انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 30 فروردین1403 - 9:55pm

پاسخ به موضوع  [ 7 پست ] 
 تشخیص و رفع خطاها در مورد ردیابهای یونی و خوراکی و جیوه ای 
نویسنده پیغام
استاد - مدیر
استاد - مدیر

در این قسمت به رفع خطاها در مورد ردیابهای یون یاب وخوراکی وجیوه ای پرداخته میشه

mantera

دوشنبه 21 اسفند1391 - 7:21pm
استاد - مدیر
استاد - مدیر

درواقع دستگاههای خوراکی یا جیوه ای احتیاج به مهارت وتمرین زیادی دارد ومیشه گفت توی این حرفه فقط باید روی همین نوع از سیستم کارکرد وسراغ سیتمهای دیگه مانند دیجیتال نباید رفت که فقط با تمام تمرکز شروع به یاد گرفتن اصولی این سیستم کنید تا بشه این نوع دستگاه رو باور وبهش ایمان بیارید البته اگر بخواهید مهارت کافی وبدون نقص پیدا کنید در کل موارد زیادی وجود دارند که میتونه روی این سیستم تاثیرات خودشو بذاره اولین ومهترین مورد میدانها ی مغناطیسی هستند که مشه به حفره ها اشاره کرد کسانی هستند که برای دفع میدانهای مغناطیسی از اهنرها استفاده میکنند این اهن ربا یک نوع میدان مغناطیسی قویتر میتونه ایجاد کنه که باعث غلبه بر میدانهای مغناطیسی زمین بشه وانتن بتونه راحتر دنبال خوراکی که میخواد بگرده بعضی از ردیابهای خوراکی نیز از مواد طبیعی درون ردیاب استفاده میکنند تا دستگاه خطای کمتری داشته باشه در واقع این نوع مواد همون موادی هستند که ساختارشون توی خاک وجود داره وبه نوعی میتونه شبیه سازی بیشه تابستری عادی ومناسب برای ردیاب مهیا کنه ودستگاه بوسیله این مواد دجار خطا نشه اما با این تفاوت بازم خطاهای خودشونو دارند از انجا که برد کمی دارند وممکنه توی اون برد کم فلز یا هدفی وجود نداشته باشد به ناجار این ردیابها یک میدان یا هدف کاذب رو کاوش میکنند اگر هم سیستم ان طوری طراحی شده که بتونه متراژزیادی بزنه وتوی این متراژهم باز هدفی وجود نداشته باشه میشه گفت دوباره میتونه دجار خطا بشه وفقط اینکه اپراتور مهارت کافی داشته باشه که اگر جایی هدفی وجود نداشته باشه بتونه تشخیص بده وهدف کاذبی رو کاوش نکنه واینکه این ردیابها نسبت به بدنهای دارای انرژی فعالتر وهمجنین نوع خون اپراتور حساسیت وواکنش بیشتری دارند همجنین حتما باید فکری به حال فرکانسهای رادیویی دکلهای فرکانسهای ماه هواره ای وغیره کرد جون تمام این موارد روی این دستگاهها میتونه تاثیر داشته باشه دستگاههای جیوه ای هم که باید فرمول ساخت حرفه ای خودش رو داشته باشه وبه این طریق هایی که داره اعمال میشه زیاد جوابگو نیست جون نوع جیوه باید اصولی وهمجنین پلمپ جیوه که در شرایط خاصی صورت میگیره اونم جزوه موارد اولیه هستش واینکه بعضی ها جندین نوع فلز برای ساخت این نوع دستگاه بکار میبرند که نمیتونه درست باشه از یک طرف خود جیوه یک نوع فلز حساب میشه نوع جنس دسته همینطور نوع جنس انتن همینطور وهمجنین خوراکی که داده میشه واین موارد باعث خطازدن بیشتر دستگاه میشه در حالی که باید برای دسته وانتن از فلزی که کمتر توی طبیعت مشاهده میشه استفاده بشه وهمجنین جیوه با فرمول خاص و در شرایط خلا که کوجکترین حباب هوا واکسیژن درون کپسول جیوه وجود نداشته باشه پلمپ بشه واینکه حتماباید دستگاه جیوه ای مدتی مدام دردستهای شما باشه تا جیوه انرژی وفرکانسهای بدن شما رو شناسایی کنه وهمجنین اصلا به هیج عنوان نباید دستگاه جیوه ای شما در دست کسی دیگه قرار بگیره
در این جا مقداری تصاویر براتون گذاشتم

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

mantera

سه شنبه 22 اسفند1391 - 5:42pm
مدیر سایت
مدیر سایت

استاد آریا خیلی کیف کردم ، واقعاً مجموعۀ نفیس و زیبایی بود ، خیلی خیلی متشکرم در مورد این آخری میشه یه توضیحی بفرمائید ؟ @};- @};- @};-

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

چهارشنبه 23 اسفند1391 - 12:23pm
استاد - مدیر
استاد - مدیر

خواهش میکنم مهدی جان
راستش من دقیقا نمیدونم ولی ظاهرا یک ابتکار شخصی هستش که میتونه باهاش مکان هدف رو پیدا کنه وجزو یون یابها حساب میشه

mantera

چهارشنبه 23 اسفند1391 - 3:29pm
استاد آثار شناسی
استاد آثار شناسی
آواتار کاربر

محل اقامت: آيران
درباره مطالب بالای استاد آریا منم 100 درصد موافقم
خیلی ممنون آقا آریا منتظر تجربیات ارزنده شما هستیم

تقدیر... تقویم انسان عادیست! تغییر... تدبیر انسان عالیست!

جمعه 30 فروردین1392 - 8:51pm
استاد آثار شناسی
استاد آثار شناسی
آواتار کاربر

من خودم به شخصه فقط ردیاب خوراکی جیواه ای کار میکنم با ردیابهای دیگه هم کار کردم،
ولی چون خیلی وقته که با این نوع کار میکنم و با گروه خونیم هم سازگاره این رو ترجیه دادم
و همچنین جوابهای خوب و دقیقی ازش گرفتم، میشه گفت از همه نمونه هاش زیاد کار کردم
ولی چند نکته بسیار مهم تو این ردیابها میشه به نوع جیوه ای که توش به کار رفته اشاره کرد
(که از قیمت پایین آن هست تا 100 میلیون دلار که جیوه قرمزه) که یکی از مهمترین قسمتها
تو ساخته باید از جیوه مرغوبی تهیه بشه، نکتته بعد گروه خونی که آقا اریا بهش اشاره کرد
که اگه o+ باشه خیلی خوب جواب میده، بعدش آلیاژهایی که تو ساخت اون به کار میبرن و
باید کسی با این چنین ردیابهایی کار میکنه باید خیلی حرفه ای باشه چون نیروی ذهن خیلی
تاثیر روش میزاره( یعنی اگه فکر و تمرکز کردید جنس زیر پاتونه میاد اونجا رو میزنه اگه جنس هم
باشه....

جمعه 30 فروردین1392 - 9:04pm
استاد آثار شناسی
استاد آثار شناسی
آواتار کاربر

یه نمونه از ردیابی که در حال حاضر تو دست خودمه و خیییییلی قبولش دارم و یکی از دوستانم
برام ساختش و اون کل عمرش رو چنین ردیابهایی گذاشته این ردیاب مثل مدلهای دیگه نیست که
اکه بهش خوراک بدن و یه تیکه از نوع خوراک رو هم بزارنچند قدمیش پیدا نمیکنه حتی اگه بکنیش
زیر زمین هم پیداش نمیکنه، فقط در صورتی که اون فلز از خودش گاز تولید کرده باشه میره سراغ اون
یا اگه حفره باشه فقط حفره ای رو میزنه که گاز تولید کرده باشه، مورد دیگه نمیشه بیش از 15 دقیقه
باهاش کار کرد چون به جیوه از خودش رادیو اکتیو تولید میکنه و سرطان زاست، جیوه ای که توش به کار
رفته جیوه سفید آمریکاییه به همین دلیل برام یه خورده گرون تموم شد...

جمعه 30 فروردین1392 - 9:14pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 7 پست ] 

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 38 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure