انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 15 اردیبهشت1403 - 3:58pm

پاسخ به موضوع  [ 102 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 ... 11  بعدی
 تست طلای جدید در خاک و زاویه 45 درجه 
نویسنده پیغام

دوستان خوبم،استادای عزیز یه سول دارم نمیدونم اینجا جاشه یا نه...

اون بحث خروج یون ها که هم از طرف شمال و هم از جنوب (طبق قانون مغناطیسی کره زمین) دقیقا 45 درجه هست، سوالم اینه که اگه تو هر دو طرف جنس توی 45درجه هاش ردیابی و سنس کنیم این خودش میتونه موجودیت جنس و بار رو تائید حتمی کنه؟ یعنی هم شمال و هم جنوب نقطه ی هدف سنس کنیم و حتی فاصله ها هم از شمال هم از جنوب با هدف باهم برابر باشند(که میشه عمق هدف) دیگه وجود بار حتمیه؟

یکشنبه 26 خرداد1392 - 11:50am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

vafasez نوشته است:

اون بحث خروج یون ها که هم از طرف شمال و هم از جنوب (طبق قانون مغناطیسی کره زمین) دقیقا 45 درجه هست، سوالم اینه که اگه تو هر دو طرف جنس توی 45درجه هاش ردیابی و سنس کنیم این خودش میتونه موجودیت جنس و بار رو تائید حتمی کنه؟ یعنی هم شمال و هم جنوب نقطه ی هدف سنس کنیم و حتی فاصله ها هم از شمال هم از جنوب با هدف باهم برابر باشند(که میشه عمق هدف) دیگه وجود بار حتمیه؟

نه دوست عزیز
یکی از تست ها این هست..شما باید همه تست هارو واسه یه مکان انجام بدی و در اخر هم نقطه زن داشته باشی تا مطمئن باشی از نقطه ای که ردیاب زده..حفاری بوسیله ردیاب خیلی مشکل هست و باید واقعا خیلی کار کرده باشی که دقیق بتونی نقطه بزنی
موفق باشی

بر آنچه گذشت ، آنچه شکست ، آنچه نشد ... حسرت نخور ؛

زندگی اگر آسان بود با گریه آغاز نمیشد ...

یکشنبه 26 خرداد1392 - 11:58am

ALI.D نوشته است:
vafasez نوشته است:

نه دوست عزیز
یکی از تست ها این هست..شما باید همه تست هارو واسه یه مکان انجام بدی و در اخر هم نقطه زن داشته باشی تا مطمئن باشی از نقطه ای که ردیاب زده..حفاری بوسیله ردیاب خیلی مشکل هست و باید واقعا خیلی کار کرده باشی که دقیق بتونی نقطه بزنی
موفق باشی

من با ردیابی که دو تا آنتن داره و حتی صاحبش میگه که ذره نمیزنه قانون ردیابی رو بطور صحیح اجرا کردم. ینی از شمال به جنوب و بالعکس مسیریابی و راستا زنی کردم،بعدش همینطور جهت زنی کردم.بعدش نقطه زنی کردم. بعدش جهت اطمینان همین کارارو با ژنراتور هم انجام دادم باز همونجا سنس و قفل کرد،بعد قضیه 45 درجه رو هم انجام دادم و نتایج یکی بود. از هر طرف 3 متر... راهنمایی میکنین؟

یکشنبه 26 خرداد1392 - 12:06pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

نمیدونم با چه ردیابی کار کردید که میگید ذرات نمیزنه!!! مگه میشه همچین چیزی که ذره نزنه...اگر ذره نزنه که اصلا دستگاه بدرد نمیخوره..شما باید با حذف خطا و ذرات با تست طلا اون ذرات رو حذف کنی نه اینکه خودش ذرات رو حذف کنه..ردیاب شما با ژنراتور هست؟؟ روی جه فلزی نقطه رو گرفتید؟؟
تست طلا رو از چهار جهت در فواصل مختلف تست کردید؟؟

یکشنبه 26 خرداد1392 - 12:33pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: شيراز
پيرو نظر علي آقا اضافه كنم هر جايي كه طلا رديابي ميكنيد حتما حفره يابي هم انجام بديد و ابعاد و محل حفره با ابعاد و محل هدف مقايسه كنيد كمك زيادي ميتونه بهتون بكنه مثلا اگه جايي هدف گرفتيد كه حفره نداشت بدونيد كه ذرات گرفتيد چون هر هدف علامت دار يابطور كلي دفينه بايد حفره داشته باشه

یکشنبه 26 خرداد1392 - 12:54pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

mehran1545 نوشته است:
پيرو نظر علي آقا اضافه كنم هر جايي كه طلا رديابي ميكنيد حتما حفره يابي هم انجام بديد و ابعاد و محل حفره با ابعاد و محل هدف مقايسه كنيد كمك زيادي ميتونه بهتون بكنه مثلا اگه جايي هدف گرفتيد كه حفره نداشت بدونيد كه ذرات گرفتيد چون هر هدف علامت دار يابطور كلي دفينه بايد حفره داشته باشه

سلام مهران جان هر هدفی حفره نداره داداش مثل کوزه ی سکه ای که در درون خاک قرار داره و روی درش رو سنگی گذاشتن :-?
عزت زیاد

یکشنبه 26 خرداد1392 - 5:10pm
مدیر سایت
مدیر سایت

جناب پارسي عزيز شما استاد مايي ولي خمره كه تا لبه پر از سكه نميشه ! و هميشه داخلش مقداري حفره وجود داره و همين مقدار كافيه كه ردياب حفره بگيره ، و ميشه از چهار جهت تست كرد و حجم حفره رو بدست آورد البته اگر حفره بزرگ باشه

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

یکشنبه 26 خرداد1392 - 8:15pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مهدی نوشته است:
جناب پارسي عزيز شما استاد مايي ولي خمره كه تا لبه پر از سكه نميشه ! و هميشه داخلش مقداري حفره وجود داره و همين مقدار كافيه كه ردياب حفره بگيره ، و ميشه از چهار جهت تست كرد و حجم حفره رو بدست آورد البته اگر حفره بزرگ باشه

بله مهدی جان ولی ممکنه هم تا لبه پر ازسکه باشه و اگرم به گفته صحیح جنابعالی حفره داشته باشه فکر نمیکنم انچنانی باشه که افراد مبتدی در ردیاب زیاد بهش اهمیت بدن و خوب بهش فکر کنند
ما کوچیک شماییم اقا مهدی استادی بیشتر برازنده جنابعالی و مدیران محبوب سایت هست :ymhug:

یکشنبه 26 خرداد1392 - 9:33pm

ALI.D نوشته است:
نمیدونم با چه ردیابی کار کردید که میگید ذرات نمیزنه!!! مگه میشه همچین چیزی که ذره نزنه...اگر ذره نزنه که اصلا دستگاه بدرد نمیخوره..شما باید با حذف خطا و ذرات با تست طلا اون ذرات رو حذف کنی نه اینکه خودش ذرات رو حذف کنه..ردیاب شما با ژنراتور هست؟؟ روی جه فلزی نقطه رو گرفتید؟؟

واقعا از همتون ممنونم.خدا وکیلی با این سایت که تازه پیدا کردم حال کردم.دمتون گرم

داداش من ردیابی و راستا زنی کردم از هر جهت. بعدش نقطه زنی انجام دادم. بعدش با ژنراتور هم اینکارو کردم. دقیقا همون نقطه رو زد و بعد تست طلا رو تو 7متری انجام دادم بازم جواب همونجا. بعد رفتم یه جهت دیگه حدود 25متر بازم تست طلا و بازم جواب همون. البته بگم این محل حیاط خونست و قدیمیه و درضمن قبلا تو این حیاط نقره پیدا شده و گفتن دور و ورش طلا هم هست.
راستی با 45 درجه عمق زدم شده حدود 3.30 متر الانم 3 متر کندیم به سنگهایی برخوردیم که تخته سنگ نیستا ولی باید با کلنگ بزنی ولی وقتی سنگ که اندازه مشته رو دست میگیری میتونی چودر کنی با دست(ینی سنگ ریزه های هستن) میگم نکنه نوعی ساروج باشه و زیر همین جنس باشه؟

یکشنبه 26 خرداد1392 - 11:23pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

vafasez نوشته است:
ALI.D نوشته است:

واقعا از همتون ممنونم.خدا وکیلی با این سایت که تازه پیدا کردم حال کردم.دمتون گرم

داداش من ردیابی و راستا زنی کردم از هر جهت. بعدش نقطه زنی انجام دادم. بعدش با ژنراتور هم اینکارو کردم. دقیقا همون نقطه رو زد و بعد تست طلا رو تو 7متری انجام دادم بازم جواب همونجا. بعد رفتم یه جهت دیگه حدود 25متر بازم تست طلا و بازم جواب همون. البته بگم این محل حیاط خونست و قدیمیه و درضمن قبلا تو این حیاط نقره پیدا شده و گفتن دور و ورش طلا هم هست.
راستی با 45 درجه عمق زدم شده حدود 3.30 متر الانم 3 متر کندیم به سنگهایی برخوردیم که تخته سنگ نیستا ولی باید با کلنگ بزنی ولی وقتی سنگ که اندازه مشته رو دست میگیری میتونی چودر کنی با دست(ینی سنگ ریزه های هستن) میگم نکنه نوعی ساروج باشه و زیر همین جنس باشه؟

خواهش میکنم
دوست عزیز شما که کندی دیگه :D احتمال داره چون بعضی از ساروجها وقتی هوا میخورن پودر میشن...شما ادامه بده چون تا اون مقداری که گفتی فاصله زیادری نداری..ببین نتیجه کارت چی میشه و درست زدی به هدف یا خیر...
خواهشا در قسمت سوالات در مورد اثار سوالتون رو بپرسید...از بحث موضوع این تاپیک خارج نشیم
ممنون
موفق باشید :ymhug:

یکشنبه 26 خرداد1392 - 11:29pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 102 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 ... 11  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 49 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure