انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 7 اردیبهشت1403 - 10:17pm

پاسخ به موضوع  [ 124 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 ... 13  بعدی
 باور به ردیاب 
نویسنده پیغام
استاد
استاد

درود بر شما
واقعیت این هست که کار ردیابی علمی هست منتهی چون تقریبا ناشناخته مونده و اثبات اون بین عموم تا حالا به صورت فرضیه بهش پرداخته شده اکثریت این کار را یک کار ذهنی میدونن درست مثل ترس انسان های ابتدایی از رعد و برق و قربانی کردن توسط انسان برای جلب نظر رعد و برق که گزندی به اونها نرسونه
یکی از شرایط ردیابی مناسب بودن مگنت یا اسکالر بدن بعنو.ان فرکانس پایه برای ردیابی هست که این مگنت در بدن افراد گاهی متغیرو گاهی ثابت هست و عامل هایی که هم روی اون اثر میگذاره گرسنگی و تشنگی و خستگی و اعصاب و وهمینطور سرما و گرما بر اون اثر میگذاره. مطمعن باشید به دلیل ضعف مگنت بعضیها هیچوقت با انتن ال شکل نمیتونن ردیابی کنند و نیاز به دستگاههای دارند که این انرزی را تقویت کنه یا اینکه با استفاده از اهن ربا روی انتنها موفق به این کار بشه تمرین برای ردیابی حرف اول را میزنه مخصوصا تعادل نگه داشتن انتنها شاید یه فرد با مگنت بدن متوسط بتونه ردیا بی کنه اما هیچوقت به پای اون نفری که توان مگنتی بالایی داره نمیرسه و به اجبار باید از دستگاه استفاده کنه
اینکه ذهن بتونه چیزی پیدا کنه امکانش خیلی هست منتهی بدست گرفتن کنترل ذهن و استفاده از اون مخصوصا افراد خاصی با توانایی خاصی هست که با علم کوانتوم قابل اثبات هست مثل چشم زدن و خورد کردن یک سنگ چند تنی و شاید از هر چندصد هزاری یه نفر توانایی اون را داشته باشه پس تمرکز دهنی و استفاده از نیروی ذهن وجود داره منتهی برای افراد خاصی
با توجه به نوع فرکانس غالب که در مگنت هر فرد خاص هست توانایی اون فرد نسبت به اهداف متفاوت هست یکی در اب یابی تبحر داره یکی فقط فلزات و یا حتی نوع فلزا ت زا و یکی استخوان ویکی سنگهای معدنی و سلیس را خوب شکار میکنه و بعضی ها شکارچی فلزات جدید هستند و بعضی ها هم بیشتر تمایل به ردیابی فلزات قدیم و دفن شده و عموم افراد هم کل این اهداف را میتونن بگیرند چون فرکانس این اهداف در بدن اونها تقریبا از قدرت مساوی برخوردار هستند
نتیجه.پس ردیابی علم عجیب و غریبی امروزه نیست منتهی چون عمومیت پیدا نکرده نگرش به اون مثل نگرش گذشتگان ما ست به ا ین علم

جمعه 20 آذر1394 - 5:08am
کاربر فعال
کاربر فعال

محل اقامت: وطنم ایران
عرض احترام
بنده با توجه به تجارب چند سالم عرض کنم خدمتتون که به نظر بنده در زمینه کاری حفاران زیرخاکی بدون ردیاب کار شدنی نیست و درصد موفقیت بسیار پایین میاد. ردیاب راهنمای فرد کاوشگر هست، شما میرید به یک منطقه با درایت منطقه رو بررسی میکنید به لحاظ باستانی بودن، وجود آبادانی ، درخت ، چشمه ، استحکامات دفاعی مانند کوهها صخره ها و تپه های استراتژیک و البته قلعه های متروک و غیره، در کل موارد مدنظر را دنبال بعد به دنبال علائم و آثار که مرتبط با دفینه باشد میگردید ( اگر منطقه باستانی باشد و علائم دفینه نباشد اشیاء مکشوفه احتمالی کم ارزش خواهد بود، هرچند مناطق باستانی بدون علائم خیلی کم داریم ) بعد از کشف علائم به حل معما میپردازید حالا با کمک بقیه متجاربان یا به هر نحو، بعد از گمانه زنی احتمالی باید به سراغ سیستم بروید آنهم نه نقطه زن بلکه * ردیاب * بله این چند خط رو گفتم که به این قسمت برسیم یعنی مقوله ردیاب و اهمیت اون! شما در این مرحله که بسیار مهم هست باید مثلا یک محوطه با شعاع ۵۰۰ متر رو که گمانه زدید سرچ کنید تا به نتایج بعدی برسید!
جناب جاوید و سنه دژ عزیز تا حدودی درست میفرمایند، به نظر بنده و طبق تجربیاتم با ردیاب فرکانسی که بنظرم نوع ردیاب ایده آلی برای کار میباشد,عرض میکنم که برای ردیابی با ژنراتور و آنتن ال رود موارد زیر الزام میباشد و هرکس که یک مورد را مدنظر قرار ندهد میبایست کلا مقوله ردیابی با این نوع سیستم(فرکانسی) را کنار بگذارد :
1_ داشتن گروه خونی متناسب با کاوش( فلز _ حفره _ مگنت و غیره) بنظر بنده گروه خونی + شامل اول A و بعد AB این دسته برای کشف فلز مناسب هستند. گروه خونی منفی بیشتر برای حفره بطور نسبی البته، خوبند. بقیه موارد را اطلاع ندارم و باید تجربی کسب بشه توسط خود اشخاص.
2_ قدرت جسمانی بالا و داشتن انرژی و البته مهمتر اشتیاق برای ردیابی، کسیکه ردیابی میکنه بایستی به لحاظ جسمانی قوی و حداقل شبه ورزشکاری باشد، ( پیشنهاد میکنم ورزش کنید) و اشتیاق و انرژی درونی بالا و رغبت و میل به انجام ردیابی .
3_ گزینه سوم که بنظرم بایستی در اول قرار بگیره همون سازگاری بدن با ردیاب هست! نمیدونم چه جمله ای برای توصیف اون بکار ببرم که منظورم واضح باشد، شاید همون تطابق انرژی شخص با انرژی ردیاب باشد! این مورد هم با تمرین با ردیاب متوجه شخص خواهد شد! دیگه توضیح بیشتر بدم ممکنه بد متوجه بشید.

سلامتی پرندگانی که از خشکسالی مردند، ولی از گندمزار نامردان نخوردند..

جمعه 20 آذر1394 - 1:45pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: کردستان
از هم دوستان ممنون @};-
سید جان ممنون @};- برداشت من از صحبت ای شما این بود که تا به امروز نا کار آمدی ردیاب ها رو به نحوه اپراتوری ربط می دادن
تکنیکی که شما معر فی کردین 90 درصد دستگاه و 10 در صد اپراتور .
از بقیه حرف بچه نیز این برداشت رو کردم 10 درصد از اپراتور ها توانای کار کردن با این ردیابها رو دارند یعنی 90 درصد اپراتور و 10 درصد دستگاه
از دیشب تونت در باره الکترو مغناطیس خیلی گشتم ولی چیز خاصی دستگیرم نشد چون تخصص ش رو ندارم. نمی خواهم دستگاهی رو معر فی کنید سوالم اینه برای فلز قدیم نیز به اندازه که برای آب ثابت شده. کارایی داره
بازم ممنون از راهنماییتون @};-

جمعه 20 آذر1394 - 1:45pm
YIM
کاربر فعال
کاربر فعال

4_ این گزینه هم مهارتی هست و اون تبحر و قلق گرفتن در آنتن زنی هست، آنتن زبان سیستم میباشد و چنانچه همه موارد را رعایت کنید ولی از آنتن و اهمیت آن غفلت کنید ول معطل خواهید بود، بنظرم زبان آنتن بیشتر کلی هست و برای هر شخص تفاوت چندانی ندارد فقط به حرکات اون برای فلز چه جدید چه قدیم چه در روی زمین و یا در خاک چه برای حفره و بقیه موارد توجه کرده و در جانتان کنید! آنتن را نه سفت و خشک و نه بسیار شل نگیرید طوری باشد که احساسی همچون گرفتن لیوان آب در دست دارید. در موقع آنتن زنی سعی بر تنظیم دسته ها داشته باشید یعنی به آنتن نگاه نکنید و قسمت بالایی دسته را نگاه کنید( اینطوری تاثیر ذهن هم به حداقل میرسد)
5_ مورد پنجم مربوط به سیستم دقیق و کارامد هست که مودهای مرتبط با کار در اون پیاده شده باشد. از کارکرد صحیح سیستم اطمینان حاصل کنید.
6_بهترین زمان ردیابی عصر و در تابستان مابین 6 تا 10 شب و در زمستان 4 تا 8 شب میباشد. بقیه ساعات خطا و عوامل آن از شما نیرومندتر میباشند.
در آخر عرض کنم که ردیاب کار میدهد و بنده به اون ایمان دارم و پیشنهاد میکنم شما هم اگر شرایط بالا را دارا میباشید ردیابی کنید و مهمترین نکته در کار یعنی * امیدتان * را از دست ندهید. پایدار و پیروز باشید @};-

جمعه 20 آذر1394 - 1:48pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سید جواد نوشته است:
چی بگم والا.....!
پست قبل شما رو میشد یه جورایی خلاصه هضمش کرد اما حرف شما دیگه از اونا بود!
مومن من دارم میگم خانه از پاى بند ویران است شما دنبال نقش روی ایوان هستی؟
شما کلا روش اپراتوریتون غلطه! اصلا اون چیزایی که یاد گرفتی بالای 80% غلطه! اونوقت شما دنبال روش اپراتوری میگردی!؟
باور چیه؟ ذهنیت چیه؟ ردیابی با تفکر انجام میشه چیه؟ خیلی عذر میخوام ولی این حرفا همه ش چرته! یک مشت خزعولات تحویلتون دادن مسلمون خبر نداری! اگرم موفقیتی حاصل میشه یک به صده! صد بار میزنن به پوچ یک بار اگر همه چیز دست به دست همه بده منتج میشه! ولی باز 99 بار دیگه پوچه!
ردیابی یک روش اثبات شده و کاملا علمیه حالا کسی اطلاع نداره دلیل نمیشه ردش کنه!
فقط یک بخش کوچیک شاید 10% مربوط به تخلیه افکار هست که اونم با یک مقدار تمرین براحتی بدست میاد، بنده هم نمیخوام اینجا کلاس آموزشی بزارم و یا چیزی رو به کسی اثبات کنم الان هم بحسب نوع دوستی و خیرخواهی یک روش دقیق رو به شما معرفی کردم همین!
توضیحات رو هم بپیوست قرار میدم

سید جان ایا نحوه گرفتن انتنهای ما ایراد داره یا ایراد از جنس انتنهاست؟
سوال دوم اینکه مثلا برای ردیابی یا پیدا کردن ابهای زیر زمینی شما از وسیله خاصی استفاده میکنید یا فقط از دو تا انتن خالی؟
ممنون میشم جواب بدید
اگه شما اعتقاد دارید خانه از پی بند وایرانه حداقل بند یا خشت اول رو برای ما کامل توضیح بدید تا از سردرگمی دربیایم.
یدونم خیلی از دوستان توی همین انجمن به موفقیت هایی رسیدن ولی نمیدون چرا دلیل موفقیت خودشون رو نمیگن؟

جمعه 20 آذر1394 - 3:32pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اول از همه از سید عزیز ودوست داشتنی ممنونم که سعی دارن ماهیگیری رو به دوستان اموزش بدن.دوستان توجه کنید که تمام این بحثهایی که تا الان شده در صدها ذهنیتها ومگنت ها شل گرفتن وسفت گرفتن فقط مربوط به انتن ال رود میشه حتی بحث امواج الکترومغناطیس رو اگه بخوایم با ال رود پیش ببریم نتیجه چیزی نیست که مد نظرتون هست چون من تجربشو داشتم و تاثیر زیادی میتونه تو حذف مگنت داشته باشه البته این روش با انتن ال رود انجام شد اما اگه این موج رو بر اساس مدارات دیگه گیرنده الکترونیکی یا فرستنده این موج همراه کنیم شاید نتیجه فرای اینها باشه یا برعکس صرفا هم نمیشه به خاطر مشخصات یک موج اون رو برتر وکاربردی دونست اساس یک ردیاب خوب الکترونیکی میتونه گیرندگی درست وحساب شده به تنهایی یا با فرستنده همراه اون باشه.و در نهایت بهتر ه قبل از ساخت یک مدار با خصوصیات چیزی که دنبالش هستیم بیشتر اشنا بشیم اونوقت میشه امید داشت که ردیاب ساخته شده ما نیازمون رو برطرف کنه :)

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

جمعه 20 آذر1394 - 4:06pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: زمین
سلام دوستان گرامی
ببینید این بحث گروه خونی و مسائل از این قبیل رو کلا بندازید دور، خواهشا کسی دیگه در این ارتباط صحبت نکنه، من دارم مستدل و مستند با شما صحبت میکنم دیگه این حرفا اصلا و ابدا اینجا معنی نداره! یعنی چی باز این حرفای تکراری و اشتباه رو باز بعضیا تکرار میکنند، شما ایراد کارتون جای دیگه ست دنبال چی میگردید!
ایراد شما در عدم نتیجه گیری در ردیابی دو چیزه:
1- سیستم ناکارآمد
2- روش اپراتوری غلط
هر چیزی که یاد گرفتید و شنیدید و میدونید بدون پشتوانه ست، دیگه تعارف که نداریم واقعیت رو باید پذیرفت
در روش الکترومغناطیس هوای سرد باشه یا گرم، شب باشه یا روز، زمین خیس باشه یا خشک، بافت خاک سنگ باشه یا جنگلی، وسط شهر و میون کلی نویز باشه یا بر بره بیابون، پیر باشی یا جوون، سیر باشی یا گرسنه، مرد باشی یا زن و....... هیچ فرقی نداره، اصلا مهم نیست!
یک شرایط عمومی مطرحه که اونم اینه که شخص اپراتور در یک حالت عادی باشه همین!
تونل و قنات و ورودی قدیمی هم میشه باهاش پیدا کرد، فلز خاص هم میشه باهاش پیدا کرد!
توضیحات تکمیلی رو در فایل word قرار دادم، تاییدیه و گواهی ثبت رو هم که بصورت عمومی منتشر کردم!
برای طراحی و ساخت دستگاه هم من خدمت بعضی از دوستان بصورت خصوصی و یادمه یکجا بصورت عمومی یکسری مطالب رو گفتم که توجهی نشد.
برای همه ی آقایون آرزوی موفقیت دارم.

امام حسن مجتبی (ع): لو سکت الجاهل لما وقع الخلاف
اگر جاهل سکوت کند اختلافی پیش نمی آید

جمعه 20 آذر1394 - 5:12pm
کاربر فعال
کاربر فعال

جناب سید جواد بنظر شما بنده که با صرف وقت، هزینه ، خطر کردن و حفاری و عمری که روی این اپراتوری گذاشتم و این نکات رو عنوان کردم همگی حاصل توهمات و گزافه گویی بوده دیگه؟؟!! پس این همه توضیحات برای چه بوده بنظرتان؟؟ شما فقط این موردی رو که عنوان میکنید و اینچنین محکم با سند و دم از درستیه کار میزنید آیا جایی دیده اید که تنها فلزی کوچک توسط این نوع ردیاب و ردیابی شکار شود؟ امیدوارم راه و روش نوینی در این عرصه باز شده باشد ولی بنده چشمم آب نخواهد خورد و بیشتر با واقعیت کنار میام تا با این جریانات. چیزی که برای من قابل لمس بوده و تست کردم برای هر کدام بازگو کردم حالا شما با این بیانات مشکل دارید رد کنید ولی دیگر نه این طور! بقیه را هم دلسرد نکنید. مهندس حمید عزیز بابت این دست از مسائل هست که رغبتی به راهنمایی دوستان نیست خدمتت که عرض کرده بودم.

جمعه 20 آذر1394 - 5:59pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: زمین
دوست گرامی منظور من در روشی که معرفی کردم بود شما ممکنه با هر نوع ردیابی کار کنید که ذهن و گروه خونی و نویز و امثال ذلک توش دخیل باشه بنده حرفی ندارم در این زمینه! انشاءالله موفق باشید
اما در مورد این روش این حرفها صدق نمیکنه، اما در مورد سوالتون جواب مثبته و توضیح اضافی ندارم
تونل های قدیمی و ورودی رو هم براحتی میشه باهاش پیدا کرد، گواهی صحت کلامم کتاب "آبار علی" هست که در مورد مطالعات قنات های قدیمی حفر شده توسط حضرت امیر در عربستان هست.
مهندس حمید پیش بنده خیلی گرامی و عزیز هستند و من در انجمن برای ایشون جناب رستم و در زمینه باستانشناسی استاد پارسی و باستانشناس احترام ویژه ای قائلم و تمام پست های اینان رو دنبال میکنم
هدف بنده فقط ارائه ی یک روش درست و اصولی هست که واقعا تو عمل جواب داده باشه، من اینا رو میگم که کسی عمرش رو در بیابون تلف نکنه وگرنه تجربه شما برای خودتون ارزشمند و قابل احترامه، اگر اسائه ی ادب شد عذرخواهی میکنم.

امام حسن مجتبی (ع): لو سکت الجاهل لما وقع الخلاف
اگر جاهل سکوت کند اختلافی پیش نمی آید

جمعه 20 آذر1394 - 6:37pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: کردستان
نقل قول (از یه وبلاگ):
مشخصات دستگاه ردیاب آب زیرزمینی به شیوه نوین الکترومغناطیس( جذب امواج):
× شرایط کمی و کیفی آب زیرزمینی و همچنین نوع آبخوان مورد مطالعه ، نوع دستگاه را مشخص می نماید که عموما ساختار کلی دستگاه ردیاب آب زیرزمینی به شرح زیر است:

• چهارسری آنتن ترکیبی برای دو سری دستگاه به اندازه 25-32 سانتی متر.

• دو سری آنتن برای مخزن های فرعی مرتبط.

• آرمیچر های چهار سری ورودی و خروجی مغناطیسی و رابطهای الکتریکی مرتبط .

• مخزن خارجی شیمیایی و یا ترکیب کانی های خاص فلزی و غیر فلزی .

• رابط های الکتریکی.

• کپسول های مخصوص ذخیره و تخیله بارهای الکتریکی (امواج).

• عامل های ردیاب آب زیرزمینی ( کمی و کیفی و آلاینده) .

• منبع انرژی ورودی .

• رابط تخیله بارهای الکتریکی.

• صفحه مدور مغناطیسی باردار.

• منبع انرژی.

• آب مغناطیسی الکترو نگاتیوشده و یا اشباع شده و سایر.

• میله های برنجی رابط زمینی.

• همچنین میتوان بجای عامل ردیاب آب زیرزمینی،فرکانس مخصوص آن را به دستگاه القاء نمود.

سید جان این دو بند رو میشه توضیح بدین
منظور بند آخر همون فرکانس خودمونه تو ردیاب
ممنون میشم پاسخ بدین

آخرین بار توسط mohammadiraj در جمعه 20 آذر1394 - 7:43pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

جمعه 20 آذر1394 - 7:40pm
YIM
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 124 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 ... 13  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 43 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure