انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 6 اردیبهشت1403 - 4:01pm

پاسخ به موضوع  [ 20 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2
 دعوت از اساتید برای نحوه فهمیدن فرکانس ها 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

نه ندارم تا وقتی مگنت ویون های چندین هزار ساله و یا کمتر.مثل کنه دور فلز رو میگیره واصلا به فرکانسی که میدی توجه نمیکنه.شما یک تستی انجام بده فقط روی یک فلز تنها که حداقل چند سال زیر زمین هست این فلز باید فقط به فرکانس خودش جواب بده دیگه درسته ولی میبینی فرکانس فلزات دیگه هم قادر به شناسایی این هدف هستن چرا.چون یون فلز مدفون چندین برابر فلز تازه دفن شده یا سطحی هست که ما تصور میکنیم .اگه این جور که شما میگی بود که عالی میشد الان همه به بار زده بودن..اما راهش طولانی نیست خواستن توانستن است راهش پیدا شده به همت استاد جاوید.البته منم بیکار نبودما :D

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

دوشنبه 6 بهمن1393 - 1:22pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

جاوید نوشته است:
درود بر شما
شدت و ضعف کشش انتنها بستگی به مگنت هدف اعم از فلزو یا سفال و یا سلبیس و انواع سنگ
و بدن اپراتور از خستگی و یا گشنگی و شرایط محیطی اعم از خاک و منطقه کوهستانی یا دشت و یا ارتفاع از سطح زمین و همینطور رطویت خاک و عمق هدف و ساعات شبانه روز و همینطور دمای هوا و سر اخر ذهن فرد دارد
فرکانسی خوب هست که نسبت به مگنت عکس العملش ضعیفتر باشه و طبعا چنین فرکانسی برای تفکیک بهتر عمل میکنه و از اونجا که مگنت ایجاد شده هدف زیر خاک باعث خطای مشترک فرکانسی میشه پس باید این مگنت اضافی به کلی حذف بشه و روشهای حذف هم به کمک دو فرکانس سینوسی و مربعی تا حالا حوابش مثبت بوده منتهی باید بیشتر روی اون کار بشه تا حذف کانل مگنت صورت گیرد

پس با این حساب وجود مکمل ضروریه.

ولو بسط الله الرزق لعباده لبغوا في الأرض ولكن ينزل بقدر ما يشاء إنه بعباده خبير بصير
و اگرخدا روزى را بر بندگانش فراخ گرداندمسلما در زمين سر به عصيان برمى‏دارند ليكن بدان اندازه ای که خود میخواهدفرو مى‏فرستد براستى كه او به [حال] بندگانش آگاه بيناست

شنبه 22 فروردین1394 - 12:33pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

دوستان فرکانس 33.81برای مفرغ تست کنن

دوشنبه 9 شهریور1394 - 10:57am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام دوستان لطفا در مورد فرکانس چرم و پاپیروس کمک کنید حتما اینو میدونید این دو عنصر در کتاب ها و نسخ فدیمی وجود داره .ممنون

دوشنبه 30 آذر1394 - 8:45am

من توی ردیابی تجربه چندانی ندارم ولی فکر میکنم دوستان دارن راه را اشتباه میرن ! خواهش من از دوستان اینه به این سئوالات جواب بدن تا بدونیم دنبال چی باید بگردیم؟ اگر بناست مگنت یا هاله بدن در ریابی موثر باشه پس ردیابی میشه یه چیز ژنتیکی که کار هر کسی نیست !
اصلا ما بر چه مبنایی داریم میگیم این فلز این فرکانس را داره ؟
اولا اگر مبنای ما فرکانس اتمی فلز هست که با مراجعه به جداول استاندارد فرکانس فلزات مشاهده میشه این فرکانسهایی که ردیابهای معمول میسازن در اون بازه نیستن !
ثانیا شکل موجی که فلزات زیر زمین ارسال میکنن ، چه شکلی هست ؟ سینوسی ؟ مربعی ؟ یا از نوع الکترومغناطیس ؟
ثالثا اگر مبنای ما ارسال امواج هم فرکانس با فلز مورد نظر و ایجاد رزونانس و سپس گیرندگی با آنتن هست ، پس باید ابتدا تکلیف قطعی دو مورد بالا را مشخص کنیم.

در جایی خوندم که مبنای ردیابی براساس امواج خورشیدی و کیهانی در بازه فروسرخ و در حد ترا هرتز هست که باعث ایجاد ارتعاش و فرکانس در تمام اشیاء رو و زیر زمین هست ، پس اگر اینطور باشد که بنظر صحیح میاد ، باید دنبال امواج از نوع الکترومگنتیک و در حد ترا هرتز باشیم . مانند این : http://jamejamonline.ir/online/1792082489611932687
علاوه بر اینها همه ما دنبال فرکانس و تزریق فرکانس و غیره هستیم ولی بنظر من چون شناخت دقیقی از امواج فلزات مدفون نداریم ، بهتره دنبال دریافت امواج و تجزیه و تحلیل اون باشیم و نظم طبیعت را در منطقه کاوش بهم نزنیم. (شاید دلیل فرکانسهای متعدد و خطاها همین ارسال امواج و بهم زدن تعادل باشه ! )

دوشنبه 30 آذر1394 - 10:46pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
اگر جواب سوالات در علم ردیابی پیدا بشه ، مطمئنا سیستمی متفاوت خواهیم داشت . و تا زمانی که جواب بعضی از سوالات مشخص نشه ، سیستم هم دقیق مشخص نمیکنه . همین آش هست و همین کاسه
اینکه راه اشتباه باشد، بنده قبول دارم . چون اصول منطقی فراموش شده .

لا اله الا هو

سه شنبه 30 آذر1394 - 12:27am

مورد بعدی که فکر میکنم عامل فرکانسهای متعدد برای یک فلز میتونه باشه ، موج مربعی هست . موج مربعی خودش ترکیبی از امواج و هارمونیکهای بسیار هست و میتونه بنا به منطقه کاوش و ترکیبات منطقه یک عامل مهم خطا باشه ! همچنین فرکانس ارسالی فلزات مدفون بنا به میدان مغناطیسی و دما و سایر عوامل از جمله مدت دفن و زاویه قرار گیری ، بنا به گفته های رستم میتونه متغیر باشه ! به این مطالب دقت کنید :
http://www.longrangelocators.com/forums ... hp?t=17610

شاید اگر ما بنا را بر گیرندگی بجای ارسال امواجی که نمیدانیم چه تاثیری دارن بذاریم موفقتر باشیم . مانند این :
http://www.longrangelocators.com/forums ... hp?t=18456

سه شنبه 30 آذر1394 - 12:33am

سنه دژ نوشته است:
اگر جواب سوالات در علم ردیابی پیدا بشه ، مطمئنا سیستمی متفاوت خواهیم داشت . و تا زمانی که جواب بعضی از سوالات مشخص نشه ، سیستم هم دقیق مشخص نمیکنه . همین آش هست و همین کاسه
اینکه راه اشتباه باشد، بنده قبول دارم . چون اصول منطقی فراموش شده .

دوست عزیز یه بار هم که شده بجای ساختن انواع و اقسام فانکشنها راجع به مفاهیم و علل خطاها فکر کنیم . اونچه مسلم هست در دنیایی از امواج و هارمونیکها که از هر چیزی که فکرش را بکنید ساطح میشه زندگی میکنیم (تمام اشیاء جاندار و بیجان از جمله هاله بدن خودمون :D ) و با ارسال امواج ، اونهم از نوع مربعی که خودش طیف وسیعی از امواج و هارمونیکها را داره و معلوم نیست با چی رزونانس میکنه و آنتن را بدنبال خودش میکشونه !
راستی تا حالا شده با خودتون فکر کنید که چرا آنتن خالی اغلب بدون اشتباه حفره یابی میکنه ؟ !!! خوب کاملا مشخصه چونکه هیچ موجی نمیفرستیم و نظم طبیعت را بهم نمیزنیم !

سه شنبه 30 آذر1394 - 12:48am
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
بله یکبار شده که فکر کنم ، شایدم بیشتر :D چون خودم با آنتن خالی و بصورت منطقی کار میکنم .
البته ردیاب الکترونیکی را رد نمیکنم . فقط ساختار و طرزکارش رو قبول ندارم . اگر روزی بخواهیم که فقط دنبال هدف خاصی باشیم ، آنتن خالی جوابگو نخواهد بود .

لا اله الا هو

سه شنبه 30 آذر1394 - 12:56am
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

reza123456 نوشته است:
من توی ردیابی تجربه چندانی ندارم ولی فکر میکنم دوستان دارن راه را اشتباه میرن ! خواهش من از دوستان اینه به این سئوالات جواب بدن تا بدونیم دنبال چی باید بگردیم؟ اگر بناست مگنت یا هاله بدن در ریابی موثر باشه پس ردیابی میشه یه چیز ژنتیکی که کار هر کسی نیست !
اصلا ما بر چه مبنایی داریم میگیم این فلز این فرکانس را داره ؟
اولا اگر مبنای ما فرکانس اتمی فلز هست که با مراجعه به جداول استاندارد فرکانس فلزات مشاهده میشه این فرکانسهایی که ردیابهای معمول میسازن در اون بازه نیستن !
ثانیا شکل موجی که فلزات زیر زمین ارسال میکنن ، چه شکلی هست ؟ سینوسی ؟ مربعی ؟ یا از نوع الکترومغناطیس ؟
ثالثا اگر مبنای ما ارسال امواج هم فرکانس با فلز مورد نظر و ایجاد رزونانس و سپس گیرندگی با آنتن هست ، پس باید ابتدا تکلیف قطعی دو مورد بالا را مشخص کنیم.

در جایی خوندم که مبنای ردیابی براساس امواج خورشیدی و کیهانی در بازه فروسرخ و در حد ترا هرتز هست که باعث ایجاد ارتعاش و فرکانس در تمام اشیاء رو و زیر زمین هست ، پس اگر اینطور باشد که بنظر صحیح میاد ، باید دنبال امواج از نوع الکترومگنتیک و در حد ترا هرتز باشیم . مانند این : http://jamejamonline.ir/online/1792082489611932687
علاوه بر اینها همه ما دنبال فرکانس و تزریق فرکانس و غیره هستیم ولی بنظر من چون شناخت دقیقی از امواج فلزات مدفون نداریم ، بهتره دنبال دریافت امواج و تجزیه و تحلیل اون باشیم و نظم طبیعت را در منطقه کاوش بهم نزنیم. (شاید دلیل فرکانسهای متعدد و خطاها همین ارسال امواج و بهم زدن تعادل باشه ! )

سلام
رضا جان حرفات درسته داداش
ولی باور کن فانکشن هم جواب میده ضمن اینکه نظرا ت دوستان خوبم سید جواد و رستم رو هم رد نمیکنم .
من خودم مگنت بدن رو قبول ندارم ,تاثیر ذهن و اب و هوا هم برای من مثل جک میمونه :D
خوب من شخصا یه چیزی دارم یا یه چیزی دیدم که با قاطیعیت میگم فانکشن هم جواب میده :ymhug: ما برای رسیدن به جواب سوالات خودمون فقط یک راه حل نداریم درست به اندازه سوالاتی که داریم راه حل هم میتونیم داشته باشیم

مابین انسانها چیزی نیست جز دیوارهایی که خودشان ساخته اند.

سه شنبه 30 آذر1394 - 2:12am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 20 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 38 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure