم پاسخی که به یکی از پرسشهای مطرح شده در وبسایتشون دادن:

4: دقت کار شما در چه حدی است و چند درصد می‌توان به داده های شما در مورد مکان‌یابی چاه و ردیابی قنات اعتماد کرد؟

پاسخ: به عنوان یک فرد دانشگاهی و آکادمیک باید بیان داشت که هیچ روشی دقت 100 درصد ندارد و ما هم نمی‌توانیم 100 درصد تضمین دهیم. اما با سابقه مکان یابی تقریبی 11500نقطه در سراسر ایران برگشتی و یا نارضایتی وجود نداشته است. ضمناً هر کسی تضمین 100 درصدی در مورد مکان یابی آب چاه و قنات به شما دهد در حالی که هیچ چاه مشاهده ای حفر نکرده باشد به نظر ما به دور از واقع گفته و نباید به حرف این افراد سودجو اعتماد کرد. اما داده‌های دستگاه الکترومغناطیس مخترعین شرکت دانش گستران آب سارویه بالای 80 درصد دقت داشته و به شما در مکان یابی و تعیین محل سریع حفر چاه در سازند های آهکی ، آبرفتی، ساحلی کمک بسیار زیادی میکند. با توجه به تخصص و سابقه 14 ساله مخترعین در استفاده و فروش دستگاه در ایران، به علت هزینه بسیار مناسب تر از سایر روشها مانند ژئو الکتریک و بالا بودن سرعت استخراج اطلاعات، اغلب افراد به ما اعتماد میکنند و نتیجه این اعتماد را در تامین آب خود در کشور دیده اند.

ممنون استاد از پیگیرتون
اما در مورد این بند که قرمز کردم خوشبختانه یکی از دوستان من داره مرغ داری میزنه این بنده خدا تا حالا دوباره حفاری برای چاه آب داشته هزینه سنگین ام کرده
باهاش که صحبت کردم بهش گفت اینطور دستگاهی هست شاخه در آورد می گفت من با یه نفر صحبت کردم بیاد سه جا روبرام مشخص کنه 30 میلون تومن @-) @-) :-ss .آره 30 میلیون .تازه می گفت می خواهم از یارو بپرسم ببینم برای فلزم میشه یا نه
راستی می گفته اگه راست باشه احتمال داره یکی بگیره برای آب یابی چون می گفت خیلی به نفع حالا منون مسئول تحقیق در این زمینه کرده :D
ولی متاسفانه منطقه ما برف زیاد اومد فکر نکنم به این زودیا بتونیم کار ی بکنیم
راستی یه نفر که خدایش هم دوستانم میشناسنش می گفت هر وقت دیدی که ردیاب بصورت انتنی بود بدون جز گمانه زنه ها حساب میشه

دوشنبه 23 آذر1394 - 11:24pm
YIM
مدیر کل
مدیر کل

خیلی ممنون کوهیار عزیز.
در خصوص سوال شما واقعا نمیدونم چی باید گفت! مطمئنا هر کسی هر محصولی ارائه میکنه کمی هم زرق و برق تبلیغاتی بهش میده و مشخص نمیشه میزان صحت تبلیغات و ادعاها تا چه حد درسته. ولی بنظر من دقت و رزولوشون با روشی که طبق یکی از گفته ها تا عمق 300 متر هم کاربرد داره نمیتونه زیاد بالا باشه. بهرحال اگر بحث تخصصی در زمینه آب باشه بنده در این خصوص تحقیق و تجربه ای نداشتم. اما اگر بحث سنس فلزات هم با این روش امکانپذیر باشه قطعا موضوعش با آب یابی فرق میکنه و باید صحت موضوع و نوع روش بررسی بشه.
در مورد تصویری هم که گذاشتین ممنون. این تصویر رو من ندیده بودم. الان داستان جالب تر هم شد! ظاهرا سیستم آنتنی هست ولی با اینکه محتویات جعبه دقیقا مشخص نیست اما بنظر نمیرسه اصلا دستگاه الکترونیکی وجود داشته باشه که این خیلی عجیبه! با این حساب نقش اپراتوری در این سیستم پر رنگ تر هم میشه. ضمن اینکه قیمت 13.5 میلیون هم برای چنین دستگاهی واقعا زیاد بنظر میرسه!

دوشنبه 23 آذر1394 - 11:26pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
خیلی ممنون کوهیار عزیز.
در خصوص سوال شما واقعا نمیدونم چی باید گفت! مطمئنا هر کسی هر محصولی ارائه میکنه کمی هم زرق و برق تبلیغاتی بهش میده و مشخص نمیشه میزان صحت تبلیغات و ادعاها تا چه حد درسته. ولی بنظر من دقت و رزولوشون با روشی که طبق یکی از گفته ها تا عمق 300 متر هم کاربرد داره نمیتونه زیاد بالا باشه. بهرحال اگر بحث تخصصی در زمینه آب باشه بنده در این خصوص تحقیق و تجربه ای نداشتم. اما اگر بحث سنس فلزات هم با این روش امکانپذیر باشه قطعا موضوعش با آب یابی فرق میکنه و باید صحت موضوع و نوع روش بررسی بشه.
در مورد تصویری هم که گذاشتین ممنون. این تصویر رو من ندیده بودم. الان داستان جالب تر هم شد! ظاهرا سیستم آنتنی هست ولی با اینکه محتویات جعبه دقیقا مشخص نیست اما بنظر نمیرسه اصلا دستگاه الکترونیکی وجود داشته باشه که این خیلی عجیبه! با این حساب نقش اپراتوری در این سیستم پر رنگ تر هم میشه. ضمن اینکه قیمت 13.5 میلیون هم برای چنین دستگاهی واقعا زیاد بنظر میرسه!

مهندس حمید عذر خواهی میکنم به این تاپیک وارد شدم ولی اگه دقت کنید یک کلید روشن خاموش قرمز رنگ داخل باکس تعبیه شده! این یعنی ژنراتور یا هر وسیله الکترونیکی که داره داخل جعبه جاساز شده. دقت کنید مشخصه توی عکس

سه شنبه 24 آذر1394 - 11:37am
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم. بله خیلی ممنون از دقت نظر شما.
بهرحال یک سیستم ژنراتور وجود داره. البته در تصویر اصلا چیزی بصورت واضح نیست ولی بنظرم دیگه زیاد فرقی هم نمیکنه. نوعی MFD با آنتنهای خاص و احتمالا اپراتوری خاص!

سه شنبه 24 آذر1394 - 3:40pm

اين روش در تشخيص يک رسانا در برابر يک عايق در اندازه هاى نسبتاٌ بزرگ به کار برده مى شود. به اين معنى اگر رساناى مدفون شده در زمين به صورت پراکنده باشد همانند سولفيد هاى افشان و پرفيرى، استفاده از اين روش در تشخيص اين گونه آنومالى مشکل بوده و تنها به عنوان يک روش مکمل همراه با ساير روش هاى ژئو فيزيکى در اکتشافات مواد معدنى از اين نوع، مورد استفاده قرار مى گيرد.
به عبارت ديگر تشخيص مواد معدنى به صورت توده ايى توسط روش VLF امکان پذير بوده ولى اگر مواد معدنى به صورت پراکنده باشد اين امکان وجود ندارد. :-B
به منظور توليد هر نوع ميدان ثانويه، جسم بايد اندازه و مقاومت مشخصى داشته باشد. به طور معمول جهت انجام عمل القاء طول امتداد جسم بايد بيشتر از 50 متر و عمق جسم بيش از 10 متر باشد. ضخامت جسم بين 0/5 الى 1 متر کافى است. علاوه بر اين ميدان فرستنده VLF بايد بطور عمود از جسم بگذرد، به طور مثال جهت فرستنده در جهت استرايک جسم باشد.

با این اوصاف پیدا کردن آب زیر زمینی نباید کار سختی باشه. :D

سه شنبه 24 آذر1394 - 4:02pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
بله ظاهرا یه ژنراتور توی باکس گذاشته شده و اون دوتا میله برنجی رو میزنه تو زمین و با اون دو تا سیم ژنراتور رو میزنه به سوراخ انتهای میله ها و با آنتنهای داخل باکس ردیابی میکنه و اون دسته اضافی هم احتمالا خوراک دار هست .
حالا این چه نوع ژنراتوری هست که تا صدها متر میتونه یه مایع رو تحریک کنه نمیدونم :D
به نظر بنده اگر ایشون بتونه کاری انجام بده ، موفقیتش اول برمیگرده به نحوه اپراتوری و خوراک آنتن و سیستمش ارزش آنچنانی نداره و با هزینه های کمتری قابل ساخت هست .
و به نظر بنده موفقیت ایشان بیشتر در زمینهای خاکی و پهناور امکان دارد . اگر بیاد طرفای ما ، توی ارتفاعات بلند که بیشتر زمینها بر کوههای سنگی و دره های شیبدار و عمیق وجود دارند ، هیچ شانسی برای موفقیت ندارد و فقط زمین شناسی و متفاوت بودن انسان ، میتونه آب پیدا کنه . بنده حاضرم در پیدا کردن مسیر حفاری برای رسیدن به آب چشمه ها ، در انواع زمینهای سخت ، و ارتفاعات ، با ایشان رقابت کنم .
ضمنا در زمین همواری که آب قحطی باشه ، پیدا کردن آب با ردیاب خوراکی کار سختی نیست و حتی مسیر تجمع یا حرکت آب نیز بدست میاد .

با توجه به اینکه همه ی زمینهای و دشتها و کوههای ایران در طول هزاران سال گذشت تاریخ ، پر از ضایعات فلزی و ترکش و آشغالهای سطحی و زیر سطحی شده اگر سیستم ایشان توانایی کشف فلز را داشت ، هرجا که میخواست آب پیدا کنه ، دهها بار به فلزات بی ارزش برخورد میکرد و کارش مختل میشد .
همه ی این بحثها نیز نهایتا منجر به کشف آب خواهد شد و هیچ چیز مجهولی در سیستم ایشان وجود ندارد که ما برای ردیابی فلز استفاده کنیم .

لا اله الا هو

سه شنبه 24 آذر1394 - 5:21pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 124 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 ... 13  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 39 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure