انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 1 اردیبهشت1403 - 2:17pm

پاسخ به موضوع  [ 2946 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 295  بعدی
 آموزش و نحوه استفاده از ردیاب حرفه ای FPL-22 
نویسنده پیغام
مدیر سایت
مدیر سایت

دوستان دستگاه با کیفیت ساخت بسیار عالی در حد شرکتی توسط برادر عزیزم آقا مجتبی جمع شده که جای بسی تشکر از ایشون بوده و همچنین برادر عزیز و الگوی تفکر و برنامه ریز این دستگاه مهندس حمید که توانایی ذهنی و فکری ایشون در ساخت و برنامه ریزی این دستگاه در کنار آقا مجتبی بسیار زبان زد بوده و امیدوارم دعاهای همه ما دوستان پشت و پناهشون باشه و امیدوارم دست کلاهبرداران و نامردان دراین رشته روز به روز کوتاه تر بشه از این طریق ... یا علی :-BD @};- @};-

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

یکشنبه 15 اردیبهشت1392 - 1:33pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: آذربایجان
باسلام خدمت جناب آریا

اگه امکان داره در مورد واکنش این ردیاب نسبت به آهن زنگ زده وقتی دستگاه را روی فرکانس طلا تنظیم میکنیم یه توضیحی بدهید.چون همانطوریکه همه میدانند اکثر دستگاهها آهن زنگ زده را با طلا اشتباه میگیرند .آیا این مورد درباره ی این ردیاب هم صدق میکنه یا این مشکل حل شده؟
ممنون

یکشنبه 15 اردیبهشت1392 - 2:09pm
مدیر کل
مدیر کل

pouya83 نوشته است:
باسلام خدمت جناب آریا

اگه امکان داره در مورد واکنش این ردیاب نسبت به آهن زنگ زده وقتی دستگاه را روی فرکانس طلا تنظیم میکنیم یه توضیحی بدهید.چون همانطوریکه همه میدانند اکثر دستگاهها آهن زنگ زده را با طلا اشتباه میگیرند .آیا این مورد درباره ی این ردیاب هم صدق میکنه یا این مشکل حل شده؟
ممنون

بابا بیخیال اهن زنگ زده کجا بود دیگه این تفکیکش 100 درصده مگه دستگاه پالسیه که برای تفکیک اهن زنگ زده رو بجای طلا بزنه کلا ردیابها همچین خاصیتی ندارند حالا این که دیگه اخرشه :D

جهت سفارش فلزیاب FPI (نسخه فول اصلی) و یون یاب تریشر فایندر میتوانید به بنده یا آقا حمید پیغام خصوصی دهید.

http://www.aparat.com/felezjoo
viewtopic.php?f=17&t=3526

یکشنبه 15 اردیبهشت1392 - 2:16pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مجتبی نوشته است:
pouya83 نوشته است:
باسلام خدمت جناب آریا

ممنون

بابا بیخیال اهن زنگ زده کجا بود دیگه این تفکیکش 100 درصده مگه دستگاه پالسیه که برای تفکیک اهن زنگ زده رو بجای طلا بزنه کلا ردیابها همچین خاصیتی ندارند حالا این که دیگه اخرشه :D

داداش مجتبی من نوکرتم .چرا عصبانی میشی ؟ :O) بچه که زدن نداره ! ^:)^ حالا ما یه سوالی کردیم
خودت هم آخرشی :x
فدای همتون

یکشنبه 15 اردیبهشت1392 - 2:58pm
مدیر سایت
مدیر سایت

دوستان یک تست خیلی زیبا و جذابی که با FPL22 داشتم این بود که داشتم روی فلز طلا از فاصله 30 متری تمرین میکردم ولی فلز آهنی نداشتم که روی آهن هم تست کنم ، وقتی روی فلز آهن گذاشتم دیدم که آنتنها چرخیدن و یکجایی قفل شدن ، من باز هم ایستادم و حرکت نکردم بعد دیدم که آنتنها همینطور به یک جهتی در حال حرکت هستن خیلی به آرامی رفتم جلو تا قوی تر شدن و آنتنها استوار به چیزی که کشف کرده بودن رفتم جلو مسیر حرکت آنتنهارو ادامه دادم و دیدم داره میره سر جایی که ما غذا میخوردیم ! رفتم و بلهههههه بله درست فکر کردید ، چاقو رو گرفته بود یک چاقوی قدیمی که آهنی بود و دیگه جایی رو نزد ؛ من که در حیرتم از عملکرد این سیستم ! :-BD

آدم‌های بزرگ،

آدم‌های عادی،

آدم‌های کوچیک،
بهشون حسودی می‌کنند!

یکشنبه 15 اردیبهشت1392 - 3:14pm
مدیر کل
مدیر کل

با تشکر از همه دوستان عزیز :x
من فعلا دو نکته رو عرض کنم. یکی اینکه آقا مجتبی فرمودن از هر فلز کمی همراهتون باشه مثلا نیم کیلو! آقا مجتبی اینجوری که کلی وزن میشه اصلا به این میزان نیازی نیست :D در حد 10 گرم از هر فلزی برای تشخیص خطا بنظر من کافیه.
نکته بسیار مهم دیگه روش حذف خطا و ذرات با کم کردن ولوم هست. درسته این کار به راحتی امکانپذیره اما توجه داشته باشین ولوم صفر تقریبا معادل دستگاه خاموشه! حتما باید حتی به میزان جزئی ولوم از صفر بیشتر باشه تا امواج منتشر بشن. در حالت باسیم طبیعتا این تنظیم مشکلتر هست برای همین عرض کردیم در مرحله پایانی بهتره دستگاه بصورت بیسیم استفاده بشه .

یکشنبه 15 اردیبهشت1392 - 3:22pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

باسلام خدمت آقاحمید و آقا مجتبی
درحالت استفاده با سیم آیا باز هم باید آنتن های تلسکوپی بیرون کشیده بشن یا نه؟
مچکرم

یکشنبه 15 اردیبهشت1392 - 3:47pm
مدیر سایت
مدیر سایت

درسته مهندس فلزات همراه برای تست حذف خطا بین 8 تا 10 گرم عالیه ، بعضی فلزات به شکل ورق هستند که به وزن 8 تا 10 گرم ورقه ای اگر باشه خیلی بهتره ، چون وقتی روی زمین میگذاریم از بالا برای آنتنها حجم بیشتری داشته و برای حذف خطا عالیه . حالا طلا چون ورقه ای پیدا نمیشه میشه از زنجیر یا انگشتر 8 گرمی 18 عیار یا 24 عیار استفاده کرد @};-

مهدی جان نکته مهمی که شاید تا حالا خیلیا اشتباه میکردن همین مساله حجم هست! اون چیزی که باعث واکنش شدید تر ردیاب میشه حجم فلز نیست! بلکه وزنش هست. در واقع تک تک مولکولهای فلز باعث تشدید واکنش فرکانسی فلز با آنتنها میشن. بنابراین شما اگر مثلا یک فلز تو خالی داشته باشین که وزنش کم باشه در مقایسه با یک فلز توپر و سنگینتر ولی کوچک واکنش به این صورته که اونی که سنگین تره با اینکه کوچکتره واکنش قویتر داره!
از این لحاظ من فکر میکنم حالت ورقه ای نباشه بهتره.

آدم‌های بزرگ،

آدم‌های عادی،

آدم‌های کوچیک،
بهشون حسودی می‌کنند!

یکشنبه 15 اردیبهشت1392 - 3:49pm
مدیر سایت
مدیر سایت

pouya83 نوشته است:
باسلام خدمت آقاحمید و آقا مجتبی
درحالت استفاده با سیم آیا باز هم باید آنتن های تلسکوپی بیرون کشیده بشن یا نه؟
مچکرم

درحالت استفاده با سیم انتنهای تلسکوپی باید جمع باشن و در حالت بی سیم میاریدشون بیرون @};-

آدم‌های بزرگ،

آدم‌های عادی،

آدم‌های کوچیک،
بهشون حسودی می‌کنند!

یکشنبه 15 اردیبهشت1392 - 3:51pm
مدیر کل
مدیر کل

دوستان در مورد نحوه بدست گرفتن آنتنها عرض کنم با اینکه اساتید زیادی اینجا حضور دارن که تجربشون قطعا از من بیشتر هست ولی من روشی رو که خودم ازش بخوبی جواب گرفتم عرض میکنم امیدوارم مفید باشه.
خب طبیعتا هر میله آنتنی باید در یک دست گرفته بشه. آرنجها چسبیده به پهلو و ساعد دو دست موازی هم و زاویه آرنجها حدود 90 درجه. ضمنا دسته های آنتن نباید خیلی سفت در دست گرفته بشه.
نوک آنتن ها حدود 10 درجه یا 2 الی 5 سانت به سمت زمین پایین قرار میگیره.
نکته مهمی که اینجا هست و من تا حالا توی سایتهای ایرانی ندیدم فاصله نوک آنتنهاست! نوک آنتنها باید حدود 10 الی 15 سانت با هم فاصله داشته باشن! یعنی موازی هم نباشه و تقریبا شبیه یک فلش به سمت جلو اشاره میکنه. این نوع دست گرفتن آنتن به دقت نقطه زنی بالا و روش عمق گیری درست خیلی کمک میکنه.
حرکت کردن هم باید بسیار آرام انجام بشه تا آنتنها بتونن واکنش خوبی داشته باشن.
البته مطمئنا هر کسی میتونه روش خودش رو داشته باشه و از هر روشی که جواب گرفته همونو استفاده کنه.

یکشنبه 15 اردیبهشت1392 - 3:54pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 2946 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 295  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 32 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure