انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 30 فروردین1403 - 3:16pm

پاسخ به موضوع  [ 38 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4  بعدی
 مشکل ردیاب در یافتن فضای خالی 
نویسنده پیغام

رامزین عزیز ممنون از راهنماییت .

این چیزی که من میگم درست همونی هست که شما میفرمایید . ما رو از 200 متری خودش کشوند بین دو تا سنگ که مطمین هستم اونجا یه قبر بود دقیقا نوک انتها مث یه آهن ربا که به سمت خودش بکشونه تکون میخوردن بعد قیچی میشد .

الان منظور من این بود که ما اون موقه رو حفره هم تست کردیم هموجا رو زد اشتباهمون این بود که اونجا رو کندیم و چون نمیدونستیم نقطه کدوم هست ولش کردیم تا چند روز پیش با نقطه زن رفتیم اونجا وقتی ردیاب رو زدیم برای حفره اصلا نزد اما برای فلز زد .

بنظر شما مشکل ما کندن اونجا بود که حفره رو نمیگرفت یا چیز دیگه ای میتونه باشه .؟

چهارشنبه 9 اردیبهشت1394 - 9:34am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام عزیز دلم . اونجایی که شما حفاری کردین خطا بوده . من با این مشکلات زیاد برخورد کردم . هم فلز میگیره هم حفره . بعد حفاری دیگه اون نقطه رو نمیگیره چون میدان مغناطیسی که در اون محل درست شده رو شما از بین بردین . اگه هم حفره گرفت و هم فلز بدون در اون منطقه چیزی هست اما شما جا رو اشتباه زدین . به صفحه 18 حفره یابی با ردیاب مراجعه کن علتش رو اونجا توضیح دادم .

...جواب ابلهان خاموشیست....

چهارشنبه 9 اردیبهشت1394 - 10:44am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

جالبه بدونید خطاها جوری خودشون نشون میدند که اپراتور فکر میکنه به هدف اصلی زده چون اون لحظه طلا سفال مفرغ و حفره باهم میگیره که فکر میکنید دیگه خود خودشه بقول معروف طلا رو گرفته سفال هم که داره یعنی سکه های طلا تو خمره یا کوزه است :x :-* =p~ حالا مقداری مفرغ در کنارش باشه هم اشکالی نداره رو طلاها میفروشیم بره :-? غافل از اینکه اونجا هیچی نیست و کاملا خطا گرفته :-o [-X و موجب حفاری های بی مورد شده کفر اپراتور و گروه حفار و اسپانسر در میاد و خلاصه همه میریزن رو اپراتور سیر تا میخوره کتک نوش جان میکنه و تا الی آخر... :(( :((
قصه ما به سر رسید کلاغه به خونش نرسید :-H

چهارشنبه 9 اردیبهشت1394 - 12:00pm
کاربر فعال
کاربر فعال

من کوچک شما نظرات دوستان کاملا تایید میکنم دقیق و نکته سنج نظر دادن .دوستان تجربه و علم آنتن زنی میگه قبل از آنتن زنی دستگاه در حالت پراب 20 دقیقه رو همون فرکانس که میخواهیم رد یابی کنیم روشن بمونه بعد شروع کنید .حتما خیلی از خطاها رد میکنه .موفق باشید

چهارشنبه 2 تیر1394 - 2:05am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با درود
اگر میخواین مرکز دقیق حفره رو پیدا کنید یک تکه المنیوم به انتن خوراک بدین دقیقا روی مرکز قیچی میشه با این روش چیزی به عنوان زاویه ندارید . اگر هم زرات شبیه حفره باشه اصلا قیچی نمیشه . برای طلا هم همین کار رو میشه کرد خصوصا توی قبرستان برای تعیین دقیق مرکز این کار خیلی مفیده ، به یک انتن خوراک طلا و به اون انتن دیگه المنیوم بدید یا هر دور رو به یک انتن بدید.

چهارشنبه 3 تیر1394 - 7:05am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

arash22 نوشته است:
با درود
اگر میخواین مرکز دقیق حفره رو پیدا کنید یک تکه المنیوم به انتن خوراک بدین دقیقا روی مرکز قیچی میشه با این روش چیزی به عنوان زاویه ندارید . اگر هم زرات شبیه حفره باشه اصلا قیچی نمیشه . برای طلا هم همین کار رو میشه کرد خصوصا توی قبرستان برای تعیین دقیق مرکز این کار خیلی مفیده ، به یک انتن خوراک طلا و به اون انتن دیگه المنیوم بدید یا هر دور رو به یک انتن بدید.

درود بر شما عزیز.
این مطلبی که گفتین تجربی و نتیجه بخش بوده? و برای آنتن و دسته های خالی هست یا با ژنراتور و باسیم? :-?

چهارشنبه 3 تیر1394 - 12:09pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

arash22 نوشته است:
با درود

به نکته جالبی اشاره کردید یادمه ردیاب دیجیتال سری اول مهدی قاسمی حفره رو مد آلمینیوم با تنظیم مدار کوچک 555 انجام میگرفت و بنظرم آلمینیوم با آنتن خوراکی حالت بهینه ای داره که در گیرندگی فرکانس حفره تاثیر مثبت میذاره

چهارشنبه 3 تیر1394 - 7:30pm

مرسی از نظرات خوبتون دوستان .

اما دسته آنتهای من الومینیومی هستن اما جنس آنتنها از همین مدلهای ساده رادیو هست . حالا من از دوستان اینو میپرسم چطوری بدون خطا یک فضای خالی رو بگیرم و بعد هم بدونم که داخلش جنس هست ؟

سوال دوم . دوتا انتن مسی اصل گیر اوردم آیا از اونا استفاده کنم تاثیری داره یا نه ؟

دوستان عزیزم میخوام که تنها تجربه کاری خودتان رو بنویسید تا هم برای من و هم برای دیگر کاربران آموزش باشه .

یکشنبه 21 تیر1394 - 10:37am

مدیران و کاربران فعال عزیز کسی هست جواب ما رو بده ؟؟

دوشنبه 22 تیر1394 - 7:07pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

SawII نوشته است:
مرسی از نظرات خوبتون دوستان .

اما دسته آنتهای من الومینیومی هستن اما جنس آنتنها از همین مدلهای ساده رادیو هست . حالا من از دوستان اینو میپرسم چطوری بدون خطا یک فضای خالی رو بگیرم و بعد هم بدونم که داخلش جنس هست ؟

سوال دوم . دوتا انتن مسی اصل گیر اوردم آیا از اونا استفاده کنم تاثیری داره یا نه ؟

دوستان عزیزم میخوام که تنها تجربه کاری خودتان رو بنویسید تا هم برای من و هم برای دیگر کاربران آموزش باشه .

درسترین عملکرد رو انتن برنجی داره ، دسته و میله هر دو برنجی باشه میله جنسش المانی باشه بهتره روی میله حک شده مید این جرمنی ، انتن تلسکوپی دقیق نیست خطا زیاد داره ، خطا به صفر برسه امان پذیر نیست چون توی دستت هست و امکان داره یه روز زیاد سر حال نباشی که این تاثیر بد میزاره وباعث خطای اپراتوری میشه ، بهترین روش اسفاده از خوراک المنیوم هست که من تجربه کردم یک تکه المنیوم به انتن خوراک بده خیلی از خطا حا حذف میشن
چون کار حفره یابی دقیقا مثل یا فتن اب هست مثل دستگاه تصویری عمل میکنه اگه اب و حفره رو بصورت رنگ ابی نمایش میده . خوراک المنیوم دقت حفره یابی رو خیلی بالا میبره ، لا اقل دیگه اب یا زرات شبیه به حفره رو نمی گیره .

دوشنبه 22 تیر1394 - 7:36pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 38 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 28 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure