انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 4 اردیبهشت1403 - 6:46pm

پاسخ به موضوع  [ 11 پست ]  برو به صفحه 1 , 2  بعدی
 بهترین ساعات شبانه روز ؛ سرما و گرما و فصول سال در ردیابی 
نویسنده پیغام
استاد - مدیر
استاد - مدیر

در این قسمت دوستان تجارب ردیابی در بهترین ساعات شبانه روز وسرما وگرما وهمجنین بهترین فصل سال رو به اشتراک بزارند

mantera

دوشنبه 21 اسفند1391 - 7:28pm
استاد - مدیر
استاد - مدیر

تا جایی که تجربه ثابت کرده بهترین ساعات برای ردیاب بین ساعت 9تا 11شب هستش توی روز هم اگر هوا متعادل وکمی خنک باشه بین ساعت 3تا5 بسیار عالی وقوی جواب میده توی فصلها هم مشخصه که بهترین فصل فصله بهاره که هوا عالی ومتعدل هستش وقاعدتا گرمای زیاد وسرمای زیاد اصلا بدرد ردیابی نمیخوره جون بقول مهندس حمید واقعا امواج رو بسیار ضیعف وناکارمد میکنه که بصورت علمی ووسایل مربوطه این مورد رو ثابت کرده من خودم تستهای زیادی هم توی سرما به طوری که توی 5دقیقه کاملا دستها بی حس واز کار میفته کار کردم دقیقا اگر یک مقدار قابل توجهی هم طلا برای تست روی زمین بیزاری باید بگم که ردیاب کارایی نداره توی گرما وشرجی هم که واقعا اصلا نمیشه کار کرد وردیاب زدن عملا توفقی ایجاد نمیکنه وهوای بارانی ویا تازه باران تمام شده هم برای ردیاب زدن مناسب نیست دوستان عزیز شاید فکر کنید که این موارد زیاد توی امر ردیابی مهم نباشه اما کاملا بدونید این طرز تفکر دقیقا اشتباه هستش واگر این موارد رعایت نشه توی ردیاب زدن جواب نخواهید گرفت جون تمام این موارد تست شده
دوستان اگر کسی تجربه ای دیگر داره لطفا به اشترک بزاره

mantera

سه شنبه 21 اسفند1391 - 12:28am
مدیر سایت
مدیر سایت

من که در ساعت 3 صبح در یک زمین باز کشاورزی و شخم زده دوستان انگشر طلا رو حدود 40 متری خاک کردن بعد من رفتم و پیداش کردم ولی دقیقاً رو انگشتر نرفتم حدود 2 متر جلوی انگشتر آنتنها قیچی کردن

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

سه شنبه 22 اسفند1391 - 11:34am
استاد - مدیر
استاد - مدیر

درسته دوست عزیز هدف وقتی توی سطح باشه بعضی مواقع با اختلاف یک تا دومتر محل ان کاوش میشه

mantera

سه شنبه 22 اسفند1391 - 3:32pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با سلام خدمت دوستان . من چند روزی هستش که عضو سایتتون شدم و واقعا از مطالبتون لذت بردم . من یه ردیاب دی اف اس دارم که واقعا کارش عالیه . و وقتی رو کد 5/5 میزارم ردخور نداره . نکته ای که میخوام بگم اینه که برای صحت نقطه ای که ردیاب شما گرفته میتونید در دو روز آخر ماه قمری به اونجا بروید و نقطه دقیق رو به دست بیارید مخصوصا در روز 29/5 ماه قمری . چون که میدان مغناطیسی زمین در این روز به کمترین میزان خودش میرسه و میتونید به راحتی نقطه دقیق رو به دست بیارید . حتی در مورد زاویه 45 درجه صدق میکنه یعنی اگه جایی زاویه 45 درجش 2 متر از هر طرف باشه و شما فکر میکنید عمق بار در 2 متریه اما در این روز زاویه45 درجه به 1/5 متر میرسه . این تجربه ای بود که من داشتم . بازم اگه دوستان مخصوصا آقا آریا راهنمایی و یا نظری دارن استقبال میکنم با تشکر .

...جواب ابلهان خاموشیست....

شنبه 21 اردیبهشت1392 - 6:46pm
مدیر سایت
مدیر سایت

سپاس آقا معراج خيلي جالب و مفيد بود

آدم‌های بزرگ،

آدم‌های عادی،

آدم‌های کوچیک،
بهشون حسودی می‌کنند!

شنبه 21 اردیبهشت1392 - 8:00pm
استاد
استاد

سلام
وقتی که ردیاب فرکانس را به زمین وارد کنه بعد از اینکه به فلز خورد و به بالا اومد و به انتنها رسید شاید تا چند متر بالاتر از سطح خاک هم انتنها بتونن روی اون نقطه قیچی کنند به نظر من ردیاب فرکانسی چون قدرت دارد حالت مغناطیسی خیلی کم میتونه روی اون تاثیر بزاره وگرنه هیچوقت انتن روی خود فلز مستقیم قیچی نمیکنه و همش روی زا ویه های 45 درجه قیچی میکنه حال الان که ردیاب حمید فقط روی خود فلز قیچی میکنه خود دلیل اون هست که ردیاب فرکانسی نیروی مغناطیسی زمین روی اون هیچ یا یه کمی تاثیر میگذارد اما در مورد انتهای بدون دستگاه و فرکانس این مطلب که مغتاطیس و گرما و سرما تاثیر گذار هست صحت داره

شنبه 21 اردیبهشت1392 - 9:08pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوستان باید خدمت شما عرض کنم که بر اساس تجربه خودم هست نوع خاک منطقه هم در کار ردیابی تاثیر داره
مثلا درزمینهایی که خاک اونها نرم هست در سرما و گرما تقریبا یه نقطه را میزنه اما در مناطقی که سنگلاخ هست یا
صخره هست سرما و گرما تاثیر داره وتاثیر گذاریش هم کلا گمراه کننده است

شنبه 21 اردیبهشت1392 - 9:56pm
مدیر سایت
مدیر سایت

دوستان خوبم آقا جاوید و مرلین باید عرض کنم همه فرمایشات شما درست ولی اون ردیابی خوبه و عملکردش رضایت بخش بوده که فلز جدید و قدیم رو فقط روی خود فلز قیچی بشه و نه زاویه ها ، مثل ابر ردیاب FPL - 22

آدم‌های بزرگ،

آدم‌های عادی،

آدم‌های کوچیک،
بهشون حسودی می‌کنند!

یکشنبه 22 اردیبهشت1392 - 8:25am
مدیر سایت
مدیر سایت

ariya نوشته است:
تا جایی که تجربه ثابت کرده بهترین ساعات برای ردیاب بین ساعت 9تا 11شب هستش توی روز هم اگر هوا متعادل وکمی خنک باشه بین ساعت 3تا5 بسیار عالی وقوی جواب میده توی فصلها هم مشخصه که بهترین فصل فصله بهاره که هوا عالی ومتعدل هستش وقاعدتا گرمای زیاد وسرمای زیاد اصلا بدرد ردیابی نمیخوره جون بقول مهندس حمید واقعا امواج رو بسیار ضیعف وناکارمد میکنه که بصورت علمی ووسایل مربوطه این مورد رو ثابت کرده من خودم تستهای زیادی هم توی سرما به طوری که توی 5دقیقه کاملا دستها بی حس واز کار میفته کار کردم دقیقا اگر یک مقدار قابل توجهی هم طلا برای تست روی زمین بیزاری باید بگم که ردیاب کارایی نداره توی گرما وشرجی هم که واقعا اصلا نمیشه کار کرد وردیاب زدن عملا توفقی ایجاد نمیکنه وهوای بارانی ویا تازه باران تمام شده هم برای ردیاب زدن مناسب نیست دوستان عزیز شاید فکر کنید که این موارد زیاد توی امر ردیابی مهم نباشه اما کاملا بدونید این طرز تفکر دقیقا اشتباه هستش واگر این موارد رعایت نشه توی ردیاب زدن جواب نخواهید گرفت جون تمام این موارد تست شده
دوستان اگر کسی تجربه ای دیگر داره لطفا به اشترک بزاره

دوستان خوشبختانه این مشکلات و مواردی که در بالا ذکر شده در ابر ردیاب فوق حرفه ای FPL_22 وجود نداره و در هرشرایطی عملکرد یکسانی رو از این ردیاب فوق حرفه ای شاهد خواهید بود @};-

آدم‌های بزرگ،

آدم‌های عادی،

آدم‌های کوچیک،
بهشون حسودی می‌کنند!

یکشنبه 22 اردیبهشت1392 - 8:29am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 11 پست ]  برو به صفحه 1 , 2  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 30 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure