انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 15 اردیبهشت1403 - 11:01pm

پاسخ به موضوع  [ 102 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 ... 11  بعدی
 تست طلای جدید در خاک و زاویه 45 درجه 
نویسنده پیغام
مدیر سایت
مدیر سایت

توي شيپ هم هيچ فرقي نداره عمق طبق زاويه 45 درجه بدست مياد ؛ درضمن طلاي جديد رو بايد هر رديابي روي فلز رو قيچي كنه و رديابهايي كه با فاصه قيچي ميكنن مشكل رديابي دارن ؛ اون رديابي بهترين كيفيت رو داره كه فلزات چندين ساله رو هم دقيق روي فلز قيچي كنه نه زاويه ها

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

جمعه 20 اردیبهشت1392 - 9:55pm
استاد سخت افزار
استاد سخت افزار
آواتار کاربر

مهدی نوشته است:
توي شيپ هم هيچ فرقي نداره عمق طبق زاويه 45 درجه بدست مياد ؛ درضمن طلاي جديد رو بايد هر رديابي روي فلز رو قيچي كنه و رديابهايي كه با فاصه قيچي ميكنن مشكل رديابي دارن ؛ اون رديابي بهترين كيفيت رو داره كه فلزات چندين ساله رو هم دقيق روي فلز قيچي كنه نه زاويه ها

سلام داش مهدی :ymhug:
جدای از بحث ردیاب جدید و با در نظر گرفتن ردیابی که 45 درجه رو بزنه میتونید بیشتر توضیح بدید. آخه به صورت تئوری اونطور به نظر میاد که ردیاب روی شیب خود فلز رو(که بدون در نظر گرفتن شیب و به صورت عمودی سنس میشه) نزدیک تر به زاویه ی 45 ای که روی قسمت بالاتر شیب هست بزنه و فاصله 45 درجه اول تا خود هدف با 45 دوم تا هدف یکی نباشه :-?

جمعه 20 اردیبهشت1392 - 10:10pm
مدیر کل
مدیر کل

درسته استاد عزیز. باز هم بر اساس فرمول های ساده مثلثاتی روی شیب هم میشه کار کرد! بنظر من دو تا کار میشه کرد. یکی اینکه شما در راستایی حرکت کنید که شیب نداره! یعنی راستایی که عمود بر جهت شیب قرار میگیره. در اون صورت از هر دو سمت یک مسافت برای نقطه 45 درجه در میاد که همون عدد درستی هست. راه دیگه هم اینه شما دقیقا در جهت شیب اندازه گیری کنید. طول نقطه 45 درجه در بالای شیب بیشتره تا در پایین شیب. میانگین این دو عدد هم باز عدد درستی میتونه باشه.

شنبه 20 اردیبهشت1392 - 12:31am
استاد سخت افزار
استاد سخت افزار
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
درسته استاد عزیز. باز هم بر اساس فرمول های ساده مثلثاتی روی شیب هم میشه کار کرد! بنظر من دو تا کار میشه کرد. یکی اینکه شما در راستایی حرکت کنید که شیب نداره! یعنی راستایی که عمود بر جهت شیب قرار میگیره. در اون صورت از هر دو سمت یک مسافت برای نقطه 45 درجه در میاد که همون عدد درستی هست. راه دیگه هم اینه شما دقیقا در جهت شیب اندازه گیری کنید. طول نقطه 45 درجه در بالای شیب بیشتره تا در پایین شیب. میانگین این دو عدد هم باز عدد درستی میتونه باشه.

خیلی ممنون مهندس
اون قسمت اول که بله درسته ولی هدف بنده در جهت شیب هست
طول نقطه بالای شیب کمتر بایدباشه.چون به صورت عمودی سنس میشه و یه مقدار از مسافت بالای شیب به خاطر عمودی سنس شدن کم میشه.در واقع زاویه گاز در دو جهت 45 هست ولی زاویه ای که نقطه اصلی سنس میشه نسبت به 45 بالای شیب کمتر از 45 و نسبت به 45 پایین شیب بیشتر از 45 هست.پس به نظر بنده قسمت بالای شیب طول کمتری نسبت به قسمت پایین شیب باید داشته باشه.هر چی هم شیب بیشتر باشه از قسمت بالای شیب باید کم و به قسمت پایی شیب اضافه بشه.البته اگه درست بگم
مهندس این درست هست؟

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

شنبه 20 اردیبهشت1392 - 12:51am
مدیر کل
مدیر کل

اگر منظور شما زوایای 45 درجه ای خروجی یون ها هست من هیچ نظری ندارم چون تجربشو ندارم! مقصود من به زاویه 45 درجه ای بود که برای عمق گیری قابل استفادست. وگرنه خروج یونها رو شما توی زمین مسطح هم نمیتونی دقیق حساب کنی چه برسه دیگه به سطح شیبدار! :D
در ضمن در قسمت پایین شیب اگر انتن راستاش پایین تر از هدف قرار بگیره دیگه آنتن ها نمیگیرتش.

شنبه 20 اردیبهشت1392 - 1:12am
استاد
استاد

سلام
من ریاضی بلد نیستم فقط این را میدونم وقتی سطح چه شیب دار چه صاف نسبت به زاویه 45 درجه که توی خاک یا هوا ایجاد میکنه همیشه 45 درجه هست و اگه این گفته صحیح نباشه انوقت طبق شکلی که کشیدید زاویه ها باید متغییر شوند که گفته شما درست در میاد

شنبه 21 اردیبهشت1392 - 3:46am
مدیر سایت
مدیر سایت

حمید نوشته است:
اگر منظور شما زوایای 45 درجه ای خروجی یون ها هست من هیچ نظری ندارم چون تجربشو ندارم! مقصود من به زاویه 45 درجه ای بود که برای عمق گیری قابل استفادست. وگرنه خروج یونها رو شما توی زمین مسطح هم نمیتونی دقیق حساب کنی چه برسه دیگه به سطح شیبدار! :D
در ضمن در قسمت پایین شیب اگر انتن راستاش پایین تر از هدف قرار بگیره دیگه آنتن ها نمیگیرتش.

کاملا درسته
برای ردیابی در مکانها یا کو ه هایی که شیب تند دارن باید خیلی آهسته و با احتیاط از بالای شیب به سمت پائین حرکت کنید که دراین صورت وقتی آنتنها به کانال حرکت سیگنال رسیدن در مسیر افقی شیب راه رو نشونتون خواهد داد و بدین طریق میشه نقطه هدف رو در شیب پیدا کرد ؛ در مورد زاویه 45 درجه به نظر بنده شیب و زمین تخت فرقی نداره و زاویه 45 درجه رو باید عمود به آسمان با سطح خاک محاسبه کرد . @};-

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

شنبه 21 اردیبهشت1392 - 7:55am
استاد سخت افزار
استاد سخت افزار
آواتار کاربر

حمید نوشته است:

بله مندس منظورم خروج یونهاست.حالا دقیق که نه نمیشه محاسبه کرد ولی شاید بشه حدودی گفت

شنبه 21 اردیبهشت1392 - 11:08am
استاد سخت افزار
استاد سخت افزار
آواتار کاربر

جاوید نوشته است:
سلام
من ریاضی بلد نیستم فقط این را میدونم وقتی سطح چه شیب دار چه صاف نسبت به زاویه 45 درجه که توی خاک یا هوا ایجاد میکنه همیشه 45 درجه هست و اگه این گفته صحیح نباشه انوقت طبق شکلی که کشیدید زاویه ها باید متغییر شوند که گفته شما درست در میاد

بله جاوید جان
من خودم نمیدونم ولی اون طور که اهل فن میگن اکثر مواقع 45 درجه هست.ولی به نظر بنده تو شیب با وجود اینکه هر دو زاویه 45 هستند و درست در جای خودشون سنس میشن ولی تشخیص نقطه اصلی یا بار به صورتی هست که محلی که نقطه زن نقطه کرده به اون زاویه ی 45 ای که در قسمت بالاتر شیب هست نزدیک تره و تو عمق گیری خطا ایجاد میشه

شنبه 21 اردیبهشت1392 - 11:16am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مهدی جان عکست خیلی جالب شده.
اقا مهدی سخت افزار شکلی هم که شما کشیدید نسبت به اون خط قرمز 45 درجه ها خارج میشن و همونجا که ضربدر هم زدید باید قیچی بشه مثل همونی که اقا مهدی عکسش رو کشیده...اپراتور باید عمود بر فلز باشه نه زمین با فلز.... ;)

بر آنچه گذشت ، آنچه شکست ، آنچه نشد ... حسرت نخور ؛

زندگی اگر آسان بود با گریه آغاز نمیشد ...

شنبه 21 اردیبهشت1392 - 11:22am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 102 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 ... 11  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 60 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure