انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : چهارشنبه 5 اردیبهشت1403 - 11:00pm

پاسخ به موضوع  [ 102 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11  بعدی
 تست طلای جدید در خاک و زاویه 45 درجه 
نویسنده پیغام
استاد
استاد

mehdii28 نوشته است:
استاد جاوید دمت گرم .اتفاقا تنها جایی هست که با مکمل و سرکه 20 کیلو فیکس شد و بعد از 60 ثانیه هم قیچی باز نکرد مطما شدم جنس .اما 2 متر حفاری شد هیچ واقعا هیچ کوچکترین سفال یا سنگ هم نبود به نظر من اگه دوباره جای دیگه بگیرم در نظرم بعد کلی طول تفسیر باید اون 20 رو 300 کیلو بگیرم تا مطما بشم و اگه همیچین حجم 2در 2 یا 3 در 3 باشه و جای دیگه رو نگیر همونجارو حفاری کنم یا همون زاویه 45 یعنی از نقطه مرکز به سمت جنوب به مقدار 1/2 اندازه بگیرم .(( اون وزن خیلی ذهنم مشغول کرده چون مکملم 250 ولت داره نتونسته کامل ذرات حذف کنه واسه همینه میگم خیلی نکته مهمیه جاوید جان تا صبح بهش فکر میکردم )) نظر شما و مهندس حمید برام مهمه اما خواهشا کمی با دقت مطلبمو بخونید .سپاس از لطف شما عزیزان

درود بر شما
شما ابتدا باید از عملکرد ردیاب برای نقطه زنی یه فلز را در عمق 2 یا 3 منری قرار دهید میتونید از حفاری که کردید استفاده کنید و در دیواره چاله حفاری شده نیم متر بکنید و فلزی را اونجا قرار دهید بعد با فرکانسه مربوطه ردیابی کنید و ببینید که ردیاب برای شما روی زاویه 45 درجه شمالی قیچی میکنه یا روی نفطه هدف و یا بین اینها در هر صورت باید بدونی که چه جوری برات نقطه میکنه بعد روی هدف واقعی این معیار بدست اومده را بکار ببری.چون شرایط مجیطی و همینطور وزن جنسها متغییر هست نمیشه یه معیار خاصی از وزن برای اهداف گذاشت.شما بعد از هر حفاری باید مجددا اونجا ردیابی کنید و ببینید ردیاب اونجا را میزنه یا نه که قاعدتا اگه دقیق حفاری کرده باشید نباید اونجا را با اون وزن قبل از حفاری بزنید

پنج شنبه 10 اردیبهشت1394 - 5:26am
کاربر فعال
کاربر فعال

جاوید نوشته است:
mehdii28 نوشته است:
استاد جاوید دمت گرم .اتفاقا تنها جایی هست که با مکمل و سرکه 20 کیلو فیکس شد و بعد از 60 ثانیه هم قیچی باز نکرد مطما شدم جنس .اما 2 متر حفاری شد هیچ واقعا هیچ کوچکترین سفال یا سنگ هم نبود به نظر من اگه دوباره جای دیگه بگیرم در نظرم بعد کلی طول تفسیر باید اون 20 رو 300 کیلو بگیرم تا مطما بشم و اگه همیچین حجم 2در 2 یا 3 در 3 باشه و جای دیگه رو نگیر همونجارو حفاری کنم یا همون زاویه 45 یعنی از نقطه مرکز به سمت جنوب به مقدار 1/2 اندازه بگیرم .(( اون وزن خیلی ذهنم مشغول کرده چون مکملم 250 ولت داره نتونسته کامل ذرات حذف کنه واسه همینه میگم خیلی نکته مهمیه جاوید جان تا صبح بهش فکر میکردم )) نظر شما و مهندس حمید برام مهمه اما خواهشا کمی با دقت مطلبمو بخونید .سپاس از لطف شما عزیزان

درود بر شما
شما ابتدا باید از عملکرد ردیاب برای نقطه زنی یه فلز را در عمق 2 یا 3 منری قرار دهید میتونید از حفاری که کردید استفاده کنید و در دیواره چاله حفاری شده نیم متر بکنید و فلزی را اونجا قرار دهید بعد با فرکانسه مربوطه ردیابی کنید و ببینید که ردیاب برای شما روی زاویه 45 درجه شمالی قیچی میکنه یا روی نفطه هدف و یا بین اینها در هر صورت باید بدونی که چه جوری برات نقطه میکنه بعد روی هدف واقعی این معیار بدست اومده را بکار ببری.چون شرایط مجیطی و همینطور وزن جنسها متغییر هست نمیشه یه معیار خاصی از وزن برای اهداف گذاشت.شما بعد از هر حفاری باید مجددا اونجا ردیابی کنید و ببینید ردیاب اونجا را میزنه یا نه که قاعدتا اگه دقیق حفاری کرده باشید نباید اونجا را با اون وزن قبل از حفاری بزنید

روی فلزی که در 1 متری گذاشتم دقیق روش قیچی میکنه .و اینکه همون جایی که قبلا حفاری شد و با مکمل 20 کیلو داده بود دیگه نمیزنه میره جای دیگه

جمعه 11 اردیبهشت1394 - 8:29pm
استاد
استاد

درود بر شما
عمق هدفی که برای تست میخواهیم حداقل باید 2 متر باشه تا اگه در نفطه زنی مشکلی داشته باشی خودش را ظاهر کنه اینکه حذف کننده نتونسته کاملا حذف کنه یه مشکل دیگه هست شما ابتدا باید بدون حذف کننده توان خود را در نقطه زنی تست کنید .حدف کننده هنور به نتیجه دلخواه نرسیده هر چند که تا به حال خیلی روی اون کار شده.کلا ردیابی کار اسونی نیست و همه کس این توان را ندارند چون مگنت بدن افراد با همدیگه فرق میکنه و انتنها متفاوت برای افراد عمل میکنه .با تمرین میشه تا اندازه ای رفع عیب کرد ولی زمان بر و خسته کننده هست و نیاز به حفاری و دیدن نتیجه ردیابی و عملکرد شما می باشد

شنبه 12 اردیبهشت1394 - 5:10am
کاربر فعال
کاربر فعال

جاوید نوشته است:
درود بر شما
عمق هدفی که برای تست میخواهیم حداقل باید 2 متر باشه تا اگه در نفطه زنی مشکلی داشته باشی خودش را ظاهر کنه اینکه حذف کننده نتونسته کاملا حذف کنه یه مشکل دیگه هست شما ابتدا باید بدون حذف کننده توان خود را در نقطه زنی تست کنید .حدف کننده هنور به نتیجه دلخواه نرسیده هر چند که تا به حال خیلی روی اون کار شده.کلا ردیابی کار اسونی نیست و همه کس این توان را ندارند چون مگنت بدن افراد با همدیگه فرق میکنه و انتنها متفاوت برای افراد عمل میکنه .با تمرین میشه تا اندازه ای رفع عیب کرد ولی زمان بر و خسته کننده هست و نیاز به حفاری و دیدن نتیجه ردیابی و عملکرد شما می باشد

جاوید جان من فبلا روی یک کاسه مسی امتحان کردم در عمق 2.5 و دقیقا روش قیچی کرد و کمی بیشتر حجم هم داد و عمقشم دقیق داد .من مشکلم واسه جایی هست که یک هدف قدیمی هست که یون تولید میکنه من نفقطه زنی مشکل ندارم و الان هم آنتن دستم نگرفتم چندین سال پیش من تمرین دارم .الان به نظر من فقط مشکل آنتن که نمیتونه ذرات حذف کنه .به نظرم میاد که برای رهگیری اولیه خرجی مکمل را بجای پراب به دستگاه 35 بزنم تا درست جهت نشون بده و ذرات رو رد کنه آیا به نظر شما بهتر هست .و آیا ولت خروجی مکمل در فرکانس بالا که 250 ولت هست به دستگاه 35 صدمه میرسونه .

شنبه 12 اردیبهشت1394 - 8:52pm
استاد
استاد

mehdii28 نوشته است:
جاوید نوشته است:
درود بر شما

جاوید جان من فبلا روی یک کاسه مسی امتحان کردم در عمق 2.5 و دقیقا روش قیچی کرد و کمی بیشتر حجم هم داد و عمقشم دقیق داد .من مشکلم واسه جایی هست که یک هدف قدیمی هست که یون تولید میکنه من نفقطه زنی مشکل ندارم و الان هم آنتن دستم نگرفتم چندین سال پیش من تمرین دارم .الان به نظر من فقط مشکل آنتن که نمیتونه ذرات حذف کنه .به نظرم میاد که برای رهگیری اولیه خرجی مکمل را بجای پراب به دستگاه 35 بزنم تا درست جهت نشون بده و ذرات رو رد کنه آیا به نظر شما بهتر هست .و آیا ولت خروجی مکمل در فرکانس بالا که 250 ولت هست به دستگاه 35 صدمه میرسونه .

درود بر شما
زاویه 45 درجه کاری به یون نداره برای فلز جدید هم شما باید زاویه 45 درجه را بگیرید البته وقتی میخواهی عمق گیری کنیدکاملا مشخص میشه که برای فلز جدید هم این زاویه 45 درجه که در حقیقت مغناطیس بیضی شکل کره زمین هست وجود دارد.درسته که اکثر ردیابها زاویه 45 درجه شمالی را میگیرندولی 35 برای اکثریت نقطه هدف را نشون میده

اپراتور با نمایش قیچی کردن انتنها روی یک نقطه متوجه میشود که هدفی در زیر خاک هست .حذف ذرات بوسیله انتن شکل نمی گیره توسط فرکانس دستگاه باید شکل بگیره وصل کردن مکمل به ردیاب 35 هیچ توجیه علمی نمیتونه داشته باشه غیر اینکه بخواهی 35 را از کار بیندازی

یکشنبه 13 اردیبهشت1394 - 4:59am
کاربر فعال
کاربر فعال

Mahdi نوشته است:
مهدی نوشته است:
حمید نوشته است:
اگر منظور شما زوایای 45 درجه ای خروجی یون ها هست من هیچ نظری ندارم چون تجربشو ندارم! مقصود من به زاویه 45 درجه ای بود که برای عمق گیری قابل استفادست. وگرنه خروج یونها رو شما توی زمین مسطح هم نمیتونی دقیق حساب کنی چه برسه دیگه به سطح شیبدار! :D
در ضمن در قسمت پایین شیب اگر انتن راستاش پایین تر از هدف قرار بگیره دیگه آنتن ها نمیگیرتش.

کاملا درسته
برای ردیابی در مکانها یا کو ه هایی که شیب تند دارن باید خیلی آهسته و با احتیاط از بالای شیب به سمت پائین حرکت کنید که دراین صورت وقتی آنتنها به کانال حرکت سیگنال رسیدن در مسیر افقی شیب راه رو نشونتون خواهد داد و بدین طریق میشه نقطه هدف رو در شیب پیدا کرد ؛ در مورد زاویه 45 درجه به نظر بنده شیب و زمین تخت فرقی نداره و زاویه 45 درجه رو باید عمود به آسمان با سطح خاک محاسبه کرد . @};-

داش مهدی این شکل که شما رسم کردید مال نوک تپه + شیب هست.اینم خودش یه مبحث جالبه :D
ولی هنوز هم یه ابهام داره.
در مورد این شکلی که رسم کردید و میفرمایید که عمودی سنس میشه به نظر بنده بله درسته عمودی سنس میشه ولی عمودی در شیب سنس میشه نه عمود بر سطح زمین.الان اگه این شکل رو ببینید (ببخشید دستکاری کردم :ymblushing: ) اگه نسبت به زمین عمودی سنس میشد میبایست هر دوزاویه 90 باشن.هم اونی که بنده مشخص کردم و هم کناریش.اما الان میبینید که اونی که بنده مشخص کردم کمتر از 90 و اونی که کنارش هست بیشتر از 90 هست.یعنی دقیقا زاویه ها مثل همون شکل بالایی هست که بنده رسم کردم.و معنیش اینه که نقطه زن نقطه رو نزدیکتر به زاویه 45 بالای شیب زده و نه پایین شیب(این شکل شما یه کم ابهام بر انگیزه :D )
پس میبایست نقطه زن این جسم رو مقداری سمت راست تر و جایی که هر دو زاویه 90 میشن سنس میکرده ولی الان بالاتر سنس کرده.

با اجازه از جناب آقا مهدی عزیز و دیگر اساتید محترم

همه آنچه را میبینی نصفشو باور کن و هیچ یک از آنچه را که میشنوی باور نکن

پنج شنبه 10 تیر1394 - 2:19am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با سلام
اقا جاوید بنده این 9 صفحه رو مطالعه کردم ولی هنوز یک سوال در ذهنم هست اونم اینکه طبق فرمایشات استاد حمید و دوستان در تاپیکهای قبلی زاویه 45 درجه برای یون یاب هاست چون یون ها از زاویه 45 درجه بیرون میزنن اون وقت شما چطور با lrl میخواهین زاویه 45 درجه رو پیدا کنین اگر حرفی که شما میزنین درست باشه باید برای بار دستگاه 3 محل رو قیچی کنه که به گفته شما نقطه وسطی میشه نقطه اصلی اخه مگه میشه زاویه 45 رو با ردیاب انتنی گرفت لطف کنید کمی در موردش واضح تر توضیح بدید
با تشکر از شما....

ای کاش زندگی هم دنده عقب داشت

پنج شنبه 11 تیر1394 - 8:05am
استاد
استاد

micro نوشته است:
با سلام
اقا جاوید بنده این 9 صفحه رو مطالعه کردم ولی هنوز یک سوال در ذهنم هست اونم اینکه طبق فرمایشات استاد حمید و دوستان در تاپیکهای قبلی زاویه 45 درجه برای یون یاب هاست چون یون ها از زاویه 45 درجه بیرون میزنن اون وقت شما چطور با lrl میخواهین زاویه 45 درجه رو پیدا کنین اگر حرفی که شما میزنین درست باشه باید برای بار دستگاه 3 محل رو قیچی کنه که به گفته شما نقطه وسطی میشه نقطه اصلی اخه مگه میشه زاویه 45 رو با ردیاب انتنی گرفت لطف کنید کمی در موردش واضح تر توضیح بدید
با تشکر از شما....

درود بر شما
هر فلزی در میدان مغناطیس زمین زیر خاک قرار بگیره با توجه به عمقش بصورت زاویه 45 درجه خروجی فرکانس همراه با مدار زمین داره کاری نداره که اون فلز قدیمی باشه یا جدید یا فلز باشه یا غیر فلز اکثر ردیاب های نقطه 45 درجه را میگیرند 22 و 35 شاید برای 90 درصد افراد فقط روی نقطه قیچی کنه.حتی در عمق گیری با35 ما عمق را با توحه به زاویه 45 درجه میتونیم بدست اوریم

پنج شنبه 11 تیر1394 - 11:11am
آواتار کاربر

جاوید نوشته است:
micro نوشته است:
با سلام
با تشکر از شما....

درود بر شما
هر فلزی در میدان مغناطیس زمین زیر خاک قرار بگیره با توجه به عمقش بصورت زاویه 45 درجه خروجی فرکانس همراه با مدار زمین داره کاری نداره که اون فلز قدیمی باشه یا جدید یا فلز باشه یا غیر فلز اکثر ردیاب های نقطه 45 درجه را میگیرند 22 و 35 شاید برای 90 درصد افراد فقط روی نقطه قیچی کنه.حتی در عمق گیری با35 ما عمق را با توحه به زاویه 45 درجه میتونیم بدست اوریم

فرکانس و یون دو مبحث جدا از هم هستند در واقع فرکانس یه چیزه , یونیزه شدن یه چیزه دیگه :-B در مورد فلزات مثل طلا , اونجور که من اطلاعات دارم 500 سال طول میکشه تا طلا یونیزه بشه و یونهاش به سمت بالا حرکت کنند این درصورتی اتفاق میفته که طلا تماس مستقیم با خاک داشته باشه مثلا با ساروج و .... غیره پلمپ نشده باشه در مورد فلزات جدید مثلا شما نیم کیلو طلا رو ببر تو حیاط خونه دفن کن بلافاصله ردیاب یونی رو روشن کن انتظار نداشته باش سنس کنه چون طلای مورد نظر یونیزه نشده.
فقط با یه راه میتونی طلای جدید رو سنس کنی اونم با ردیاب فرکانسی

شنبه 20 تیر1394 - 7:48pm

سلام خدمت دوستان.با35 زاویه45شمالی نسبت به هدف فاصله بیشتری را نشان میدهد تا45 جنوبی.کدام فاصله را عمق بار بدانیم؟میتوان گفت زاویه جنوبی از 45 درجه کمتر است؟اساتید لطفا پاسخ دهید .با تشکر

پنج شنبه 29 مرداد1394 - 10:06pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 102 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 32 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure