انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 9 اردیبهشت1403 - 5:45pm

این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.  [ 396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 ... 40  بعدی
 حقایق ردیابی و fpl35 
نویسنده پیغام
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

@tesla نوشته است:
Kani نوشته است:
خوب ناصر جان خواهش میکنم کمی توضیح بده.
اینکه اعتقاد به دقت اعشار نداری و راهکار خودتو پیاده کردی با چیلتر و اینا. میشه بگی حدودی چقد تفکیک داری با ردیابت؟
چقد میتونی بگی که چیو گرفتی؟
چقد میتونی بگی خطاست یا فلزه؟

چقد میتونی بگی که چه فلزیه؟

البته كاني عزيز
واقعيت اينه كه من يك ردياب براي دوستم درست كردم وايشون هم باهاش ميرند رديابي و تا بحال كليه برنامه هايي رو كه مينويسم وروي ردياب ايشون ميزنم واينها ميروند براي تست وكاوش منطقه
آخرين بار روي فركانس 5000 يك آهن زنگ زده در آورده اند و اين نشانه خوبي هست كه ماتونسته ايم ذرات و رطوبت و خاك بكر بستر كوه رو حذف كنيم و الان به فلزهاي زير خاك ردياب ميزنه
والان هم روي تفكيك فركانسي بين آهن زنگ زده و طلا كار ميكنيم
البته اين دوست من آدم تند و تيزي نيست ولي چون زياد حرفه اي نيست خودم اون رو انتخاب كرده ام تا نتايج بدست آمده با دوستان تازه كار كه ردياب رو ميخرند بخونه ودر صد موفقيت بالا بره
حالا اپراتور حرفه اي باشه و بخره كه عالي هست وامكان موفقيت افزايش مي يابد

بسیار عالی
اگر واقعا اینطوره که خوبه اما قسمت مهمش مونده تفکیک فلزات از هم
راه سختی در پیش داری و امیدوارم موفق بشی ناصر جون :x

جمعه 7 آذر1393 - 2:19pm
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

Kani نوشته است:
hoshi نوشته است:
خواهش میکنم کانی جان
مثلا ما در بازه فرکانسی 4.5 کیلو تا 6 کیلو میدونید چند فرکانس داریم ؟ حداقل 1500 هرتز اونم فقط با گام یک هرتز
اگر دهم و صدم یا هزارم رو هم حساب کنیم که دیگه تعداد فرکانسها هم از چند هزار هم بالاتر میره و جالب اینکه تمام این فرکانسها به طلا واکنش خوبی دارند.
البته اینو فقط بعنوان مثال گفتم در فرکانس های بالا به این شکل هست و در فرکانس های پایین اوضاع فرق میکنه.

دمت گرم هوشی برادر خوبم

تا حدودی حرفتون در فرکانسهای بالا درسته اما نکته مهم اینجاست خواهشا توجه کنید:

اینکه این فرکانسهای بالا که شما مثال زدید بله به طلا واکنش دارن اما کجا و چطوری؟
رو سطح و عمق کم و صدالبته تو بیابون این فرکانسها هم طلا رو میگیرن هم عوامل خطارو.

این بحثی که گفتم تو فرکانسهای خود ما هم که میگرفتیم با 35 هم همینطوره. ما 165.3 رو بعنوان دقیقترین در نظر گرفتیم که به طلا واکنش خوبی داره اما دیدیم که حتی خود حمزه هم با این فرکانس خطا زد تو کاوش واقعی.

من مخوام اینو برسونم به شما که میخوایم فرکانس به طلا واکنش داشته باشه اما عوامل خطارو نگیره. و گرنه اگه بخوایم از سنس عوامل خطا چشمپوشی کنیم خوب چه کاریه چرا خودمونو تو زحمت بندازیم با همین فرکانسهایی که تو سایت هست میریم ردیابی و با خطاگرفتن حال میکنیم.

امیدوارم که منظورمو واضح رسونده باشم. ;;)

کانی جان حرف شما رو کامل قبول دارم . بنظرم ما در فرکانس های بالاتر کنترل بهتری رو فرکانس ها داریم
اینو به جرات میتون بگم که در بازه فرکانس های که گفتم فرکانس هایی وجود دارند که دقیق هدف رو میزنند
من یکبار شانسی این فرکانس رو زدم و دقیق به هدف زد ولی الان نمیدونم کدوم فرکانس بود
یکی از معایب 35 اینه که محدوده تغییر فرکانس تا دو کیلو هست و این یک ضعفه.

مابین انسانها چیزی نیست جز دیوارهایی که خودشان ساخته اند.

جمعه 7 آذر1393 - 2:20pm
آنلاین
کاربر فعال
کاربر فعال

دوستان گرامی و عزیز:
با سلام و خسته نباشید.خواهش میکنم از بحث دقت در فرکانس که در مورد 35 گفته شده دور نشین و بحث رو به انحراف و اینکه کی چی رو درست کرده نکشونین.آقا ناصر ما کار به ردیاب جنابعالی نداریم.امید واریم که صد البته از 35 بهتر باشه ولی لطفا برای تبلیغ و فروش ردیابت این تاپیک رو منحرف نکن و اگر قصد کمک نداری و نیت تنها برای تبلغ سیستم جدیدتون هست در جای دیگری بحث کنین.الان بحث در اینجا بر سر دقت فرکانسی 35 هست.ما مشتاقانه منتظر جواب مهندس حمید در مورد فرکانس گیری اقای کانی هستیم.

جمعه 7 آذر1393 - 2:22pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

Kani نوشته است:
جاوید گرامی بله تا حدودی درست میگید اما همه ش نه

من که نگفتم فقط این دقت فرکانسی. من گفتم که برای رسیدن به تفکیک قابل قبول پایه و اساس و پیش نیازش دقت و ثبات فرکانسیست تا بتونیم بقیه مراحل تفکیک رو پیاده کنیم.
اگر دقت فرکانسی که منظورمه نباشه بقیه مراحل هم به غلط جلو میره و نتیجه ایی نخواهیم گرفت.

خشت اول گر نهد معمار کج تا ثریا می رود دیوار کج
پس ابتدا باید دقت و ثبات فرکانسی رو داشته باشیم تا بتونیم جلو بریم و بقیه مراحل رو هم پیاده کنیم. :x

كاني جان شما نگران دقت فركانسي نباش بهتره عوامل خطا رو حذف كني و از فركانس بالا استفاده كني اينجوري ديگه نيازي نيست نگران دقت فركانسي باشي برادر

جمعه 7 آذر1393 - 2:27pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

در مورد 35 من قبلا هم به اقا حمید پیام دادم و گفتم که فرکانس خروجی با اسکوپ کامپیوتر نوسان داره در حالی که 22و موبایل اصلا نوسان ندارن. ایشون گفتند که باید با اسکوپ حرفه ای گرفته شه که به نظر من اگه اسکوپ کامپیوتر مورد داشته باشه باید موبایل و 22رو هم با نوسان نشون بده.
حالا یه احتمال هم میدم که 35که اقا حمید داره با 35که دست ماست فرق کنه. بهتره که قضیه روشن بشه.
ولی یه مورد دیگه هست که منو گیج کرده و اونم اینه که تو فرکانسهای پایین که چند صدم جابجایی فرکانس باعث میشه دیگه هدفو نگیره و برای مثال فرکانس 27.12واسه من جواب میده و وقتی 27.15رو وارد میکنم دیگه عکس العمل نداره. مگه اینکه این نوسان تاثیری در ردیابی نداشته باشه و فقط تو مساله تفکیک مشکل ساز بشه.
اگه خواستید بگید فیلم بگیرم.

جمعه 7 آذر1393 - 2:29pm
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

سعید جان گفتم که در فرکانس های پایین حتی صدم اعشار هم روی هدف واقعی تاثیر داره ولی در فرکانس های بالاتر این قضیه صادق نیست برادر

مابین انسانها چیزی نیست جز دیوارهایی که خودشان ساخته اند.

جمعه 7 آذر1393 - 2:31pm
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

@tesla نوشته است:
Kani نوشته است:
جاوید گرامی بله تا حدودی درست میگید اما همه ش نه

من که نگفتم فقط این دقت فرکانسی. من گفتم که برای رسیدن به تفکیک قابل قبول پایه و اساس و پیش نیازش دقت و ثبات فرکانسیست تا بتونیم بقیه مراحل تفکیک رو پیاده کنیم.
اگر دقت فرکانسی که منظورمه نباشه بقیه مراحل هم به غلط جلو میره و نتیجه ایی نخواهیم گرفت.

خشت اول گر نهد معمار کج تا ثریا می رود دیوار کج
پس ابتدا باید دقت و ثبات فرکانسی رو داشته باشیم تا بتونیم جلو بریم و بقیه مراحل رو هم پیاده کنیم. :x

كاني جان شما نگران دقت فركانسي نباش بهتره عوامل خطا رو حذف كني و از فركانس بالا استفاده كني اينجوري ديگه نيازي نيست نگران دقت فركانسي باشي برادر

ناصر جان یه چیزایی میدونم که دارم تاکید میکنم بعدا بیشتر میشنوی ;) :ymhug:
ولی باز از خدامه که روش تو که متفاوت با چیزیه که من عرض میکنم اونم جواب بده و یه مورد متفاوت باشه و بهش هم افتخار میکنیم.

اما من بازم رو حرف خودم پافشاری میکنم با قدرت.

جمعه 7 آذر1393 - 2:34pm
آنلاین
کاربر فعال
کاربر فعال

دوستان من فردا تو دانشگاه با اسکوپ دیجیتال که دقتش خیلی بالاست 35 رو مورد تست قرار میدم و نتیجه رو خدمت دوستان ارائه میدم.امید همون دقتی باشه که مد نظر همه ماست.انشاالله.

جمعه 7 آذر1393 - 2:35pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

hoshi نوشته است:
سعید جان گفتم که در فرکانس های پایین حتی صدم اعشار هم روی هدف واقعی تاثیر داره ولی در فرکانس های بالاتر این قضیه صادق نیست برادر

بله متوجهم. منظوور من نوسان خروجی 35هست که اگه این نوسان هست پس چرا سه صدم هرتز جابجایی باعث کار نکردن انتنه میشه. البته این نوسان تو فرکانسهای پایین کم و تو فرکانسهای بالا زیاده.
یه مورد دیگه هم اینه که باید دید خروجی همه 35ها یکی هست یا با هم اختلاف دارن.

جمعه 7 آذر1393 - 2:38pm
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

Taaak نوشته است:
دوستان من فردا تو دانشگاه با اسکوپ دیجیتال که دقتش خیلی بالاست 35 رو مورد تست قرار میدم و نتیجه رو خدمت دوستان ارائه میدم.امید همون دقتی باشه که مد نظر همه ماست.انشاالله.

ممنون میشم دوست گرامی

جمعه 7 آذر1393 - 2:39pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.   [ 396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 ... 40  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 28 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure