انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 14 اردیبهشت1403 - 4:20pm

پاسخ به موضوع  [ 2946 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 ... 295  بعدی
 آموزش و نحوه استفاده از ردیاب حرفه ای FPL-22 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام دوستان
آقا من یه سوال داشتم:میگم ما بر فرض اومدیم یک هدفی رو ردیابی کردیم.اونجایی رو که اولین بار قیچی کرد به عنوان مرکز هدف میشناسیم یعنی؟بدون اینکه ولوم رو کم کنیم؟
و بعد اینکه نقطه رو پیدا کردیم برای اینکه مطمئن بشیم اون نقطه هدفی رو که پیدا کردیم ذرات قوی یا هدف کاذب نباشه باید چیکار کنیم.ولوم رو کمش کنیم؟

چهارشنبه 18 اردیبهشت1392 - 1:28pm
مدیر سایت
مدیر سایت

lrl نوشته است:
سلام دوستان
آقا من یه سوال داشتم:میگم ما بر فرض اومدیم یک هدفی رو ردیابی کردیم.اونجایی رو که اولین بار قیچی کرد به عنوان مرکز هدف میشناسیم یعنی؟بدون اینکه ولوم رو کم کنیم؟
و بعد اینکه نقطه رو پیدا کردیم برای اینکه مطمئن بشیم اون نقطه هدفی رو که پیدا کردیم ذرات قوی یا هدف کاذب نباشه باید چیکار کنیم.ولوم رو کمش کنیم؟

دوست عزیز بعد از اینکه انتن ها روی یه نقطه قیچی کردن شما بیا 5 متر از هدف فاصله بگیر و ولوم ردیاب رو بزاره یک خط مونده به صفر و دوباره به سمت اون نقطه حرکت کن اگه هدف باشه اونجا قیچی میکنه و برای حذف رگه های طلا هم میتونی از تست طلا استفاده کنی البته برای حالت نقطه زنی دقیق ردیاب باید در حالت بیسیم استفاده بشه و اندازه انتن تلسکوپی کم یا زیاد باشه مهم نیست

چهارشنبه 18 اردیبهشت1392 - 1:52pm
استاد - مدیر
استاد - مدیر

مهدی نوشته است:
تصاویری جناب آریا زحمت رو کشیدن بنده هم تجربه کردم و کاملا درسته و عملکرد این ردیاب برای پیدا کردن نقطه هدف به همین شکل بوده و برای پیدا کردن عمق طبق تصویری که بنده قرار میدم بوده ، اینجا باید ابهامات زاویه 45 درجه برای دوستان حل بشه :

با تشکر از اقا مهدی
این روش برای عمق گیری هم میتونه انجام بشه در اصل روش اختصاصی برای این ردیاب میباشد که دوستان زحمتشو کشیدن البته من باید این روش رو روی اهداف واقعی تست کنم تا موقع عقب اومدن ,دقیقا عکس العمل انتنها رو ببینم, که به جه صورت هستش ایا تا نیمه باز میشوند ایا کامل باز میشوند وایا دوباره بعد از باز شدن قیجی میشوند وغیره

mantera

چهارشنبه 18 اردیبهشت1392 - 2:00pm
استاد - مدیر
استاد - مدیر

ارتین نوشته است:
lrl نوشته است:
سلام دوستان

دوست عزیز بعد از اینکه انتن ها روی یه نقطه قیچی کردن شما بیا 5 متر از هدف فاصله بگیر و ولوم ردیاب رو بزاره یک خط مونده به صفر و دوباره به سمت اون نقطه حرکت کن اگه هدف باشه اونجا قیچی میکنه و برای حذف رگه های طلا هم میتونی از تست طلا استفاده کنی البته برای حالت نقطه زنی دقیق ردیاب باید در حالت بیسیم استفاده بشه و اندازه انتن تلسکوپی کم یا زیاد باشه مهم نیست

اقا خواهشااین روش قیجی شدن رو فراموش کنید این مورد برای مبتدیان وکسانی که تازه میخواخند انتن به دست بگیرند یک روش بسیار سخت هستش که میتونه باعث خطا گرفتن انها بشه ,اگر شما که حرفه ای هستید ومیخواهید اینطور عمل کنید, لطفا اونو توی انجمن دیگه مطرح نکنید از این بعد روش اصولی واصلی برای پیدا کردن هدف همین روشی هست, که من تصویر شو گذاشتم اگر کسی هم از روش قیجی شدن برای پیدا کردن مرکز هدف استفاده کرد ونتونست به هدفی برسه این انجمن هیج ضمانتی برای اونها نداره جون این روش قیجی شدن شرایط وتخصص خودشو میخواد که هر کسی نمیتونه انجامش بده اما اون روشی که تصویرشو گذاشتم, وکسانی مثل اقا پویاویا اقا مهدی وغیره هم استفاده میکنند میتونه به هرکسی جواب بده, ببینید دوستان عزیز تا الان جندین نفر که هنوز انتن توی دست نگرفتند از من نظرخواهی میکنند که میخواهند ردیاب زنی رو شروع کنند حالا در نظر بگیرید که به این مبتدی بگویید, برای پیدا کردن هدف مستقیم برو تا برسی روی هدف ,وروی مرکز انتنها قیجی میکنند, یا از فاصله جندمتری روی هدف برو تا انتنها قیجی بشن, این مورد برای این تازه کارها بسیار دشوار وناشدنی هستش, اولا ممکنه انتنها ی انها به علت تازه کار بودن ونیروی ذهن, جندین بار قیجی کنندویا از مسیر خارج بشن واونها رو به اشتباه بندازه, از این جهت لطف کنید این موضوع رودیگه تکرار نکنید

mantera

چهارشنبه 18 اردیبهشت1392 - 2:12pm
مدیر کل
مدیر کل

دوستان یه چیزی بگم درمورد عمق گیری این دستگاه که کاملا توجیه بشین .
همانطور که قبلا توضیح دادیم این ردیاب نقطه زنه و داستان عمق یابی این با بقیه فرق داره و حالت تخصصی داره من اون روشی که گفتم عقب عقب میرین تا انتنها باز بشند کاملا اصولی و حساب شده هست حالا برای مبتدیان که تازه میخوان این دستگاه رو خریداری کنند طبق کاتالوگی که تمام ردیابها میزنند یعنی تو همان جایی که نقطه کرد به وسیله این ردیاب حالا دستگاه رو خاموش کنین در حالت خاموش عقب عقب برین یه جا میبینین انتنها باز میشند یعنی حجم هدف و همانطور که ادامه بدین به طرف عقب میبینین دوباره قیچی میشن این میشه عمق هدف چون اینجا دستگاه خاموشه عملا دستگاه کاری نمیکنه حالت نقطه زنی نداره برای همین دوباره قیچی میکنه که تو توضیحاتی که اقا اریا اولین عکس رو گذاشتند کاملا توضیح ندادند و ایشون فکر کردند همه مثل خودشون حرفه ای هستند و متوجه میشند چرا دوباره انتنها قیچی کرده و بحث 45 درجه اومد روکار . و چون برای بعضی ها سئوال شده بنده اومدم این موضوع رو برای همه حل کنم . یه روش دیگه هم اینه که هدف که با این ردیاب معلوم شد یعنی نقطه کردین حالا دستگاه رو خاموش کنین و بسمت بیرون حرکت کنین میبین یه جا داره قیچی میکنه دوباره این هم میشه عمق هدف حالا این دو روش قدیمی برای ردیابهای معمولی بوده و احتمال داره 20 یا 30 سانت خطا بزنه اما موردی نداره نهایت 30 سانت بیشتر حفاری میکنین .
برای عمق یابی با این ردیاب نقطه زن که حالت تخصصی داره تست های بیشتری حتما انجام میشه و اعلام میشه بزودی , فعلا تمام کاربران همون روش انتن خاموش میتونن عمق یابی کنند مشکلی نیست

جهت سفارش فلزیاب FPI (نسخه فول اصلی) و یون یاب تریشر فایندر میتوانید به بنده یا آقا حمید پیغام خصوصی دهید.

http://www.aparat.com/felezjoo
viewtopic.php?f=17&t=3526

چهارشنبه 18 اردیبهشت1392 - 2:42pm
مدیر سایت
مدیر سایت

ariya نوشته است:
ارتین نوشته است:
lrl نوشته است:
سلام دوستان

اقا خواهشااین روش قیجی شدن رو فراموش کنید این مورد برای مبتدیان وکسانی که تازه میخواخند انتن به دست بگیرند یک روش بسیار سخت هستش که میتونه باعث خطا گرفتن انها بشه ,اگر شما که حرفه ای هستید ومیخواهید اینطور عمل کنید, لطفا اونو توی انجمن دیگه مطرح نکنید از این بعد روش اصولی واصلی برای پیدا کردن هدف همین روشی هست, که من تصویر شو گذاشتم اگر کسی هم از روش قیجی شدن برای پیدا کردن مرکز هدف استفاده کرد ونتونست به هدفی برسه این انجمن هیج ضمانتی برای اونها نداره جون این روش قیجی شدن شرایط وتخصص خودشو میخواد که هر کسی نمیتونه انجامش بده اما اون روشی که تصویرشو گذاشتم, وکسانی مثل اقا پویاویا اقا مهدی وغیره هم استفاده میکنند میتونه به هرکسی جواب بده, ببینید دوستان عزیز تا الان جندین نفر که هنوز انتن توی دست نگرفتند از من نظرخواهی میکنند که میخواهند ردیاب زنی رو شروع کنند حالا در نظر بگیرید که به این مبتدی بگویید, برای پیدا کردن هدف مستقیم برو تا برسی روی هدف ,وروی مرکز انتنها قیجی میکنند, یا از فاصله جندمتری روی هدف برو تا انتنها قیجی بشن, این مورد برای این تازه کارها بسیار دشوار وناشدنی هستش, اولا ممکنه انتنها ی انها به علت تازه کار بودن ونیروی ذهن, جندین بار قیجی کنندویا از مسیر خارج بشن واونها رو به اشتباه بندازه, از این جهت لطف کنید این موضوع رودیگه تکرار نکنید

اقا اریا ببخشید ، حق با شماست ، بنظرم اگه شما لطف کنید یه جمع بندی و تهیه یه فایل آموزشی برای کار با ردیاب رو زحمتشو بکشین خیلی عالیه میشه ، چون تا بحال نظرات و شیوه های که شما از ردیاب استفاده می کنید هم دقیق و هم برای اکثر موارد میشه از این روشها استفاده کرد، تشکر

چهارشنبه 18 اردیبهشت1392 - 2:46pm
استاد - مدیر
استاد - مدیر

خواهش میکنم ارتین جان شما لطف دارید
در مورد ایجاد یک فایل به نظر من هنوز زوده ,بزارید مدت بیشتری با این ردیاب, هم من وهم دیگران کار کنند تا تجربیات وتستهای بیشتری انجام بشه ,که توی این مدت احتمالا روشها وتجربیات موثرتری بوجود میاد, که ممکنه اون فایل ایجاد شده, دوباره بخواد ویرایش بشه فعلا هرجه تجربه وتست انجام میشه توی همین قسمت برای استفاده
گذاشته میشه ,تا اینکه همه موارد وتستها تکمیل بشن, اون موقع تمام این تجربیات ونوشته ها رو تبدیل به یک فایل خواهیم کرد

mantera

چهارشنبه 18 اردیبهشت1392 - 3:06pm
استاد - مدیر
استاد - مدیر

مجتبی نوشته است:
دوستان یه چیزی بگم درمورد عمق گیری این دستگاه که کاملا توجیه بشین .
همانطور که قبلا توضیح دادیم این ردیاب نقطه زنه و داستان عمق یابی این با بقیه فرق داره و حالت تخصصی داره من اون روشی که گفتم عقب عقب میرین تا انتنها باز بشند کاملا اصولی و حساب شده هست حالا برای مبتدیان که تازه میخوان این دستگاه رو خریداری کنند طبق کاتالوگی که تمام ردیابها میزنند یعنی تو همان جایی که نقطه کرد به وسیله این ردیاب حالا دستگاه رو خاموش کنین در حالت خاموش عقب عقب برین یه جا میبینین انتنها باز میشند یعنی حجم هدف و همانطور که ادامه بدین به طرف عقب میبینین دوباره قیچی میشن این میشه عمق هدف چون اینجا دستگاه خاموشه عملا دستگاه کاری نمیکنه حالت نقطه زنی نداره برای همین دوباره قیچی میکنه که تو توضیحاتی که اقا اریا اولین عکس رو گذاشتند کاملا توضیح ندادند و ایشون فکر کردند همه مثل خودشون حرفه ای هستند و متوجه میشند چرا دوباره انتنها قیچی کرده و بحث 45 درجه اومد روکار . و چون برای بعضی ها سئوال شده بنده اومدم این موضوع رو برای همه حل کنم . یه روش دیگه هم اینه که هدف که با این ردیاب معلوم شد یعنی نقطه کردین حالا دستگاه رو خاموش کنین و بسمت بیرون حرکت کنین میبین یه جا داره قیچی میکنه دوباره این هم میشه عمق هدف حالا این دو روش قدیمی برای ردیابهای معمولی بوده و احتمال داره 20 یا 30 سانت خطا بزنه اما موردی نداره نهایت 30 سانت بیشتر حفاری میکنین .
برای عمق یابی با این ردیاب نقطه زن که حالت تخصصی داره تست های بیشتری حتما انجام میشه و اعلام میشه بزودی , فعلا تمام کاربران همون روش انتن خاموش میتونن عمق یابی کنند مشکلی نیست

با تشکر از اقا مجتبی
واقعا موارد لازم ومهم رو توی این پست اعلام نمودند و دیگه لازم نیست برای عمق گیری به موارد دیگه پرداخته بشه

mantera

چهارشنبه 18 اردیبهشت1392 - 3:09pm
مدیر سایت
مدیر سایت

ariya نوشته است:
دوستان عزیز من از این روش برای پیدا کردن مرکز که بسیار هم دقیق هستش استفاده میکنم البته روشی هم که اقا مجتبی واقا حمید توصیه کردند, که بسوی هدف بروید تا انتنها قیجی بشوند کاملا درسته ,وهیج موردی نداره اما این روش یعنی ضربدر شدن روی هدف برای اپراتورهای حرفه ای ,بیشتر کارامد هستش ولی دوستانی که مبتدی هستند وهمجنین حرفه ای ازاین روشی که من گذاشتم راحتر میتونند جواب بگیرند

اقا اریا، در مورد دوتا شکلی که گذاشتین سوالی داشتم ، اگه انتن ها یه جا رو از دور نشون دادن طبق فرمایش جنابعالی که دیگه احتیاج نیست از همون نقطه شروع به حرکت کنیم شاید از مسیر خارج بشیم ، حالا ما از دور چجوری مکان هدف رو مشخص کنیم ؟ و بعد از مشخص کردن مکان هدف از اون نقطه چند متر فاصله بگیریم ( شکل اولی ) و دوباره انتن بزنیم ؟ مقدار ولوم ردیاب در شکل اولی روی چه مقداری باشه ؟ و برای بدست اوردن نقطه دقیق هم که تو شکل دومی اشاره شده مقدار ولوم ردیاب هم چقدر باشه ؟ اگه ما ولوم رو زیاد کنیم در حالت نقطه زنی زاویه 45 درجه رو نمیزنه ؟ و یه لطفی بکنید در مورد حفره یابی و یا دنبال کردن مسیر تونل وقتیکه بالای تونل ایستادیم ، البته ببخشید بنده مبتدی هستم

پنج شنبه 19 اردیبهشت1392 - 9:43pm
مدیر سایت
مدیر سایت

ماشاله اقا اریا سرشون حسابی شلوغه و سوال ما هم بی جواب مونده :) اقا اریا بعد از اینکه لطف کردی سوال بالا رو جواب دادی یه زحمتی هم بکشین کارهای که در مورد یه هدف بفرض شما رفتید جای همینطور عشقی انتن زدید البته با حالت باسیم و فرضا ردیاب یه نقطه ای رو در فاصله دور نشون داد حالا شما لطفا کلیه مراحلی که برای رسیدن به محل هدف و بدست اوردن نقطه دقیق هدف انجام میدی رو برامون تشریح کنید فکر کنم شما اگه این زحمت رو بکشین کلا تو بحث این ردیاب اموزش مقدماتی میشه برای کلیه دوستان ، شما استاد ما هستی و تو این زمینه تجربیات نادری داری و همیشه اسباب زحمتیم شرمنده :)

پنج شنبه 19 اردیبهشت1392 - 10:53pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 2946 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 ... 295  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 31 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure