انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 9 اردیبهشت1403 - 8:19pm

این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.  [ 396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 ... 40  بعدی
 حقایق ردیابی و fpl35 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

اقا حمید بحث شک کردن به کار شما نیست.باید ابهامات روشن بشه شاید ایراد جای دیگه ای هست

جمعه 7 آذر1393 - 4:34pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ما اگر دو تا 35 داشته باشیم و بخوایم فرکانس هر دو تا رو با یک فرکانس متر اندازه بگیریم دقیقا باید مثل هم باشند و نباید اختلافی داشته باشن اگه غیر این باشه یکی از ردیابها مشکل داره هر چند اندازه گیری با فرکانس متره

به تعظیم مردم این زمانه اعتماد نکن , تعظیم آنان همانند خم شدن دو سرکمان است که هرچه به هم نزدیکتر شوند تیرش کشنده تر است.
خشایار شاه

جمعه 7 آذر1393 - 4:42pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مهندس گرفتی مارو؟؟؟
اسکوپ اسکوپ اخرش هم که فرقی نمیکنه..جان من بیخیال..فرکانس فرکانسه..با هر چیزی که بشه فرکانس رو اندازه گرفت باید درست نشون بده.هر چی بچه ها میگن میگید غلط و همون حرف خودتون رو دارید میزنید و گردن هم نمیگیرد.
توی فیلمی که اقای مارتین گذاشتن داشتن با مولتی متر فرکانس رو میگرفتن و ما تغییری در اون ندیدم. حالا 35 رو که میگید دقیق هست اون مولتی متر نباید درست نشون بده و باید بالا پایین باشه فرکانسش؟؟ یعنی یه چیزی میگید واقعا ادم نمیدونه چی بگه..
درست ما سر رشته نداریم ولی دیگه این چیزا حالیمون میشه..اگر فرکانس گیری با این چیزا بدرد نخوره که دیگه هیچی خب گذاشتن روش واسه قشنگی؟؟؟
توی تبلیغ 22 یادمه نوشته بودید که فرکانس باید ثابت باشه و با سرما و گرما تغییری نکنه..حالا فرکانس شما در حالت عادی تغییر میکنه وای به حال اینکه سرما و گرما بخوره بهش.
سعید جان بابت فیلمها ممنون..دیگه همه چیز مشخصه.اینم مولتی متر نیست..دیگه واقعا اگر بخواین بگین باز مشکل از این دوستان هست جالب میشه موضوع.
والا من دیگه نمیدونم چی بگم..فیلمهارو هم اقای مارتین مثل اینکه اماده کردن به محض اینکه بیان گذاشته میشه و همه چیز مشخص میشه..
موفق باشید

بر آنچه گذشت ، آنچه شکست ، آنچه نشد ... حسرت نخور ؛

زندگی اگر آسان بود با گریه آغاز نمیشد ...

جمعه 7 آذر1393 - 4:45pm
مدیر کل
مدیر کل

delta force نوشته است:
ما اگر دو تا 35 داشته باشیم و بخوایم فرکانس هر دو تا رو با یک فرکانس متر اندازه بگیریم دقیقا باید مثل هم باشند و نباید اختلافی داشته باشن اگه غیر این باشه یکی از ردیابها مشکل داره هر چند اندازه گیری با فرکانس متره

این مطلب کاملا درسته! برای بنده هم مهمه که همینطور باشه. مدار دیجیتال اگر ایرادی نداشته باشه دلیلی برای تفاوت بین دو دستگاه وجود نخواهد داشت.

جمعه 7 آذر1393 - 4:49pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

من دو تا فیلم هم از ردیاب موبایلی گرفتم.با شکل موج کاری ندارم.ولی این اسکوپ کامپیوتر اینقدر دقیق هست که تا سه رقم اعشار رو نشون میده و اگه ایراد از اسکوپ باشه باید تو این هم پرش فرکانس باشه.
یکی از فرکانسها رو 50.555و یکی رو 500.55 دادم
http://cld.persiangig.com/download/maIJc6/dl
http://cld.persiangig.com/download/O2Vbzg/dl
راستی این موبایل من خیلی ضعیفه و نرم افزار رو به زور اجرا میکنه

آخرین بار توسط saeeed60h در جمعه 7 آذر1393 - 4:55pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

جمعه 7 آذر1393 - 4:54pm
مدیر کل
مدیر کل

علی جان فعلا که شما و دوستان ما رو گرفتین! :D من که میدونم در نهایت میتونم مطلب خودم رو ثابت کنم. شک نداشته باشین. ولی شما بعدا چطور معذرت خواهی کنین مهمه! ;) :D چون اگر خودتون میگین وارد نیستین پس به حرف ادم واردی که کلی کارنامه پشت سرش داره دقت کنین. نه کسانی که تمام کارنامشون داشتن یک فرکانس متره!!!
ایرادی هم نیست شما میگی فرکانس متر فرکانس متره؟! نه عزیز من. اسکوپ من 2 فرکانس متر روی خود صفحش داره! وقتی تصاویر رو گذاشتم و عدد دو فرکانس متفاوت رو دیدین احتمالا متوجه میشین کل منظور من چی بوده! البته اگر بدبینی رو کنار بذارین. اسکوپی هم که من دارم اصلا قابل قیاس با این فرکانس متر ها نیست. امشب روی فرکانسهای مختلف عکس میگیرم. صبر داشته باشین.

جمعه 7 آذر1393 - 4:55pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ممنون اقا حمید
یه سوال دیگه اینکه اگر ما وزن رو در 35 روی صفر بزاریم پس در واقع سیستم وزن در ردیابی تاثیری نداره و باید فرکانس اندازه گیری شده توسط فرکانس متر هم ثابت باشه درسته؟

به تعظیم مردم این زمانه اعتماد نکن , تعظیم آنان همانند خم شدن دو سرکمان است که هرچه به هم نزدیکتر شوند تیرش کشنده تر است.
خشایار شاه

جمعه 7 آذر1393 - 4:57pm
مدیر کل
مدیر کل

سعید جان مطلب شما درسته. ولی این نرم افزار اسکوپ کارت صوتی از حافظه سیستم استفاده میکنه و یک بازه زمانی طولانی رو برای اندازه گیری ملاک قرار میده. وگرنه پر واضحه که سمپل ریت 44 کیلویی کارت صوتی اصلا در حدی نیست که بتونه فرکانس هر سیکل رو جدا اندازه بگیره و دقت هزارم هرتزی بده! این نوع اندازه گیری فقط برای امواجی قابل تکیه هست که کاملا پریودیک و متناوب باشن. در صورتیکه 35 کاملا پریودیک نیست! در فواصل منفی فاصله ها مساوی نیستن!
حالا شما از روش من استفاده کن و فقط طول قسمت مثبت پالس رو سعی کن اندازه بگیری. این کار رو هم روی 35 انجام بده و هم روی سیستم موبایل. در 35 شما با این اسکوپ هیچ تغییری نمیتونی مشاهده کنی حتی اگر تغییر داشت! چون باید اسکوپ قادر به اندازه گیری حداقل 100 نانو ثانیه باشه که اسکوپ کارت صوتی این قابلیت رو نداره. ولی طول پالس خروجی موبایل وضعیت بمراتب بدتری داره و کاملا متغیر هست که شاید بتونی در اسکوپ کارت صوتی ببینیش. در هر صورت من این مقایسه رو با اسکوپ خودم و موبایل هم انجام میدم. مطمئن باشین در اون صورت موبایل رو هم میذارین کنار! :D توجه کنین در ردیابی قسمت منفی اصلا کاری صورت نمیده! موج مربعی به این صورته. پس مهم اینه که قسمت مثبت پالس در تمام سیکلها طول ثابتی داشته باشه. وگرنه معادل استفاده از چندین فرکانس همزمان هست که در روش DDS میانگین این فرکانسها دقیقا میشه یک عدد خاص که فرکانس متر نشون میده. اصولا طراحی بر اساس DDS هم همین هست که فرکانس متر درست نشون بده! نرم افزار موبایل هم از همین روش استفاده میکنه. حالا در موج سینوسی تحلیل این مساله حتی توسط اسکوپ بسیار مشکل و شاید غیر ممکن هست. چون موج سینوسی دارای نقاط بحرانی مثل لبه های موج مربعی نیست! اما موج مربعی چون دو لبه کاملا مشخص داره خیلی راحت میشه کوتاه و بلند شدن پالس رو روی صفحه اسکوپ بررسی کرد.

جمعه 7 آذر1393 - 5:10pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
سعید جان مطلب شما درسته. ولی این نرم افزار اسکوپ کارت صوتی از حافظه سیستم استفاده میکنه و یک بازه زمانی طولانی رو برای اندازه گیری ملاک قرار میده. وگرنه پر واضحه که سمپل ریت 44 کیلویی کارت صوتی اصلا در حدی نیست که بتونه فرکانس هر سیکل رو جدا اندازه بگیره و دقت هزارم هرتزی بده! این نوع اندازه گیری فقط برای امواجی قابل تکیه هست که کاملا پریودیک و متناوب باشن. در صورتیکه 35 کاملا پریودیک نیست! در فواصل منفی فاصله ها مساوی نیستن!
حالا شما از روش من استفاده کن و فقط طول قسمت مثبت پالس رو سعی کن اندازه بگیری. این کار رو هم روی 35 انجام بده و هم روی سیستم موبایل. در 35 شما با این اسکوپ هیچ تغییری نمیتونی مشاهده کنی حتی اگر تغییر داشت! چون باید اسکوپ قادر به اندازه گیری حداقل 100 نانو ثانیه باشه که اسکوپ کارت صوتی این قابلیت رو نداره. ولی طول پالس خروجی موبایل وضعیت بمراتب بدتری داره و کاملا متغیر هست که شاید بتونی در اسکوپ کارت صوتی ببینیش. در هر صورت من این مقایسه رو با اسکوپ خودم و موبایل هم انجام میدم. مطمئن باشین در اون صورت موبایل رو هم میذارین کنار! :D توجه کنین در ردیابی قسمت منفی اصلا کاری صورت نمیده! موج مربعی به این صورته. پس مهم اینه که قسمت مثبت پالس در تمام سیکلها طول ثابتی داشته باشه. وگرنه معادل استفاده از چندین فرکانس همزمان هست که در روش DDS میانگین این فرکانسها دقیقا میشه یک عدد خاص که فرکانس متر نشون میده. اصولا طراحی بر اساس DDS هم همین هست که فرکانس متر درست نشون بده! نرم افزار موبایل هم از همین روش استفاده میکنه. حالا در موج سینوسی تحلیل این مساله حتی توسط اسکوپ بسیار مشکل و شاید غیر ممکن هست. چون موج سینوسی دارای نقاط بحرانی مثل لبه های موج مربعی نیست! اما موج مربعی چون دو لبه کاملا مشخص داره خیلی راحت میشه کوتاه و بلند شدن پالس رو روی صفحه اسکوپ بررسی کرد.

اقا حمید شما که زحمت میکشی یه تست هم روش. :D
میشه 35 رو که خودتون دارید با همین نرم افزار اسکوپ که من گرفتم تست کنید. فک کنم اینجوری مشخص بشه فرق دارن یا نه
حالا دوستان هم با اسکوپ حرفه ای 35 رو میگیرن تا به نتیجه برسیم

جمعه 7 آذر1393 - 5:18pm
مدیر کل
مدیر کل

نه دلتا فورس عزیز این مطلب هم بطور کامل صحیح نیست!
ببینید من در ردیاب 35 از دقیق ترین روشی که بهش رسیدم استفاده کردم. یعنی پالس شماری تک تک پالس های دیجیتال توسط برنامه اسمبلی. مطمئنا این دقیق ترین روشی هست که پالس پایدار رو بشه باهاش تولید کرد. بنابراین در شرایطی که هر یک از خروجی ها پالس مثبت ایجاد میکنه ؛ ما حق انجام هیچ کاری رو نداریم! نه محاسبه دیگه و نه وقفه یا اینتراپت امکانپذیر نیست. پس تمام کارهای غیر از تولید موج باید در فواصل منفی صورت بگیره. این کارها شامل چک کردن کلیدها و ولومها و نشان دادن ولتاژ باطری هست. لذا اینها در فواصل منفی اتفاق میفتن و طول یکسانی هم ندارن. میزانشون هم نسبت به تنظیم ولوم وزن باز هم تغییر داره! چون فواصل منفی که برای وزن استفاده میشه نیاز به دقت بسیار کمی داره ؛ هیچ تاثیر محسوسی حتی در محاسبه وزن هم نداره. طول پالس مثبت هم چون برای تفکیک فرکانسی هدف استفاده میشه همیشه ثابت هست.
این ردیاب رو خیلیا ساده و دستکم گرفتن! شاید هم چون معمایی هست که برای من حل شده بنظرم ساده میرسه! ولی دادن این همه توضیح و متوجه نشدن دوستان خودش نشون میده ردیاب 35 اصلا به اون سادگی که اکثرا تصور میکردن نیست!
بهرحال من باز هم از جماعت دارای شبهه درخواست میکنم به هر طریقی که هست یک اسکوپ تهیه کنن و خودشون از طریق توضیحات من جلو برن ببینن به چی میرسن. واقعا نمیدونم یعنی حتی یکی از دوستانی که بحث رو دنبال میکنه یک اسکوپ دیجیتال در حد 20 مگاهرتز هم نداره که این مسائل رو بررسی و گزارش کنه؟! واقعا خیلی عجیبه!

جمعه 7 آذر1393 - 5:21pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.   [ 396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 ... 40  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 27 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure