انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 7 اردیبهشت1403 - 9:36pm

پاسخ به موضوع  [ 2946 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 ... 295  بعدی
 آموزش و نحوه استفاده از ردیاب حرفه ای FPL-22 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

pouya83 نوشته است:
باسلام خدمت آقاحمید و آقا مجتبی
درحالت استفاده با سیم آیا باز هم باید آنتن های تلسکوپی بیرون کشیده بشن یا نه؟
مچکرم

در حالت با سیم طبیعتا آنتنهای تلسکوپی تاثیر خاصی ندارن پس اهمیتی نداره که باز یا بسته باشن. ولی بنظر من بسته باشن بهتر و راحت تره.

یکشنبه 15 اردیبهشت1392 - 3:55pm
مدیر سایت
مدیر سایت

مهندس حمید چون شما سازندۀ این سیستم بودید و طبیعتاً از عملکرد اون بیشتر آشنایی دارید ، لطف کنید روش صحیح و اصولی عمق گیری رو هم توضیح بفرمائید ؟

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

یکشنبه 15 اردیبهشت1392 - 4:00pm
مدیر کل
مدیر کل

برای عمق گیری من از روشی استفاده میکنم که آقا مجتبی استفاده میکنه.
یعنی پس از پیدا کردن نقطه هدف اصلی و در حالی که آنتنها حالت قیچی دارن خیلی آرام قدم به قدم عقب میایم تا نوک آنتنها حدود 10 سانت از هم باز بشه! فاصله اون نقطه ای که هستیم تا نقطه هدف رو اندازه میگیرین. فاصله دستها تا زمین که مثلا 120 سانت هست ازش کم میکنین. حاصل میشه عمق هدف! :D
جای دیگه عرض کردم. مثلا شما یک فلز رو روی سطح زمین قرار بدین باید 120 سانت که عقب میاین آنتنها به همون صورت که عرض کردم باز بشن. چون در واقع فلز روی سطح زمین هست و عمق صفر داره!
جناب آریا هم روش دیگه ای دارن که مشابه همین هست و بنظر من زیاد فرق نمیکنه. ایشالا ایشون هم روش خودشونو توضیح میدن.
با توجه به اینکه نقاط فرعی و زوایای 45 درجه و محل خروج یونها با این ردیاب تا حد زیادی قابل حذف هستن و البته باید ولوم رو در حد بسیار کم گذاشت که حساسیت فقط نسبت به خود فلز وجود داشته باشه ؛ من فکر میکنم برای اهداف قدیمی و در عمق بالا هم باید این روش عمق گیری دقیق در بیاد. در واقع اگر نقطه اصلی رو درست نشون بده قطعا عمقگیری هم با فلز جدید تفاوت محسوسی نداره. در حد چند سانت خطا هم که اهمیتی نداره! :D
فقط یک نکته مهم باقی میمونه و اون این هست که وقتی شما ولوم رو کم میکنین شعاع زنی دستگاه کاهش پیدا میکنه. باید دقت کنین در مورد عمق گیری برد از حدی کمتر نشه که شما وقتی به عقب میاین از محدوده ردیابی هدف خارج بشین! مثلا وقتی عمق 5 متر باشه باید حداقل هدف از فاصله 5 متری قابل تشخیص توسط آنتنها باشه تا عمقگیریش هم درست جواب بده. محض احتیاط باید کمی ولوم رو کمتر و بیشتر کرد تا مطمئن شد اشتباهی در عمق گیری پیش نمیاد.

یکشنبه 15 اردیبهشت1392 - 4:10pm
استاد آثار شناسی
استاد آثار شناسی
آواتار کاربر

محل اقامت: آيران
دوستان ممنون از توضیحاتتون...
چی میتونم بگم جز اینکه بگم دمتون گرم :ymapplause:

تقدیر... تقویم انسان عادیست! تغییر... تدبیر انسان عالیست!

یکشنبه 15 اردیبهشت1392 - 5:24pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: وطنم ایران
حمید جان مگه شما نمیگین که موجی حامل حذف کننده و فرستنده از انتن های تلسکوپی فرستاده مثله شکلی که اقا مهدی توضیح دادن.پس چطوری میگین میشه بسته باشه اگر با سیم وصل بود به دستگاه.

افتادگی آموز اگر طالب فیضی هرگز نخورد آب زمینی که بلند است

یکشنبه 15 اردیبهشت1392 - 5:29pm
YIM
مدیر کل
مدیر کل

محمد جان در روش با سیم امواج به جای انتشار از طریق آنتن تلسکوپی به میله های برنجی منتقل میشه که بسیار قوی تر هست و از نظر کارایی تفاوتی نمیکنه جز اینکه حدود 7 برابر قدرت تاثیرگذاری امواج بیشتر میشه. به همین جهت دیگه آنتن تلسکوپی تاثیر محسوسی نخواهد داشت و باز و بسته بودنش یکسانه.

یکشنبه 15 اردیبهشت1392 - 5:58pm
مدیر سایت
مدیر سایت

حمید جان ، شما لطف میکنی درباره انتن تلسکوپی که روی ردیاب هست که بصورت بیسیم استفاده میشه یه توضیحی بدین ، منظورم اینکه در چه موقعه ای باید انتن ها کاملا باز باشه و درچه موقعه ای انتنها بصورت نیمه باز ، و درچه موقعه ای باید کاملا بسته باشه ، ایا اندازه باز بودن انتن تلسکوپی موقعه ردیاب زدن بحالت بیسیم مهمه ؟ تشکر

یکشنبه 15 اردیبهشت1392 - 8:29pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با سلام به تمامی اساتید
خیلی عذر میخوام که این نظرو میگم .
ولی اگه بشه یه فیلم چند دقیقهای تهیه کنید از نحوه دستگاه زدن ممنون میشم
چون خیلیا مثل من تا حالابا ردیاب کار نکردیم واشنایی نداریم . حتی بیشتر این وازه هایی که دارید بصورت تخصصی بیان میکنید برای من و امثال من که واقعا مبتدی ردیابی هستیم قابل درک نیست
استادادی گرامی یه فکری هم به حال ما مبتدیا بکنید چون ما هم میخوایم این ردیابو تهیه کنیم و تو کوتاهترین زمان ممکن ازش نتیجه لازمو بگیریم
میدونم تمامی دوستان دارن سعی و تلاش خودشونو انجام میدن و واقعا خسته نباشید میگم به همتون
ممنون و به امید موفقیت برای تمامی دوستان

كثيف ترين ادما اونايي هستند كه اعتماد مردمو به خودشون جلب ميكنن و ازش سو استفاده ميكنن

( هر چه بگندد نمکش میزنند ____________________ وای از اون روز که نمک بگندد )

یکشنبه 15 اردیبهشت1392 - 8:48pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

شایان نوشته است:
با سلام به تمامی اساتید
خیلی عذر میخوام که این نظرو میگم .
ولی اگه بشه یه فیلم چند دقیقهای تهیه کنید از نحوه دستگاه زدن ممنون میشم
چون خیلیا مثل من تا حالابا ردیاب کار نکردیم واشنایی نداریم . حتی بیشتر این وازه هایی که دارید بصورت تخصصی بیان میکنید برای من و امثال من که واقعا مبتدی ردیابی هستیم قابل درک نیست
استادادی گرامی یه فکری هم به حال ما مبتدیا بکنید چون ما هم میخوایم این ردیابو تهیه کنیم و تو کوتاهترین زمان ممکن ازش نتیجه لازمو بگیریم
میدونم تمامی دوستان دارن سعی و تلاش خودشونو انجام میدن و واقعا خسته نباشید میگم به همتون
ممنون و به امید موفقیت برای تمامی دوستان

شایان جان به امید خدا بزودی گذاشته میشه....

بر آنچه گذشت ، آنچه شکست ، آنچه نشد ... حسرت نخور ؛

زندگی اگر آسان بود با گریه آغاز نمیشد ...

یکشنبه 15 اردیبهشت1392 - 9:07pm
مدیر کل
مدیر کل

ارتین جان انتن تلسکوپی فقط در حالت بیسیم تاثیر داره. میزان بیرون کشیدن آنتن هم فقط در قدرتش موثر هست. در واقع یکی از راههای دیگه کم کردن قدرت همینه که آنتن تلسکوپی رو کمتر بیرون بکشین. اگر تا اخر بیرون کشیده بشه حداکثر قدرت در حالت بیسیم رو خواهد داشت. هر چند تاثیرش اصلا به اندازه کم کردن ولوم نیست!
نکته مهم اینه که شما هر دو آنتن تلسکوپی رو باید به یک میزان بیرون بکشید. یعنی کوتاه و بلند نباید باشه.

یکشنبه 15 اردیبهشت1392 - 9:09pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 2946 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 ... 295  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 47 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure