انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : چهارشنبه 4 اردیبهشت1403 - 12:32am

پاسخ به موضوع  [ 124 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13  بعدی
 باور به ردیاب 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

reza123456 نوشته است:
حمید عزیز درست نیست چیزی که رنگ و بوی مذهبی گرفت ، خلاف علم باشه ! شاید برخلاف انتظار ردیاب ایشون بهترین و کاملترین در نوع خوش باشه والا همینطوری که گواهی ثبت اختراع نمیدن ، حتما تست خودش را داده که چند هزار نقطه یابی داشته !
موفق باشید .

دوست عزیز مطلب من رو با دقت میخوندین متوجه میشدین که در خصوص دادن رنگ مذهبی به قضیه بنده اظهار نظر مشخصی نکردم! ولی قبول کنین متاسفانه یکی از راههای متداول در کشور عزیز ما برای اثبات مطلبی به عامه مردم ؛ دادن رنگ و بوی مذهبی به قضیه هست! اینکه در این مورد خاص این مساله صدق میکنه یا نه بنده نمیدونم ولی بر اساس تجربه زندگی در این کشور نظایرش رو کم ندیدیم!
اینکه ردیاب ایشون بهترین و کاملترین در نوع خودش باشه یا نه مساله ای نیست که ما با دیده مثبت بهش نگاه کنیم! چون باز هم بر اساس تجربه در این جور زمینه ها چیزی که بسیاره ادعا و بزرگنماییه و با واقعیت فاصله زیادی داره. اینکه ما هر چیزی میشنویم و یا دست کسی دستگاهی میبینیم تصور میکنیم این دیگه بقول معروف آخرشه ؛ صرفا حاصل ذهن مثبت اندیش و خیال پرداز ماست که معمولا هم با واقعیت فاصله زیادی داره. واقع بینی چیزی هست که با مثبت اندیشی یا بد بینی بیمورد خیلی تفاوت داره و عقل واقع بین به ما میگه تا چیزی اثبات نشده نباید قبولش کرد. در همه مجامع علمی دنیا هم همین نگرش حاکم هست. ولی متاسفانه در یک کشور جهان سومی به جای تکیه به مدارک و شهود بیشتر روی حرفها و ادعاها و شایعات تمرکز میشه!
از نظر ثبت اختراع هم قبلا نظر خودم رو دادم. این دلیل بر این نیست که واقعا اختراعی در سطح جهانی صورت داده باشن! سیستم رایج ردیاب آنتنی یا شاید داوزینگ رو گرفتن و دستی بر سر و گوشش کشیدن و برای ثبت اختراع بردن و این کار انجام شده. در عین حال اینکه شخص اقای عمادی تخصص زمین شناسی دارن بنظر من در کل این پروژه و حتی تحلیل بهتر حرکت آنتنها خیلی کمکشون کرده. چیزی که بعنوان مثال بنده از عهدش بر نمیام چون تخصص من زمین شناسی نیست. در عوض ما هم از دنیای الکترونیک و امواج حاصل از یک مدار الکترونیکی چیزهایی میدونیم که با ردیابی ترکیب میکنیم و جواب میگیریم ولی ایشون نمیتونن چنین کاری انجام بدن. لذا هر کسی از تخصص خودش کمک میگیره و ردیابی رو پیش میبره در حالیکه حرکت بدون اثبات واقعا علمی آنتنها و اصولا خود آنتنهای چرخشی در هر حال سر جای خودشون هستن!!! لذا اگر اون همه فرمول مرتبط با زمین شناسی که ایشون ارائه دادن الزاما به ردیابی آنتنی مربوط بود دیگه نیاز به همون آنتنهای رایج وجود نداشت و سنس بصورت کاملا دقیق و توسط یک گیرنده الکترونیکی یا سنسوری انجام میشد. این چیزی هست که میشه بهش گفت علمی. نه همون سیستم رایج آنتن زنی که حتی اگر در فیلم هم دقت کنین مشخصه ایشون از خیلی از بچه های انجمن ما هم آنتن زنی رو ضعیف تر انجام میدن. کسانی که به آنتن زنی وارد هستن کافیه دقیقه 6 فیلم رو با دقت نگاه کنن!
در هر صورت شائبه بزرگتری که من مطرح کردم و از جناب سید جواد هم توضیح خواستم این بود که اون قسمتی که ادعای ردیابی آب از راه دور و به کمک جی پی اس و موبایل در فیلم مطرح شده دقیقا بر پایه چه علمی استوار هست؟ جالبه جناب سید جواد هم پس از اون پست بنده حداقل یک بار در تاپیک حضور داشتن ولی نسبت به این پرسش منطقی و فنی هیچ پاسخی ندادن!!!

دوشنبه 7 دی1394 - 7:40pm
کاربر فعال
کاربر فعال

معراج نوشته است:
اون فقط یک میله ساده بود که سرش رو چیزی نصب کرده بود به عنوان نماد و نشان ازش استفاده میکرد که حدود خط انرژی رو مشخص میکنه ...
من به جای اون میله سنگ یا آجر میزارم :D

قبل از اینکه طرف دسته ها رو در بیاره اون میله رو فرو کرد تو زمین
و با سرکپشول مانند بعد دسته های آنتن رو برداشت دنبال خطوط
انرژی گشت مگه طرف علم غیب داره که بدونه خطوط انرژی کجاست :D

تو این انجمن همه برای خودشون روش محرمانه در ردیابی دارن که
نتیجه داده و حاظر نیستن ذره ای از اون رو به کسی بگن
اگر هم بگن نه سرش معلومه نه تهش :-\

نه مرگ آنقدر ترسناک است و نه زندگی آنقدر شیرین که آدمی پای بر شرافت خود گذارد.حضرت علی (ع)

دوشنبه 7 دی1394 - 7:55pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: کردستان
خدایش نتونستم احسا سم رو نگم :
خدا وکیل حق بچه های سایت, زحمت ها و تست های که اساتید این کار(ردیاب) تو این سایت بدون چشم داشت برای استفاده بچه گذاشتن, به دلیل نبود یه مدیریت یه آقای که فقط از زمین شناسی و گفتن الفاظ زمین شناسی تخصص داره برداشت کردن

حالا بفرما اینم نتیجه اش حالم بد جور گرفته شده
پس اختراع کردن که این طور ؟!

دوشنبه 7 دی1394 - 10:33pm
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ali200 نوشته است:
معراج نوشته است:
اون فقط یک میله ساده بود که سرش رو چیزی نصب کرده بود به عنوان نماد و نشان ازش استفاده میکرد که حدود خط انرژی رو مشخص میکنه ...
من به جای اون میله سنگ یا آجر میزارم :D

قبل از اینکه طرف دسته ها رو در بیاره اون میله رو فرو کرد تو زمین
و با سرکپشول مانند بعد دسته های آنتن رو برداشت دنبال خطوط
انرژی گشت مگه طرف علم غیب داره که بدونه خطوط انرژی کجاست :D

تو این انجمن همه برای خودشون روش محرمانه در ردیابی دارن که
نتیجه داده و حاظر نیستن ذره ای از اون رو به کسی بگن
اگر هم بگن نه سرش معلومه نه تهش :-\

دوست عزیز خوبه که شما داری میگی فیلم ... شما چه میدونی شاید قبلش مشغول ردیابی بوده و بعد میله رو تو زمین کرده و دوباره مشغول شده ... شاید فیلم برداری کردن و در داخل استدیو تدیونگر صحنه ها رو جا بجا کرده ...
پس دوست عزیز اینطوری با قاطعیت حرف نزن ...

...جواب ابلهان خاموشیست....

سه شنبه 8 دی1394 - 10:27am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

یه مستند خارجی دیدم یه مرد مسن سال با دوتا شاخه خشک ک ب صورت ال بودن محل حفاری واس آب را ب طور دقیق نشون میداد و همونجا را حفاری کردن به آب رسیدن.یه دوستی هم دارم با میله برنجی تشخیص میده.ب نظرم کشف اجسام فلزی زیر خاک بسیار سخت تره تا کشف آب

سه شنبه 8 دی1394 - 10:42am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: زمین
سلام دوستان
وقت خودتونو با این سیستم نگیرید این مرده خالی بنده
گواهی اختراع و بیست سی تا تاییدیه علمی و چند هزار مطالعه آبی برای بخش خصوصی و دولتی و اینا همه ش زدو بنده...
یک جفت آنتن مسخره گرفته توش آب شیرین ریخته دستش فکر کردم ملت خرن...! خیلی خوشکل تر از اینو بچه ها ساختند نتیجه هم گرفتند هیچ چیز جدیدی وجود نداره همون داوزینگ قدیمیه اون پروفسور ریدر هم یک کلاش کلاهبرداره لنگه ی همین آقا که به آلمان دعوتش کرده واسه همکاری، این مستند رو هم بچه محلاش تو صداسیما ساختند
بنده هم عذرخواهی میکنم اشتباه کردم این مسئله رو مطرح کردم و یک تشکر هم میکنم از دوستانی که روشنگری کردند
موفق باشید

امام حسن مجتبی (ع): لو سکت الجاهل لما وقع الخلاف
اگر جاهل سکوت کند اختلافی پیش نمی آید

سه شنبه 8 دی1394 - 1:07pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سید جواد نوشته است:
سلام دوستان
وقت خودتونو با این سیستم نگیرید این مرده خالی بنده
گواهی اختراع و بیست سی تا تاییدیه علمی و چند هزار مطالعه آبی برای بخش خصوصی و دولتی و اینا همه ش زدو بنده...
یک جفت آنتن مسخره گرفته توش آب شیرین ریخته دستش فکر کردم ملت خرن...! خیلی خوشکل تر از اینو بچه ها ساختند نتیجه هم گرفتند هیچ چیز جدیدی وجود نداره همون داوزینگ قدیمیه اون پروفسور ریدر هم یک کلاش کلاهبرداره لنگه ی همین آقا که به آلمان دعوتش کرده واسه همکاری، این مستند رو هم بچه محلاش تو صداسیما ساختند
بنده هم عذرخواهی میکنم اشتباه کردم این مسئله رو مطرح کردم و یک تشکر هم میکنم از دوستانی که روشنگری کردند
موفق باشید

خوب سید جان لطفا شما که به اصول کار واردید کمک کنید چرا کمکهاتون دستو پا شکسته به دست ما میرسه چرا؟

همه آرزوم دیدن دوباره مادرمه.. .....
ای کاش خدا قدیمها رو برگردونه ....

سه شنبه 8 دی1394 - 1:11pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

بله سید جان شما صحیح می فرمایید .
داخل دسته ها آب شیرین وجود دارد .
و این آقای دکتر هم با تمرین و آزمایش خطا و تست روی چاه های فعال و موجود میتونه منابع آب را از نظر ذخیره عمق و ... تشخیص بده.

علم گنج بزرگیست که با خرج کردن تمام نمی شود.

سه شنبه 8 دی1394 - 2:32pm

سید عزیز ، هیچ کاری بدون تلاش بدست نمیاد . حالا چه با فانکشن و چه بدون فانکشن . مهم اینه که به تئوری کار مسلط باشی و بدونی داری چیکار میکنی ! شاید آنتن مسخره بنظر بیاد ولی ظاهرا بسیار کاراست . در تلنگر چه خوب اشاره کردین :
خواب دیدم قیامت شده است، هرقومی را داخل چاله‏ای عظیم انداخته و بر سر هر چاله نگهبانانی گرز به دست گمارده بودند الا چاله‏ ی ایرانیان!
خود را به عبید زاکانی رساندم و پرسیدم: «عبید این چه حکایت است که بر ما اعتماد کرده نگهبان نگمارده‏اند؟»
گفت: می‌دانند که به خود چنان مشغول شویم که ندانیم در چاهیم یا چاله!
خواستم بپرسم: «اگر باشد در میان ما کسی که بداند و عزم بالا رفتن کند چه!؟...» نپرسیده گفت: گر کسی از ما، فیلش یاد هندوستان کند خود بهتر از هر نگهبانی پایش کشیم و به تهِ چاله باز گردانیم!
عبید زاکانی

نپرسیده و تحقیق نکرده چه خوب پایش کشیم و به تهِ چاله باز گردانیم!
موفق و سلامت باشید

سه شنبه 8 دی1394 - 2:55pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سید جواد از شما ممنونم که این روش رو معرفی کردین
متاسفانه همیشه همینطوره نشد یکبار دوستانه یک مساله ای حل و فصل بشه
به خاطر همین هست که همیشه در جا میزنیم.

نه مرگ آنقدر ترسناک است و نه زندگی آنقدر شیرین که آدمی پای بر شرافت خود گذارد.حضرت علی (ع)

سه شنبه 8 دی1394 - 4:40pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 124 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 37 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure