انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : چهارشنبه 12 اردیبهشت1403 - 6:40am

پاسخ به موضوع  [ 76 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 ... 8  بعدی
 آیا برای شما هم اتفاق افتاده؟ 
نویسنده پیغام
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

بهرام نوشته است:
هوشی جان نمیخوام وارد مسائل پزشکی بشم اما اگه دقت کنی علائم حیاتی رو که نبض باشه از دست چپ میگیرن این نشون میده شریانهای خون توی دست چپ وراست متفاوت هست شاید به خودی خودش کم اهمیت باشه اما برای ال رود مفهوم زیادی میتونه داشته باشه توی این علم تنها چیزی که روی انتن اثر نمیزاره یون طلا هست :D البته من که گذاشتم کنار چون نه خوب هدف رو ردیابی میکنه نه زمان رو برای فهمیدن یک محدوده کمتر میکنه واخرش هم سر در گم باید برگردی ویک نقطه زن ببری اونجا البته نمیخوام کسی رو ناامید کنم به هر حال جوینده یابندست اما من دنبال چیزی بودم که بر خلاف حرفهای خودم باشه :D
گشتم نبود نگرد نیست هم نداریم اتفاقا گشتم بود بگرد پیدا میکنیه :D

سلام
بهرام جان منم خیلی وقته L شکل ها رو گذاشتم کنار
کلا عواملی که روی انتنها تاثیر میگزارند بسیار زیاد هستند :D ولی اخرش یه راهی پیدا میشه

مابین انسانها چیزی نیست جز دیوارهایی که خودشان ساخته اند.

دوشنبه 25 آبان1394 - 12:05pm
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

سنه دژ نوشته است:
خسته نباشید هوشی جان :ymapplause: @};-
دیدید آقا بهرام ، آقای هوشی همون تستی رو که فکر میکردم انجام دادن . البته بنده تستهای از این پیچیده تر هم انجام دادم و به نظر خودم بهتر تونستم آنتنها را درک کنم .
با عوض کردن جای دست ها ، اکثر آنتنها رفتارشون تا 50 درصد عوض میشه که علتهای مختلفی داره .
علت اول اینکه : دوتا دسته و آنتن باید دقیقا همشکل و هم وزن و هم حجم باشند . چون دوستان یا با دست یا با تراشکاری ساخت دسته ها را انجام میدهند ، همیشه یکی از دسته ها یا از اون یکی سنگینتره یا حجمش فرق میکنه . در مورد حجم یه توضیحی بدم که : مثلا سوراخ یکی از آنتنها عمیقتره یا سوراخ فیش مثل اون یکی نیست .
اول اینو بگم که بنده به دسته های توخالی و الکی که دوستان میسازن هیچ اعتمادی ندارم .
دسته ی درست باید از مس یا برنج توپر باشه و برای دقت در ساخت باید هنگام سوراخ کردن دسته ها تیغ را دقیق خط بزنید و با دستگاه تراشکاری دقیقا برای هرکدام تا لبه خط جلو برید که عمق هردو یکی باشه و همچنین عمق فیشها ( اگر ردیاب فیش بخوره )
همچنین اغلب تراشکارها برای ظریف کاری یه تراش از روی میلگرد برمیدارن و به خیال خودشون براقش میکنن . همین باعث میشه قطر دو میلگر با هم فرق بکنه . اگر این کار انجام میشه باید اول کل میله را تاب بگیرند بعد دسته ها را قطع کنن .
همچنین طول آنتنها باید قبل از خم کردن دقیقا یکی باشه . دقت آنتنها از دسته ها مهمتره :-o
بعد دوستان با دست و گیره و غیره خم میزنن که هرکدام خمش یه جوری درمیاد . باید بعد از خم کردن بزاری روی هم و دقیقا مو نزنه
نوع و شماره آنتن هم بمونه که هیچکی توجه نمیکنه و بنده خاموش میشم :D

و نکات ریز دیگر ...
اما برای رفع این موضوع :
هر کسی که از آنتنهای جفت استفاده میکنه میتونه روی هدف طلا یا هدفهای مختلف تست کنه و جای دستاشو عوض کنه . بعد میبینه که یکی ازآنتنها همیشه بهتر از اون یکی عمل میکنه . اون آنتن را علامت بزنه و همیشه یادش باشه .
بعد در کاوش اصلی سعی کنید از یک آنتن استفاده کنید و دور منطقه بچرخید . اگر هدفی دوردست باشه ، تک آنتن نشون میده . حالا با جفت آنتن به هدف نزدیک شوید و میزان خطای آنتن ضعیفتر را از نتیجه کم کنید تا نتیجه درست رو بدست بیارید .
اعلام نکته مهم :
هر کسی که از جفت آنتن استفاده میکند و یکیش قویتر عمل میکند براحتی 50 درصد هدفاش رو از دست میده و نقطه اصلی رو اشتباه قیچی میکنه و نتیجه اینکه حفاری اشتباه @-)
برای اولین بار ، نتیجه ی رفتار ترکیبی آنتن قویتر و ضعیفتر را براتون میزارم :
پیوست:
سنه دژ.png

سلام
ممنون سنه دژ جان , مطالب شما حاوی نکات مهمی هست که امیدوارم دوستان بهشون دقت کنند @};-

آخرین بار توسط hoshi در دوشنبه 25 آبان1394 - 12:30pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

دوشنبه 25 آبان1394 - 12:11pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بهرام نوشته است:
هوشی جان نمیخوام وارد مسائل پزشکی بشم اما اگه دقت کنی علائم حیاتی رو که نبض باشه از دست چپ میگیرن این نشون میده شریانهای خون توی دست چپ وراست متفاوت هست شاید به خودی خودش کم اهمیت باشه اما برای ال رود مفهوم زیادی میتونه داشته باشه توی این علم تنها چیزی که روی انتن اثر نمیزاره یون طلا هست :D البته من که گذاشتم کنار چون نه خوب هدف رو ردیابی میکنه نه زمان رو برای فهمیدن یک محدوده کمتر میکنه واخرش هم سر در گم باید برگردی ویک نقطه زن ببری اونجا البته نمیخوام کسی رو ناامید کنم به هر حال جوینده یابندست اما من دنبال چیزی بودم که بر خلاف حرفهای خودم باشه :D

بهرام جان دقیقا درست گفتین هرچند من هم همه این مراحل رو رفتم و حرف شما و هوشی و سنه دژ رو کاملا تایید میکنم البته برای اینکه گفته شما بهرام عزیز رو تایید کنم فقط یک مثال اصولی و اساسی رو مطرح میکنم که همه هم میتونن امتحان کنن
توی منطقه ای که من زندگی میکنم آنتن دهی 3G ایرانسل کم و بیش وجود داره یعنی خیلی خیلی ضعیفه اما جالبتر از اون اینه که زمانیکه من جستجوی شبکه دستی رو میزنم برای پیدا کردن شبکه تری جی وقتی گوشی در دست راستم باشه شبکه تری جی پیدا نمیشه اما زمانیکه این کار رو با دست چپ انجام میدم بلافاصله این شبکه رو پیدا میکته تا از نت تری جی در گوشی استفاده کنم بنابراین میزان گیرندگی دست چپ بهتر از دست راسته حالا نمیدونم تونستم منظورمو برسونم یا نه و این حالت برای آنتن زدن هم داره صدق میکنه و من برای این کار که دایی یادم دادن اول تک به تک به مدت ده ثانیه هر آنتن رو در دست چپ نگه میدارم بعد آنتن ها رو به دو دست میگیرم که خیلی کمک میکنه به درست کار کردن آنتن ها چرا که احساس میکنم با این کار نوعی انرژی در انتتها جمع میشه که حالت تعادل رو بهشون میده

همه آرزوم دیدن دوباره مادرمه.. .....
ای کاش خدا قدیمها رو برگردونه ....

دوشنبه 25 آبان1394 - 12:20pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

در ضمن از این دو دوست عزیز آقا بهرام و آقا هوشی تقاضا دارم عکسی از آنتن های خودشون رو به صورت تمام و کمال اینجا بزارن که همه از وجودشون بهره ببرن فقط خواهش میکنم بهونه نگیرید دمتون گرم و نفستون پایدار

دوشنبه 25 آبان1394 - 12:27pm
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

حافظ جان من تصویر L شکلها رو میتونم بزارم ولی انتنهای دیگه رو فعلا نمیتونم چون موجود نیست ولی طرحش رو دارم
با یکی از دوستان داریم روی یک پروژه کار میکنیم اگه جواب داد مطمئنا عمومیش میکنیم

دوشنبه 25 آبان1394 - 12:34pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

[quote="سنه دژ"]خسته نباشید هوشی جان :ymapplause: @};-
دیدید آقا بهرام ، آقای هوشی همون تستی رو که فکر میکردم انجام دادن . البته بنده تستهای از این پیچیده تر هم انجام دادم و به نظر خودم بهتر تونستم آنتنها را درک کنم .
با عوض کردن جای دست ها ، اکثر آنتنها رفتارشون تا 50 درصد عوض میشه که علتهای مختلفی داره .
علت اول اینکه : دوتا دسته و آنتن باید دقیقا همشکل و هم وزن و هم حجم باشند . چون دوستان یا با دست یا با تراشکاری ساخت دسته ها را انجام میدهند ، همیشه یکی از دسته ها یا از اون یکی سنگینتره یا حجمش فرق میکنه . در مورد حجم یه توضیحی بدم که : مثلا سوراخ یکی از آنتنها عمیقتره یا سوراخ فیش مثل اون یکی نیست .
اول اینو بگم که بنده به دسته های توخالی و الکی که دوستان میسازن هیچ اعتمادی ندارم .
دسته ی درست باید از مس یا برنج توپر باشه و برای دقت در ساخت باید هنگام سوراخ کردن دسته ها تیغ را دقیق خط بزنید و با دستگاه تراشکاری دقیقا برای هرکدام تا لبه خط جلو برید که عمق هردو یکی باشه و همچنین عمق فیشها ( اگر ردیاب فیش بخوره )
همچنین اغلب تراشکارها برای ظریف کاری یه تراش از روی میلگرد برمیدارن و به خیال خودشون براقش میکنن . همین باعث میشه قطر دو میلگر با هم فرق بکنه . اگر این کار انجام میشه باید اول کل میله را تاب بگیرند بعد دسته ها را قطع کنن .
همچنین طول آنتنها باید قبل از خم کردن دقیقا یکی باشه . دقت آنتنها از دسته ها مهمتره :-o
بعد دوستان با دست و گیره و غیره خم میزنن که هرکدام خمش یه جوری درمیاد . باید بعد از خم کردن بزاری روی هم و دقیقا مو نزنه
نوع و شماره آنتن هم بمونه که هیچکی توجه نمیکنه و بنده خاموش میشم :D
و نکات ریز دیگر ...
اما برای رفع این موضوع :
هر کسی که از آنتنهای جفت استفاده میکنه میتونه روی هدف طلا یا هدفهای مختلف تست کنه و جای دستاشو عوض کنه . بعد میبینه که یکی ازآنتنها همیشه بهتر از اون یکی عمل میکنه . اون آنتن را علامت بزنه و همیشه یادش باشه .
بعد در کاوش اصلی سعی کنید از یک آنتن استفاده کنید و دور منطقه بچرخید . اگر هدفی دوردست باشه ، تک آنتن نشون میده . حالا با جفت آنتن به هدف نزدیک شوید و میزان خطای آنتن ضعیفتر را از نتیجه کم کنید تا نتیجه درست رو بدست بیارید .
اعلام نکته مهم :
هر کسی که از جفت آنتن استفاده میکند و یکیش قویتر عمل میکند براحتی 50 درصد هدفاش رو از دست میده و نقطه اصلی رو اشتباه قیچی میکنه و نتیجه اینکه حفاری اشتباه @-)
برای اولین بار ، نتیجه ی رفتار ترکیبی آنتن قویتر و ضعیفتر را براتون میزارم :

خواهش میکنم سنه جان اما پیچیدگی انتن ودرک کارایی اون زیاد کمکی به اپراتور نمیکنه چون این پیچیدگی بقدری متفاوت هستن کن به راحتی میتونه اپراتور رو گمراه کنه مثلا توی عکس شما دست چپ من انتن کمی دیرتر به سمت هدف میره اما واسه ذرات خیلی زودتر عمل میکنه این شکل اندازه گیری هم تازه درست نیست چون فلز زیر زمین باز واکنش عجیبتری نسبت به هدف سطحی میزاره دوباره تست کردم ودیدم هدفی که سطحی بود وانتن چپ من کمی دیرتر حرکت میکرد با هدف زیر زمین هم همین رفتارو نشون میداد یا توی یک تست دیگه انتن برای هدف دورتر کمی دل میزنه ویک دور میچرخه دوباره مسیر میده اما انتن چپ من بعد از 5 ثانیه واکنش داره واگر هم به قدری نزدیک باشم در حد مثلا 10متر هردو منظم هستن وبا هم حرکت میکنن هم واسه هدف سطحی وهم دفن شده در واقع این مچهولات هستن که خسته کننده شدن وگرنه انتن وردیابی خیلی شیرین تر از این حرفاست واسه ما که پیر شدیم دیگه جذابیت نداره :D اما شما جوونا باید حمت کنید راهای بهتری رو کشف کنید :-BD

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

دوشنبه 25 آبان1394 - 12:51pm
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

دوستان بعد از کلی جستجو در نت یک ویدئو پیدا کردم که عین کاری رو انجام میده که من انجام دادم (انگار که خودم هستم :D )
دارم دانلود میکنم.....

دوشنبه 25 آبان1394 - 12:52pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

hoshi نوشته است:
بهرام نوشته است:

سلام
بهرام جان منم خیلی وقته L شکل ها رو گذاشتم کنار
کلا عواملی که روی انتنها تاثیر میگزارند بسیار زیاد هستند :D ولی اخرش یه راهی پیدا میشه

گفتم تنها چیزی که روش تاثیر نمیذاره یون طلا هست لامذهب ~X( میدونم که اون راه رو پیدا میکنی :YMPEACE:
اونام فهمیدن چه راهی رو داشتن میرفتن =)) فیلمشو دان کردی اپ کن :-ss

دوشنبه 25 آبان1394 - 12:53pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

hafez نوشته است:
بهرام نوشته است:

بهرام جان دقیقا درست گفتین هرچند من هم همه این مراحل رو رفتم و حرف شما و هوشی و سنه دژ رو کاملا تایید میکنم البته برای اینکه گفته شما بهرام عزیز رو تایید کنم فقط یک مثال اصولی و اساسی رو مطرح میکنم که همه هم میتونن امتحان کنن
توی منطقه ای که من زندگی میکنم آنتن دهی 3G ایرانسل کم و بیش وجود داره یعنی خیلی خیلی ضعیفه اما جالبتر از اون اینه که زمانیکه من جستجوی شبکه دستی رو میزنم برای پیدا کردن شبکه تری جی وقتی گوشی در دست راستم باشه شبکه تری جی پیدا نمیشه اما زمانیکه این کار رو با دست چپ انجام میدم بلافاصله این شبکه رو پیدا میکته تا از نت تری جی در گوشی استفاده کنم بنابراین میزان گیرندگی دست چپ بهتر از دست راسته حالا نمیدونم تونستم منظورمو برسونم یا نه و این حالت برای آنتن زدن هم داره صدق میکنه و من برای این کار که دایی یادم دادن اول تک به تک به مدت ده ثانیه هر آنتن رو در دست چپ نگه میدارم بعد آنتن ها رو به دو دست میگیرم که خیلی کمک میکنه به درست کار کردن آنتن ها چرا که احساس میکنم با این کار نوعی انرژی در انتتها جمع میشه که حالت تعادل رو بهشون میده

اره محسن جان این چیزا کاملا منطقی هست به هر حال دست چپ وراست خودش مثل انتن عمل میکنه وسیگنالهای مغز ومگنت بدن رو به انتن منتقل میکنه واس ههر فردی هم متفاوت هست راستی محسن جان واسه من دست چپ ضعیفه نکنه نبض من دست راسته =)) :-ss =))

دوشنبه 25 آبان1394 - 12:58pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

hoshi نوشته است:
دوستان بعد از کلی جستجو در نت یک ویدئو پیدا کردم که عین کاری رو انجام میده که من انجام دادم (انگار که خودم هستم :D )
دارم دانلود میکنم.....

اتفاقا دیدمش هوشی جان با چندین آنتن داره تست میکنه با چندتا ماده

دوشنبه 25 آبان1394 - 1:06pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 76 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 ... 8  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 32 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure