انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 15 اردیبهشت1403 - 5:40pm

پاسخ به موضوع  [ 102 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 11  بعدی
 تست طلای جدید در خاک و زاویه 45 درجه 
نویسنده پیغام
استاد سخت افزار
استاد سخت افزار
آواتار کاربر

dorrtaj نوشته است:
mahdi نوشته است:
reza vir نوشته است:
مرسی جاوید جان بحث جالبیه .
خوب کلا یه قانون کلی میگه یون فلز طلا با زاویه 45 خارج میشه و اینکه اگه ما یه مرکز تایین کنیم 360 درجه وجود داره تا این یون از سطح زمین خارج شه . یه فرضیه میگه چون یونها بسمت شمال در حرکتن پس قسمت شمال احتمالش بیشتره تا خارج شه و اینکه محاسبات شما به 45 درجه کاری نداشته باشین چون ثابته البته در نقاطی که حفره و رگه آب است تغیر میکنه اما تغیر جزئیه و اینکه هر چقدر عمق بار باشد به همان اندازه زاویه 360 درجه دورش میشه یعنی اگه بار در یک متری باشه یونها از یک متر اونورتر میزنه بیرون بازم این مقدار تقریبیه چون خاکها فرق میکنه و بسته به رگه های آب و حفره ممکنه در یک و نیم متری بزنه بیرون چون راه فرارش بازتره .

با اجازه استاد رضا عمق در صورتی که زاویه 45 درجه نسبت به بار اصلی تشکیل بشه از یه همچین فرمولی به دست میاد که گفته ی استاد رضا رو دقیقا تایید میکنه.
(دوستان خودتون عدد گذاری کنید)

استاد سخت افزار این اشتباه ازشما بعیده
این مثلثی که شما بررسی میکنید مثلث قائم الزاویه متساوی الساقین هستش با دوزاویه 45 درجه.
یعنی دوفاصله GوX با هم برابرند.

دوست عزیز اشتباهی نشده
به نظر شما همینجوری میان میگن اگه دو زاویه یک مثلث برابر باشن و زاویه سوم 90 باشه قائم زاویه هست و اون دو ضلع که عرض کردم برابرن؟
خیر دوست عزیز.اول اثبات میشه و بعد به صورت گفتاری در میاد

جمعه 20 اردیبهشت1392 - 12:12pm
مدیر کل
مدیر کل

مهدی جان تصویر اشکالی نداره! اما چیزی که در نظر گرفته نشده و خیلی سادست اینه که وقتی شما یک مثلث قائم الزاویه دارین که یکی از زاویه هاش 45 درجه هست طبیعتا بدلیل اینکه مجموع زوایای هر مثلثی 180 درجست پس زاویه دیگه هم میشه 45 درجه. بنابراین این یک مثلث قائم الزاویه متساوی الساقین هم هست. پس دو ضلعش با هم مساوی میشه! بنابراین عوض نوشتن این روابط مثلثاتی که البته درست هم هستن خیلی بهتره که بگیم X=G :D
این همون مساله ای هست که بر اساس اون میشه عمق گیری رو هم انجام داد.

جمعه 20 اردیبهشت1392 - 12:51pm

من لزومی نمیبینم به شما مثلثات وریاضی سوم راهنمایی یاد بدم.ولی شمارو به کتابهای ریاضی سوم راهنمایی ارجاع میدم. =))

جمعه 20 اردیبهشت1392 - 12:53pm
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

فکر کنم حق با کاربر دورتاجه

طبق قوانین مثلثاتی دو فاصله G و X باید با هم برابر باشند.

مابین انسانها چیزی نیست جز دیوارهایی که خودشان ساخته اند.

جمعه 20 اردیبهشت1392 - 1:03pm
استاد سخت افزار
استاد سخت افزار
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
مهدی جان تصویر اشکالی نداره! اما چیزی که در نظر گرفته نشده و خیلی سادست اینه که وقتی شما یک مثلث قائم الزاویه دارین که یکی از زاویه هاش 45 درجه هست طبیعتا بدلیل اینکه مجموع زوایای هر مثلثی 180 درجست پس زاویه دیگه هم میشه 45 درجه. بنابراین این یک مثلث قائم الزاویه متساوی الساقین هم هست. پس دو ضلعش با هم مساوی میشه! بنابراین عوض نوشتن این روابط مثلثاتی که البته درست هم هستن خیلی بهتره که بگیم X=G :D
این همون مساله ای هست که بر اساس اون میشه عمق گیری رو هم انجام داد.

بله داش حمید
منظور بنده "اثبات" دقیق این مسئله(X=G) بود.وگرنه کی میاد این همه بنویسه
دقیقا طبق گفته دوستمون طبق کتب راهنمایی این که دو ظلع یک مثلثی که دو زاویه 45 درجه داره برابر باشن و به عبارتی متساوی الساقین باشه دقیقا همون نتیجه رو میده

جمعه 20 اردیبهشت1392 - 1:32pm
استاد سخت افزار
استاد سخت افزار
آواتار کاربر

hoshi نوشته است:

هوشی جان اینجا کسی اشتباه که نکرده داداش :-*
طبق گفته هم داش دورتاج هم بنده اون دو ضلع برابرن.هر دوش درست هست
فقط ایشون میگن که چرا اثباتشو نوشتی و باید مستقیم مینوشتی

جمعه 20 اردیبهشت1392 - 1:38pm
استاد سخت افزار
استاد سخت افزار
آواتار کاربر

dorrtaj نوشته است:
من لزومی نمیبینم به شما مثلثات وریاضی سوم راهنمایی یاد بدم.ولی شمارو به کتابهای ریاضی سوم راهنمایی ارجاع میدم. =))

دوست عزیز دورتاج جان
داداشم والا من که نمیدونم که منظور شما چیه و دقیقا اثبات رو چطور معنا میکنید
ولی ظاهرا به شما میگفتن که این مثلث متساوی الساقین هست و ضلع رو به دست بیارید ولی به ما میگفتن اثبات کنید که چرا دو ظلع یک مثلث متساوی الساقین برابرن
مثلا همین رابطه وتر به توان 2 = جذر(ظلع اول به توان 2 + ظلع دوم به توان 2)
شما همین رو تو راهنمایی(البته یادم نیست تو راهنمایی اینو داشتیم یا نه :D ) خوندید در حالی که بیش از 100 تا اثبات داره و اتفاقا اثباتش هم یکی از مهمترین سوالات امتحانهای نهایی بوده :))
بحث این نبود که اون دو ضلع با هم برابر بودن.همه اینو میدونن و تو پست بالاترش یکی از اساتید خبره هم اشاره کرده بودن.بنده به طور بسیار دقیق(دانشگاهی :D ) اثبات کردم که چرا اینجوریه.وگرنه به قول فرمایش خودتون در همون سطح راهنمایی چون مثلث دو زاویه 45 داره متساوی الساقیت هست و اون دو ظلع برابر میشن.
والا با این پست ما تاپیک هم از جریانش خارج شد.هر چند هم که هیچ کجای پست کوچکترین اشتباهی رخ نداده بود.
به شخصه از استارتر محترم به خاطر به هم ریختن پستشون معذرت خواهی میکنم :ymblushing:

جمعه 20 اردیبهشت1392 - 1:50pm
استاد
استاد

mahdi نوشته است:
dorrtaj نوشته است:

دوست عزیز دورتاج جان
ولی ظاهرا به شما میگفتن که این مثلث متساوی الساقین هست و ضلع رو به دست بیارید ولی به ما میگفتن اثبات کنید که چرا دو ظلع یک مثلث متساوی الساقین برابرن
شما همین رو تو راهنمایی(البته یادم نیست تو راهنمایی اینو داشتیم یا نه :D ) خوندید در حالی که بیش از 100 تا اثبات داره و اتفاقا اثباتش هم یکی از مهمترین سوالات امتحانهای نهایی بوده :))
بحث این نبود که اون دو ضلع با هم برابر بودن.همه اینو میدونن و تو پست بالاترش یکی از اساتید خبره هم اشاره کرده بودن.بنده به طور بسیار دقیق(دانشگاهی :D ) اثبات کردم که چرا اینجوریه.وگرنه به قول فرمایش خودتون در همون سطح راهنمایی چون مثلث دو زاویه 45 داره متساوی الساقیت هست و اون دو ظلع برابر میشن.
والا با این پست ما تاپیک هم از جریانش خارج شد.هر چند هم که هیچ کجای پست کوچکترین اشتباهی رخ نداده بود.
به شخصه از استارتر محترم به خاطر به هم ریختن پستشون معذرت خواهی میکنم :ymblushing:

سلام
خواهش میکنم دوست عزیز اتفاقا از تبادل نظرات نتیجه مثبت منتج شد حالا دیگه توی ذهنمون براحتی جا گرفته که که چه جوری سر زمین عمق زنی کنیم و دیگه یادمون بمونه

جمعه 20 اردیبهشت1392 - 3:56pm
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

mahdi نوشته است:
hoshi نوشته است:

هوشی جان اینجا کسی اشتباه که نکرده داداش :-*
طبق گفته هم داش دورتاج هم بنده اون دو ضلع برابرن.هر دوش درست هست
فقط ایشون میگن که چرا اثباتشو نوشتی و باید مستقیم مینوشتی

اینکه خوبه ادم اثبات یه چیزی رو بلد باشه

مابین انسانها چیزی نیست جز دیوارهایی که خودشان ساخته اند.

جمعه 20 اردیبهشت1392 - 6:21pm
استاد سخت افزار
استاد سخت افزار
آواتار کاربر

جاوید نوشته است:
mahdi نوشته است:
dorrtaj نوشته است:

دوست عزیز دورتاج جان

سلام
خواهش میکنم دوست عزیز اتفاقا از تبادل نظرات نتیجه مثبت منتج شد حالا دیگه توی ذهنمون براحتی جا گرفته که که چه جوری سر زمین عمق زنی کنیم و دیگه یادمون بمونه

سلام داش جاوید
مشکل به اون جایی میرسه که روی شیب باشی.گاز با زاویه 45 بالا میاد.ولی رو سطح زمین دیگه قائم زاویه نیست. :D
ببینم میشه کاری واسه اون کرد یا نه :ymsmug: ;)

جمعه 20 اردیبهشت1392 - 9:28pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 102 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 11  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 37 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure