انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 10 فروردین1403 - 5:44pm

پاسخ به موضوع  [ 20 پست ]  برو به صفحه 1 , 2  بعدی
 تعیین مکان دقیق تونل با توضیح روی شکل 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام
من یک تونل رو کشیدم که زیر پای شخصی قرار داره
از اساتید محترم میخوام که نحوه تشخیص تونل و عمق و عرض تونل همچنین خود ارتفاع تونل رو با شکل توضیح بدن. مثلا کجاها آنتن ردیاب قیچی میکنه و ....
جهت تونل به سمت جهت های جغرافیایی شمال، جنوب، شرق یا غرب چه تاثیری روی تشخیص مکان دقیقش داره

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

دوشنبه 17 خرداد1394 - 12:05am
کاربر فعال
کاربر فعال

میثم نوشته است:
سلام
از اساتید محترم میخوام که نحوه تشخیص تونل و :-? عمق و عرض تونل همچنین خود ارتفاع تونل رو با شکل توضیح بدن. مثلا کجاها آنتن ردیاب قیچی میکنه و ....
جهت تونل به سمت جهت های جغرافیایی شمال، جنوب، شرق یا غرب چه تاثیری روی تشخیص مکان دقیقش داره

خوب این که سوال نداره با مد حفره یا فرکانس 701 و 702 و 703 وقتی به لب تونل از هر طرف میایی قیچی میکنه کمی وایمیستی بعد حرکت میکنی هر جا قیچی به سمت سینت برگشت همونجا حفره تموم میشه و برای ارتفاع وقتی رو حفر ایستادی 2 دقیقه تو حالت قیچی صبر کن بعد عقب عقب برگرد هر جا تموم شد همون اندازه ارتفاع یا همون عمق میشه .برو خوش باش @};-

یکشنبه 23 خرداد1394 - 3:26am
کاربر فعال
کاربر فعال

mehdii28 نوشته است:
میثم نوشته است:
سلام
از اساتید محترم میخوام که نحوه تشخیص تونل و عمق و عرض تونل همچنین خود ارتفاع تونل رو با شکل توضیح بدن. مثلا کجاها آنتن ردیاب قیچی میکنه و ....

خوب این که سوال نداره با مد حفره یا فرکانس 701 و 702 و 703 وقتی به لب تونل از هر طرف میایی قیچی میکنه کمی وایمیستی بعد حرکت میکنی هر جا قیچی به سمت سینت برگشت همونجا حفره تموم میشه و برای ارتفاع وقتی رو حفر ایستادی 2 دقیقه تو حالت قیچی صبر کن بعد عقب عقب برگرد هر جا تموم شد همون اندازه ارتفاع یا همون عمق میشه .برو خوش باش @};-

اگر به فرض شخصی از سمت چپ تصویر به سمت راست حرکت کنه باید 5 جا قیچی بشه درسته؟
اول بتا بعد آلفا بعد بالای خود تونل بعد سیگما و سپس گاما.

یکشنبه 24 خرداد1394 - 3:35pm
کاربر فعال
کاربر فعال

میثم جان اینو میتونی خونه که زیر زمین داشته باشه مثلا زیر زمین خونه 80 متر ولی طبقه بالا مثلا 150 متر اگر از یک طرف شروع کنی بیای سمت فضا خالی همون زیر زمین میبینی آنتنها قیچی میکنه و همینجوری حرکت کنی آنتنها باز و بسته میشن ولی اگر همون لب فضای خالی بایستی و با تاخیر و آروم حرکت کنی آنتنها همینجوری تا جایی که فضای خالی هست قیچی میمونه امتحان کن متوجه میشی و کلی مطلب خودت دستت میاد .یا حق

چهارشنبه 2 تیر1394 - 1:50am
کاربر فعال
کاربر فعال

اساتيد لطفا سوال منوجواب بديد.اگر دفينه اي در مكان پلمب شده اي باشد ايا زواياي 45 درجه دارد يا نه.يه جزوه دارم كه نوشته در اين مواقع فقط روي خود بار قيچي انتن داريم. @-)

هان مشو نومید چون واقف نه ای از سر غیب
باشد اندر پرده بازی های پنهان غم مخور

چهارشنبه 21 مرداد1394 - 7:24am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مرزبان نوشته است:
اساتيد لطفا سوال منوجواب بديد.اگر دفينه اي در مكان پلمب شده اي باشد ايا زواياي 45 درجه دارد يا نه.يه جزوه دارم كه نوشته در اين مواقع فقط روي خود بار قيچي انتن داريم. @-)
با دستگاه فرکانسی در همچین مواقع هم زاویه داری هم مرکز ولی با ردیاب خوراکی در همین مواقعی هیچ قیچی نداری

چهارشنبه 21 مرداد1394 - 5:56pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام اساتيد.آقا من دستگاه tracer maxblast دارم.زنراتور به صورت ديجيتال فركانس ميده تو خاك.روي دستگاهي كه انتنها بهش وصله فقط يه ولوم fine frecance هستش.كار اين ولوم و نحوه تنظيمش چجوريه.ممنون ميشم اگه جواب بديد

شنبه 25 مهر1394 - 1:50pm
مدیر سایت
مدیر سایت

مرزبان نوشته است:
سلام اساتيد.آقا من دستگاه tracer maxblast دارم.زنراتور به صورت ديجيتال فركانس ميده تو خاك.روي دستگاهي كه انتنها بهش وصله فقط يه ولوم fine frecance هستش.كار اين ولوم و نحوه تنظيمش چجوريه.ممنون ميشم اگه جواب بديد

با سلام
شما اول بايد مكاني براي تست پيدا كنيد و از فلزات مورد نظر يك تيكه داشته باشيد همراهتون ، بعد فلزات رو يكي يكي در عمق 30 سانتي زير خاك گذاشته و روي اون رو با خاك بخوبي پوشش ميديد ، حالا دستگاه ژنراتور كه به زمين وصل ميشه رو به زمين وصل كنيد و روشن كنيد و بذاريد روي فركانس همون فلزي كه خاكش كرديد و بگذاريد دستگاه 5 دقيقه كار بكنه و امواج بده داخل خاك ، بعد از 5 دقيقه آنتنهارو دست بگيريد و از فاصله 4 الي 5 متري فلز دفن شده عبور كنيد و ولوم روي آنتنها رو هربار مقداري چرخ بديد تا بهترين نقطه اي كه آنتنها به فلز دفن شده گرايش دارن رو علامت بزنيد و همينطور براي هر فلز اين كار رو انجام بديد . موفق باشيد

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

یکشنبه 26 مهر1394 - 9:33pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سپاس گذارم استاد

دوشنبه 27 مهر1394 - 7:41am
کاربر فعال
کاربر فعال

كدام يك از اين مطالب درست است.استاد آريا براي عمق گيري فرمودند كه از مركز هدف به سمت بيرون حركت ميكنيم و هرجا آنتن قيچي شد فاصله اش تا هدف ميشود عمق هدف.در جايي ديگر يكي از اساتيد فرمودن كه از روي هدف به آرامي به عقب حركت ميكنيم آنتها شروع به باز شدن ميكنند.هر جا كه نوك انتنها بهم رسيد ميشود عمق هدف.آيا من موضوعات را درست درك نكرده ام يا مورد دوم اشتباه است. ~X( ~X( ~X(

یکشنبه 3 آبان1394 - 1:38pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 20 پست ]  برو به صفحه 1 , 2  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 50 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure