انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 15 اردیبهشت1403 - 5:27pm

پاسخ به موضوع  [ 102 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 ... 11  بعدی
 تست طلای جدید در خاک و زاویه 45 درجه 
نویسنده پیغام
استاد سخت افزار
استاد سخت افزار
آواتار کاربر

مهدی نوشته است:
حمید نوشته است:
اگر منظور شما زوایای 45 درجه ای خروجی یون ها هست من هیچ نظری ندارم چون تجربشو ندارم! مقصود من به زاویه 45 درجه ای بود که برای عمق گیری قابل استفادست. وگرنه خروج یونها رو شما توی زمین مسطح هم نمیتونی دقیق حساب کنی چه برسه دیگه به سطح شیبدار! :D
در ضمن در قسمت پایین شیب اگر انتن راستاش پایین تر از هدف قرار بگیره دیگه آنتن ها نمیگیرتش.

کاملا درسته
برای ردیابی در مکانها یا کو ه هایی که شیب تند دارن باید خیلی آهسته و با احتیاط از بالای شیب به سمت پائین حرکت کنید که دراین صورت وقتی آنتنها به کانال حرکت سیگنال رسیدن در مسیر افقی شیب راه رو نشونتون خواهد داد و بدین طریق میشه نقطه هدف رو در شیب پیدا کرد ؛ در مورد زاویه 45 درجه به نظر بنده شیب و زمین تخت فرقی نداره و زاویه 45 درجه رو باید عمود به آسمان با سطح خاک محاسبه کرد . @};-

داش مهدی این شکل که شما رسم کردید مال نوک تپه + شیب هست.اینم خودش یه مبحث جالبه :D
ولی هنوز هم یه ابهام داره.
در مورد این شکلی که رسم کردید و میفرمایید که عمودی سنس میشه به نظر بنده بله درسته عمودی سنس میشه ولی عمودی در شیب سنس میشه نه عمود بر سطح زمین.الان اگه این شکل رو ببینید (ببخشید دستکاری کردم :ymblushing: ) اگه نسبت به زمین عمودی سنس میشد میبایست هر دوزاویه 90 باشن.هم اونی که بنده مشخص کردم و هم کناریش.اما الان میبینید که اونی که بنده مشخص کردم کمتر از 90 و اونی که کنارش هست بیشتر از 90 هست.یعنی دقیقا زاویه ها مثل همون شکل بالایی هست که بنده رسم کردم.و معنیش اینه که نقطه زن نقطه رو نزدیکتر به زاویه 45 بالای شیب زده و نه پایین شیب(این شکل شما یه کم ابهام بر انگیزه :D )
پس میبایست نقطه زن این جسم رو مقداری سمت راست تر و جایی که هر دو زاویه 90 میشن سنس میکرده ولی الان بالاتر سنس کرده.

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

شنبه 21 اردیبهشت1392 - 11:34am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اون عکس درسته به نظر من...توی شیب کلا فرق میکنه زاویه ها با زمین صاف.نکته اصلی اینه که مجموع زوایا باید بشه 180 درجه که اینو همه میدونن....این شکل رو ببین امیدوارم متوجه بشید...هر دو حالت تخت و شیبدار رو با هم کشیدم که اگر زمین تخت با یه زاویه مثلا 25 درجه گردش کنه فلز ما که دیگه گردش نداره..زمین هست که چرخیده و اگر توجه کنید میبینید هیچ فرقی نداره زاویه هارو ادامه دادم با یه رنگ دیگه که بهتر باشه...
یه توضیحی واسه این 25 درجه هم بدم....اگر با زاویه 25 درجه بچرخه پس اون زاویه که در زمین صاف 45 درجه بود میشه 70 درجه..یه زاویه 45 هم که از خود فلز امده که با هم میشن 115 و اون زاویه ای که نقطه زن میگیره 65 درجه هست.پس کلا توی شیب زاویه ها فرق دارن..کلاس هندسه شد. :D

بر آنچه گذشت ، آنچه شکست ، آنچه نشد ... حسرت نخور ؛

زندگی اگر آسان بود با گریه آغاز نمیشد ...

شنبه 21 اردیبهشت1392 - 11:48am
مدیر سایت
مدیر سایت

بسیار تشریح خوبی بود علی آقا متشکرم .

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

شنبه 21 اردیبهشت1392 - 1:30pm
استاد
استاد

من از ریاضی و هندسه چیزی سر درنمی اورم ولی ما باید سطح شیب دار را نسبت به خط صاف محاسبه کنیم چون همیشه زاویه 45 درجه و 90 درجه برای ما ثابت هستند و معیار محاسبه ما قرار میگیرند و نه سطح صاف را نسبت به خط شیب دار

شنبه 21 اردیبهشت1392 - 3:37pm
استاد سخت افزار
استاد سخت افزار
آواتار کاربر

ALI.D نوشته است:
اون عکس درسته به نظر من...توی شیب کلا فرق میکنه زاویه ها با زمین صاف.نکته اصلی اینه که مجموع زوایا باید بشه 180 درجه که اینو همه میدونن....این شکل رو ببین امیدوارم متوجه بشید...هر دو حالت تخت و شیبدار رو با هم کشیدم که اگر زمین تخت با یه زاویه مثلا 25 درجه گردش کنه فلز ما که دیگه گردش نداره..زمین هست که چرخیده و اگر توجه کنید میبینید هیچ فرقی نداره زاویه هارو ادامه دادم با یه رنگ دیگه که بهتر باشه...
یه توضیحی واسه این 25 درجه هم بدم....اگر با زاویه 25 درجه بچرخه پس اون زاویه که در زمین صاف 45 درجه بود میشه 70 درجه..یه زاویه 45 هم که از خود فلز امده که با هم میشن 115 و اون زاویه ای که نقطه زن میگیره 65 درجه هست.پس کلا توی شیب زاویه ها فرق دارن..کلاس هندسه شد. :D

تشکر داش علی.شکلتون کامل بود
ولی یه نکته رو فراموش کردید :D
بله درسته اون نقطه در هر دو حالت زده میشه.بنده هم نگفتم که جابه جا یا جایی دیگه زده میشه..اما بحث که این نیست!!! :-o
بحث اینه که همونطور که خوتون ترسیم کردید تو زمین صاف دقیقا بین دو تا 45 رو میزنه در حالی که در زمین شیب دار به یکی از 45 ها نزدیکتر میشه و از حالت نقطه وسط بودن در میاد.و با اینکه هر دو زاویه 45 هستند ولی در سطح زمین شیب دار ما هیچ 90 درجه ای نداریم.این چیزیه که من دارم میگم.زمانی که دو فاصله که مال زوایای 45 هستند و زده شدن نسبت به نقطه مرکزی مساوی نباشن چطور میشه به عمق پی برد.این مشکل بنده هست :-\

شنبه 21 اردیبهشت1392 - 3:40pm
استاد سخت افزار
استاد سخت افزار
آواتار کاربر

جاوید نوشته است:
من از ریاضی و هندسه چیزی سر درنمی اورم ولی ما باید سطح شیب دار را نسبت به خط صاف محاسبه کنیم چون همیشه زاویه 45 درجه و 90 درجه برای ما ثابت هستند و معیار محاسبه ما قرار میگیرند و نه سطح صاف را نسبت به خط شیب دار

حالا داش جاوید اینم زیاد تفاوتی با شکل قبل نداره
منتها شکل قبل جدا جدا هست و این در هم ادغام شده.
و باز هم در این شکل نقطه اصلی نسبت به زاویه ها در حالت تخت جابه جا شده :D

شنبه 21 اردیبهشت1392 - 3:42pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ممنون از هر دو مهدی عزیز :D
وواسه پیدا کردن عمق اگر بتونید زاویه شیب رو بدست بیارید به صورت تخمینی میشه عمق رو حساب کرد..یعنی از طریق فرمول سینوسها میشه عمق رو بدست اورد..ااگر بخوام توضیح بدم بچه ها گیج میشن..فقط یه مثال میزنم....بهتر متوجه میشی(به همون شکلی که کشیدم نگاه کن).اگر شیب ، زاویه 25 درجه داشت،با 45 درجه خود فلز جمع میکنید.میشه 70درجه...ما ضلع پایینی رو در نظر میگیریم.همونی که پایین میره.وقتی از نقطه قیچی عق عقب میریم هر جا انتن باز شد میبینیم چند متر هست(مثلا3متر) :D حالا اعداد رو میزاریم توی فرمول...عمق=(sin70 *3) تقسیم بر sin45 که میشه حدودا 3.97....یعنی عمق 3.97 متر هست...یعنی حدود 0.97 متر با سطح تخت عمقش تفاوت داره....امیدوارم فقط گیج نشده باشید :D

واسه عمق گیری شما از هر چهار طرف میتونی اینکارو بکنی..در جهت شیب که مثل بالا میشه چون ارتفاع ها یکی نیست ولی در جهت دیگه میشه مثل زمین صاف وراحتر میتونی عمق بگیری.به این توجه نکرده بودم.ببخشید..اشکالی هم هست دوستان بگن تا در موردش بحث بشه...

بر آنچه گذشت ، آنچه شکست ، آنچه نشد ... حسرت نخور ؛

زندگی اگر آسان بود با گریه آغاز نمیشد ...

شنبه 21 اردیبهشت1392 - 4:32pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: شيراز
با سلام به تمام دوستاني كه در اين امر زحمت ميكشند و اطلاعاتشون در اختيار ميذارند
اينجا 2تا پرسش وجود داره كه دستگاه يون جنس ميگيره يا خود جنس؟ اگه خود جنس بگيره كه مشكل حل شده است و اين همه بحث وجود نداره اما اگه يون بگيره فلز جديد يوني نداره كه زاويه 45 داشته باشه من چندي پيش يه سكه طلا تو عمق 3متر گذاشتم دقيقا رو خودش آنتنها موازي شدند بعد 5تا النگو و انگشتر به وزن 70گرم تو يه شيشه مربايي سر پلاستيكي كردم كه حكم يه جنس سر بسته پيدا كنه و در عمق 6متر تو پشته چاه گذاشتم و كاملا با خاك پر كردم باز به راحتي و درست روي خود طلا موازي شدند مشكل جنس قديمي و هاله دورشه و خطاهاي حل نشدني

جمعه 27 اردیبهشت1392 - 11:46am
مدیر سایت
مدیر سایت

ردياب ساخت انجمن ما هم فقط جنس رو ميگيره و روي زاويه 90 درجه قيچي ميگنه و دقت خيلي بالايي داره دوستان از دستش نديد

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

جمعه 27 اردیبهشت1392 - 1:37pm

dorrtaj نوشته است:
mahdi نوشته است:
reza vir نوشته است:
مرسی جاوید جان بحث جالبیه .
خوب کلا یه قانون کلی میگه یون فلز طلا با زاویه 45 خارج میشه و اینکه اگه ما یه مرکز تایین کنیم 360 درجه وجود داره تا این یون از سطح زمین خارج شه . یه فرضیه میگه چون یونها بسمت شمال در حرکتن پس قسمت شمال احتمالش بیشتره تا خارج شه و اینکه محاسبات شما به 45 درجه کاری نداشته باشین چون ثابته البته در نقاطی که حفره و رگه آب است تغیر میکنه اما تغیر جزئیه و اینکه هر چقدر عمق بار باشد به همان اندازه زاویه 360 درجه دورش میشه یعنی اگه بار در یک متری باشه یونها از یک متر اونورتر میزنه بیرون بازم این مقدار تقریبیه چون خاکها فرق میکنه و بسته به رگه های آب و حفره ممکنه در یک و نیم متری بزنه بیرون چون راه فرارش بازتره .

با اجازه استاد رضا عمق در صورتی که زاویه 45 درجه نسبت به بار اصلی تشکیل بشه از یه همچین فرمولی به دست میاد که گفته ی استاد رضا رو دقیقا تایید میکنه.
(دوستان خودتون عدد گذاری کنید)

استاد سخت افزار این اشتباه ازشما بعیده
این مثلثی که شما بررسی میکنید مثلث قائم الزاویه متساوی الساقین هستش با دوزاویه 45 درجه.
یعنی دوفاصله GوX با هم برابرند.

هردو دوست خوبم درست میگن. هم نظر اولی درسته چون از قانون سینوس هابه دست میاد _ ولی اینجا چون دیگه یکی از زوایا 45درجه و اونیکی 90 درجه است پس اونیکی هم 45 درجه هست و مثلث متساوی الساقینه پس نیازی به قانون سینوس ها نداریم. اندازه ضلع های روبرو به دو زاویه مشابه باهم برابرندو.یعنی دو ضلع x , G که روبروی زوایای 45 هستند باهم برابرند. (نکته: قانون سیسنوس ها رو موقعی استفاده میکنیم که زاویه ها باهم برابر نباشه)

یکشنبه 26 خرداد1392 - 11:21am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 102 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 ... 11  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 44 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure