انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 8 اردیبهشت1403 - 3:45pm

پاسخ به موضوع  [ 14 پست ]  برو به صفحه 1 , 2  بعدی
 انواع روش ردیابی 
نویسنده پیغام
استاد - مدیر
استاد - مدیر

در این قسمت به انواع روش ردیابی از لحاظ کاتولوگی وشخصی پرداخته میشه

mantera

دوشنبه 21 اسفند1391 - 7:12pm
استاد - مدیر
استاد - مدیر

1-یکی ازروشها اینه که روی کانال زیگزاگی حرکت کنی وهرجا انتن قیجی کرد مسیر کانال مشخص میشه وهمینطور ادامه میدی تا جایی که انتنها دیگه قیجی نکنند یعنی شما از هدف رد شدید
2-یکی از روشهای دیگه اینه که وقتی کانال پیدا شدکنار کانال حرکت کنی وهر جند قدم یک بار انتن بزنی وانتها با جرخش مسیر کانال رو نشون میدن وباز ادامه میدید تابه هدف برسید
3-یک روش دیگه اینه که وقتی کانال پیدا شد روی کانال حرکت کنی تا به هدف برسی و وقتی به هدف رسیدی انتها روی هدف قیجی میکنند
4-یکی دیگه هم اینه که ژنراتور رودر اولین جا یی که کاشتید ومسیر کانال مشخص شد باز یک بار دیگه ژنراتور رو در یک جهت دیگه وبا فاصله از مکان اول بکارید ووقتی مسیر کانال به طرف هدف دوباره مشخص شد نقطه تلاقی این دوکانال میشه محل هدف

که توی تصاویر میتونید مشاهده کنید

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

mantera

جمعه 2 فروردین1392 - 8:29pm
مدیر سایت
مدیر سایت

من این روش زیکزاک رو تجربه کردم به نظر من یکی از بهترین روشها برای مطمئن شدن در کشف مسیر درست بوده

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

شنبه 2 فروردین1392 - 12:05am
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

استاداریا منظور شما از کانال همون خط فرکانس هست دیگه؟

مابین انسانها چیزی نیست جز دیوارهایی که خودشان ساخته اند.

سه شنبه 6 فروردین1392 - 5:58pm
مدیر سایت
مدیر سایت

hoshi نوشته است:
استاداریا منظور شما از کانال همون خط فرکانس هست دیگه؟

درسته آقا هوشی

آدم‌های بزرگ،

آدم‌های عادی،

آدم‌های کوچیک،
بهشون حسودی می‌کنند!

سه شنبه 6 فروردین1392 - 10:47pm
مدیر سایت
مدیر سایت

دوستان علاقه مند به ردیابی لطفاً این روشی که در دوتا عکس بالا بوده رو خوب درکار واقعی در نظر بگیرید که خیلی خیلی مهم بوده : L-)
ردیاب جفت آنتنه اگر هدفی رو به درستی بگیره به این صورت بوده که در حال حرکت که هستید وقتی که در مسیر خط سیگنال پر قدرتی قرار بگیرید آنتن ها به یک زمان به طرف مبدأ سیگنال گردش میکنن در این وضعیت میشه روی درست بودن هدف تمرکز کرد ، البته همیشه اینطور نیست گاهی اوقات فقط آنتنی که در شعاع خط سیگنال واقع میشه زودتر حرکت میکنه ، ممکنه مبدأ سیگنال از سمت چپ شما باشه ولی آنتن سمت راستی زودتر به سمت چپ حرکت کنه در اینصورت به آنتنی که زودتر حرکت میکنه باید دقت داشت ، اگر خط سیگنالی را پیدا کردید و آنتنها خیلی پرقدرت به یک طرف چرخیدن حتماً برای اینکه مطمئن بشید خط سیگنال درستی رو پیدا کردید به حرکت خودتون به جهت خط سیگنال ادامه بدید و سعی کنی که مسیر خودتون رو طوری ادامه بدید که آنتنها به صورت موازی به سمت خط سیگنال باشن و حالا برای اطمینان به درست بودن و قدرت گیرندگی دستگاه و اینکه آیا ردیابی درست بوده در همان جهتی که مشخص شده 2 متر به سمت راست حرکت کنید و دوباره 2 متر به سمت چپ باید در هر دو وضعیت آنتنها به عکس حرکت شما گردش کنن ؛ یعنی وقتی 2 متر یا 1 متر به سمت راست رفتید آنتنها باید به سمت چپ گردش کنن و وقتی به سمت چپ رفتید آنتنها به سمت راست حرکت کنن ( به شکل زیکزاک ولی رو به جلو باید راه رفت و درجا به چپ و راست نرفت ) دراین وضعیت درست بودن خط سیگنال رو نشون میده و آنقدر برید تا اولین نقطه قیچی بشه ، بعد از جهتهای مختلف هم باید تست بشه ....یاعلی مدد
[/color]

آدم‌های بزرگ،

آدم‌های عادی،

آدم‌های کوچیک،
بهشون حسودی می‌کنند!

چهارشنبه 4 اردیبهشت1392 - 8:42am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با سلام خدمت دوستان . بنده تجربه ای که در ردیابی به دست آوردمو خدمت دوستان عرض میکنم . شما اگر نقطه ای رو ردیابی کردین و خواستین متوجه بشین که ردیاب شما درست عمل کرده یا نه و املاح و ذرات رو نگرفته بعد از تستهایی که دوستان فرمودن در پستهای قبلی به روش زیر میتونین عمل کنین و اینکه همان طوری که میدونین بیشتر یونها همیشه به سمت شمال میروند که نقطه فرعی رو ایجاد میکنن و حتی ردیاب این نقطه رو قویتر از نقطه اصلی میگیره بنابراین شما طبق شکلی که کشیدم با یکی از آنتنها و بدون دستگاه اصلی چون دستگاه اصلی بیشتر کارش اینه که از فاصله دور محل هدف رو تعیین میکنه و بیشتر دوستان در تعیین محل دقیق مشکل دارن . خلاصه از سمت شمال با فاصله حداقل 7 یا 8 متر به سمت جنوب حرکت کنید و در ضمن سمت غرب نقطه ای که گرفتینو انتخاب کنین چون انرژیش قویتره منظور از انرژی اینه که خود محل فرعی و خود جنس یک خط سیگنال به وجود میاره که داخل همین خط سیگنال هر چند متر یک نقطه درست میشود که بعضی ردیابها اشتباها اون نقاط رو به عنوان جنس اصلی میشناسن . خلاصه وقتی حرکت کردین روی خط سیگنال نقطه فرعی قیچی میشود و زود باز میشود و به راهتون ادامه بدهید وقتی به خط سیگنال نقطه اصلی رسیدین دوباره قیچی میشود و اگر حتی یک ساعت هم روی اون خط سیگنال باستید تا حرکت نکنید قیچی باز نمیشود و مطمئن میشوید که واقعا جنسی وجود دارد و بر روی این خط سیگنال به طرف شرق حرکت کنید هر جا قیچی شد اونجا زاویه 45 درجه هستش و به راهتون در همون مسیر ادامه بدین هر کجا قیچی شد اونجا نقطه اصلی است . این روشی که عرض کردم در دو روز آخر ماه قمری بی فایدست چون میدان مغناطیسی زمین به حداقل میرسد پس دوستان به این نکته توجه داشته باشن . نکته خیلی مهم اینکه وقتی که شما یکی از آنتنها رو دست میگیرید فقط حفره و فضای خالی رو میگیره بنابر این شما یک بار آنتن خالی ./ برای حفره / و یک بار یک حلقه یا انگشتر طلا به ته آنتن با چسب نواری بچسبونید برای پیدا کردن طلا . اگر با طلا و بدون طلا قیچی شد بدونید که اتاقکی هستش که داخلش طلا وجود داره . توجه داشته باشید که با دست انگشتر رو نگه ندارید که 100 درصد خطا میزنه . این نکاتی که نوشتم رو خودم در طول 2 سال کار با ردیاب به دست آوردم . ببخشید که طولانی شد . با تشکر از شما که حوصله کردین و خوندید .

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

...جواب ابلهان خاموشیست....

دوشنبه 23 اردیبهشت1392 - 10:04am
مدیر سایت
مدیر سایت

آقای معراج متشکریم
عرض کنم که شما این تستهارو فقط با آنتن خالی انجام دادید ؟ لطفاً بفرمائید که از چه نوع دستگاه ردیاب استفاده میکنید ؟ متشکریم

آدم‌های بزرگ،

آدم‌های عادی،

آدم‌های کوچیک،
بهشون حسودی می‌کنند!

دوشنبه 23 اردیبهشت1392 - 11:52am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با سلام . بنده دستگاه دی اف اس دارم . با دستگاه و ژنراتور روشن محل هدف رو پیدا میکنم و این رو عرض کنم که در این دستگاه کد 5/5 طلا خیلی بهتر و مطمئنتر هستش چون بقیه کدها همه خطای زیادی دارند و اکثرا ذرات و انرژیهای کاذب و بدرد نخور زمین رو میگیرند . بعد از اینکه محدوده رو پیدا کردیم این روشها رو با یکی از آنتنها انجام میدهیم . چون حتی اگه ژنراتور خاموش باشه ولی از 2 آنتن استفاده کنید این روشها جواب نمیدهد .

...جواب ابلهان خاموشیست....

دوشنبه 23 اردیبهشت1392 - 12:02pm
مدیر سایت
مدیر سایت

معراج نوشته است:
با سلام . بنده دستگاه دی اف اس دارم . با دستگاه و ژنراتور روشن محل هدف رو پیدا میکنم و این رو عرض کنم که در این دستگاه کد 5/5 طلا خیلی بهتر و مطمئنتر هستش چون بقیه کدها همه خطای زیادی دارند و اکثرا ذرات و انرژیهای کاذب و بدرد نخور زمین رو میگیرند . بعد از اینکه محدوده رو پیدا کردیم این روشها رو با یکی از آنتنها انجام میدهیم . چون حتی اگه ژنراتور خاموش باشه ولی از 2 آنتن استفاده کنید این روشها جواب نمیدهد .

آقای معراج شما که اینهمه علاقمند ب ردیابی هستید ، به شما پیشنهاد میکنم که ردیاب این انجمن رو حتماً تهیه کنید تا متوجه بهترین روشهای ردیابی بشد و موفقیت رو تجربه کنید @};-

آدم‌های بزرگ،

آدم‌های عادی،

آدم‌های کوچیک،
بهشون حسودی می‌کنند!

سه شنبه 24 اردیبهشت1392 - 7:41am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 14 پست ]  برو به صفحه 1 , 2  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 47 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure