انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 1 اردیبهشت1403 - 12:19pm

پاسخ به موضوع  [ 2946 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 ... 295  بعدی
 آموزش و نحوه استفاده از ردیاب حرفه ای FPL-22 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

علی جان اون روش شمردن تعداد گردش آنتنها رو بنده هر چقدر در ردیابهای مختلف تست کردم ازش جوابی نگرفتم! اصلا نمیدونم مبنا و اصول عملکرد چنین روشی چیه! اگر شما واقعا از این روش جواب گرفتین خوشحال میشیم لطف کنین دقیق توضیح بدین.

چهارشنبه 17 اردیبهشت1392 - 1:07am
استادیار
استادیار

محل اقامت: آذربایجان دیاری
با سلام خدمت استید محترم بویژه استاد آریا
اریا جان برات تقریبا چند روز پیش یه پیام خصوصی داده بودم که قربون دستت یه هفته منتظر پاسخ هستم از این طرف دوستای بنده زیاد تو فشار میگزارن میدونم سرت خیلی شلوغه و اسباب زحمت شده
اگه لطف کنی یه جوابی به اون سوال بنده بدهید ممنون

الم یعلم بان الله یری

چهارشنبه 17 اردیبهشت1392 - 2:09am
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

ممنون استاد اریا

راستش تو ردیاب قبلی من هر کاری کردم نتونستم زاویه های 45 درجه رو پیدا کنم هر جا که برای انتن زدن رفتن فقط و فقط یه جا قیچی میکرد واسه همین هم یه ابتکاری به خرج دادم ,
از سیمهایی که به انتن میرند دو تا سیم هم از دو تا خازن عبور دادم و به یک هدفون متصل کردم وقتی که ردیاب رو روشن میکردم و فرکانس رو روی 5555 هرتز میزاشتم یه صدایی شبیه صوت میشنیدم و منطقه رو کاوش میکردم وقتی به جایی میرسیدم که انتنها قیچی میکردند با دو انگشت شصت از قسمت انحنا انتنها رو محکم میگرفتم طوری که حرکت نکنند و موازی هم باشند سپس انتنها رو در همون حالت از روی محل ی که انتنها قیچی کرده بودند عبور میدادم اگر زیر انتنها فلز بود صوت ممتد برای لحظه ای بسیار کم قطع میشد ولی برای موارد دیگه صدا تغییری نمی کرد .

مابین انسانها چیزی نیست جز دیوارهایی که خودشان ساخته اند.

چهارشنبه 17 اردیبهشت1392 - 2:09am
استادیار
استادیار

از اساتید عکس العمل این دستگاه نسبت به الماس چیه.از اونجایی که الماس کربن خالصه و جزو فلزات نیست .فرکانسشو میگیره اصلا الماس فرکانس داره؟؟؟

الم یعلم بان الله یری

چهارشنبه 17 اردیبهشت1392 - 2:21am
مدیر کل
مدیر کل

بله سالار جان تمام اشیاء تقریبا فرکانس های خاص دارن و این مساله منحصر به فلزات نیست. همونطور که در مورد زغال و حفره و حتی اسکناس شما در این دستگاه میبینین که فرکانسش موجود هست و درست هم جواب میده.

چهارشنبه 17 اردیبهشت1392 - 2:25am
استادیار
استادیار

خوب!!!1آیا منظورتون از اسکناس همون پولای کاغذیه؟؟؟
آخه این امر بنظرتون امکان داره؟؟؟؟باز کاغذ نسبت به فلز زودتر فاسد میشه چطوری باز همون جریان زوایس؟

الم یعلم بان الله یری

چهارشنبه 17 اردیبهشت1392 - 2:32am
مدیر کل
مدیر کل

سالار جان اولا شما فعلا زوایا رو بیخیال بشو! در ثانی کجا کاغذ اسکناس زود فاسد میشه؟ کاغذ اسکناس جنس خاصی داره و عمرش زیاده. البته بحث ما که روی اسکناس چند هزار ساله نیست! اسکناس کلا یه شیء جدید محسوب میشه و در گذشته نبوده.
طبق آزمایشاتی هم که شده این دستگاه به اسکناس معمولی جواب میده ولی مثلا به تراول 50 تومنی جواب نمیده! چون جنس کاغذشون فرق داره.

چهارشنبه 17 اردیبهشت1392 - 2:45am
استاد - مدیر
استاد - مدیر

دوستان لازمه که من توضیحاتی رو در مورد این تصاویر بدم اونم اینه که طی صحبتهایی که با اقا مجتبی داشتم واقعا من پی به یک سری از موارد بردم که اشتباه فاحشی کردم ,و راستش هرجه خواستم این مورد رودرست کنم دیدم نمیشه وگفتم بهتره که حقیقت رو بگم دوستان عزیز انصافا دارم کاملا راستشو میگم که به هیج عنوان از این روش که باید از بیرون بیایی تا روی هدف انتنها قیجی بشن, رو انجام ندادم که بدونم برای عمق گیری ,ایا انتنها روی زاویه های 45درجه قیجی میشن یانه, کلا روشی که من برای پیدا کردن هدف انجام دادم این بود که در کنار هدف می ایستادم تا انتنها هدف رو نشون بدن وتوی تستها هم هیج عملیاتی رو برای عمق گیری با این ردیاب به صورت روشن انجام ندادم فقط یک بار طبق گفته اقا مجتبی روی هدف ایستادم ودر حالیکه انتنها قیجی بودند رو به عقب حرکت کردم تا انتنها باز شدند وعمق هدف مشخص شد واینکه کلا من جون از قبلا عادت داشتم که برای عمق گیری حتما ردیاب خاموش باشه, وبا انتنهای خالی عمق گیری میکردم در واقع فقط از این روش استفاده کردم جون اون ردیابیها مرکز فرعی رو نشون میدادند وباید برای عمق گیری ردیاب خاموش میشد که کار دقیقتر باشه, وبرای تستها جون مدام 3تا ردیاب رو باهم جک میکردم برای عمق گیری با این ردیاب اصلابه موردهایی لازم توجه نکرده بودم واین تصاویر رو هم در واقع از تجربیات قبلی خودم ارایه دادم فقط زمانی که داشتم این تصاویر رو تهیه میکردم به این موضوع از لحاظ علمی نگاه کردم که اگر ردیاب مرکز اصلی رو نشون میده ,پس باید موقع عمق گیری هم ردیاب روشن باشه ,تا بشه عمق دقیق رو محاسبه کرد بازم میگم واقعا وانصافا من با ردیاب روشن برای عمق گیری از روی هدف به بیرون ویا از بیرون رو به داخل نرفتم وفکر میکردم که تمام این موارد مانند ردیابهای قبلی هستش دوستان عزیز اگر منو قبول دارید به حرفهای من هم اعتماد کنید وبدونید هیج مورد دیگه ای نیست واصلا نمیدونم جطور باید ثابت کنم که واقعا این تمام حرفهای من کاملا صحیح ودرسته ومن کلا اشتباه کردم باور کنید الان خیلی برام سخت شده که بیخودی فکر بعضی ها رو مشغول کردم بازم میگم انصافا من هیج تستی با این ردیاب هنگام روشن بودن برای عمق گیری انجام ندادم وتمام عمق گیریهای من در طی انجام تستها ,باردیاب خاموش بوده وبا انتنهای خالی عمق گیری میکردم پس اصلا او.ن زمان موقع تستها به این مورد فکر نکرده بودم که با این ردیاب بصورت روشن عمق گیری کنم پس حرف منو باور کنید من حتی خواستم یک طوری اقا مجتبی رو قانع کنم که من دارم درست میگم اما واقعا دیدم که اشتباه از من بوده ودلیلش هم این بوده که با این فرمول ردیاب روست نکرده بودم در اینجا از همه شما واقعا پوزش میخوام ومن ببخشید وبه من یک وقت دوباره بدید تا بتونم ازمایشها وتستهای بیشتری انجام بدم

mantera

چهارشنبه 18 اردیبهشت1392 - 3:43am
استاد - مدیر
استاد - مدیر

SALAR نوشته است:
با سلام خدمت استید محترم بویژه استاد آریا
اریا جان برات تقریبا چند روز پیش یه پیام خصوصی داده بودم که قربون دستت یه هفته منتظر پاسخ هستم از این طرف دوستای بنده زیاد تو فشار میگزارن میدونم سرت خیلی شلوغه و اسباب زحمت شده
اگه لطف کنی یه جوابی به اون سوال بنده بدهید ممنون

دوست عزیز من پیامها رونگاه کردم از شما پیامی دریافت نکردم

mantera

چهارشنبه 18 اردیبهشت1392 - 4:19am
مدیر کل
مدیر کل

ضمن تشکر از آریای عزیز.
دوستان جا داره من اینجا یک بحث مهمی رو مطرح کنم که فکر میکنم تا الان خیلی باعث سوتفاهم شده! اونم بحث زاویه 45 درجه هست. ببینید ما دو تا زاویه 45 درجه داریم. یک زاویه مربوط به خروج یونها هست که اصطلاحا گفته میشه فلز خیلی قدیمی خروج یونهاش از داخل زمین از زوایای 45 درجه ای هست. خب اولا که این زاویه 45 نیست و همه میدونیم در قسمت شمالی این زاویه کمتر میشه که باعث میشه نقطه شمالی کمی فاصلش بیشتر باشه تا مرکز هدف نسبت به نقطه جنوبی. در ثانی ما در این ردیاب میتونیم با کم کردن ولوم کاری کنیم که این نقاط تقریبا حذف بشن یا در واقع عکس العمل آنتن در اون نقاط بسیار ضعیف باشه پس زیاد درگیر باهاش نیستیم! ثالثا همه اهداف بسته به نوع قرار گیری در خاک و جنس محیط اطرافش یا پلمپ بودنش اصولا این زوایا رو بصورت یکسان ندارن و بنابراین به اعتقاد من روی این نقاط اصولا نمیشه حساب و کتاب دقیقی کرد.
اما نکته مهم این هست که ما یک زاویه 45 درجه ای هم داریم که میتونه برای اندازیه گیری نسبتا دقیق عمق استفاده بشه! واقعیت علمی این قضیه این هست که کلا آنتنها اگر زاویشون نسبت به هدف کمتر از 45 درجه باشن حالت قیچی وجود نخواهد داشت! از لحظه ای که زاویه میله ها با هدف به زاویه 45 درجه میرسه آنتنها کم کم شروع به قیچی میکنن! هر چقدر زاویه بیشتر میشه قیچی قویتر انجام میگیره. تا جاییکه وقتی ما دقیقا روی هدف قرار میگیریم و در واقع زاویه به 90 درجه میرسه ؛ قیچی آنتنها کامل میشه! این مساله بسیار بسیار مهم در همه سیستمهای ردیاب دو آنتنی هست. با استفاده از این نکته هست که براحتی میشه عمق رو اندازه گرفت.
حالا علت اینکه عمق مشخص میشه چیه؟ یک مساله بسیار ساده هندسی! شما در واقع یک مثلث قائم الزاویه رو در نظر بگیرین که دو زاویه دیگش 45 درجه هست. چنین مثلثی متساوی الساقین هم میشه! بنابراین ضلع بالایی که روی سطح زمین قرار میگیره با ضلع پایینی که بصورت عمودی هدف رو به سطح زمین وصل میکنه برابر میشه! پس شما اگر از نقطه هدف کم کم به عقب بیاین ؛ جاییکه دو میله آنتن کمی از هم باز میشن ؛ فاصلش تا نقطه هدف برابره با عمق هدف! یک مساله بسیار ساده هندسی و مثلثاتی.

چهارشنبه 18 اردیبهشت1392 - 4:58am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 2946 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 ... 295  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 32 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure