انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 6 اردیبهشت1403 - 11:25am

پاسخ به موضوع  [ 5 پست ] 
 گفتگو در مورد اهداف قدیمی 
نویسنده پیغام
استاد - مدیر
استاد - مدیر

همانطور که میدونید اهداف قدیمی توی برد دستگاهها تاثیر زیادی دارند وقاعدتا هر جه هدف قدیمی تر باشه میتونه توانایی برد دستگاه رو به علت یونیزه شدن وایجاد میدان ویا الودگی اطراف خودبالاتر ببره اما این شرایط در مورد انواع فلزات فرق داره مثلا یک قطه طلادر مقابل مفرغ خیلی میتونه تفاوت داشته باشه به عنوان مثال اگر یک قطعه مفرغ یک متر بتونه به عمق دستگاه اضاف کنه یک قطع طلا خیلی کمتر میشه واونم به خاطر اینه که طلا عملا یونیزه نمیشه وخاک اطراف رو نمیتونه الوده کنه وطلا در مقابل مس یا مفرغ یا نقره ضیعفتر کاوش میشه من توی این مدت به نزد جند نفر برای گفتگو از نزدیک رفتم مثلا دو تا اپراتور بودند که باهم نقطه زن کار میکیردنددر یک مورد تونسته بودند با لوپ 50سانتی نزدیک به 10عدد سکه مفرغی رو در عمق دو مترو نیم سانتی سنس کنند 3یا 4تا از این سکه ها قطرشون تقریبا 5سانت بوده وبقیه سکه هاقطرشون تقریبا 2سانت بود ودر یک مورد با لوپ یک در یک یک تنگ مفرعی ودوعددکاسه در عمق سه مترو هشتاد رو سنس کرده بودند خوب این مورد رو من خودم حضوری باهشون حرف زدم وکاملا درسته جای هیج شکی برای خودتون نزارید کلا این بردها واقعا قابل توجه هستند واین همون دلیل الودگی اطراف هدف در خاک هستش که برای طلا میتونه کمتر اتفاق بیفته وعملا کار کشف طلا رو سخت تر کنه اما این مورد بازم میتونه در شرایطی فرق داشته باشه مثلا همون مفرع اگر در یک اتاقک باشه که با خاک مستقیم تماسی نداشته باشه عملا شرایط یونیزه شدن ان کمتر به نسبت با تماس مستقیم درخاک هستش که با این حساب میشه گفت عمقی که برای اجناس قدیمی در نظر گرفته میشه بازم کمتر به حساب میاد که با این شریاط اگر فقط طلا توی یک اتاقک باشه که قادر به یونیزه شدن نیست ببینید جقدر میتونه تاثیر داشته باشه در کل به سراغ کسی دیگه رفتم که توی زمینهاشون جندنفر تونسته بودند یک دیگ مسی که سکه های طلا توی اون بوده رو پیدا کنند خود صاحب زمین به این صورت تعریف میکرد که در زیر یک تخته سنگ یک اتاقک پیدا شد این اتاقک با سنگ وساروج بصورت مخروطی بالا اومده بوده میگفت وقتی من توی اتاقک رفتم تونستم با ناخن ته دیگه که بصورت یک لایه به زمین جسبیده بود رو جمع کنم منظور همون قسمت یونیزه شده هستش خوب اگر توجه کرده باشید یک دیگ مسی در یک شرایط سالم وتوی اتاقک تونسته بود یک لایه یونیزه که دارای میدان قوی از خوده میشه رو جدا کنه حال ببینید وقتی مستقیما با خاک در تماس باشه براثر رطوبت وفشاز زمین میتونه به چه مقدار میدان براثر یونیزه شدن به دور خودش ایجاد کنه در کل منظور ازاین بحث اینه که طلا درواقع نسبت به فلزاتی که عمل یونیزه شدن انها بیشتره ومیتونند توی عمق نقطه زنها تاثیر زیادی داشته باشند خیلی کمتره وهمجین فلزات در اثر تماس مستقیم با خاک یا توی کوزه یا اتاقک یا یک محافط میتونه ازاثرات قدرت میدانی ان بکاهد وبرد نقطه زن هم نسبت به اهداف قدیمی کمتر بشه

mantera

دوشنبه 25 فروردین1392 - 12:30am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: وطنم ایران
جناب اریا ممنون از این بحث .میخواستم ببینم مثلا همین توباکس که فلز 15*15 در 2.5 تا 3 متر میزنه حالا اگه این فلز قدیمی باشه ممکنه همونو در 5.5 یا 6 متر بزنه؟

افتادگی آموز اگر طالب فیضی هرگز نخورد آب زمینی که بلند است

دوشنبه 25 فروردین1392 - 1:12am
YIM
استاد - مدیر
استاد - مدیر

ببینیدهردستگاه یا لوپی یک متراژی برای اون تعریف شده اما همین عمل یونیزه شدن در واقع قطر وپهنای اون فلز رو به علت الودگی اطراف خودش بیشتر میکنه واین فلز بزرگتر به حساب میاد در نتیجه میشه یک جسم کوجک رو در عمق بالا کاوش کرد واین عمل به این طریقه که هر جه فلز قدیمتر باشه بهتره حالا به فرض این فلزی که شما گفتید خیلی قدیمی باشه در کل برای اهداف قدیمی از هیج گزینه ای نمیشه روی گردان شد مثلا وقتی بشه یک فلز 30در30رو با لوپ یک در یک که برد نهایی اون دومتر بیشتر نیست ووقتی قدیمی بشه میشود اونو در 4متری کاوش کرد پس این بحث شما هم میتونه درست باشه اما باید یک مقدار به اندازه فلزات هم منطقی فکر کرد مثلا فلز 15 در 15برای 6متر کمی سخت پذیرفته میشه بجز اینکه کسی بتونه به صورت عملی این موضوع رو اثبات کنه
در کل این موضع بالا که ارایه شده برای فلز طلا وغیر طلا برای فلزیابها میتونه اجرا بشه اما برای ردیابها واقعا این موضع صدق نمیکنه وهدف قدیمی جه ازطلا وغیر طلا در هر شرایطی یک هدف قدرتمند به حساب میاد

mantera

دوشنبه 26 فروردین1392 - 3:34pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام
استاد اریا بسیار جالب بود. تشکر

دروغ نگو! تورا نابود خواهد کرد، صداقت ارزشی بی نهایت دارد

سه شنبه 27 فروردین1392 - 1:21pm
مدیر سایت
مدیر سایت

استاد آریا بسیار با نظر شما موافقم و سپاس از این موارد مهمی که اشاره می فرمائید ، فکر نمیکنم کسی مثل شما توی این انجمن در این مورد به تحقیقات گسترده دست زده باشه ، اگر اینطور بود از این بخش استقبال بیشتر از نظرات دوستان به عمل می اومد . با تشکر از زحمات و اطلاعات ارزندۀ شما عزیز بزرگوار .. یاعلی مدد @};-

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

چهارشنبه 4 اردیبهشت1392 - 12:05pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 5 پست ] 

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Batman1972 و 24 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure