انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 23 اردیبهشت1403 - 7:25am

این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.  [ 396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 ... 40  بعدی
 حقایق ردیابی و fpl35 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

.
.
سلام

یک توضیح کمکی:

من پستهای قدیمی را در سایت آقای مهدی قاسمی مطالعه نموده ام( برای 2 تا 3 سال قبل )

که آقایان مهندس حمید و مجتبی در آنجا بوده اند و فعالیت داشته اند.

طرحی را برای ردیاب معروف آنجا کار کرده بودند که با نام lrl"مهدی" در شبکه می یابید.

در آن طرح ، عنوان فرکانس استفاده می شد لیکن در واقع رابطه عدد فرکانس فقط با سیکل مثبت موج مربعی بود

و عملا" یک مونو استابل با فرکانس تکرار 25 هرتز بود که مدت زمان high بودن خروجی، برابر بود با "معکوس فرکانس نامی" تقسیم بر 2

و مدت low بودن پالس ، الباقی زمان تا 40 میلی ثانیه بود.

( مونو استابل: تولید یک پالس با مدت زمانی دقیق و بعدش سکوت تا دستو ر مجدد برای تولید پالس مشابه:
_____......_____|------|______.......______|------|_______......)

در طرح فعلی 35، ادامه همان مفهوم استفاده شده ولی فرکانس تکرار مونو استابل را نزدیک به عدد نامی فرکانس نگه داشته اند

لیکن دقت زمانی قسمت high پالس را در حد مقدورات میکرو مورد استفاده ، ( 20 تا 40 نانو ثانیه ) حفظ نموده اند.

در قسمت low مفاهیم وزن را وارد نموده اند و ..... و دقت زمانی شدید ، در این بخش مورد نیاز نبوده....

بنابراین:

اگر با فرکانس متر رایج ، اندازه گیری کنید، مقدار کمتر از عدد نامی را می گیرید، ولی مدت high بودن موج، دقیق است ( ولی مدت low بودن ، شناور است )

اما اگر با اسکوپ بگیرید،
با تریگر+ ثبات عرض پالس high را خواهید داشت
با تریگر - عدم ثبات عرض پالس low را خواهید داشت

========================================

اینها برداشت من از محتویات پستها می باشد.

هر دو طرف ماجرا درست می گویند.

درود

پ.ن:

مطالب فوق تا حدودی دانش فنی این نوع دستگاه خاص می باشد
لیکن به دلیل درج و عمومی شدن در سایتها و پستهای همین دوستان، من هم درج نمودم و این ناقض حقوق معنوی ایشان نیست.
ضمنا" من ردیابی در اختیار ندارم و بر اساس مطالب نوشته شده ، استنتاج نمودم

آخرین بار توسط گریوانت در جمعه 7 آذر1393 - 7:15pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

جمعه 7 آذر1393 - 6:59pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اینم عکسهای بعدی

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

بر آنچه گذشت ، آنچه شکست ، آنچه نشد ... حسرت نخور ؛

زندگی اگر آسان بود با گریه آغاز نمیشد ...

جمعه 7 آذر1393 - 7:00pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اینم بقیه عکسها مربوط به 35

لینک فیلم...30 مگ
http://uplod.ir/6mamni0xjrx7/3.rar.htm

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

بر آنچه گذشت ، آنچه شکست ، آنچه نشد ... حسرت نخور ؛

زندگی اگر آسان بود با گریه آغاز نمیشد ...

جمعه 7 آذر1393 - 7:03pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

جالب بود اما اختلاف خیلی ناچیزه کاش خروجی مکمل موبایلی هم اندازه گیری میکردید ببینیم اون چقدر اختلاف داره! آیا خروجی اون با ععدی که روی نرم افزار نشون میده درسته!

جمعه 7 آذر1393 - 7:08pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام
بله بطور حتم خروجی اعداد فرکانس با اون چیزی که تو ال سی دی 35 نشون میده تنفاوت داره چندین بار اینو بطور مستقیمو غیر مستقیم تو این چند ماهه مطرح کردیم ولی کسی زیر بارش نرفت و قبول نکرد .
حتی یه سری فرکانسا رو فلزات سنس نمیکردن که با تغیرات ولومو اینجور مسایل گاها بر طرف میشد
ولی جالب اینجاست که الان میرسیم به حرف جاوید که چرا همیشه میگفت هر کسی باید فرکانس مربوط به خودشو پیدا کنه و همیشه این گفته میشد که فرکانس اعلام شده رو بالا پایین کنید تا اون عددی که براتون بهتر سنس میکنه رو پیدا کنید و با اون کار کنید. که جاوید میگفت به خاطر مگنت بدن هستش نمیدونم حتما دلیلی برای این مگنت داره .
ولی من میگم این بالا پایین کردن فرکانس به خاطر همین خروجی های فر کانس هستش که دقیق نیستن .من هم چند ماه پیش با چند تا دیگه از دوستان خروجیهای ردیابو رو چند تا فرکانس با هم تست زدیم که هیچکدومشون با هم مشابه نبود و رو یه فرکانس برای هر کسی یه خروجی داشتیم که این موردو من به چند تا از مدیرا و استادا و حتی خود مجتبی هم تو خصوصی در میون گذاشتم که باز م حرف خودشونو زدن . من اولین کسی بودم که با 165.3 که معتبر ترین فرکانس بود و به فرکانس 5 ملیونی معرف بود و هستش باهاش ریشه زدم تو شمال وبعد از حفاری چیزی جز ریشه بیرون نیومد
که خیلیا اون اوایل میگفتن کارت درست نیست و مشکل از اپراتوریت هست که زمان همه چیو مشخص کرد .
ولی اینو باید قبول کنیم که دقت فرکانس خروجی 35 دقیق نیست .چون اگه دقیق بود حداقلش این بود که تو فرکانسهای اعلام شده تو تستها نتایج باید یکسان میشد و کسی به بالا و پایین کردن فرکانس نیازی نداشت

كثيف ترين ادما اونايي هستند كه اعتماد مردمو به خودشون جلب ميكنن و ازش سو استفاده ميكنن

( هر چه بگندد نمکش میزنند ____________________ وای از اون روز که نمک بگندد )

جمعه 7 آذر1393 - 7:11pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

خوب اگر این اختلاف ها چه کم چه زیاد در مد ازاد برای مشتری وجود داشته باشه همش خطا میزنید اینو بدونید جدی بگیرید اگر طراح میتونه این نقیصه رو برطرف بکنه لااقل در مد ازاد اونجا که دیگه وزن صفر هست و نباید چیزی دخالت داده بشه و دوستان میبینید که این فقط برای حل مشکل 35 بود قصد دیگری نبوده تا دوستان بفهممن این مدت مشکل داشتند از کجا بوده..
این هم لینک فیلم فرکانسهای 35 و فرکانس دستگاه خودم
http://uplod.ir/9ya9fhows2lm/1.rar.htm

جمعه 7 آذر1393 - 7:17pm
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

گریوانت نوشته است:
.
.
سلام

یک توضیح کمکی:

من پستهای قدیمی را در سایت آقای مهدی قاسمی مطالعه نموده ام( برای 2 تا 3 سال قبل )

که آقایان مهندس حمید و مجتبی در آنجا بوده اند و فعالیت داشته اند.

طرحی را برای ردیاب معروف آنجا کار کرده بودند که با نام lrl"مهدی" در شبکه می یابید.

در آن طرح ، عنوان فرکانس استفاده می شد لیکن در واقع رابطه عدد فرکانس فقط با سیکل مثبت موج مربعی بود

و عملا" یک مونو استابل با فرکانس تکرار 25 هرتز بود که مدت زمان high بودن خروجی، برابر بود با "معکوس فرکانس نامی" تقسیم بر 2

و مدت low بودن پالس ، الباقی زمان تا 40 میلی ثانیه بود.

( مونو استابل: تولید یک پالس با مدت زمانی دقیق و بعدش سکوت تا دستو ر مجدد برای تولید پالس مشابه:
_____......_____|------|______.......______|------|_______......)

در طرح فعلی 35، ادامه همان مفهوم استفاده شده ولی فرکانس تکرار مونو استابل را نزدیک به عدد نامی فرکانس نگه داشته اند

لیکن دقت زمانی قسمت high پالس را در حد مقدورات میکرو مورد استفاده ، ( 20 تا 40 نانو ثانیه ) حفظ نموده اند.

در قسمت low مفاهیم وزن را وارد نموده اند و ..... و دقت زمانی شدید ، در این بخش مورد نیاز نبوده....

بنابراین:

اگر با فرکانس متر رایج ، اندازه گیری کنید، مقدار کمتر از عدد نامی را می گیرید، ولی مدت high بودن موج، دقیق است ( ولی مدت low بودن ، شناور است )

اما اگر با اسکوپ بگیرید،
با تریگر+ ثبات عرض پالس high را خواهید داشت
با تریگر - عدم ثبات عرض پالس low را خواهید داشت

اینها برداشت من از محتویات پستها می باشد.

هر دو طرف ماجرا درست می گویند.

درود

پ.ن:

مطالب فوق تا حدودی دانش فنی این نوع دستگاه خاص می باشد
لیکن به دلیل درج و عمومی شدن در سایتها و پستهای همین دوستان، من هم درج نمودم و این ناقض حقوق معنوی ایشان نیست.
ضمنا" من ردیابی در اختیار ندارم و بر اساس مطالب نوشته شده ، استنتاج نمودم

سلام
گریوانت عزیز ممنون از شرکت شما در این بحث
لطفا بگید که این موضوعی که ذکر کردی آیا در وزن صفر و مود آزاد و در موقعی که سیستم وزن و حذف کننده Trn دخالتی نداره آیا قضیه به همین شکلیه که شما میفرمایید؟ @};-

جمعه 7 آذر1393 - 7:20pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

خب حالا یه کار دیگه میکنیم البته این یه پیشنهاده! ما چندتا فرکانس آزاد دقیق برای فلزات داریم که اکثرا با اونا کار میکنیم مثل 165.3 یا 701.2 یا ... چطوره بیایم فرکانسهایی که خیلی مهم هستند به 35 بدیم وبا فرکانس متر خروجی اندازه بگیریم و فرکانسهای جدیدی که با فرکانس متر اندازه گرفتیم به مکمل بدیم و اطلاع رسانی کنیم دوستانی که فرکانس متر دقیق دارند زحمت این کارو بکشند! بنظر شما این راه حل خوبی نیست؟

جمعه 7 آذر1393 - 7:23pm
استاد
استاد

fabienmartin نوشته است:
خوب اگر این اختلاف ها چه کم چه زیاد در مد ازاد برای مشتری وجود داشته باشه همش خطا میزنید اینو بدونید جدی بگیرید اگر طراح میتونه این نقیصه رو برطرف بکنه لااقل در مد ازاد اونجا که دیگه وزن صفر هست و نباید چیزی دخالت داده بشه و دوستان میبینید که این فقط برای حل مشکل 35 بود قصد دیگری نبوده تا دوستان بفهممن این مدت مشکل داشتند از کجا بوده..

درود بر شما
مارتین جان عامل اکثر خطاهای ردیابی از مگنت بدن هست امروز در یک تست روی یک تومولوس به وضوح این موضوع را دیدم و هدف هم 15کیلو در عمق 6 متری 35 نمایش داد دیگه فقط نمیتونم بگم که چه فلزی هست ولی اگه 35 دقت فرکانسی متغییر داره پس چرا یکبار نشده که دو فلز را بشه با یک فرکانس اون هم فرکانس زیر 100 هرتز و با صدم هرتز گرفت
این تو مولوس دوسال زیر نظر دارم و اگه جور بشه حفاری میکنیم اگه دستگاه دم دست داری میتونی برام ارسال کن تا این ردیاب شما را هم روی اون تست کنم و ببینم کدوم بهتر عمل میکنه و نتیجه حفاری هم اگه فانکشن شما جواب مثبت داد حفاری میکنم وگرنه بی خیال هدف میشم البته من حذف کننده استفاده نکردم چون با تک انتنه دیگه نیازی به استفاده از tda نیست و وزن را دقیق میزنه حداقل با هدف های دو ساله زیر خاک اینجوری جواب میده

جمعه 7 آذر1393 - 7:32pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

جاوید نوشته است:
fabienmartin نوشته است:

درود بر شما
مارتین جان عامل اکثر خطاهای ردیابی از مگنت بدن هست امروز در یک تست روی یک تومولوس به وضوح این موضوع را دیدم و هدف هم 15کیلو در عمق 6 متری 35 نمایش داد دیگه فقط نمیتونم بگم که چه فلزی هست ولی اگه 35 دقت فرکانسی متغییر داره پس چرا یکبار نشده که دو فلز را بشه با یک فرکانس اون هم فرکانس زیر 100 هرتز و با صدم هرتز گرفت
این تو مولوس دوسال زیر نظر دارم و اگه جور بشه حفاری میکنیم اگه دستگاه دم دست داری میتونی برام ارسال کن تا این ردیاب شما را هم روی اون تست کنم و ببینم کدوم بهتر عمل میکنه و نتیجه حفاری هم اگه فانکشن شما جواب مثبت داد حفاری میکنم وگرنه بی خیال هدف میشم البته من حذف کننده استفاده نکردم چون با تک انتنه دیگه نیازی به استفاده از tda نیست و وزن را دقیق میزنه حداقل با هدف های دو ساله زیر خاک اینجوری جواب میده

خیلی هم خوب شما استاد هستید بهترین فرکانسها هم دارید فرکانس با مگنت بدن هم داری 35 هم که از نظر خودت خوبه دیگه مشکلی ندارید من دستگاهی ندارم همه چیز روی بردبورده شما با 35 و حذف کننده بهترین جواب رو میگیری نگران نباش چون لقب استادی رو یدک میکشی خوب میدونی وقتی انتن میره جای چه خبره هدفتون هم که خوبه پر از استخوان و ظرف سفالی بالای سرش خمره ای پر از طلا چون یادمه جای که بار باشه 35 حتما میزنتش نگران نباش استاد فقط یه حفاری رو گردنت میافته.. موفق باشید.... :-H

جمعه 7 آذر1393 - 7:41pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.   [ 396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 ... 40  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 27 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure